ТЕС за друг човек - ПРОКСИ

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Отдавна не бях се замисляла за 25-тия кадър, но аз специално не мисля, че това се използва сега за целите, за които е било използвано едно време. Но ми изникна въпроса дали не може да се използва за различни цели, като лечение например. Не съм чела по въпроса, но защо не, след като може да се използва за „лошо”, защо да не може да се използва и за „добро”?

А за Картуун – синовете ми никога не са били ограничавани от него – мисля изобщо, че налагането на ограничения води до още по-силно пристрастяване. И при двамата тази „мания” си премина от самосебе си. Големия ми син от много рано (някъде в 3-ти клас) се насочи в сферата, в която се развива и сега и просто спря да му остава време. Малкия пък го гледаше докато ходеше на градина (тогава Картуун беше само на английски). По едно време малко по малко започна да става традиция когато го прибирам от градина да си говорим на английски, без никой от нас да го е обучавал (учеше в градината, но съвсем елементарни неща). Към края на детската градина вече говореше с перфектни времена – без да знае каквато и да е граматика за употребата им, с типично американски фрази, а не побългарен английски, понякога използваше и сега използва нови за мен думи и изрази, вместо ние с баща му да го понаучим нещо, май аз научавам по някоя и друга дума от него.

Сега е почти на 10, Картуун е на български, и вече не го гледа.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Лечение=ЗДРАВЕ!
Кой има интерес от нещо което не носи пари? :wink:
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

И здравето може да носи пари. Мисля, че е крайно да смятаме, че фармацевтичната индустрия управлява света.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

След хиляди притеснения да пиша или да не пиша, реших да пиша, пък ..много важно.
В смисъл дали не спамя темата.
Но темата за прокси и 25 кадър ме наведе на една асоциация.
На курса Иван каза да ТЕС-аме всеки стрес, който ни е поразтресал през деня.Обаче вечер като седна да се замисля застреса през деня и не се сещам..може би щото не ми е до мисли, сега ми се лежи и ми се спи.Обаче като се отпусна преди заспиване и те обикновено по-впечатляващите ситуации от през деня преминават през главата ми.Е ,да ама не ми се почуква, сега ми се спи, и аз започнах само да насочвам мислено вниманието си към точките докато ги усетя като пулсации докато си мисля за случките, които са ми направили впечатление през деня. И докато се обвинявах ,че съм мързел ,прочетох че и Мая прилага подобен подход-само мислено да си потуптва точките.
Мая, благодаря ти от все сърце, поклон до земята.И за това и за всичко в сайта, не знам дали имаш предства е колко си ми полезна.Господ здраве да ти дава, както казват бабите и много много да си щастлива.
Разбирам ,че това не е ПРОКСИ, не разбрах има ли си име, ама ми е много полезно.Благодарение на това изведнъж като червейчета след дъжд наизскачаха /за части от секундата, точно като на 25 кадър/ моментни снимки на спомени от миналото, и всевъзможни паразитни мисли , дълбоко вкоренени представи," рклемни изречения" от рода на "ми то много хубаво не е на хубаво""всяко густо се изплаща""няма пълно щастие""ти си притеснителна,не ставаш за шофьор""е тя една работа за да се оправи , трябва да се "сг......са" на съвсем"/е,да и съответно при мен задължително първо има влошаване на ситуациите, как няма да има,естествено е/-дълбоко покрити и вкоренени представи и убеждения, които някога са ме впечатлили,казани от някой "авторитет" или мои изрази дето много често ползвам.Няма емоции, няма чувства вървят през главата ми точно като кадри. Понякога ставам да ТЕС-на някое защото ме е поразило, че е останало в мен, понякога ми се спи, но така взех да забелязвам най-често повтарящите се и да си ги тесам когато мога.
Разбирам че, това не е прокси, идея нямам защо го споделям,но асоциацията с 25 кадър ме накра да пиша, а пък ако някой вижда че нещо бъркам-да каже :)
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Разбирам ,че това не е ПРОКСИ, не разбрах има ли си име ..
Аз съм си го кръстила "ТЕС са мързеливци с елементи на Силва" и ми е такъв навик, че не знам ако го пропусна някоя вечер дали ще мога да заспя :) .
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

УФФФ/това е въздишка на облекчение/...благодаря ти, Ния :D .Като новобранец все се питам дали нещо някъде не бъркам.Благодаря ти от сърце и на теб за мненията в сайта, също са ми били много полезни.
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Опааа сега го прочетох--ТИ НЕ СТАВАШ ЗА ШОФЬОРРРРР.Аз имам книжка от 20гд и винаги гледах да има до мен някой капацитет с НАДЕЖДАТА ДА МЕ ПОХВАЛИ.ТЕС мила ТЕс и ще почнеш да караш без притеснения.Аз от около 3м карам почти без притеснения и го казвам само защото ,реших да ходя до Варна и не само реших но и отидох.Бях с колежка,само аз имам книжка ,така ,че няма как да разчитам на нея.После ходихме пак до Варна.После ходих до Рилски манастир с друга колежка--3 пъти.Абе карам си без проблеми вече :D Бих помогнала с още съвети ,само питай :wink:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

