ТАТ

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Bastet написа:Всичко чета :evil: Но не повече от 4 минути не уточнява дали може да се държи няколко секунди примерно :D
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Логиката ти е умопомрачителна, поне за мен!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Вяра, пробвай ТЕС така, като правиш ТАТ. Настрой се на проблема и потупвай точките си без да повтаряш каквото и да е.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Ееее,Иване, айде сега да не се обиждаме :D Незнаех,че и няколко секунди са достатъчни за ТАТ :)Това означава ,че мога да направя няколко ТАТ на ден,стига да не надвишават 20 мин,това ме урежда да ти кажа :)
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

mayadob написа:Вяра, пробвай ТЕС така, като правиш ТАТ. Настрой се на проблема и потупвай точките си без да повтаряш каквото и да е.

Благодаря ти, Майче! Да си жива и здрава!

Радвам се, че разбра какъв е проблема ми.

Наистина това което ми предлагаш е много добро като идея, тъй като досега, всеки път когато съм ползвала ТЕС, когато съм ревяла за нещо /т.е. настройката е била на лице/ и съм потупвала точките, без да повтарям каквото и да е, ТЕС винаги е действала безотказно. Дори и 20 минути да съм обикаляла по кръговете, честна дума проблемът за който съм ревяла никога не се е връщал. Поне за сега.

Може би ми е трудно да се концентрирам, тъй като това е и симптом на Хашимотото. Не зная.

Още веднъж благодаря, ще пробвам веднага!


пс: И друго - когато правя благополучието, при което всяка фраза е различна, нямам този проблем.
Последно промяна от vqra на 15 Юни 2010 13:23, променено общо 1 път.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Вяра и аз така се чувствам с ТЕС,повтарям нещо по точките без да мисля за него...Не ТАТвай хашимотото ,а директно цялатра жлеза,представяй си всички кофти симптоми по време на първа стъпка.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Вяра, всъщност това да повтаряш една и съща фраза е начин да се опише техниката на начинаещи. Ти си достатъчно напреднала, за да се ограничаваш с този вариант. Аз никога не повтарям една фраза и почти никога не го правя с клиенти. На всяка точка кавам различна фраза, описваща проблема.
При предизвикателството наистина повтарям една фраза, но не мисля толкова за нея. А в мислите си изреждам различни неща.

Всъщност можеш да се концентрираш много добре. Да повтаряш една фраза не е достатъчна концентрация върху проблема. Даже много хора се оплакват, че ТЕС не работи, защото повтарят фразата, но мисълта им тече другаде.
С ТАТ успяваш да мислиш постоянно за проблема, нали? И, ако ми кажеш, че това не е концентрация :roll:
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

mayadob написа:Аз никога не повтарям една фраза и почти никога не го правя с клиенти. На всяка точка кавам различна фраза, описваща проблема.
Аз напоследък започнах да правя точно така - на всяка точка казвам различни неща, свързани с проблема. Вече ми стана скучно да повтарям едно и също, а в същото време да напира отвътре друга реплика.
Много съжалявам, че ТАТ е само за тези, които са били на семинар за напреднали. Явно работи много добре.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Мая за съжаление дори при ТАТ не успявам да мисля за проблема,само си чета репликите от стъпките и след това като затворя очи си ги повтарям..
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Бастет, тогава ти може да имаш проблем с концентрацията, но при Вяра не виждам такъв.

Фам, прочети внимателно цялата тема и ще видиш, че ТАТ не е само за тези, които са били на семинара за напреднали. Като Бастет, например.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Бастет, според мен не ти е много ясно как се прави ТАТ. Изгледай отново няколко филмчета. Аз всъщност не знам какво се обяснява в тях, защото не съм ги гледал. Но от това което пишеш стигам до горното заключение.
Въпреки, че не я правиш съвсем правилно ТАТ все пак работи за теб, така че можеш да си караш и както досега. Просто мисля, че може да ти е от полза да изгледаш някои неща наново. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Ами тогава уточни точно какво ти изглежда ''не наред'' Иване,иначе само си философстваме
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Гледай филмчетата пак внимателно!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Може ли накратко да обясните ТАТ?
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Двете ръце държат главата в специфична позиция, докато мислиш за проблем, за освобождаването му и подобни работи. Специфичната позиция предполагам, че е дадена в клипчетата.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Майче,също така разбрах,че двата пръста в поза ''хеви метъл'' не трябва да се държат в посока към челото,а нагоре и човек не трябва да се обляга никъде.Точно тези основни грешки направих аз и получих страшна болка в ляво полукълбо на главата и лявата част на челюстта. Позата трябва да се спазва много стриктно иначе може да боли :shock:
Публикувай отговор