Психосоматичнo декодиране

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
вибрационални терапии
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 14 Май 2013 18:51
Местоположение: Испания

Мнение от вибрационални терапии »

Да, Правилно сте разбрали.
Мотива на вашето запитване е свързан с тумора на котката. Случаят ви е развълнувал, вие сте в резонанс с животинчето. Има една информация, която вие не усещате, не искате да чуете, но котката я улавя.
Нормална е вашата реакция. Биологически ролята на жената е да сплотява и пази за мир и разбирателство в семейството. Защото ако семейството не е цяло, жената не е закриляна и съответно детето е в опасност.. И когато детето е в опасност биологията решава проблема произвеждайки повече клетки, за да има повече тъкан и съответно повече млеко..и детето ще е добре нахранено и ще има поколение. В друг разговор наблегнах че подсъзнанието не прави разлика между реално и символично.
Когато съзнателно заглушаваме думите на подсъзнанието, не му остава друга възможност освен да крещи. Вие сте изтръпнала, за да не усещате страдание, Подсъзнанието ви иска да предаде информацията, но няма как .
Ако напише съобщение на стената, ще му обърнете гръб или просто ще я боядисате.. И за да обърнете внимание, започва да боли тялото...и не ще да се излекува...
"Болестта е усилието, което полага Природата за да излекува човека "
Carl Gustav Jung
С една дума не сте кохерентна, и котето се е натоварило с последствията.
Разбирам, че не искате де отидете на лекар за да ви търси болест. Аз самата съм с една дъщеря и никога не съм ходила на гинеколог (това е само откровение и не един добър пример за следване )
Вярно е, има сериозни изследвания, че маммографията е брутална и вредна. Само всява страх и допълнително психично натоварване.

Sylvia, вие сте любознателна жена, със свободно мислене. Недейте да изпитвате страх. Страхът е чувство породено от непознатото. Когато се знае се взимат решения и предприемат действия. Когато човек знае, не се чувства беззащитен. Нещата имат причина и следствие. Господ не играе на зарове!
Няма да ви е трудно да разрешите конфликта . Бих могла да ви задам няколко въпроса които ще ви ориентират, но тъй като проблема е личен, и не съм искала разрешение , не би било коректно така направо..
Вие кърмите, това е чудесно. Много от шаманите препоръчват на жени с рак ма млечната жлеза ако е възможно бременност и да се кърми 1 - 2 години (млекото е много по гъсто и хранително) и накрая тумора изчезва. На гърдата има рецептори, които анализират непрекъснато слюнката на бебето и по този начин е възможна вариацията на състава на млекото според нуждите на бебето.
Разрешете положението в семейството и това което представлява проблем,ако и да е само подсъзнателен. Така информацията няма да премине в децата ви, няма да наследят същата психологична структура, няма да оформят невронни връзки които не познават образа на грижовен баща и няма като вас да изпадат в ситуации в които практически бащата отсъства...
И...благодарете на котката! Когато конфликта ви е разрешен, прегърнете я и и кажете че всички сте вън от опасност....
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

"Болестта е усилието, което полага Природата за да излекува човека "
Все пак не е ли доста пресилено това усилие щом убива ?
За момента наистина не зная как ще разреша този " конфликт " , но той вече не ме дразни особено , тъй като през голяма част от времето ние не сме заедно с мъжа ми .
Няма проблем за въпросите , задавайте ги свободно тук . И благодаря за вниманието Ви !
А какъв би могъл да бъде конфликта при гнойна ангина ? Малкия ми син цъфна тази вечер с това , всъщност от няколко дни , но днес видях налепите .
вибрационални терапии
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 14 Май 2013 18:51
Местоположение: Испания

Мнение от вибрационални терапии »

Все пак не е ли доста пресилено това усилие щом убива ?
- Въпрос на адаптация.....
При проблем който не сме в състояние да разрешим, биологията е принудена да избере по малкото зло за момента, с цел да ни даде още малко време, което или не знаем как да използваме или търсим начин да не усещаме това което не е наред..
Други разрешават ситуацията прекалено късно и тялото е прекалено изхабено за да се възстанови.

