"Не знам"?!

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

"Не знам"?!

Мнение от Arethuse »

Не съм сигурна дали темата е за този подфорум..
Понякога, като се опитвам да помогна на различни хора да си оправят разни болежки с ТЕС, когато ги помоля да асоциират болестта с нещо или да кажат събитие, което се е случило около началото на проявата на съответната болест, получавам тъп и упорит отговор "не знам" и "нямам идея", или пък повтаряне на диагнози (поставени от лекари)... И просто се чудя как да подхождам в такъв момент. Пробвах с "Въпреки, че не знам защо... ", но засега не бележа особен успех.

Става въпрос за най-близките ми хора - мъжа ми и майка ми и някак си не мога да ги оставя "да се оправят", както бих направила с всеки друг. И двамата ме "слушат", тоест правят това, което им казвам, но само с тесане на симптомите няма да се оправят (мисля), а категорично отказват да погледнат в себе си.

Идеи?
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Случвало ми се е да работя с някой и да нямаме конкретна формулировка. За сега съм установила, че най-доброто в такъв случай е да потупвам точките му в колкото се може повече, докато той просто говори нещо за проблема. От време на време излизат конкретни неща, които да теснем, но като цяло само аз потупвам.
Обикновено след това хората са много заредени и доволни от енергийния масаж.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: "Не знам"?!

Мнение от ivangp »

Изчисти себе си от следното:
Arethuse написа: просто се чудя как да подхождам в такъв момент ...............Става въпрос за най-близките ми хора - мъжа ми и майка ми и някак си не мога да ги оставя "да се оправят", както бих направила с всеки друг.
............................само с тесане на симптомите няма да се оправят (мисля), ..................... категорично отказват да погледнат в себе си.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Благодаря за идеите. Правих ТЕС за себе си. С повече търпение ще стане.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Публикувай отговор