14 стъпки към успех с ТЕС

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Essence
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 17 Ное 2008 12:32

Мнение от Essence »

3. Използвай тези допълнителни точки!
- Вътрешната страна на китките - там където е сгъвката на китките. Потупвай кръстосаните китки една в друга.
- Под гърдите - основата на гърдите (там където те се отделят от гръдния кош), под зърната.
- Тила - където свършва врата и започва черепа.
Ако става въпрос за невро-лимфатичните точки на далака, тях направо бих ги включила към задължителните точки :)
neafeya
Активен
Мнения: 114
Регистриран на: 31 Юли 2008 18:56
Местоположение: Бургас

Мнение от neafeya »

Ми аз ги почнах,вече 5 ден,от 2 дни правя по 2 пъти.
Единият път,под душа.Там обаче,доста ми се виеше свят.
Продължавам... :)
Essence
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 17 Ное 2008 12:32

Мнение от Essence »

Ето така ли ги правиш:

* 'Трите потупвания' (всяко да е поне по 30 сек.)
* 'Отделяне на небето от земята' - с всяка ръка поне x 2 пъти
* После:
12 (6+6) стъпки хомолатерално ходене
12 или 14 стъпки кръстосано ходене
12 (6+6) стъпки хомолатерално ходене
12 или 14 стъпки кръстосано ходене
12 (6+6) стъпки хомолатерално ходене
12 или 14 стъпки кръстосано ходене

* После пак 'Трите потупвания'
* После позиция 'Уейн Кук' - тя скрепва кръстосания модел. Поне 6 издърпвания с левия крак с дълбоко вдишване-издишване (Няма нужда и с двата крака).
* После Коронно издърпване
* Накрая вдигане на цип и т.н.
neafeya
Активен
Мнения: 114
Регистриран на: 31 Юли 2008 18:56
Местоположение: Бургас

Мнение от neafeya »

Мммм не,
аз правя и 5 минутката,и това за главоболие,което Мая беше дала.
Но нищо не ми пречи,да пробвам и така както си го написала.
Защо с левия крак?Доколкото си спомням ако десният палец,покрива левият,се прави с десен крак?
Благодаря!
Essence
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 17 Ное 2008 12:32

Мнение от Essence »

Защото Дона така го обяснява на видеото - ако левия ти палец е отгоре, се прави с левия крак. Както и че при всички хора от северното полукълбо левия им палец е отгоре при сплитане на ръцете, а при хората от южното - обратното - десния е отгоре. (Интересно защо е така)
Затова подчертах да се използва само левия крак.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Essence написа:
3. Използвай тези допълнителни точки!
- Вътрешната страна на китките - там където е сгъвката на китките. Потупвай кръстосаните китки една в друга.
- Под гърдите - основата на гърдите (там където те се отделят от гръдния кош), под зърната.
- Тила - където свършва врата и започва черепа.
Ако става въпрос за невро-лимфатичните точки на далака, тях направо бих ги включила към задължителните точки :)
Не става въпрос за тях. Става въпрос за началната точка на меридиана на черния дроб.
Далачните са едно ребро по-надолу и една идея по-навън.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Понеже гледам че дискусията за хомолатералността се разраства, предлагам да пренесете дискусията за техниките от книгата на Дона Идън в темата за книгата й. Там е по-логично да се говори за нея отколкото в тази тема. Ако искате просто можете да копирате и пренесете вече написаните съобщения там.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа: Според мен, ако си ходи човек ежедневно, по нормалния начин, поне по час, би трябвало енергийните му потоци да се коригират, дори да са били хомолатерални, поне според това което е написала Дона Идън.
Да, но жените обикновено носят чанта на едното си рамо и със сигурност не могат да ходят по "нормалния начин". Аз лично не познавам жена, която да си ходи ежедневно без чанта, освен ако не е излязла да спортува.
Per aspera ad astra!
Касиопея
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Мар 2012 16:37
Местоположение: Австрия

Мнение от Касиопея »

ivangp написа:Гари Крейг казва, че някои хора получават ефект, т.е. избавят се от проблеми само като четат подобни публикации за ефекта на ТЕС. Т.е. без изобщо да прилагат техниката. Така че, кой знае, може и при теб да се е получило нещо подобно.
Аз вероятно съм от тези хора.
Чета форума като вманиачена / признавам,че леко загърбих книгата/, ТЕС-ам веднъж, два пъти на ден /плахо/ за да не сбъркам.
Не зная как психиката ми се повлиява толкова бързо, но е факт - самото четене ме променя.
Преди да открия форума, усещането ми не бе за описване, а сега съм препълнена с увереност, че находките в мен ще си отидат ведно с подобряването на тонуса ми. А е факт, че той е различен от този на болния и уплашен човек в мое лице преди някакви си дни само..
Винаги съм следвала максимата, че щом някой е успял в нещо, то значи всеки може....ако поиска естествено.
Благодаря ви!
dejavu
Участник
Мнения: 79
Регистриран на: 18 Юни 2011 13:05

Re: 14 стъпки към успех с ТЕС

Мнение от dejavu »

Много полезна информация! Всеки път, когато я препрочитам намирам нещо ново. Ще си позволя да направя някои правописни корекции :roll:
Промените са отбелязани в червено:

- Кога започна проблемът?
- Какво се случваше в живота ти по това време? (търси силно заредени с емоции събития!)
- Според теб какво породи този проблем?
- Кои събития в живота ти би желал да не се бяха случили и кои хора би желал да не бе срещал?
- За какво събитие от миналото ти ти напомня този проблем? (кога преди си се чувствал по подобен начин?)
- Какви са отношенията ти с родителите ти?
- От какво се страхуваш?
- Кой те е наранил?
- Кога за пръв път се почувства непълноценен?
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

:D :D :D Е аз си мислех, че съм най-големия перфекционист и по-голям от мене няма!И каква борба му хвърлих да се оттърва от този перфекционизЪМ!!!И той все ми погажда номера!
Благодаря!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Благодаря, поправих ги!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Re: 14 стъпки към успех с ТЕС

Мнение от mayadob »

ivangp написа:...

4. Третирай всички възможни причини за Психологичен Обрат (ПО)!

...

Прекрасен въпрос за идентифициране на евентуални ПО е:
Кое е най-лошото което би могло да ми се случи ако се освободя от този проблем?

...
Този въпрос често остава неразбран от хората, на които го задавам. Но открих, че Лиз Бурбо в книгата си "Твоето тяло казва "Обичай се" дава един много хубав алгоритъм, който води до отговора.
Алгоритъмът е следният (преписвам от книгата):
1. Кои определения могат да опишат това, което изпитвам физически и психически?
Отговорът представлява това, което изпитваш по отношение на човека или ситуацията, която отприщва болката.

2.
а) На какво в живота ми пречи това неразположение?

Отговорите на този въпрос представляват блокираното желание или желания.

б) {Отговорът от 2. а)} какво ти пречи да БЪДЕШ в своя живот?

3. Ако обикновено в моя живот си позволявах да бъда {Отговорът на 2. б)}, какво неприятно или неприемливо би могло да ми се случи И как ще се преценя или как другите ще ме преценят?
Отговорът на последния въпрос съответства на неблагоприятната представа, която блокира твоето желание или желания и пречи твоите нужди да бъдат задоволени, като по този начин създава емоционалния или физическия проблем.

Отговорът на 2. б) ти показва основната нужда на твоето СЪЩЕСТВО и тази нужда е блокирана от представата, която току-що откри.

Когато си разбрал неблагоприятната представа или начин на мислене, които ти пречат да бъдеш това, което искаш, за да я промениш, първо трябва да си простиш това, че си имал нужда да вярваш в нея, като установиш връзка с детето в теб, което е вярвало в тази представа в резултат на преживяно страдание. След това се запитай дали наистина още се нуждаеш от нея, за да бъдеш щастлив.
optimeon
Участник
Мнения: 80
Регистриран на: 27 Юни 2020 20:11

Re: 14 стъпки към успех с ТЕС

Мнение от optimeon »

Публикувай отговор