ТАТ

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

mayadob написа:...Колко са големи децата ти? Ти ли им говориш, докато са в поза? Ти държиш ли им позата? Те детския вариант ли правят - с една длан отпред и една отзад? Изобщо опиши как е при децата, ако пропускам да питам за нещо. Те как реагират, какви са резултатите при тях и т.н :)
Василена, повдигам въпросите, сигурно не си ги видяла.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Ами да,афектирам се когато не ми вярват,че имам подобрение и ме убеждават да пия лекарства.,но това не е на дневен ред сега :)
Забелязвам,че си помогнала на други хора повече от колкото на себе си,защо ли?
TreeOfLife
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 21 Юни 2010 02:11

Мнение от TreeOfLife »

Mayadob, видях че съм пропуснала и ти отговорих - на предната страница е :oops:
Bastet, това е едно от нещата над които работя - по-лесно ми е да помогна на хората около мен, отколкото на самата мен, но съм наясно с това. Корените са в преживявания с родителите ми, върху които работя, но отнема време... Освен това с другите е по-лесно, понеже съм малко или много дистанцирана, не съм вътре.
Забелязяли ли сте, че повечето психиатри са "отместени" от една възраст нататък? :lol: По-лесно се виждат нещата отстрани, затова сега съм намислила да поръчам ТАТ сесия с Флеминг или Уайт. И на двете имам доверие, но още го обмислям.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Аз пък съм пропуснала отговора ти :lol:
Какво точно имаш предвид под сурогатна работа? Прокси?

Познавам две Василени и името не е от най-често срещаните, а интересуващите се от "такива работи" ограничава кръга, та се чудех дали не си една от тях. Едната е не безизвестната Василена Доткова, но децата й не отговарят на възраст, а другата... как да я опиша... правиш ли лучник? Ако си трета Василена, прощавай за любопитството.
TreeOfLife
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 21 Юни 2010 02:11

Мнение от TreeOfLife »

Да, сурогатно е същото като прокси, просто предпочитам този термин.
:lol: :lol: :lol: Не правя лучник и не съм другата, трета съм :lol:
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Tree of life написа:Bastet, това е едно от нещата над които работя - по-лесно ми е да помогна на хората около мен, отколкото на самата мен, но съм наясно с това. Корените са в преживявания с родителите ми, върху които работя, но отнема време... Освен това с другите е по-лесно, понеже съм малко или много дистанцирана, не съм вътре.
Забелязяли ли сте, че повечето психиатри са "отместени" от една възраст нататък? Laughing По-лесно се виждат нещата отстрани, затова сега съм намислила да поръчам ТАТ сесия с Флеминг или Уайт. И на двете имам доверие, но още го обмислям.
Според мен имаш ПО относно проблема си,отлагаш го във времето чрез различни опръвдания,че трябва време ,че искаш да направиш сесия с еди кой си...Защо ти е една толкова скъпа сесия като имаш всички налични средства да си направиш ТАТ сама? Аз също имам ПО по много въпроси,но осъзнах,че нищо няма да се оправи от самосебе си и че живота ми някак си си минава...Почнах да съжалявам за много неща ,които съм пропуснала поради различните си ПО и ,че е ужасно жалко да се обърнеш назад и да видиш от колко много неща си се лишил в най-хубавите си години...Дон Хуан,един персонаж на Карлос Кастанеда казва:''Ако нещо трябва да се направи,то трябва да се направи веднага,хората които отлагат са губещи...'' :( Звучи тъжно като си помисля,че това се отнася точно до мен...Смятам да се заема сериозно с всичките си проблеми,препоръчвам го и на теб,за известно време се отдай на себе си,човъркай до край проблема който имаш,не го оставяй на мира и не се разкъсвай между различни начини,освен ако не ги прилагаш едновременно,но не се отказвай с който и от тях да избереш докато не получиш видими резултати. Помогнала си достатъчно на много хора,сега е ред да помогнеш на себе си,не се отказвай и не отлагай. Желая ти успех от сърце!
dendi
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Апр 2010 15:40

Мнение от dendi »

Момичета,защо някоя от вас не преведе ръководството заТАТ на български и не го пусне във темата тук,защото както стана ясно доста от хората във форума не знаем какво точно правим тъй като повечето сме самоуки.Мисля,че така ще помогнете на много хора,които ще ви бъдат благодарни-от мен също голямо БЛАГОДАРЯ!!!!!!
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

ТАТ менюъл на бг език

Мнение от Bastet »

Ето Ви инструкциите на бг език:

ТАТ поза: Поставяме палеца и безименния пръст на едната си ръка в точките на вътрешния край на очите, а стредния пръст на третото око. Показалецът и малкият пръст стърчат. Дланта на другата ръка се поставя на тила,там където е линията до която свършва косата.


Двете ръце се поставят внимателно, не е нужно напрежение. Можете да си отпускате ръцете по всяко време, дори и по време на сесия или м/ду 2 стъпки. Очите могат да бъдат отворени или затворени, ръцете се поставят по избор лява или дясна. Ако се чувствате удобно, може да го правите и легнали. Много рядко по време на сесия вашите чувства могат да се усилят и временно да станат фокус на вашето внимание. Ако това се случи, останетe в ТАТ позата и върнете вниманието си на намерението на самата стъпка. Не позволявайте на вниманието ви към тези чувства да се усилва. Ако следвате тези инструкции, чувствата ви се успокояват за около минута. Ако това не се случи, потърсете помощ от ТАТ терапевт. Дръжте ТАТ позата максимум 20 минути на ден. Пийте 6-8 чаши на ден вода, в дни в които правите ТАТ.


В началото на сесия възнамерете лечението, което ще направите да бъде от полза за вашите предци, семейство, всеки един който е въвлечен в проблема, всички части от вас и всички ваши гледни точки, които някога сте имали относно проблема.


Ако никога не сте правили ТАТ обърнете внимание на всяко от тези твърдения, докато правите ТАТ позата:

*ТАТ е лесна за изпълнение и безценна.
*Тя би могла да бъде изключително ценна.
*Аз избирам да живея и приемам любовта, помощта и лечението.


Сега ще научите стъпките на ТАТ. С всяка стъпка дръжте ТАТ позата и обърнете внимание на мисълта, изразена в дадената стъпка за около минута или до когато сте готови. Индикатори за това могат да бъдат прозявка, чувство, че вече не сте свързани с дадения проблем, блуждаещо внимание, освобождаване на енергия или просто чувство, че нещата са приключили.

Някои хора не забелязват никаква промяна, а просто седят в ТАТ позата около минута.

Децата могат да стоят в позата само секунди.


Стъка 1: Изберете проблем:

Тази стъпка е относително разнообразна и може да се насочи към голям брой различни ситуации. Тук ще откриете как да изцелите стресиращо събитие от вашето минало.
Тук Ви предлагаме, нещо,което може да използвате за излекуване на стресиращо събитие от вашето минало.
Важно е да знаете, че когато работите с ТАТ, в/ху събитие от вашето минало не е нужно, нито препоръчително да съживявате или преживявате наново това събитие, за да го излекувате. Всъщност, дори не е нужно да го описвате. Можете просто да го назовете като „това” или ако искате да бъдете по-описателни може да кажете: „едикаквоси /описвате събитието/ се случи”
Изберете проблем и помислете върху неговите симптоми

Стъпка 2: Противоположна на стъпка 1

Подобна е на стъпка 1 и също толкова разнообразна. Обърнете внимание, че когато насочвате вниманието си върху липсата на проблема, не е задължително да вярвате в това. Просто мислете за него и го допуснете за възможно:

„ Случи се, свърши и аз съм ОК. Мога да си отдъхна.”

Дори ако все още изпитвате някаква отрицателна емоция и не сте ОК с проблема, можете да продължите да използвате тази стъпка:

Това се случва, и аз съм ОК.

Стресът и негативните мисли могат да заседнат в различни части от вашето тяло или външни локации като къща,места, сезони, хора, раси и т.н. Тези резонанси на складиране са различни за всяко събитие и всеки човек и може да резонират различно. Не е нужно да се съобразявате с всички места в които този проблем е складиран. Просто трябва да имате предвид, че всички те се лекуват по време на ТАТ.

Стъпка 3:

„Всички части от ума, тялото и живота ми, където това е резонирало се лекуват сега
Господи /висш разум/ благодаря ти за излекуването на всички части от ума, тялото и живота ми, където ''това'' е резонирало.


Стъпка 4.
Произходът на проблема може да включва всичко, което се е случило някога, някъде – събития от детството, сънища, подсъзнателни впечатления, клетъчни спомени и т.н., каквото и да било, което ви се е случвало. Не е нужно да имате предвид тези корени, просто възнамерете те да бъдат излекувани:


„Всички корени на този проблем се лекуват сега.
Господи, благодаря ти за излекуването на всички корени на това.


Стъпка 5.
Всъщност тази стъпка се състои от 4 части.
5.1. Комуникации и връзки;
5.2. Прощаване на другите;
5.3. Искане на прошка за себе си;
5.4. Оттегляне на обвиненията към тези, к/о сме винили за този проблем.

Не е нужно да мислите за всеки един въвлечен човек в този проблем. Просто имайте намерението да простите със сърцето си.
В 5.1. Връзките могат да бъдат между вас и някой друг, между вас и господ, или между вас и част от вас. Ако определени неща ви изникнат в ума, които казвате на този човек или група от хора, направете го тихо наум, докато правите ТАТ позата.

„Всички връзки се прекъсват сега” – означава че ако част от вас е била изолирана, сега тя е свързана. Не е нужно да знаете какви са всички тези връзки. Просто направете ТАТ позата и насочете вниманиети към твърдението.

Прошката в контекста означава: „Аз приемам, че това което са ми причинили е било най-доброто, на което са били способни в този момент, а не че това което са направили е добро.''
Ако имате намерение да простите на някого, но не успявате, правете тат позата с вашето внимание насочено в/ху твърдението: „Възможно е по някое време да простя ” Моля разберете, че когато прощавате на някого, това не означава, че сте омаловажили това, което са ви причинили или че искате да поддържате отношение с тези хора. Можете да откриете, че избирате да подновите връзките си с дадени хора, след като сте излекували събитието от миналото и сте простили за каквото и да било. Но това може и да не се случи. Не е задължително. Има хора с които не е безопасно да бъдете физически, мисловно или емоционално в контакт. Важно е да сте внимателни относно себе си. Важно е да разрешавате негативните си връзки с тези хора и да им прощавате :



''Всички комуникации и връзки, свързани с този проблем /това/ се прекъсват сега. Моля за прошка всички, които съм наранил поради този проблем и им желая любов, щастие и мир.
Прощавам на всички, които са ме наранили, поради наличието на този проблем и им желая Любов, щастие и мир.
Прощавам на всички, които съм винил за това, включително на Бог и на себе си.”



Стъпка 6: Понякога част от вас се облагодетелства по някакъв начин от проблема в/ху който работите. Може би тази част от вас смята, че ако този проблем озчезне, тогава няма да имате много общо с даден много скъп ваш приятел, или че ще имате огромни промени в живота си, които не искате да направите, или че това по някакъв начин ще бъде опасно за вас. Друга част от вас може да бъде наранена от това, което се е случило. Независимо коя част от вас е била въвлечена в това, к/о се е случило, тази стъпка ще ви помогне да я излекувате и това ще ви донесе мир и цялостност. Най-чудесното нещо за ТАТ е, че не е нужно да знаете най-добрия специфичен начин за прилагането на стъпките; това се случва естествено /по интуиция/. Просто държите позата, насочвайте вниманието си към стъпките и след това излизайте от позата.



„Всички части от мен, които са били въвлечени в този проблем /това/ се лекуват сега.
Господи, благодаря ти за излекуването на всички части от мен, които са били въвлечени в този проблем”


Ако все още чувствате, че има някаква устойчивост към лечението, направете позата и направете мислен разговор с тази част от вас, к/о се съпротивлява на лечението. Тази част може да бъде детска част или защитна такава, или може да бъде физическа част, като например вашия стомах.
Дори да не знаете каква точно е тази част ,няма проблем, направете разговора, независимо от това. Уверете се, че тази част вече не се съпротивлява и може да си отдъхнете сега.