това не е ПРОКСИ, не разбрах има ли си име
На това му се казва ТЕСане на ум! Така, че почвай с декларация и после останалото-всичко това на ум с насочване на вниманието към съответните точки.
А честито, за откритието на топлата вода! :D
Хубаво е, че си ТЕСаш изплуващите на заспиване "кадри". Това е нещо, което по принцип се постига и с ТЕС, но явно това е твоят вариант за осъзнаване, използвай го максимално!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Re: ТЕС за друг човек - ПРОКСИ

Мнение от mary089 »

ivangp написа:Прокси идва от английски и означава ЗАМЕСТИТЕЛ.
имам един въпрос към правилите прокси - получавате ли някакви "странични ефекти"? Аз лично съм правила на няколко човека прокси, но при един от хората ми се получава един и същ неприятен ефект - силна болка в гърба и главата. Не мога да свържа това с друго, защото по принцип много рядо ме боли глава, а и това се получи при 3 различни във времето опита за прокси, плюс това за различни проблеми, нямащи нищо общо нито с гърба, нито с главата. Преди проксито се чистя внимателно от емоции, след проксито не забравям да се "върна" и пак се доизчиствам уж....
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Възможно е, човека да не приема твоята намеса. Имаше ли резултат от прокситата? Също така е възможно ти да си тясно свързана с него/нея и да искаш да отнемеш от болката му/й. ТЕСай последното за всеки случай.
Също е възможно да имаш по-специално тоношение към този за когото е проксито. ТЕсай и това. ТЕСай и факта, че винаги имаш тези болки при прокси за него/нея.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Все още не смея да правя прокси на друг човек, но така се случи, че преди няколко дни кучето ми започна да се разболява. По принцип е много здрава, въпреки, че вече е възрастна, но изведнъж започна бурно да киха, кашля и да й тече носа. Аз толкова се ошашках, че почни автоматично, несъзнателно започнах да правя прокси и забравих преди това да се изчистя от емоциите си за нея. Резултатът: тя се оправи след 2 пълни кръга, но аз започнах да кихам и да кашлям, та се наложиха още 2 кръга за мен, за да сме във форма и двете. Истината е, че това с изчистването, напълно ми беше изхвърчало от главата и се сетих отново, чак като седнах да препрочета темата тук.
Сега си мисля дали не бих могла, ако има нужда, да правя прокси на сина ми по скайпа /той живее в Лондон и няма здравна осигуровка/. Това, дали се виждаме, докато го правя, или - не, дали има значение?
Изобщо, ако някой има опит с прокси по скайпа, ще ми е много интересно и полезно да сподели.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Браво за кучето! За другото, ТЕСай това, че забравяш и препрочети второто изречение в първия пост от тази тема. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

mary089
имам един въпрос към правилите прокси - получавате ли някакви "странични ефекти"? Аз лично съм правила на няколко човека прокси, но при един от хората ми се получава един и същ неприятен ефект - силна болка в гърба и главата. Не мога да свържа това с друго, защото по принцип много рядо ме боли глава, а и това се получи при 3 различни във времето опита за прокси, плюс това за различни проблеми, нямащи нищо общо нито с гърба, нито с главата. Преди проксито се чистя внимателно от емоции, след проксито не забравям да се "върна" и пак се доизчиствам уж....

ИзТЕСай си желанието, да поемаш отговорността, за лечението на други хора! Болките в гърба може да са свързани с това и "главоболиш за другите"- т.е. много да мислиш и се грижиш, за други хора...идеи от ГНМ и...Успех. :wink:
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
puhii
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 05 Апр 2011 10:04

Мнение от puhii »

здравейте, имам едно въпросче, относно проксите...не съм сигурна дали тук бях чела или на друго място,че и животни могат да се лекуват по този начин..нямах време да изчета всичките мнения и исках да ви питам как точно да процедирам...едно мое котенце,което не е при мен в момента разбрах,че е много зле..правих одеве прокси..чух се сега с една роднина,опитал се да се храни (при положение,че не е ял от седмица)..опитал се е и да се движи,макар че няма никакви сили...може би съм му помогнала,но ми е много трудно като е животно не знам как се чувства какво му е..знам само че е отпаднал много и няма никакви сили..та само това тесам..но не знам как да продължа,много важно е за мен това животинче и искам на всяка цена да направя нещо за него..дайте ми съвет как да продължа с тесането..тесах се и аз самата,че се чувствам тъжна...притеснена за него и ми олекна малко в интерес на истината..но не знам оттук нататък какво да правя...
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

При животни и деца работя с техника на избора в Прокси, защото не мога да оценя добре промените и състоянието им. Получава се доста добре! Пробвала съм и с мудри в Прокси, също имаше добър ефект.

Преди време излекувах окото на котката на баща ми с Прокси. Определено смятам, че много лесно и бързо се повлияват животинките.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Публикувай отговор