ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО ЗА ХРОНИЧНИ ПРОБЛЕМИ

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
veronika_l
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Сеп 2009 10:21

Мнение от veronika_l »

Ще я купя, почвам иначе от утре предизвикателството, а иначе днес като станах много ме болеше дясното ухото, тесах доста време и нищо, на обед пак и нищо, даже сега ме боли малко и гърлото и ми се е възпалил от дясната страна лимфен възел, дори и на места дясната половина на главата като я пипна ме боли все едно са ме били по главата :?
А проблем ли е вместо минерална вода да пия, чешмяна ?
veronika_l
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Сеп 2009 10:21

Мнение от veronika_l »

Така реших че ще приложа гладолечението, въпроса ми е трябва ли да спра солта от придизвикателството. Защото трябва само плодове и чай да поемам, а солта там правеше нещо ама не помня и не трябваше да се приема ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ДА, ако правиш гладолечение, не приемай сол.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
violetavioleta
Участник
Мнения: 42
Регистриран на: 29 Сеп 2009 19:04
Местоположение: Димитровград

Здравейте!

Мнение от violetavioleta »

От днес започнах Предизвикателство за лечение на дискова херния. Имам въпрос, отговор, на който не намерих в темата и съжалявам, ако съм го пропуснала.
Настройката и напомнящата фраза трябва ли да са едни и същи дума по дума , като формула, през целия 30-дневен период или могат да се променят, в зависимост от двигжение на болката или от осъзнаване на причините за хернията?
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Трябва да са едни и същи. Ако нещо се появи междувременно, се теса отделно.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
violetavioleta
Участник
Мнения: 42
Регистриран на: 29 Сеп 2009 19:04
Местоположение: Димитровград

Втори ден на предизвикателство

Мнение от violetavioleta »

Започнах с предизвикателството вчера. Вероятно получих реакция. Дисковата херния ме болеше само към левия крак , а е двустранна. От вчера се активира и дясната страна с ужасна болка. Заболяха ме и коленете, не ми се описва силата на болката. В допълнение и десният яйчник се разлудува. Болките са много силни. Боли ме във всяко положение на тялото. Не пих никакви обезболяващи.
Днес ми е втори ден. Вече съм изпила осмата чаша с вода и мога да кажа, че болките започнаха да се успокояват и ми става все по-приятно да пия вода и да се ТЕСам.
Искам да попитам, мога ли допълнително да ТЕСам болката в яйчника паралелно с Предизвикателството?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Можеш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
veronika_l
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Сеп 2009 10:21

Мнение от veronika_l »

Здравейте
Да дам резултати
Нали лекувах язва е спря да ми се обажда още от самото начало на започването на предизвикателството, после минах и на гладолечение както ме посъветвахте, Издържах си 20те дена и се захраних ,Но някъде на 17 ден от гладолечението започна пак да се обажда язвата леко :( и от тогава до сега всеки ден пак, много ми е гадно, че толкова исках да се излекувам тесах и гладувах и пак нищо :cry: А още по гадно ми е че като не съм постигнала желаните резултати вкъщи ме нападнаха и започнаха " ако си пиеше хапчетата щеше да си добре, видя ли че това са пълни глупости" и т.н. Аз няма да се откажа и на пролет мисля пак да гладувам пък дано се махне тая язва.
Това беше от мен :wink:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Язвата на 17тия ден от гладуването ли се обади пак или от 17я ден на захранването?
ТЕСа ли я когато отново се прояви. Изобщо досега през изминалия месец прави ли Предизвикателството за язвата?
Ако продължаваш да правиш това което си правила преди, т.е. да си взимаш хапчетата, нищо няма да се промени.

Лидия Ковачева казва че често са нужни няколко курса на гладуване разделени времево за изчистване на хронични проблеми.
Не се отчайвай!
И ако на горните въпроси отговориш отрицателно, ще имаш някаква идея защо резултатът ти може да не е желаният.

Поздравления за упоритостта до тук, но ако сега се върнеш назад към стария начин на живот, т.е. на хапчета, ще унищожиш всичко постигнато с толкова труд.
А то не е малко. След време ще го оцениш както подобава.
Продължавай с предизвикателството и след Нова година направи още един курс на гладуване, ако до тогава не ти е изчезнала язвата.
Упоритост и постоянство му е майката, и вяра че можеш. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
veronika_l
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Сеп 2009 10:21

Мнение от veronika_l »

Язвата се обади на 17 ден от гладуването, но леко търпима болка( и аз си помислих значи е почнала да се лекува), но в последно време болката се засилва, Но пак може да се търпи но е неприятно.
А иначе през изминалия месец си тесах, но признавам не мога да изпия тия 10 чаши с вода прекалено много са ми.
Хапчета не взимам за нищо, дори имах епилепсия и хапчета пих сумати му време и всеки път като отида на преглед ми казват вече нямаш изразени огнища ама за всеки случАЙ пии, е тва лято тотално ми писна и вече не пия и тях. Преди пиех аулин по някога, но сега нищо.
А солта за предизвикателството я бях спряла заради гладуването, може ли и сега да не я употребявам понеже изобщо не ми е приятна повдига ми се чак от нея :?

А и нещо което вчера се сетих, когато ми съобщиха че имам язва бях с майка ми , Тя беше доста притеснена, но аз като, че ли се радвах :roll: Така беше и когато ми откриха кисти на яйчниците и преди операзцията аз пак се радвах (Даже се обаждах на кого ли не да се похваля че ще ме оперират ) :roll: Сега това си го обеснявам понеже защото съм болна ми обръщаха всички голямо внимание, затова и се радвах :twisted: :x
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Бих ти препоръчала да тесаш болката, която имаш.
И смятам, че трябва да направиш няколко курса гладолечение. Той Иван вече ти е писал за това. Не слушай какво ти говорят околните. Опитай се да ги игнорираш и си дръж на своето, тесай неприятните чувства, които изпитваш. Ако искаш да оправиш нещата продължавай с ТЕС и гладуването. Хапчетата ги забрави, остави ги завинаги в миналото! Вярвам, че можеш да се справиш, имай търпение и бъди упорита!
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Може без сол да продължаваш. Чудесно е че си стигнала до прозрението за корените на проблема, т.е. липсата на внимание.
Имено това е и една от целите на Предизвикателството.
ТЕСай нуждата си от внимание и чувството, че не получаваш достатъчно такова, както и детинската идея, че да си болна е единствения начин да привлечеш вниманието на другите, загрижеността, любовта и възхищението им и да се почувстваш обичана, важна и значима.

Изчисти двете случки за които писа (язвата и кистите) с ТКФ.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Привет и от мен.

Този път ще път ще питам за мъжа ми. Проблемът е, че на няколко пъти вече му засичат високо кръвно (по-високо от 140/90), а един път преди няколко месеца го вдигна много рязко и му прилоша. Искаме да направим предизвикателството за това, но си мислех, понеже той има и наднормено тегло, дали не е по-добре да направим предизвикателство първо за него, а може би от това ще следва и нормализиране на кръвното налягане?

И за нднормено тегло струва ли ти се подходяща формулировка " Въпреки, че имам Х кг излишни телесни мазнини, аз... и се освобождавам от Х-те кг излишни телесни мазнини сега?"
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Не се обвързвайте с конкретно тегло.
Достатъчно е и:

"Въпреки, че имам излишна телесна маса, аз... и се освобождавам от излишната телесна маса сега"

Според мен работете за двете неща паралелно.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Освен Предизвикателството аз бих препоръчал и ТЕСане на желанието за неправилни храни и за преяждане. А също и спорт и правилно хранене. С този подход успеха е сигурен.
Само с Предизвикателството за този проблем (наднорменото тегло) според мен шансовете са малки.
Мързелът мори.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор