Квантова Синхронизация (КС)

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Ния, ти говориш за книга на Силва, нали. Аз имах предвид, че си взех книгата на Франк Кинслоу.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Их, жалко :cry:. За Кинслоу ти ще разказваш, а и Диана доста добре обяснява.

Чети, чети ... :) .
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Мая, тамън щях да ти разкажа са опасната част от Силва, от която аз още си имам неизчистени неща май ...

Диана, съжалявам че пак се отплеснах в темата ти :oops: .
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Каква е тая опасна част?
vladopetkov
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 19 Юли 2010 22:04
Местоположение: София

Мнение от vladopetkov »

Книгата на Кинслоу е много добра, а при Метода Силва няма никаква опасна част... :P
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

То за нормалните хора страшно няма, съгласна съм.

И аз през първата седмица докато гледах на Силва просто като на още един метод, който я проработил, я не всичко си беше наред. Лошото дойде когато усетих, че работи, и то как. Втурнах се като луда в програмиране, направо живота си бях програмирала през втората семица – кога и какво да правя, че да мога да спя поне по два пъти на ден, кога и какво да питам и пробвам за да наваксам пропуснатото време (какво всъщност е имало за наваксване? – сега нямам отговор). А останалото си свободно време прекарвах в алфа. Но дори и тогава всичко все още беше горе- долу добре, даже се чувствах супер добре, пълна еуфория, невероятно приключение, осъзнавах силата си ....

През третата седмица обаче сякаш всичко се изсипа върху мен, сякаш всички въпроси, които стояха неотговорени в главата ми (съвсем не само тези, които бях задала чрез едни или други техники) започнаха да излизат на повърхността и .... ефекта беше, че със всеки ден все повече губех и губех усещането за време – деня започна да се превръща в миг. Някъде бях писала, че дори и с прахосмукачка в ръка, аз пак си заминавах в алфа. Непрекъснато следях часовника, но като погледнех да речем беше 5 часа, след около минута поглеждах и беше 6 часа, а аз си чистех в същата стая, така бях изчистила :) ....

Спомням си, че горе долу тогава си нямах работа да напиша тук по някакъв повод, че аз страх не изпитвам, и че чувството страх никога не ми се е налагало да тесам. Тогава започна най-страшното - старшни сънища (това в темата ми го има доста подробно), които аз отдадох на осъзнаването, че губех котрол над времето, над живота си, потъвах без изобщо да правя нищо, от самосебе си, в първия момент, в който се замислех за нещо, на което не знаех отговора.

Тогава сънувах Баба Ванга която бързаше ли бързаше (това е най-силния ми спомен от срещата ми с нея, а и от съня), написах го тук и Иван го разгада (че прекалено съм забързала темпото), но аз в онзи момент вече и на Иван не бях склонна да вярвам, на никого. За мен този сън беше потвърждение на всичките ми страхове – че това „потъване” ще бъде живота ми от тук натам. Толкова много страх никога не съм преживявала, в рамките на само няколко дни, но масирано. Едва се измъкнах от това състояние – с много ТЕС, с постоянен престой на хора около мен, бях овладяла „немисленето” до съвършенство (доколкото това е възможно, разбира се).

После постепенно влязохме в хармония – и със Силва, и с подсъзнанието, и със страха, или поне така мисля, но не съм много сигурна.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

(Ния, повече ангажименти и не ми остава време за отговор, иначе гледам да чета всичко ново редовно. Хубавото е, че съпругът ми премахна всякаква инфекция на слдоперативната си рана без антибиотици, само с ТЕС /кеффф/ и не се наложи отстраняване на платното, въпреки че докторът беше сигурен, че се налага да се отстрани/. Самият доктор беше много учуден как така, толкова дълго време и след приемане на нужните антибиотици организмът не се е повлиял изобщо, а сега след 2 седмици, без никакви лекарства - такава коренна положителна промяна...)

Напоследък си мисля, че всеки мозък си изисква точно определена техника за повлияване, която му действа най-добре.
Разбира се не ползвам само една. Например ТЕС ползвам всеки ден предимно сутрин и вечер с позитивните нагласи за деня и благодарностите, а и винаги, когато се наложи да премахвам "спешна" емоция, а такива са тези при които не мога да ползвам друга техника, поради липса на необходимото спокойствие. Но никога не я ползвам с повтаряне на едни и същи фрази, тъй като това няма ефект при мен, защото губя концентрация, когато повтарям едно и също нещо. Чувствам се като робот, а мозъкът не спира да ми нашепва "Ти за малоумен ли ме имаш?"

Исках да ви кажа, че техниката, която повлиява най-бързо и в най-голяма степен на моя мозък е КС. Ставам все по-добра в практикуването и и се забавлявам доста.

Когато получа стягането в гушата /или болка в дясния лоб/, което става все по-рядко, сега ползвам КС и за около 2 до 5 минути няма и следа от болката, независимо какъв е бил интензитета преди това.

Същото мога да постигна, естествено и с ТЕС, но при интензитет 6,7 са ми нужни поне 5 серии с по 3 обиколки по точките, за да сваля нивото/а техниката на избора, например/, което си е трудоемко а и доста по-лесно се разсейвам, докато потупвам и повтарям едно и също като папагал /дори наум/, отколкото при КС, докато не правя нищо.

такивамитиработи:)
Последно промяна от vqra на 03 Май 2011 11:03, променено общо 1 път.
Per aspera ad astra!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Продължавам да споделям мислите си :). Днес явно ми е такъв ден.


Та, прочетох линка от темата на Лейди Фрост за Темпоралното потупване на Дона Идън и там има някои нещица, във връзка с предишния ми пост, които исках да споделя с вас.

В линкът Дона Идън говори накратко за мощен метод за разрушаване на стари привички и навици и едновременно създаване на нови, чрез потупване по протежение на темпоралната кост /от слепоочието до задната част на ухото/, но там тя споменава примери за обратен ефект, при които техниката не е подействала в желаната посока:

"Една жена искаше да отслабне с 9 килограма, а вместо това качи 15, използвайки този начин. От лявата си страна тя потупваше твърдението: "Вече не задържам наднорменото си тегло", а отдясно: "Стрелката на кантара ми сочи 75". Изреченията изглеждат правилни, но ефектът беше обратен. Помолих я да забележи дали мислите й следват думите, дали съзнанието й не се колебае или други образи не навлизат в него. Оказа се, че при всяко потупване й идвало на ум: "По дяволите, приличам на лелка, винаги ще имам тяло на лелка, накрая ще заприличам на (дебелата ми) леля Софи". Тя се потупвала с тази мисъл по 5 пъти на ден. И е дало резултат! Мисълта и образът бяха много по-мощно внушение, отколкото старателно подбраните й твърдения. Впрочем жената отслабна значително, когато промени изреченията: отляво "Не съм наследила тялото на леля Софи", а отдясно "Наследила съм тяло, което може да бъде фино и гъвкаво".
"


Та исках да кажа, че изглежда не е важно с какви фрази се потупваме, а какви мисли и образи ни минават през главата по време на потупването /или каквато и да е техника за самовнушение/, защото явно ако се разсейваме, може да се получи обратен ефект.

Е, лично аз доста се разсейвам, когато си повтарям едно и също нещо, повреме на ТЕС. Поради повторението се получава потупване и казване на фразите по инерция /т.е. не съм концентрирана върху смисъла им/ а мозъкът ми през това време си отлита насам натам и ми нашепва: "нищо няма явно да излезне от тази работа", "сигурно няма да се справиш" и явно утвърждавам тези образи и картини, а не онова, което изговарям.

В това отношение с КС нямам никакви проблеми.
Per aspera ad astra!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Вяра, много се радвам за мъжа ти :) .

Явно си в хармония с КС – пробвай с него, но по-редовничко, не само при симптоми, освен това защо да не третираш и емоции с него? Когато си на работа може би не можеш, но можеш по-късно да възпроизведеш емоцията и да пуснеш една КС, след като сте в такава дизхармония с ТЕС в момента. Макар че Иван ти каза да си теснеш всички форми на НЕВЯРА – ти пробва ли, не става ли? Нещо си траеш по този въпрос :) и за това ти се появява това:
"нищо няма явно да излезне от тази работа", "сигурно няма да се справиш"
Чакаме да се радваме и за теб, Вяра, не само за мъжа ти :) .
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nia написа: Явно си в хармония с КС – пробвай с него, но по-редовничко, не само при симптоми, освен това защо да не третираш и емоции с него?
Значи за физически проблеми - действа светкавично. Хубавото е, че и когато друг има физически проблем, поставяш двата показалеца и действаш. Не е нужно да се затормозяваш и да си губиш времето да предлагаш на човек / който предварително знаеш, че няма да подходи сериозно към такава материя/ да се потупва тук там и да си върти очите.

За емоционални проблеми съм пробвала КС за други хора и наистина действа светкавично. Първо карам човека да възпроизведе емоцията до максимум. Това прави като мисли за събитие, което води до кофти емоция, като едновременно потупва ТЕС точките си. Така се вживява в проблема. Аз не е нужно да знам какъв е проблемът му. След това му правя триангулация. И за не повече от 5 минути нивото се сваля на 0. До сега не съм имала случай да се връща отново.

Въпросът ми е дали е нужно изобщо намерение, при емоционални проблеми, което да дава насока на чистото осъзнаване. Или е достатъчно само да се потопиш в проблема? Затова попитах Диана по-горе, и ще се радвам да се включи и да разясни.

Според Кинслоу намерението за физ. проблем, например "болка в кръста" би било: "здрав кръст, свободен от болка" - това е ясно. По подобен начин оформям почти всички намерения за физич. проблем.

Но се затруднявам в оформяне на намерение за емоционален. Например "гняв", как да оформим намерението? - "здрав мозък, свободен от гняв", ли?:D Гневът изобщо къде се съдържа? В ума ли? И когато се освободиш от него, какъв ставаш? т.н. Трудно ми е да формулирам намерение и за по-добра памет. Как да се оформи, така, че да съдържа 3-те елемента според Кислоу. "Добра памет, свободна от ..." От какво?;) Според автора задължително трябва да включиш от какво се освобождаваш? Но той не дава пример за намерение за емоционален проблем
Макар че Иван ти каза да си теснеш всички форми на НЕВЯРА – ти пробва ли, не става ли? Нещо си траеш по този въпрос :) и за това ти се появява това "нищо няма явно да излезне от тази работа", "сигурно няма да се справиш"
Тук не става въпрос за невяра. Това, че се разсейвам, когато повтарям едно и също като папагал, не значи че не вярвам. Просто е характерна особеност на мозъка ми. Може би не съм единствена. А с фразите: "нищо няма явно да излезне от тази работа", "сигурно няма да се справиш", просто дадох пример за разсейващи фрази, не че на мене ми се случва точно това да мисля.

nia написа:Чакаме да се радваме и за теб, Вяра, не само за мъжа ти :) .
Благодаря ти! Както винаги, страхотна!
Per aspera ad astra!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Целейки освобождаване от емоция (гняв например) ти не оздравяваш орган (още по-малко пък мозъка ти, който не вярвам да е болен :) ), а просто се освобождаваш от нежелана емоция, значи целта би трябвало да е безразичие или спокойствие. И според мен това е приложимо към всички нежелани чувства.

Пробвай с „усещане за безраличие/спокойствие, напълно свободно от гняв”. Макар че аз не съм чела книгата, както знаеш и го обърнахме малко на пълна импровизация, но ... аз не бих му мислила толкова :) .
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Пробвай с „усещане за безраличие/спокойствие, напълно свободно от гняв”. Макар че аз не съм чела книгата, както знаеш и го обърнахме малко на пълна импровизация, но ... аз не бих му мислила толкова :) .
Благодаря, Царице на словото. Ще се възползвам! :*

Я дай идея и за "отлична памет"
Per aspera ad astra!
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Мнение от bulgi »

Добра памет, свободна от липси/забравяне/бели петна?
Не съм чела книгата и техниката не ми е съвсем ясна, но ако съм схванала правилно питането ти.
Ама то не е лошо да забравя някои неща човек :D
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

vqra написа:Има и нещо друго, което не ми е ясно. Франк Кинслоу говори за елементите на намерението: настояще, прецизност, положителност.
На семинара Франк беше достигнал до извода че ЧО не е глупаво и знае за какво става въпрос, така че това с намерението мога да кажа, че отпадна. Но все пак може да се каже напр. "перфектно здраве, спокойствие, самоувереност, радост от живота", такива неща.

Ния, ЧО е в алфа. Каква практика ще избереш за отиване отвъд ума /алфа/ е без значение. В Книга на тайните на Ошо /5 тома/ има 112 техники. В "Методът Гейбриъл" също има много добра техника. Силва и Кинслоу също.
които аз отдадох на осъзнаването, че губех котрол над времето, над живота си, потъвах без изобщо да правя нищо
Аз също навремето минах през това. Закотвях се в "тук и сега" и всичко ми беше като в сън, това ме водеше към паник-атаки. Сега си го обяснявам с това, че в алфа работи дясното полукълбо и сме в досег с подсъзнанието където има информация за всичко, както и с Висшия Аз. А когато работи лявото полукълбо в бета честоти - това е свързано с ежедневния ни "нормален" логически ум, т.е. егото. В "тук и сега" обаче, егото няма за какво да се захване, то прави мост от миналото към бъдещето над настоящето. И когато съзнанието ни се раширява с техниките отвъд ума се получава този ефект на спирането на времето и ужаса на егото от смъртта.
Но никога не я ползвам с повтаряне на едни и същи фрази, тъй като това няма ефект при мен, защото губя концентрация, когато повтарям едно и също нещо. Чувствам се като робот, а мозъкът не спира да ми нашепва "Ти за малоумен ли ме имаш?"
Аз пък съм забелязала, че когато правя ТЕС за емоция, когато започна да я повтарям механично, това е знак, че е изчезнала. И наистина е така.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

bulgi написа:Добра памет, свободна от липси/забравяне/бели петна?
Не съм чела книгата и техниката не ми е съвсем ясна, но ако съм схванала правилно питането ти.
Ама то не е лошо да забравя някои неща човек :D
bulgi, така е, съгласна съм с теб, но в случая ми е нужна за по-бързо изучаване на английски :)
Per aspera ad astra!
Публикувай отговор