Отново за точките

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Отново за точките

Мнение от Arethuse »

Въпросчета ;)

1. Четох някъде в emofree, че можело да се опита да се почуква с двете ръце или кръстасоно с двете ръце - т.е. с лявата отдясно и едновременно с това с дясната отляво - по-добре ли е така? (всъщност аз пробвах да почуквам с вдете ръце и не видях особена разлика)

2. Каква е таз точка от вътрешната страна на ръката?

Благодаря Изображение
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Няма особена разлика дали го правиш с една или с две ръце. Това са вариации ако си зациклил някъде и не ти върви с класическия начин.
С две ръце е добре да се почуква последователно, а не едновременно от двете страни на тялото. Точката от вътрешната страна на ръката е за общо стимулиране на енергийната система. Тя бе показана и обяснена на семинара но си забравила. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Благодаря :)

И понеже съм забравила - да се почуква или да не се почуква или да се почуква само ако нещо не става?...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Може да се почуква когато искаш, но не е задължителна като основните 14 (или 7 в съкратения вариант). Аз я използвам от време на време, когато на някой му се доспи или се измори. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

ivangp написа:Може да се почуква когато искаш, но не е задължителна като основните 14 (или 7 в съкратения вариант). Аз я използвам от време на време, когато на някой му се доспи или се измори. :)
Значи ще свърши работа, защото аз понякога наистина се изморявам... а и стези прозявки :P

Мерси :D
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Къде точно се намира тази точка?Аз бях на семинара ,а не съм чула за нея :(
Времето е пари!
dejavu
Участник
Мнения: 79
Регистриран на: 18 Юни 2011 13:05

Мнение от dejavu »

Вижте "Допълнителни точки" в книгата.
Или просто гледайте няколко клипчета в youtube. Там показват къде точно са точките нагледно! Или в google на изображения, като се напише ТЕС/EFT има диаграми тип акупресурни.

Ей, не му е лесно на Иван с нашите въпроси :oops:
Публикувай отговор