Квантова Синхронизация (КС)

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

nikimm написа: но ми е интересно нялкой от вас пробвал ли е тази техника за емоционален проблем! Ако да, дайте пример за това как точно развивате техниката.
Правила съм неведнъж техниката за емоционален проблем. Не е нужно да се знае какъв е. Човекът трябва да се потопи в усещанията си за него и окачестви силата му от 1-10. След това се прави директно с двете точки или дистанционно. Намерението ми е от сорта на "спокойствие, самоувереност, радост от живота и пр." При всички случаи нивото е падало много бързо с един сеанс.

При един от дистанционните случаи, човекът каза, че му потекли сълзи. Той беше в много тежко състояние, чувстваше нещо като раздвоение на личността. Доста пъти му правих сесии и вчера ми каза, че се чувства много добре.

При натрапчиви мисли също съм правила повече сесии.

Когато бях на семинара в Германия и си правехме един на друг, нивото на моята емоция беше 8. След сеанса беше 0.

Само един случай имах при който човекът имаше някаква страхова невроза и директният контакт го хвърли в паник-атака. Затова е хубаво да се има предвид и такъв момент. От амер.форум ме посъветваха в такива случаи да се прави дистанционно, макар и в същата стая. Същият човек се повлияваше много добре дистанционно. Почти винаги разбираше, че съм му правила сеанс по това, че се чувстваше добре веднага.

Така, че човек се повлиява дори и да не знае, че му се прави КС.
Но според мен е по-добре да знае, тъй като очакването действа положително на подсъзнанието. В повечето случаи, човек очаква нещо хубаво да се случи.

Само при страхови състояния, човек не знае какво да очаква и всичко му се струва страшно, затова може би по-добре е да не знае.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Интересува ме също един друг въпрос. Познавам енергийни лечители, които твърдят, че не винаги трябва да се помага, защото по този начин можеш да си навлечеш лоша карма. Някои от тях твърдят, че могат да четат в Акашовите записи и така виждали на кого трябва да помогнат и на кого - не. Също така, почти всички смятат, че не могат да лекуват себе си.

Аз, лично не вярвам в това. Мисля, че трябва да помагаме, а ако човек не иска /макар и подсъзнателно/ да се оправи - няма да се оправи. Колкото до това, че лечителите не могат да лекуват себе си, смятам, че е въпрос на погрешни убеждения. Вера Кочовска е първата за която се сещам. Също една германка, която излекува маса народ, вкл. и мен, почина наскоро от рак, защото според нея "беше лекувала не когото трябва".
Самоцитирам се. Иване, какво смяташ за това?
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Най-общо казано, съгласен съм с теб.
:)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

MagicWoman написа:Интересува ме също един друг въпрос. Познавам енергийни лечители, които твърдят, че не винаги трябва да се помага, защото по този начин можеш да си навлечеш лоша карма. Някои от тях твърдят, че могат да четат в Акашовите записи и така виждали на кого трябва да помогнат и на кого - не. Също така, почти всички смятат, че не могат да лекуват себе си.

Аз, лично не вярвам в това. Мисля, че трябва да помагаме, а ако човек не иска /макар и подсъзнателно/ да се оправи - няма да се оправи. Колкото до това, че лечителите не могат да лекуват себе си, смятам, че е въпрос на погрешни убеждения. Вера Кочовска е първата за която се сещам. Също една германка, която излекува маса народ, вкл. и мен, почина наскоро от рак, защото според нея "беше лекувала не когото трябва".
Аз наскоро правих серия от проксита на тежко болен приятел. Почти от самото начало започна да ме боли целият гръб, врата и главата в тилната област. Естествено аз ги ТЕС-ах тези болежки, но търсейки причината стигнах до извода, че болестта на моя приятел е провокирала незадоволената ми нужда от справедливост и контрол върху всичко около мен. Когато ТЕС-ах нуждата, почувствах облегчаване и на проблема с болката в гърба и врата. Може би в някои случаи с енергийните лечители им се отключва емоция, която провокира заболяване у тях? Лично аз не вярвам причината за болестта на лечителя да е толкова директна - нещо като зараза от блния, когото лекуват.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