Стъпка 7. Това което е останало.
Ако чувствате че все още има някакви мънички частици от корена на проблема, к/о не са съвсем премахнати, насочете вниманието си в/ху това:

„Каквото и да е останало от този проблем, то се лекува сега. Господи, благодаря ти за излекуването на това, к/о е останало от този проблем.

Много хора откриват, че е пречистващо и се чувстват прекрасно, по време на всяка една сесия.
Сега върнете се на стъпка 1 и проверете дали има нещо, к/о все още се чувства засегнато като проблем. Може би сега ще откриете, че се е появила друга част или мисъл, породена от този проблем. Ако това е така, направете ТАТ позата в/ху това. Често първите 2 стъпки са достатъчни, за да не се появява друга част на проблема.


Стъпка 8. Изборът

За тази стъпка си представете какъвто и да било благоприятен изход от вашия проблем. Пример: В примера за страх от представяне, може да си представите себе си на сцената, бидейки спокоен. Описвайки ситуацията на висок глас, въвличате говорене и чуване в лечебния процес. Също почувствайте какво би било вашето сърце да бие усилено от рядост, чувството на отпускане и вашата усмивка на задоволство. Почувствайте вашето представяне, как всичко минава гладко, както вие бихте искали. Ммм...

Стъпка 9. Осъществяване

Тази стъпка се отнася за цялостното интегриране на лечението от тази сесия във вашето Ум-Тяло система. Тя се състои от 3 части, като обръщате внимание на:

„Това лечение се осъществява напълно сега, с моята огромна благодарност. Господи, благодаря ти за пълното осъществяване на това лечение сега”

А сега сменете позицията на ръцете си, така че ръката която е била на челото отива отзад на главата , а ръката отзад отива на челото. Насочете вниманието си отново към фразата на стъпка 9. Сега постевете ръцете си около ушите си като вендуза. Сложете си палците точно там, където месестата част на ушите ви се свързва с кожата на главата, а малките си пръсти, където високата част на ушите ви се свързва с главата . Останалите пръсти се разполагат, доксвайки кожата точно зад ушите. снимка 3/

За първите сесии, които правите на себе си, може да оценявате интензитета на проблема преди всяка сесия, използвайки скала от 0 до 10. В края на сесията използвайте същата скала, и сравнете резултатите преди и след ТАТ. Разбира се истинския тест, колко ефективна ТАТ би могла да бъде, са промените които виждате във вашия живот. При някои сесии може да почувствате незабавни големи промени - това, което внезапно смъквате от плещите си, драматично успокоение на болка или напрежение. Друг път промените могат да бъдат по-деликатни. Един ден може да осъзнаете как не сте мислили за даден проблем със седмици, имайки предвид, че преди не е минал ден, без да мислите за него. Може да откриете, че вършите нещо, което никога преди не сте подозирали, че може да е възможно, а сега го вършите с лекота без да се замисляте. Всички тези промени допринасят за вашия по-щастлив живот.

Стъпките накратко:

Стъпка 1: Изберете проблем.

Стъпка 2: „ Случи се, свърши и аз съм ОК. Мога да си отдъхна.”

Стъпка 3: „Всички части от ума, тялото и живот ми, където това е резонирало се лекуват сега
Господи /висш разум/ благодаря ти за излекуването на всички части от ума, тялото и живота ми, където проблема е бил складиран”

Стъпка 4: „Всички корени на този проблем се лекуват сега.
Господи, благодаря ти за излекуването на всички корени на това.

Стъпка 5” Всички комуникации и връзки, свързани с този проблем /това/ се прекъсват сега. Моля за прошка всички, които съм наранил поради този проблем и им желая любов, щастие и мир.
Прощавам на всички, които са ме наранили, поради наличието на този проблем и им желая Любов, щастие и мир.
Прощавам на всички, които съм винил за това, включително на Бог и на себе си.”

Стъпка 6: „Всички части от мен, които са били въвлечени в този проблем /това/ се лекуват сега.
Господи, благодаря ти за излекуването на всички части от мен, които са били въвлечени в този проблем”

Стъпка 7: „Каквото и да е останало от този проблем, то се лекува сега. Господи, благодаря ти за излекуването на това, к/о е останало от този проблем.

Стъпка 8: /Представяне на какъвто и да е благоприятен изход от проблема като сцена в съзнанието

Стъпка 9: „Това лечение се осъществява напълно сега, с моята огромна благодарност. Господи, благодаря ти за пълното осъществяване на това ле4ение сега” :*
Последно промяна от Bastet на 22 Юни 2010 21:36, променено общо 5 пъти.
TreeOfLife
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 21 Юни 2010 02:11

Мнение от TreeOfLife »

Писах, писах , а нета ми се прецака :cry:
Bastet, поздравления за превода. Нямам време сега да го чета, но е хуваво че го има!
За ревесията - рядкост е тежка травма или хронично заболяване да няма реверсия. За това са терапевтите! Ако си правиш илюзии, че сама можеш като барон Мюнхаузен да се хванеш за косата и да се издърпаш от блатото - моето мнение е че няма как да стане. Енергийната психология е различна и няма медицинска сестра да ти слага системи, но терапевта е този ЧРЕЗ когото получаваш коректив и посока. Не той, а ти вършиш работата, но той е там за да те подпре като се олюляваш и да ти посочи табелата, когато не я виждаш.
Нека не профанизираме нещата. Ако беше толкова лесно няколко милиона практикуващи щяха да церят рак. Не е казано и че трябва да е терапевт - може с приятел, но трябва да е много в нещата. Говоря пак за случаите на тежки травми и заболявания. Като има големи камъни за местене, предпочитам да е с терапевт. Под големите камъни има големи гадости и не би искала да си сама в този момент. Няма да навлизам в подробности, но го казвам от личен опит.
Самостоятелната работа си е самостоятелна работа - израстване, изграждане, умиротворяване, делнични грижи и повредени чайници - това е друго. Моето мнение е че всеки цент или стотинка за сесия с професионалист си струва когато му имаш доверие.
Не би ли предпочела да дадеш Х лева на Х и да решиш проблема за У време, вместо да се луташ хаотично и да получаваш хаотични резултати сума време?
Поздрави и много успехи на всички!
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Tree of life,не успорвам в никакъв случай травмите които си преживяла,примера ,който даваш за Брон М.ми е даван от един психоаналитик.Човека беше достатъчно честен да ми каже,че пациента е този от който зависи лечението, а не психоаналитика и ,че ако аз не положа ''невъзможното'',тоест да се ''извадя сама от блатото за косата'' той е безсилен да направи това.,и че много хора ходят цял живот на психоаналитик ползвайки го за патерица,но не и да си решат проблема за винаги.В психоанализата важи принципа ''Помогни на човека да си помогне сам''.
Щом си избрала да потърсиш специализирана помощ ок,това е твой личен избор и аз нямам право да се меся в него. Просто съдя по себе си (както всички май) и ти споделих моето мнение,а също исках да ти дам кураж да действаш в полза на себе си.
Превода съм го правила набързо,една приятелка го редактира и сега се залавям пак да го редактирам аз,че някои неща не ми звучат добре :)
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Re: ТАТ менюъл на бг език

Мнение от vqra »

Bastet написа:Ето Ви инструкциите на бг език:

Голямо благодаря, Bastet!

Чудесно е, че си направила този превод. Много подробна и интересна информация. Малко ми се разминават стъпките с моите знания, но пък важното е да се експериментира. Ще пробвам и с тези.

Целувки! Кефиш ме! :)
dendi
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Апр 2010 15:40

Мнение от dendi »

Бастед,страхотна си!Благодаря за превода.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Браво Бастет! Страхотна работа си свършила! Най-после подробна информация за ТАТ и във форума!
Благодаря на TreeOfLife!
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Аз също ти благодаря.Много неща ми се доизясниха.Даже снощи го направих и съм мн.доволна
Времето е пари!
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Искам да попитам можем ли да си навредим с ТАТ, ако го правим в рамките на 20-те минути?
Публикувай отговор