"Лечебният код"

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
eliste
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Авг 2012 22:03

Мнение от eliste »

Или пък друг вариант е анализ на чувствата, защото тормоза е вид действие от тези хора, но какви чувства предизвиква в теб, за да го позволяваш - гняв, страх, страх от изоставяне, неодобрение, унижение и т.н. След това си задай въпроса кога друг път си се чувствал така, кой е най-първия спомен... Оценяваш спомена от 1 до 10 и действаш с утвърждения обратни на тези чувства.
Нали целта е да се изчистят проблемите и нездравословните вярвания на клетъчно ниво, затова трябва да се разровим надълбоко.
При мен например се оказа, че голяма част от проблемите ми като емоционален глад, ревност и др се дължат на решението на родителите ми на 5 год. възраст да ме изпратят да живея при баба и дядо. Разбирам ги, студенти в чужд град, на квартира, пред дипломна работа... най-разумното е било за тях, но за 5 год ми мозък е било друго...първия път, когато се върнах към този спомен, се разплаках...

Също препоръчвам на всички да се регистрирате в сайта и да направите теста за проблемите със сърцето. Научих за себе си смайващи неща направо - например че съм мързелива и смятам, че другите са ми длъжни с нещо. Смаях се, защото знам, че това важеше за мен преди години и си мислех, че сега вече съм ги изчистила, но явно просто само дълбоко съм ги замаскирала от мен самата :lol:
toni
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 20 Май 2011 11:58

Мнение от toni »

Днес за трети път правя"ЛК", не мога за кажа какъв е ефекта, но много ми се схващат пръстите на двете ръце и усещам болка до лактите, след известно време преминава в изтръпване. Това дали е част от процеса?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Aqua написа:Ок, тук не разбирам нещо
Да кажем, че работя върху вид тормоз, който чувствам от определени хора. С тази техника дефакто трябва да визуализирам как са мили към мен и получавам одобрението и любовта им и се чувствам сигурен и обичан в тяхно присъствие. Е ок, но това не е ли някак нож с 2 остриета? Защото именно тоя нужда от одобрение, любов, закрила и сигурност са ме довели до този проблем, според мен поне.
Един вид малко замазвам нещата като си представям как са добри към мен, а не ги приемам такива, каквито са - а именно, че хипотетично тези хора ме обиждат, псуват и тормозят като ме видят
Може да ми убягва нещо. . .
Аз просто се чувствам слънчево докато работя с ръцете или си представям нещо, което ме кара да се усмихвам с цялата си душа.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Alisa написа: Аз просто се чувствам слънчево докато работя с ръцете или си представям нещо, което ме кара да се усмихвам с цялата си душа.
В тази връзка, понеже имам едно подозрение за този код, пробвай следното:
1. Концентрирай се върху проблема за две-три минути, огледай го от всички страни и си изясни какъв всъщност е проблема! (Подсказка - проблемът е не това което се е случило, а твоето отношение към случилото се. Това включва и физически симптоми, като болка, сърбеж и т.н.)
2. След това сложи двете си длани една върху друга върху слънчевия сплит и кажи на глас - "Аз моля този......... проблем...... да бъде заличен/премахнат сега!"
3. Чувствай се слънчево в продължение на 2-3 минути.
4. Сравни ефекта между двете приложения ( На ЛК и на моя ЛК :) )
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Иване, ами аз, като се чувствам слънчево то ми иде точно от слънчевия сплит! Изглежда правя нещо близко до твоето. Ще докладвам, като приложа!

Поправям се- иде ми от сърцето, а не от слънчевия сплит и не слагам вече ръце, а просто слънчасвам със или без да си представям нещо.
Ефектът е на лице.
Другият вариант, който правя е, да си чувствам активни зоните, към които трябва да сочат пръстите. Също с ефект.

За мен не е толкова важно, дали се спазва рецептата на дадена техника, а дали има нова идея и как аз мога да я употребя съобразно личния си усет за резултат. Като усетя идеята, тя сама се вгражда и сработва.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

"Кода на Иван"

Мнение от Angel_K »

ivangp написа:
Alisa написа: Аз просто се чувствам слънчево докато работя с ръцете или си представям нещо, което ме кара да се усмихвам с цялата си душа.
В тази връзка, понеже имам едно подозрение за този код, пробвай следното:
1. Концентрирай се върху проблема за две-три минути, огледай го от всички страни и си изясни какъв всъщност е проблема! (Подсказка - проблемът е не това което се е случило, а твоето отношение към случилото се. Това включва и физически симптоми, като болка, сърбеж и т.н.)
2. След това сложи двете си длани една върху друга върху слънчевия сплит и кажи на глас - "Аз моля този......... проблем...... да бъде заличен/премахнат сега!"
3. Чувствай се слънчево в продължение на 2-3 минути.
4. Сравни ефекта между двете приложения ( На ЛК и на моя ЛК :) )
Хах пак уцели в 10ката, РАБОТИ и още как :)
От 2-3 дни съм нахапан от паяк или от бълха и аз не знам от какво е но сърби с пъти повече от комар.
Та третирах го със сребърна вода която облекчава доста сърбежа но когато се изпотя започва пак да сърби и пак сребърна вода...
Та вчера имах време и погледнах форума и идеята ти.
И тази сутрин пак ме събуди сърбежа тук и там.
И реших да опитам "Кода на Иван" приложих го веднъж и спря да ме сърби , това бе сутринта , към обяд пак леко започна 2ри път "Кода на Иван" и спря.
И сега като се гледам самите ухапвания са избледнели поне на 2/3.
Без да съм ги мазъл с нищо, а сутринта си бяха доста червени и сърбяха ужасно.
И друго ми :idea: ,че има ММС и може и с него да мажа ама не стигнах до него :wink:
Ако Алиса или някой друг опита "Кода на Иван" , МОЛЯ ДА СПОДЕЛИ :)
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Кода на Иван ми помага за отпускане и заспиване,че от месец и половина съм принудителна отпуска и от време на време ме стега капата :D С другия код я магеря майками и там има напредък ,при нея карам за общо влошено здравословно състояние или за каквото ми дойде.От близо седмица излиза всеки ден иначе може да не мръдни от кухнята по 10 дена.Иване твоя код става ли с прехвърляне на друг :oops: Ако ти се струва тъп въпроса ми,не се сърди ,толкова си мога :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

За прокси ли говориш? Ако да, става! Просто си представи, че си другия и действай!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Имах в предвид ,твоя ЛК на слънчевия сплит и слънчасването на Алиса.Нещо Проксито ме стресира,въпреки ,че много добре те разбирам на къде ме насочваш.Явно имам още многа да се млъскам по точките :D Въпреки ,че още упорствам и тъпея,БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА НАСОКИТЕ :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Всъщност се оказва. че не съм разбрал какво имаш предвид с това прехвърляне. Поясни, моля те!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

В тази връзка, понеже имам едно подозрение за този код, пробвай следното:
1. Концентрирай се върху проблема за две-три минути, огледай го от всички страни и си изясни какъв всъщност е проблема! (Подсказка - проблемът е не това което се е случило, а твоето отношение към случилото се. Това включва и физически симптоми, като болка, сърбеж и т.н.)
2. След това сложи двете си длани една върху друга върху слънчевия сплит и кажи на глас - "Аз моля този......... проблем...... да бъде заличен/премахнат сега!"
3. Чувствай се слънчево в продължение на 2-3 минути.
4. Сравни ефекта между двете приложения ( На ЛК и на моя ЛК )
Това ако го правя на мен става ли да го прехвъря на друг човек или животно ,както в лечебния код се казва---прехвърлям на еди си кой си с любов :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не знам, не съм пробвал.
Пробвай и пиши става ли!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Като го правя като Прокси мисля ,че има по-голям ефект отколкото с прехвърляне :D Поне на мен така ми се струва :D
kristinabell
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Сеп 2012 21:25

Мнение от kristinabell »

Също препоръчвам на всички да се регистрирате в сайта и да направите теста за проблемите със сърцето. Научих за себе си смайващи неща направо - например че съм мързелива и смятам, че другите са ми длъжни с нещо. Смаях се, защото знам, че това важеше за мен преди години и си мислех, че сега вече съм ги изчистила, но явно просто само дълбоко съм ги замаскирала от мен самата

Не мога да разбера как да си направя тест.Ако някой може да ми обясни.
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Книгата може да се свали в Спиралата я има под името Целебвия код.на 57стр.го има това упражнение :D
Публикувай отговор