MagicWoman написа:... Мисля, че ако първо му разясня, че причината за увредените му бъбреци е чувството му за несправедливост и огромните му очаквания от близките му хора...
Ако можеш да му го обясниш така, че да поеме. Обикновено това е трудна работа.
Интересно е как хората могат да си говорят в автобуса за разширени вени, увредени бъбреци и под. Но не е прието ей-така да кажеш на някой познат "Имам проблеми с чувството си за справедливост и с огромните ми очаквания към другите."
Искам да кажа, че физическата проява на заболяването е видимата част в пряк и преносен смисъл - вижда се и открито (в повечето случаи) говорим за нея. А емоционалната страна е невидима - не си даваме сметка за нея и/или ни е трудно да я обсъждаме.
MagicWoman написа:...Интересува ме също един друг въпрос. Познавам енергийни лечители, които твърдят, че не винаги трябва да се помага, защото по този начин можеш да си навлечеш лоша карма. Някои от тях твърдят, че могат да четат в Акашовите записи и така виждали на кого трябва да помогнат и на кого - не. Също така, почти всички смятат, че не могат да лекуват себе си...
Не знам как е при енергийните лечители и при QE в частност, но при работа с ТЕС този въпрос се решава лесно. Човекът дефакто сам се лекува, а консултантът само го насочва.
Аз лично работя с някой, ако той е поел инициатива. Освен с децата ми - там работя по мое осмотрение.
Имала съм случаи, в които съм била по-настоятелна към някой, но съм видяла, че ако човек не иска, няма какво да направиш. Общо взето фразата ми в такива случаи е "Вратата ми е винаги отворена за теб. Заповядай, ако някой ден решиш, че имаш нужда."
Освен това съм започнала да приемам това, че хората си седят в гадното. Гледам все пак да измисля начин да прикоткам някого и то така, че човекът сам да си поиска, а не аз да му набутвам нещата. Но, ако не става, това не ме разстройва.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Аз наскоро правих серия от проксита на тежко болен приятел. Почти от самото начало започна да ме боли целият гръб, врата и главата в тилната област.
Според мен, чрез прокси самото намерение автоматично предизвиква усещания подобни като тези у болния. Ето затова, в тези случаи презпочитам КС.
Тук ще поместя един откъс от книгата на Дона Идън "Енергийно лечение"1 защото доста добре описва такива усещания, въпреки, че тя го прави чрез докосване и директно включване към енергийната решетка на болния.:

"Когато Лий се опита да проговори, от устата й излезе само хриптене. Понеже дробовете й вече бяха подлагани на най-различни прегледи и изследвания от редица медицински светила, реших да прескоча очевидните симптоми и потънах в най-дълбоката й енергийна система, която наричам основна решетка. Стори ми се, че два от енергийните канали там са толкова увредени, че жизнената сила едва преминава през тях. Допрях точките в двата края на единия от каналите (едната в областта на бедрото, а другата на челото й) и използвах собственото си тяло като проводник, за да се включа към нейната енергийна мрежа и така да възстановя решетката.
Щом енергията потече през мен, най-напред нещо ме преряза. После дъхът ми спря. Лий ме наблюдаваше безмълвно, учудена какво ли става с този алтернативен лечител, който агонизираше. Това продължаваше ли, продължаваше. Почти се задушавах в разстояние на трийсет минути. Изведнъж почувствах как енергията в мен се включи, тя се задъха и пое нормално въздух за първи път от месеци насам. Моето дишане също се възстанови.
Придвижих са към втория блокиран енергиен канал. Малко след като бях докоснала точките му, в мен нахлу такава дълбока скръб, каквато не бях срещала в човешко същество. Тя преливаше. Започнах да плача и не можех да спра, беше ми все едно как изглежда това в очите на Лий. По-късно тя ми разказа, че ако не било подобреното й дишане, щяла да стане от леглото и да си тръгне на секундата поради моята липса на професионализъм. След един, на пръв поглед много дълъг период от време - в мига, в който почувствах как енергиите се съединиха - тя започна да ридае силно, неконтролируемо от надигащата се в нея скръб.
За миг решението на загадката излезе на повърхността. Лий и най-добрата й приятелка бяха вървели заедно в живота. Когато приятелката й се разболяла от рак, Лий решила да пропътуват и това пътешествие заедно и се грижела за нея през последната година от живота й. Скръбта на Лий след смъртта на приятелката й не бе продиктувана толкова от загубата. Тя бе потънала в пропастта на екзистенциално отчаяние, породено от мисълта, че никой няма да се погрижи за нея така, както тя за своята приятелка. На ниво подсъзнание се бе отказала от живота. Чувството й за празнота и самота бе заседнало в дробовете й и външно това се проявяваше като бронхит. При положение, че основната й решетка беше възстановена и имунната й система получи силен тласък към подобрение, имах най-положителни очаквания за нея. Бяха я донесли в кабинета ми, сега тя си тръгна сама."

Вярвам също така, че човек може да се настрои и да не чувства тези симптоми, ако изрази такова намерение, но ако не го направи това просто естествено се случва, защото намерението ти е такова влизайки в тялото на лекувания.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

MagicWoman написа:Поздравления mary089, аз също виждам подобни картини, когато правя КС /май пак трябва да прекръстим темата от КР на КС :D /. Това е връзката ни с интуицията. Колкото повече хора прилагат едновременно техниката - толкова по-силен е резултатът!
MW, асоциираш ли по някакъв начин цветовете, които виждаш с чакрите на хората, които лекуваш? Например при дъщеря ми виждах всичко виолетово, при мъжа ми зелено,което беше мръсно зелено, но започна да изсветлява и да става жълтеникаво на места?
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Не, при мен се получават визуализации във връзка с проблема. Не са цветове. Но Франк казва да не се опитваме да взаимодействаме ако се появяват визуализации, а да наблюдаваме всичко безпристрастно.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

MagicWoman написа:
Аз наскоро правих серия от проксита на тежко болен приятел. Почти от самото начало започна да ме боли целият гръб, врата и главата в тилната област.
Според мен, чрез прокси самото намерение автоматично предизвиква усещания подобни като тези у болния. Ето затова, в тези случаи презпочитам КС.
........................................................................................................
Вярвам също така, че човек може да се настрои и да не чувства тези симптоми, ако изрази такова намерение, но ако не го направи това просто естествено се случва, защото намерението ти е такова влизайки в тялото на лекувания.
При мен личо досега никога нищо такова не се е получавало. Нито спонтанно, нито неспонтанно. Всичко е въпрос на убеждения. Аз мисля, че ако се страхуваш, че може да усетиш симптомите на другия, то най-вероятно това ще се случи. Дори когато работя интуитивно пак не ми се появява усещане, а картина, която се променя в процеса на работа.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

QE - 10 минути с намерение шампионска титла и приятелката ми вече е републикански шампион, въпреки, че никога не е играла с партньорката си и играят различни системи. :) Каза, че по време на игрите е имала страхотна интуиция.

Излекувана схваната ръка, с която нищо не можеше да прави човека - само с една серия QE.


Голямо подобрение на свекърва ми /диагноза рак 3 ст. с разсейки/. Вече не изпитва болки. Това с 5 серии QE по 15 минути всяка.

Имам мн. силни усещания като топлина, извираща от слънчевия ми сплит, тогава когато достигам до ЧО. Но не при всеки ми се получава. Най-зле се справям, когато го правя за себе си.

Как си държите очите, затворени ли?

Много приятна техника. Впечатлена съм. :)
Per aspera ad astra!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

MagicWoman написа:Не, при мен се получават визуализации във връзка с проблема. Не са цветове. Но Франк казва да не се опитваме да взаимодействаме ако се появяват визуализации, а да наблюдаваме всичко безпристрастно.
MagicWoman , как разбираш дали визуализациите са във връзка с проблема или са разсейващи мисли, които пречат на процеса?
Per aspera ad astra!
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

nikimm написа:Иване, под събиране аз разбирам всичко, в т.ч.и семинар. Който иска ще намери начин да дойде на каквото и да било. :D Въпросът е да се случи! Техниката е интересна, но ми е интересно нялкой от вас пробвал ли е тази техника за емоционален проблем! Ако да, дайте пример за това как точно развивате техниката.
Аз, Ники :) Тъкмо се чудех къде да го споделя. С твоя въпрос ми разреши дилемата :) Това написах в темата на Диана:

"Здравейте! Искам да разкажа за нещо, което открих за себе си. Правих КС за мой емоционален проблем. Когато благочувството се появи (аз го "виждам" като вибрация, като нещо живо, подвижно), започнаха да ми изплуват разни аспекти на този проблем. И започнах да ги "потапям" в тази вибрация. Усещането в момента на потапяне е на тежест и лек дискомфорт, който след секунди минава и се усеща лекота. След това този аспект вече не е така проблематичен или изчезва напълно. Сякаш всичко се изчиства и преобразява. Техниката е страхотна, благодаря на Диана :)"

Моят опит е предимно с мен и с мъжа ми. Той е с диабет и ми е трудно да определя дали се влияе. Та исках да попитам Диана дали има случай с тази болест и колко продължителни трябва да са сеансите?
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

MagicWoman , как разбираш дали визуализациите са във връзка с проблема или са разсейващи мисли, които пречат на процеса?
Няма как да се объркат визуализциии и мисли. Аз просто имам вътрешно виждане какво се случва с болната част - например нещо се свързва, намества...ако е счупено или разтегнато. Когато правих на мъжа ми КС за горната част на дланта /бяха му излезли черни точки колкото леща/ имах визуализация, че тази част се пържи в мазнина. Всеки път. След 3 сесии те станаха бледо сиви. Когато отиде на дерматолог по-късно, тя казала: "това са брадавици, сега ще ги изгоря" и ги намазала с нещо.
Когато правих на един човек с тежък емоционален проблем, когото никога не съм виждала, имах виз., че го гушвам като бебе. Той каза, че сълзи му потекли. Това са спонтанни интуитивни визуализации.
Моят опит е предимно с мен и с мъжа ми. Той е с диабет и ми е трудно да определя дали се влияе. Та исках да попитам Диана дали има случай с тази болест и колко продължителни трябва да са сеансите?
О, ти си Magi! Това е чудесно, което си споделила!

Нямам опит с диабет. Но съм сигурна, че може да се повлияе. Няма рецепта за продължителността. Ти имаш силна интуиция, така, че съм убедена, че сама можеш да определиш това. Това не е нещо, което може да се предозира. Но при хроничните болести лекуващия се попива като гъба ЧО. Така че по-често и по-дълго мисля че е по-добре.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

vqra написа:Как си държите очите, затворени ли?


Аз предпочитам със затворени очи да го правя. Днес за първи път пробвах с отворени, беше доста странно за мен, защото за части от секундата всичко се обви в мъгла, а човекът пред мен сякаш изчезна, виждах само лице като маска, малко наподобяващо мъртвец и рееща се светлина около него....леко стряскаща картина за несвикнали като мен :?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Аз най-често го правя със затворени очи. Но имах една сесия с отворени очи, при която дори си говорех с дъщеря ми. Тогава правих прокси КС на едно бебе, което не можеше да ака. Просто знаех, че ще има резултат при този сеанс. Вътрешно го усещах.
Последно промяна от ivangp на 16 Мар 2011 17:52, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор