ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО ЗА ХРОНИЧНИ ПРОБЛЕМИ

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

От една страна най-тъмно е преди разсъмване.
От друга:
Къде пише че след 30-я ден ще си чисто нова. Това са твои очаквания.
Предизивикателството е предназначено да подобри положението.
Т.е. да докаже, че ТЕС работи и за "нелечими" , хронични и "безнадеждни" случаи.
Но никъде не казано, че със сигурност всичко ще бъде изчистено след 30 дни.
Може да стане, но може и да не стане.
Минала си доста път и си стигнала до доста прозрения. Постигнала си напредък и добри успехи.
В случай че не всичко е изчистено просто продължавай с ново предизвикателство, т.е. още 30 дни.
Нереално е да очакваш, че един живот от 30-40 години би се изчистил само за месец.
Навсякъде пиша, че човек трябва да се подготви за поне 3 месеца до година яка работа с ТЕС за да достигне Пълна Промяна.
Ако си разочарована след като прочетеш това, просто си направи ТЕС за разочарованието и продължавай нататък. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Не, не съм разочарована. По-скоро съм отрезвена. :)

Да, май съм попрекалила с очакванията... :roll: Но "мечтать не вредно", нали? :lol:

Благодаря! И за съветите, и за истините, и за окуражаващите думи! Имам нужда. :oops:

Продължавам.

Поздрави!
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Имах проблясък, в който осъзнах, че яхането на метлата, което продължи цели 2 дена, не е нищо друго, а един силен и нежелаещ да се предаде ПО. :!: Голям ми беше мерак да се чувствам неразбрана, пренебрегната, онеправдана, а оттук и нервна, злобна, груба и лоша. Че нали, по дяволите, точно от това искам да се отърва?! Направих един-единствен ТЕС за този ПО и реших, че съм го победила най-малкото просто с факта, че разкрих същността му.

Реших да продължа това предизвикателство с още 3 дена, както бях писала по-горе, така че имам още 2 дена да затвърдя победата си и да не допускам връщане назад. Пък ако се окаже, че победата не е окончателна, а етапна, ще започна нова битка. :)

На контролен преглед ще ходя след около 2 седмици, тогава и ще разбера и как стоят нещата и на физическо ниво. Най-вероятно ще започна новото предизвикателство след това.

Междувременно чистя по някое-друго чувство, което ми "изскача" на пътя и явно има по-голяма връзка с "нежеланите ми чувства, мисли и емоции", отколкото съм предполагала някога. Разглеждам тези чувства като разклонения на основния проблем. Някои по-дебели, някои по-тънки, но определено клонки, свързани със стъблото на миоматичните ми проблеми.

Поздрави!
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Имам въпрос. Не знам дали ще успея да го формулирам разбираемо, но ще положа усилие.

Възможно ли е състоянието ми от 2-3 дена - нервна, груба, зла, агресивна, избухлива, недоволна и под. прелести - освен на поводите, чиято сила аз (давам си сметка, че може би дори съзнателно и нарочно) преувеличавам, да се дължи и на това, че съм "разбутала духовете", "размътила водата"? И затова сега и най-малкият повод да води до неоправдано бурна моя реакция? А също така нелогична, нездрава, неконструктивна и некрасива. И отгоре на всичко неправилна - и за това си давам сметка, което обаче не ми пречи да се оправдавам доста разпалено... :roll: Тази моя реакция включва, както бях споменала в предишния си пост, пълна комбинация на всичко онова, което аз формулирам в предизвикателството с думите "нежелани мисли, чувства и емоции" и от които всъщност/ужким се избавям...

Или състоянието ми показва единствено и просто, че имам още мнооого-много работа за вършене и изобщо не съм толкова напред с материала, колкото би ми се искало и/или се заблуждавам, че съм...
:?:
Та с две думи въпросът ми е - аз ли бъркам някъде или това е всъщност пътят, или прекалено дълбоко съм затънала в това тресавище?

Благодаря!
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Много си затънала.
Всички сме затънали, но не всички го осъзнаваме.
Ти СЕГА го осъзнаваш и това е прекрасно.
Първа крачка към решаване на проблема е осъзнаването му.
Проблемът ти ще бъде решен само ако продължаваш да работиш върху него, ако се уплашиш и спреш нищо няма да стане и проблемите ще си останат да те тровят.
Така че продължавай работа но сега работи известно време не върху чувствата, а върху реакциите си.
Въпреки че когато еди какво си стане, аз еди реагирам еди как си и.....................

Чувствата ни не са проблема, те са факт, те са това което дава цвят, разнообразие и вкус на живота.
Проблемът ни са страховете породени от тези чувства и подсъзнателните, шаблони за реакция на тези чувства които сме създали.
Чувството само по себе си е една химическа реакция в организма. Т.е. отделяне на някакви химикали. На чувството обаче ние реагираме по определен начин с мисли и действия които не ни харесват и са нежелани. Именно тях - тези шаблони на поведение трябва да осъзнаем. (което ти вече си направила благодарение на работата ти с ТЕС). И сега имаш избор, т.е. можеш да избереш да действаш по стария начин или по нов начин. Каквото и да избереш ще е добро за теб стига изборът ти да е осъзнат.
Но за да можеш да избираш свободно първо трябва да поработиш с ТЕС върху досегашните си реакции. Т.е да ги приемеш и да разбереш, че въпреки тях си ОК. Те не са ТИ. Те не те определят. Ти си ги създала и ти можеш да ги премахнеш. Ти си нещо повече от поведението си до сега. Твоята истинска същност е вълшебна и в твоите ръце е съзиданието и разрушението на всичко в твоя свят.

Спомни си от книгата за ТЕС - Няма само добро или само зло нещо. Всичко е двойнствено по своята същност. И ти избираш как да го окачествиш. Всеки избор е правилен стига да е наистина личен и осъзнат.

Осъзнай и приеми, че имаш избор. Че си господар, а не роб на мислите, чувствата и реакциите си и че в твоя свят твоят избор е закон и всеки избор е правилен за теб.
После просто мисли, чувствай и действай като си избереш. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Благодаря!

Последвах съвета ти (както винаги, :) ) и направих ТЕС с такава формулировка. Днес ми беше черен светът, но след 3-4 часа, прекарани в задаване на въпроси, търсене на отговори, ТЕС, рев и всичко отначало, сега съм добре. Дори не съм нервна! :wink:

Няма да се отказвам. Първо, не съм такъв човек. Голям съм инат, ако това изобщо може да се изтъква като положително качество. :roll: От друга страна ясно си давам сметка, че с доста усилия - нервно-психически повече и по-малко физически - аз съм стигнала до раната и я чопля оттук-оттам, търсейки откъде ще поддаде коричката и ще започне да излиза насъбралата се гной (извинявам се за шантавата интерпретация, ама такава асоциация имам). Трябва или да съм луда или изключително безотговорна към себе си, труда си и стремежите си, за да оставя раната да си зарастне и да се покрие пак някъде там дълбоко в мен. Не съм (все още) нито едно от двете! :-)

Още веднъж голямо благодаря за помощта, стимула и насоките!
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

mimiska написа: ще поддаде коричката и ще започне да излиза насъбралата се гной (извинявам се за шантавата интерпретация, ама такава асоциация имам). Трябва или да съм луда или изключително безотговорна към себе си, труда си и стремежите си, за да оставя раната да си зарастне и да се покрие пак някъде там дълбоко в мен.
По някое време може да ползваш тези фрази като настройки... ако се наложи :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Тъй като реално приключих с предизвикателството, отварям нова тема (http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?p=2726#2726), където ще споделям постигнатите успехи и срещаните трудности и ще разчитам на вашата помощ и съвети.

Благодаря!
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Здравейте!

Днес бях на контролен преглед. "Нямате миоми." - каза моят лекар. :D

Препоръча ми да взимам още един месец лекарството "оргаметрил", защото 3 месеца било малко, за да се затвърдило. И край. "Тук вече нямате проблеми." - беше другата прекрасна негова констатация.

Няма какво да добавя, няма какво да коментирам. Просто съм много щастлива. :lol:

БЛАГОДАРЯ за знанията и помощта!

Сега вече стои на дневен ред въпросът ми кога мога да започна ново предизвикателство. Тоест, има ли някакъв минимално изискуем интервал от време между две предизвикателства на съвършенно различна тематика. (Различни във физическо отношение, хехе. Отлично научих урока, че всички проблеми са свързани. :) )

Планирам да атакувам хипофункцията на щитовидната ми жлеза в комплект с цялостен хормонален дисбаланс. Последният ми беше диагностициран преди 4 месеца и честно казано, дълбоко вярвам, че вече не е активен, но май не пречи да се изчиствам от него. Щитовидната ми е диагностицирана миналия април. Последните ми изследвания са от есента на 2008. Отворена съм за мнения и съвети. Може би да отворя и нова тема за да не товаря тази или? :roll:
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ЧЕСТИТО!
Да, отвори нова тема. Няма ограничения по време, интервали и т.н. Абе изобщо никакви ограничения няма.
Пиши два реда за успеха си в Темата - Помага ли ТЕС за........че повечето хора първо тъсят там. Включи в заглавието думата МИОМИ!
Препоръча ми да взимам още един месец лекарството "оргаметрил", защото 3 месеца било малко, за да се затвърдило.
Интересно ми е, дали лекарят смята, че резултатите ти се дължат на лекарството?
Ти спомена ли му, че си прилагала ТЕС?
Ако да, какъв бе коментарът му?
И виждаш ли смисъл да продължаваш с лекарството, което несъмнено има някакви нежелани странични ефекти?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
veronika_l
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Сеп 2009 10:21

Мнение от veronika_l »

Здравейте
Преди два дена си купих книгата, вчера я допрочетох и мисля да започна със предизвикателство, имам язва на дванадесетопръстника от 12 год. сега съм на 19, като разбрах че я имам съм пила някви хапчета, но после изобщо не съм я и лекувала, но от август започна да ме боли от време на време и реших да я излекъвам един път завинаги. Имам един въпрос напомнящата фраза това ли трябва да е " Освобождавам се от язвата на дванадесетопръстника" това ли трябва да повтарям когато потупвам точките ?
Днес ще си купя и сол, от утре започвам, ще пиша какво става :)
Сетих се за още един въпрос, оценка трябва ли да се дава ?
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Ще си позволя да отговоря на въпросите ти. Ако бъркам, моля Иван да ме извини и да ме поправи.
veronika_l написа: напомнящата фраза това ли трябва да е "Освобождавам се от язвата на дванадесетопръстника" това ли трябва да повтарям когато потупвам точките ?
Да, това е.
veronika_l написа: Сетих се за още един въпрос, оценка трябва ли да се дава ?
Отговорът на този въпрос е в първия пост:
"Определете ниво на проблема по два показателя - ЧЕСТОТА и СИЛА на проява на симптомите преди да започнете предизвикателството и след един месец. Не определяйте ниво на проблема докато не завърши месеца!"

Успех!
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Мimisка вече е отговорила на въпросите.

Няма да е лошо, даже ще е много добре и да се прочистиш с един глад по Лидия Ковачева, с правилно захранване след това и промяна в начина на хранене от тук нататък. Прочети книгата й Гладът приятел и лекарство.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
veronika_l
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Сеп 2009 10:21

Мнение от veronika_l »

Аз да гладувам не мога веднага ще започне да ме боли язвата, пък и ако не ям през пет минути ми е търсене :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Купи си книгата и я прочети. Там са описани случаи на хора с язва които са се излекували по нейния метод. Не бързай да отхвърляш нещо преди да си го опитала. Ти не знаеш, а само предполагаш.
Както пише самата Лидия Ковачева - здравето трябва да се заслужи!
Заслужава се като се мине през болка, била тя душевна или физическа.
Последно промяна от ivangp на 22 Сеп 2009 09:50, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор