ТАТ

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Прав си,две години не бях тесала,сега възобнових ,защото взех да се влушавам.За хашимото незнам дали да говоря повече,нямам антитела,но имам висок ТСХ,което никак не е безобидно.Симптомите на намалена функция на жлезата са ужасни,просто човек се разпада физически и психически,всеки може да прочете това в нета. Ама никога не съм била ''за'' лекарствата,напротив,тироксина го спрях преди една година,но вместо през това време да се грижа за жлезата, аз я изтезавах с цигари и яко стрес,та сегашното ми положение е съвсем нормално и логично последствие на начина ми на живот. Защото когато хем не се подава достатъчно тироксин,хем не се полагат грижи няма как да искам здрава жлеза.Нервирах се от думите ти,че никоя техника няма да ми помогне,това ми прозвуча като присъда,дано сега бъда разбрана правилно. Относно хашимото,то се отключва при голям стрес и засяга предимно жени ,защото те са по-чувствителни,но се среща и при мъже,за нервността наистина незнам да има връзка точно с това заболяване :D По-скоро то засяга свръхчувствителните хора,по мои наблдения много млади жени са го получили след тежка раздяла с любим човек.
До сега ТЕС ми помогна за следните работи:
1-страх от тъмното
2-намаляване на апетита,където наистина ми действа безотказно
3-неприятни спомени,на които смятам че дължа хашимотото
4-пренапрежение при работа

Не ми помогна при:
1-болка в гърлото
2-силна умора
Смятам обаче,че има хиляди причини да не ми подейства ТЕС,една от тях се сетих,че може да е пропускането на 9Г и алкохол и кафе.Не съм се отказала от ТЕС,просто ме изкефи как бързо ми подесйтва ТАТ :D
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Basted написа: До сега ТЕС ми помогна за следните работи:
1-страх от тъмното
2-намаляване на апетита,където наистина ми действа безотказно
3-неприятни спомени,на които смятам че дължа хашимотото
4-пренапрежение при работа
:D

Интересно как така си пропуснала в този списък АНТИТЕЛАТАААА!!!

Та това според мен ти е най-голямия успех с ТЕС.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Това което се опитвам да ти кажа, е че не е в ТЕС, ТАТ или друга техника ключа,а в постоянство на работа върху себе си. Ти сама каза, че си била непостоянна. Защо не приемеш, че това е причината, а я търсиш в техниката?
Вероятно защото, както всички са свикнали да мислят, проблемите им се дължат на нещо извън тях.
Техниката е нещо извън теб. А постоянството е нещо в теб. Твое качество. Много по-лесно е да обвиняваме някого или нещо извън нас за неуспехите си, а не себе си.
Това се опитвам да ти внуша. Да погледнеш в себе си и там да тъсиш причините за неуспехите или за успехите си, а не в нещата извън теб. Били те техники, хора, събития, хормони или каквото там друго се сетиш.
Дано най-после съм успял да постигна целта си и ти да разбереш посланието и да спреш да обвиняваш посланика за отношението му лично към теб. :)
Техниката е средство (чук), как използва чука зависи от човека който го размахва. Може да скове къща с него, може да разбие на някого главата или да си премаже пръста. За всяко от тези неща чука няма никаква вина. Всяко от тези неща може да бъде постигнато от човека и без чук. Само дето в последния случай ще се изразходи много повече време, енергия и нерви ВЕРОЯТНО. А и е по-веряотно човека да се обезвери и откаже от целта която гони.
Един казва моя чук е по-добър от твоя. Другият вика не моя е по-добър. Събират се двамата и си правят състезание. Кой ще закове най-бързо един пирон. Единият побеждава.
Това означава ли, че неговият чук е по-добър?
Мисли, Бастед, мисли!
Вгледай се в себе си най-после!
И също така си промени Ника, защото докато се идентифицираш с Бастед ( превод от английски - прецакана, нещастна, несретна) такава и ще бъдеш. :idea:
Последно промяна от ivangp на 07 Юни 2010 15:56, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Ама аз съм съгласна с всичко,което казваш,само не и с това 4е няма техника ,която да ми помогне,вече наистина ми писна да дъвча едно и също :lol:
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Наясно съм,че проблема никога не е извън човека,а е в самия него,дори инцидентите които някои преживяват като катастрофи са желани подсъзнателно,не само хроничните болести!!!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Basted написа:Ама аз съм съгласна с всичко,което казваш,само не и с това 4е няма техника ,която да ми помогне,вече наистина ми писна да дъвча едно и също Laughing
Ама защо вадиш изречения от контекста бе, мила??????????????
Написах, че нищо няма да ти помогне докато не промениш мисленето си. След като го промениш, естествено че ще ти помогне.
Чети всичко което пиша. не се хващай за отделни думи и изречения. Ако искам да напиша само едно изречение или само една дума, ще напиша само тях. Няма смисъл да пиша всичко останало.
Щом съм го написал, значи съм вложил смисъл и в него.
За теб има надежда, както и за всеки друг.
Просто трябва да поработиш в посока промяна на мирогледа и най-вече отношението към себе си. И да не спираш да крачиш в посока себеосъзнаване. Защото пътят е безкраен.
Ти успя с ТЕС в началото и след това спря.
ЗАЩО-О-О-О?
Помисли и върху това!
Явно има нещо в теб което те саботира.
Аз му викам ПО. Спри да го отричаш. Приеми че го има и го трансформирай с която техника искаш.
Аз не съм против ТАТ или само за ТЕС. Ако бях нямаше да показвам други техники на семинарите си.
Всяка техника си има предимства и недостатъци. Всяка техника е средство (чук). Дали чука ще е ефективен зависи от този, който го държи, а не от самия чук.
Колко пъти трябва да се повтаря едно и също за да се разбере?
Последно промяна от ivangp на 07 Юни 2010 16:14, променено общо 2 пъти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Лелееееее,това за ника сега го видях и направо ме уби :lol: Бастед е жената котка в египетската митология ,хахаха
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

A с какво асоциираш ти тази жена котка? С какви качества? С какви дела? Какво символизира тя?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Просто обичам котки :D .Наистина няма друга причина да ползвам този ник,просто съм чувала за тази богиня и толкова. Ето малко за нея:
Баст (наречена по-късно Бастет) е богиня на любовта, радостта, празниците, танците, музиката, плодородието, покровителка на бременните жени в египетската митология. Също е въплъщавала животворната и лекуваща сила на слънцето, за разлика от Сехмет - символ на изпепеляващата му сила. Вярвало се, че лекува болните и помага на реколтата да узрее. Изобразявана е като жена с глава на котка или лъвица, с кошница в ръце. Понякога е изобразявана просто като котка. Дъщеря на бога на слънцето Ра. Покровителка е на Бубастис – града, където е почитана. През гръко-римския период в Древен Египет е бил разпространен култ, в чийто център е стояла Бастет: жертването на мумифицирани котки. Жреците на богинята Бастет събирали котки и ги предлагали на населението за жертвоприношения. Когато някой вярващ си изберял котка, обичайно след това тя била умъртвявана от жреца, чрез извиване на врата ѝ. Само много големите котки били умъртвявани с удар. Мъртвата котка била подлагана след това на традиционния процес на мумифициране, прилаган и за хората. Според това колко бил заплатил купувачът, получавал след това мумия на голяма или по-малка котка и полагал тази мумия в специално изготвена за приношение на котки погребална камера.
Абе май съм уцелила готин персонаж а? :wink:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Първо - сега разбирам откъде идва моята грешка в интерпретацията на Ника ти, а имено от неправилното му изписване - последната буква е сгрешена, което ме е навело на мисълта за английско значение.

Второ - много готин персонаж си избрала - От една страна богиня на любовта и на плодородието, от друга обаче покровителка в чиято чест се избиват котки, вместо да се отглеждат например.
Изобщо идеята за жертвоприношения в религията е доста извратен начин да почиташ или умилостивяваш някого. Но това е друга тема.

За да не стават повече грешки, ако искаш ще ти променя Ника за да завършва с "Т" накрая.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Добре,ама чак толкова голямо значение ли има :lol: .Избиват се ,да, преди си мислех,че се почитат,но съм била в грешка. Ето имам и хубава новина,оная болка на челюстта след като направих ТАТ изчезна днес само след един ТЕС :D
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Бре тази ТАТ ,ама май наистина се чувствам страхотно :D Днес я правих за трети път...
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Нали знаеш, че се препоръчва ТАТ да се прави най-много по 20 мин на ден.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа: Тази пунктуланост те съсипва, да знаеш! Така и така не работи за теб, защо не я зарежеш.
С последното изречение отговарям и на въпросите ти относно точките, зададени в Често Задавани Въпроси. Мисля да ги махна от там, тъй като съвсем не са често задавани.
Oтново по въпроса дали е важно точното местоположение на точките и тяхното физическо стимулиране и моята пунктуалност.

"Ранно изследване на въпроса подсказва, че в терапията на 49 души с фобии от височина, онези които почуквали традиционните точки, демонстрират значимо по-голямо подобрение, отколкото тези, които почуквали "плацебо" точки.
В следващо изследване, публикувано в медицинското списание Анестхесиа & Аналгесиа, терапии, които включват стимулирането на акуточки, се прилагат от екип от парамедици след дребно нараняване и се сравняват с терапии, стимулиращи области на кожата, които не съдържат признатите акупунктурни точки. Отново: терапиите, използващи традиционните точки ,са по-ефективни и водят до значимо по-голямо намаляване на тревожността, болката и ускорената сърдечна честота"


И моето лично изследване:

До момента нямам никакъв резултат от ТЕС, когато съм стимулирала точките наум. Просто при мен плацебо ефекта не работи и не мога да променя електро-химията в мозъка си /дори и да правя Прокси/, ако не стимулирам физически акупунктурните точки.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Нали знаеш, че се препоръчва ТАТ да се прави най-много по 20 мин на ден.

Знам да,казах за трети път я правих,което означава за 3 дена,на ден по един.
Публикувай отговор