Гнойна ангина?– не мога да отговоря без да съм говорила с момчето.
Вероятности много:
Гной, може да означава страх, гняв, потиснати емоции и творчество, детето не чувства че е прието такова каквото е ...
Ангина, детето може да чувства че не може да постигне любовта, ласките на родителя, Или например мисли че не може да постигне добри оценки и с това не може да се наслаждава на родителската обич.

Може да чувства че в последния момент му е отнето нещо което счита че вече негово... или че е глътнал "голяма хапка " с която не може да се справи....

Не мога да разреша проблема без да видя детето
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

:D той е малък , за да говори , но според мен тази ангина е резултат от тръгването му на ясла ...
Не му се отдава лесно да свикне с всичко ново там, а и беше свикнал да заспива като го кърмя и изобщо да си търси по всяко време утеха в " млякото " . Сега това не е възможно и още повече се е стресирал явно , но този конфликт съвсем няма как да го разреша , понеже не мога да си стоя вкъщи с него , трябва да ходя на работа все пак .... :(
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

вибрационални терапии, не разбирам, защо даваш толкова претрупани от информация отговори. Ако аз трябваше да те избирам за консултант- лечител, бих се отказала. Представи си че при теб идва един и без друго объркан от това, което му се случва в живота пациент и ти почваш да даваш дълги и натоварващи информационно отговори също като лекарите, които много компетентно и наукообразно нищо не казват. ГНМ достатъчно ясно казва, че "болестите" са лечебна фаза на разрешен конфликт и случая с гнойната ангина е явен показател за това- ЛФ. За малко дете което и не говори, това е показател че или иска да каже/изяви/, но не може, или не иска да каже/изяви/, но трябва, например!
Sylvia, един практичен съвет- дай на детенцето си нещо, кажи, че това си ти докато теб те няма и му го дай да си го носи винаги в джобчето/ под мишница/, да се обичате. Прави ПРОКСИ докато сте разделени и ТЕС или ЛК докато сте близо с детенцето.

:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ей, аз май намерих нещо доста по-просто и лесно, неизискващо години учене и маса познания за да бъде разрешен даден конфликт и да завършат тялото и психиката лечебната фаза без да се въртят в омагьосания кръг на възобновяване на конфликта и непълно излекуване.
Повече след средата на Юни. Дотогава експериментите продължават. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Да не е ТЕС?! :lol: :lol: :lol: Хайде Иване, че и книгата чакам вече доста време!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

До колкото знам според Д-р Хамер, всяка болест изчезва ако не и се пречи с лекарства и операции, след ''лечебната'' фаза на болестта, ако човек има търпението да издържи симптомите на болестта, организмът се саморегенерира и болестта изчезва, така ли е или съм в грешка?
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Благодаря за идеята , Alisa , давах му играчка да си я носи в яслата , но той като влезе там хич не иска за нищо да чуе или види ! Две седмици преди ясла доста тесах себе си и него ( по-малко , понеже не дава да го пипам много , а с прокси губя много време да изчистя себе си от емоциите , свързани с неговото неприемане на яслата ) . В началото си беше доста рев , но на 2-рата седмица постихна и аз реших , че всичко е минало бързо , но ... след почивните 5-6 дни , той направо се върна назад ...
Bastet , и аз така бях разбрала , по отношение на туморите особено , но не ми прилича на лечебна фаза увеличаването масата на тумора и то доста драстично и за кратко ! Образуването на гной , да речем , че е разлагане на тумора от страна на микроорганизми , ама след като въпросния тумор погнои няколко дни и след като спадне отока от изтеклата гной , на мястото се оказва , че се е образувала нова туморна маса ! И това става за много кратко - за 2-3 седмици той нарасна с 1/4 .
А по отношение на температурата - Хамер казва , че тя ВИНАГИ е лечебна фаза на решен конфликт и децата издържали до 40 С за 4 дни поне . Съгласна донякъде , но в нашия случай надскачаше 40 и вече е 4-тия ден , а не минава и детето вече се изтощава, а налепите от гной пък стават по-обширни . Пробвах иначе КС , много ме запали тази техника , щото бързо изглежда да става , но не " усещам " никакво еуфочувство , само празно от мисли пространство :(
вибрационални терапии
Участник
Мнения: 15
Регистриран на: 14 Май 2013 18:51
Местоположение: Испания

Мнение от вибрационални терапии »

Съжелявам, ако съм подразнила някого с отговорите си. Не това е било намерението ми.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Bastet написа:До колкото знам според Д-р Хамер, всяка болест изчезва ако не и се пречи с лекарства и операции, след ''лечебната'' фаза на болестта, ако човек има търпението да издържи симптомите на болестта, организмът се саморегенерира и болестта изчезва, така ли е или съм в грешка?
В грешка си.
Така е само ако конфликта не се възобновява хронично. Което всъщност се случва при хроничните болести, които си носиш до гроба и те вкарват по-бързо в него.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Но тумори , които се разпадат , т.е. гноят , капсулират се , разграждат се по някакъв начин , според ГНМ са решени конфликти , които организмът преобразува с помощта на бактерии и гъби и така си възстановява предишната тъкан . Поне аз съм разбрала , т.е. свръхрастежът на дадена тъкан се случва във фазата на конфликта , а след това , като се реши , започва възстановяване , което включва " усвояване " на свръхизрасналата тъкан .
Вибрационални терапии , лично мен отговорите Ви не ме дразнят , аз си отсявам онова , което мисля ,че е правилно или ще ми свърши работа или просто ме удовлетворява по някакъв начин което не ми хареса , не му обръщам внимание :) .
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Така е, но когато имаме хронифициране, т.е. възобновяване и непълно решаване на конфликта оздравителният процес не може да бъде завършен.
Възможно е котката ти да е външен израз на твой конфликт, който не си решила напълно и който е в хронична фаза, т.е. постоянно се възобновява и не успява да се реши.
Така, че първо работи върху себе си.
Виж какво казва ГНМ за такъв конфликт при жена, която е деснячка, ако си деснячка и при левичарка, ако си левичарка.
Търси случки в миналото, които биха породили такъв конфликт и ги из ТЕСай. Ако това има някакъв ефект върху котката ти, значи си на прав път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Проблемът е , че туморът на котката може да е и от конфликт на майка ми , понеже тя живее при родителите ми , аз също съм там през седмицата , но майка ми е повече време с нея , затова мисля , да правя и прокси .
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Здравей Силвия, не мога да гадая дали котката ти е приела твой конфликт или на майка ти, но ми направи впечатление това ,което каза за мъжа си. Според мен трябва сериозно да си зададеш въпроса дали си длъжна да се бориш с всичко сама и да си причиняваш болести (дори в момента да нямаш такива), а той най-безцеремонно да бяга от отговорност и от това да страда и детето ти. Бъди сигурна, че детето ти усеща всичко, което става между вас двамата и реагира с болести и неразположение като вик за помощ. Ако доброволно си се принесла в жертва на мъжа си ок, но помисли поне за детето си дали то заслужава да страда заради вас двамата. От описанието ти разбирам, че мъжа ти е носен на ръце от малък от майка си и сестра си, а ти си поредната негова ''отглеждачка'' или слугиня, която приема тяхната роля. Преразгледай си живота и се запитай дали наистина смяташ, че заслужаваш всичко това. Ще се радвам ако думите ми са те разтърсили малко, дори с риск да се подразниш от тях. Наистина ще се радвам, ако осъзнаеш какво се случва с теб и детето ти и промениш ситуацията към добро. Желая ти успех от все сърце!
Публикувай отговор