Мотивация за промяна

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мотивация за промяна

Мнение от Arethuse »

Преведох едно материалче, което може да е полезно на форумците:

Много хора имат желание да направят промени през Новата 2010 година, но не са сигурно как да направят тези промени, или как да се придържат към решението си. На най-ниско ниво, успяхте ли да степенувате кои промени искате да направите първо? Успяхте ли да идентифицирате това, което ще правите "вместо" (нещо друго), което е ново и подпомагащо промяната? Желанието не е достатъчно - трябва да сме точни и да направим план. Нашият живот НЯМА да се промени автоматично, толкова, колкото искаме! И така, кое е новото?

Какво трябва да е ново? Вашата нагласа, поведение, вярвания или вашите чувства (вибрации) трябва да бъдат различни. Ако не промените нещо в една или повече от тези категории, как може да очаквате различни резултати във вашия живот? Гарантирано е, че всичко ще си остане същото... ако вашите вярвания, чувства и поведения останат същите...

И така, попитайте себе си, има ли нещо ново във вашия живот през 2010?

Какви нови нагласи сте възприели?
Какво ново поведение имате?
Какви нови вярвания практикувате за нещата във вашия живот?
На какви нови чувства/вибрации се радвате?

Може да имате нужда да започнете с това, което искате да оставите в старата 2009 - нещо дразнещо в поведението ви, което не ви служи добре за постигане на целите ви? Може би все още имате отрицателни чувства към нещо или някого, които сте уморени вече да носите със себе си. Може би сте се придържали към нагласи, които знаете, че не ви служат....

Ако вашата вътрешна "карта" (която се състои от вашите вярвания, чувства и очаквания) ви показва само пътя към Горно Нанадолнище, точно там ще стигнете, ако я следвате! Няма друга възможност. Запомнете, че ние винаги "следваме" нашата собствена карта... Тя е всъщност нашето вътрешно програмиране, и без да променим начина, по който сме програмирани, нищо няма да се промени. Знам, че звучи очевидно, но ако знаехте колко много пъти аз (и други) сме очаквали да се случи промяна без никакво усилие от наша страна, щяхте да се изсмеете!

Направете си нова карта, за да пристигнете на ново място.

Стъпка 1 - Вземете решение - какво трябва да промените?
Стъпка 2 - Изберете само едно от тези желани неща като фокус.
Стъпка 3 - Запомнете, че промяната Е възможна!
Стъпка 4 - Приложете ТЕС за страх от промяната и (с положителен кръг) за да се чувствате вдъхновени да поддържате промяната!

Кое е по-лесно за вас - да промените поведение, чувство или вярване>

Да кажем, че искате да промените вярването, че "няма достатъчно за вас... (пари, здраве приятели, прясно мляко, въздух, любов, разбиране...). Искате ли да промените това? Добре, ето 3 нови възможности за вярвания и утвърждения, които можете да започнете да повтаряте на себе си или да ги казвате, докато се потупвате по точките:

1. Винаги има достатъчно за мен
2. Аз съм достатъчен
3. Аз получавам достатъчно

Да кажем, че винаги сте имали чувство за неадекватност, искате ли да промените това?
Добре, ето три възможности за нови утвърждения, които да подсилят вашите нови чувства:

1. Чувствам, че заслужавам...
2. Чувствам се доволен...
3. Чувствам се завършен такъв, какъвто съм...

Можете да използвате тези фрази като утвърждения или докато потупвате по точките, както пожелаете. Въпросът е, че ако не замените старите си чувства, нищо няма да се промени.

Знам, че идеята за промяна или добавяне на нещо ново към вашия ден може да ви се струва претоварваща, затова настройките по-долу ще са насочени просто да ви помогнат да се справите с вашето решение за промяна. Използвате тези настройки ако ви пасват, или ги модифицирайте, така че да са приложими към конкретната ситуация при вас.

ТЕС настройките ще ви помогнат да престанете да блокирате изобилието, да си повишите вибрацията и да отворите вратата, която ще ви позволи това, което желаете да влезе във вашия живот.



1. ТЕС настройки:

Докато потупвате ръба на дланта на някоя от ръцете си, повтаряйте високо фразите (или ги променете според вашата ситуация):

Въпреки, че искам да се променя, но не знам как, аз приемам кой съм и как се чувствам
Въпреки, че има твърде много неща, които искам да променя и не знам откъде да започна, аз приемам себе си
Въпреки, че мислех, че мога да се променя автоматично, аз напълно и безрезервно обичам и приемам себе си

По-долу има указание коя точка с коя фраза да се потупва (заб. авторката използва протокол, про който първа се потупва точката в началото на веждата и се завършва с точката на върха на главата; ръцете не се потупват; личното ми мнение е, че последователността няма значение, и от друга страна, когато следвам нечии указания за нещо, се старая да ги спазвам точно, доколкото е възможно :) Можете да си изберете последователността, която на вас ви е удобна)




***Фразите, които се съсредоточават върху проблема***


Началото на веждата: "Не знам как да се променя."
Отстрани на окото: "Има твърде много възможности."
Под окото: "Не знам какво в живота си да променя."
Под носа: "Чувствам се претоварен с толкова много възможности."
Брадичка: "Какво би трябвало да променя?"
Ключица: "Не знам как да се променя."
Под мищницата: "Чуваствам се заседнал."
Върха на главата: "Иска ми се да знаех какво да правя."


***Сега положителното фокусиране върху решението***

Началото на веждата: "Аз ИСКАМ да се променя."
Отстрани на окото: "Възнамерявам да променя живота си."
Под окото: "Избирам да направя някои промени."
Под носа: "Искам да направя правилните промени."
Брадичка: "Избирам да задържа промените, които направя"
Ключица: "Искам да се чувствам вдъхновен за промяна."
Под мищницата: "Ценя всички промени в живота си."
Върха на главата: "Харесва ми да имам нов план."

Допълнете положителните вибрации, повтаряйки следните фрази (можете и да се потупвате по точките, а също и да изберете фрази, които са по-подходящи за конкретната ситуация при вас)

Благодаря ти, Вселена, че ми даваш нови идеи как да се променя.
Благодаря ти, Вселена, че ме направляваш и ме учиш как да се променя.
Благодаря ти, Вселена, че ме вдъхновяваш да задържа промените, които правя.

Успех!
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
mylife
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Дек 2009 11:08

Мнение от mylife »

Arethuse, благодаря много. Веднага ще ги направя :D
УСМИХНИ МИ СЕ!
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Благодаря за материалчето, ще изпробвам! :)
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Публикувай отговор