Квантова Синхронизация (КС)

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Нормално мозъка ни функционира така: един малко по-дълъг интервал в бета, един кратък в алфа, пак в бета, пак в алфа и т.н.

Хванала си момент в алфа и затова си влязла в ЧО, а после си поостанала :) .
Аз се хващам в алфа когато правя рутинни неща, от тези, твоите, любимите в къщи .... :D
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

mayadob написа: В ЧО се влиза и в бета.
В ЧО се влиза от бета, няма как да бъде в бета, защото там честотите на мозъка предполагат активност на ума, а в ЧО тя отсъства.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

mayadob написа: Когато правим КС, си представям, че правим канал, през който точим от ЧО.
А защо не си представиш ЧО като среда в която сме, защо го ограничаваш до канал? ЧО е винаги с нас, но не го осъзнаваме, точно както рибите не осъзнават водата.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа:Диана, разбираш ли че отвъд дуализма няма думи, названия и етикети. Отвъд дуализма страха е = на любов.
В дуализма, в който живеем, в момента в който кажеш светлина създаваш и мрак, когато кажеш любов създаваш и омраза, в момента в който кажеш страх създаваш и смелост и т.н.
Всеки път когато назоваваш някакво състояние с определения, като безусловна любов ти се връщаш в дуализма. Защото какво е любов, какво е безусловна, какво означават тези думи? За да им придадеш значение трябва да ги сравниш с нещо, а това нещо с което ги сравняваш е различно от тях, т.е. влизаме в дуализма.

Според мен и ти като Ния имаш проблем с някои думи и термини и е добре, отново според мен, да си изчистите проблемите с тези термини и думи.
То словото си е несъвършено средство за изразяване и комуникация. Ти какво си се хванал за словото като Манна небесна?
Безусловен Страх да е. Ако щеш и БЕЗУСЛОВЕН СТРАХ. Който не е бил там, няма как да разбере и без това. :)
Per aspera ad astra!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

MagicWoman написа:
mayadob написа: В ЧО се влиза и в бета.
В ЧО се влиза от бета, няма как да бъде в бета, защото там честотите на мозъка предполагат активност на ума, а в ЧО тя отсъства.
Диана, а как това се връзва с факта, че Франк Кинслоу разговяря с публиката на семинарите си, докато е в ЧО и прилага КС върху някого? Разговорът предполага активност на ума.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

ivangp написа:
MagicWoman написа:
mayadob написа: В ЧО се влиза и в бета.
В ЧО се влиза от бета, няма как да бъде в бета, защото там честотите на мозъка предполагат активност на ума, а в ЧО тя отсъства.
Диана, а как това се връзва с факта, че Франк Кинслоу разговяря с публиката на семинарите си, докато е в ЧО и прилага КС върху някого? Разговорът предполага активност на ума.
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

http://www.youtube.com/watch?v=XPxGryspmlY

Точно това ме впечатли преди време,че хем прави КС и в същото време обяснява!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Аз също го мога по малко – излизам за секунда от ЧО за да кажа някоя дума (когато се налага, когато детето дойде при мен например или прави нещо, което не трябва да прави), но тези думи са трудни и ако са повече от една изречението обикновено е неправилно, защото не излизам от алфа, но детето ми е свикнало вече и не ми обръща внимание. В следващия момент се връщам отново в ЧО. Има прекъсване само на еуфоричното чувство, но много за кратко.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

А според мен това е нов израз на дуалността. Това е така и само така, а онова е иначе. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Диана, а как това се връзва с факта, че Франк Кинслоу разговяря с публиката на семинарите си, докато е в ЧО и прилага КС върху някого? Разговорът предполага активност на ума.
Това е състоянието, което той нарича "innerthinking" при което работят и двете полукълба - мислене в ЧО.
„Откритието, че човешкият интелект може да се научи да действа съзнателно на честотите на мозъка Алфа и Тета, ще остане в историята като най-голямото откритие на човека. Това откритие вече е започ­нало да променя нашите представи за ума, психологията, психи­атрията, психоанализата, анализата на сънищата и за подсъзнателното." Хосе Силва
Установено е /?/ че само 10 % от хората го могат. Но пък с КС стават все повече и повече....нали? :D
Последно промяна от MagicWoman на 02 Юни 2011 16:20, променено общо 2 пъти.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Иване, а това пък да приемаш за ФАКТ, че Кинслоу не излиза от ЧО докато говори с публиката какво е?
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

И нещо друго интересно, свързано с емоциите при активността на различните полукълба:
Когато имат висока мозъчна активност в левия среден фронтален гирис (специфична област в челната част на лявото мозъчно полукълбо) съобщавали за позитивни чувства като щастие, ентусиазъм, радост, високо ниво на енергия и изострено внимание. Противоположно на това, хора с увеличена активност в десният среден фронтален гирис съобщавали за негативни емоции като песимизъм, потиснато настроение, ниско ниво на енергия и дори депресия. Тези резултати били потвърдени и от други изследвания. Други експерименти показали, че ако целенасочено променим емоциите си (например от скръб към радост или обратно) мозъчната активност се прехвърля от едната към другата хемисфера.

Но:

Споменатите "негативни" качества от дясната мозъчна половина са проявления на тази част от мозъка, която подпомага нормалните инстинкти за самосъхранение, възпроизводство и прехрана, но на раджастични и тамастични нива. При по-извисени нива на развитие дясното полукълбо е област на музикален и артистичен усет, на триизмерно възприемане, творческо въобръжение, прозрение, интуиция и висши сили. На това ниво хармонизирането на Ида и Пингала се превръща в съчетаване качествата на дясната и лявата хемисфера - на слово (писменно и говоримо), математически умения, разумно вземане на решения, точна преценка и различаване. Ако можем да поддържаме такова ниво и такава балансираност, това е прекрасна степен на умение. Източник: Свара Йога, мрежата/
nia, това също обяснява негативните преживявания при активизиране на дясното полукълбо, но е временно, уверявам те.

И тук пак стигаме до това да живеем от центъра си и двете крила - ум и не-ум, човешкото и божественото, ляво и дясно полукълбо - води до Единството в ЧО.
Последно промяна от MagicWoman на 02 Юни 2011 17:02, променено общо 2 пъти.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Като малък не четях книги,с времето си казвах,защо трябва да чета и приемам нещо от някой друг,след като аз мога сам да си изградя някакво мнение и виждане за нещата в живота!Живота ме учи достатъчно добре и мисля,че той е нашият най добър учител.
Цитирайки тези фрази от някъде си,искам да попитам лично вашият опит и практика какво показва и научи,без да се базираме на тези открития,изследвания и писания,които явно приемате за достоверни?
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Цитатите са в подкрепа на моя опит. Цитирам авторитети, чиито методи са широко използвани в този форум. :!:
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

nia написа:Иване, а това пък да приемаш за ФАКТ, че Кинслоу не излиза от ЧО докато говори с публиката какво е?
Ами аз няма как да знам какво прави Кинслоу и къде влиза и от къде излиза. :)
Това бе ми бе казано от Диана, когато си говорехме за семинара с него на който е била. Въпросът бе насочен директно към нея и свързан с нещо, което сме си говорили двамата. Донякъде я провокирах.
Аз мисля да спра да пиша по темата дуалност. Нещо и на мен ми омръзна. Явно е, че не се разбираме. Уж използваме едни и същи думи пък им придаваме различно значение. Много интересно и поучително, поне за мен.

Хем няма активност на ума в ЧО, хем си говоря аз в ЧО и има активност на ума, хем сега пък има "inner-thinking", което си е специално умение, което не всички го могат и в което работят и двете полусфери, но нищо не се казва за активността на ума.
ОК, последното го твърди Кинслоу, ама първото го твърдеше Диана.

Ума винаги намира обяснения за всичко. Дори за привидно абсурдни и противоречиви твърдения. Спомням си за един мой съвипускник от военното училище, който бе цар на абсурдните обяснения. Много добър бе в това да прикрива всякакви издънки. На въпроса: "Къде е редник...еди кой си... и защо не се явява на проверка?", той започваше да дава толкова нелогично свързани обяснения, че в един момент проверяващия офицер просто губеше търпение да се опитва да проумее какво му говорят и се отказваше да слуша.
:) :) :) Много весело ми стана , като се сетих за този образ.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

MagicWoman написа:
mayadob написа: Когато правим КС, си представям, че правим канал, през който точим от ЧО.
А защо не си представиш ЧО като среда в която сме, защо го ограничаваш до канал? ЧО е винаги с нас, но не го осъзнаваме, точно както рибите не осъзнават водата.
Няма значение. Самото наименование ЧО вече го ограничава.
Асоциацията, която правя, ми е удобна в общуването, ако говоря за това с друг.

Значи съм от инакомислещите, защото си ползвам ЧО-то, докато съм в бета. Това е съвсем осезаемо, няма как дасе обърка. Освен това наблюдавам и ефекта. Правила съм го и преди да разбера тези понятия. Но сега го правя по-често и умишлено.
Например.
Когато Яна беше на десетина месеца, се опитваше да се покатери от леглото на раклата. Драпаше нагоре и после падаше. По едно време се измори, но аз нямах желание да отида до нея и да й помогна. Погледнах я някакси съсредоточено и си представих, че някаква сила я повдига. В същия момент тя наистина се качи. От тогава започнах да й помагам по този начин.

След това, когато започнах да правя КС, дори спрях да си представям, че някака сила й помага. Започнах само да влизам в ЧО. А сега, откакто прочетох книгата, започнах да включвам и намерения понякога.

Скоро Кирчо (6 г.) беше на двора и искаше да ми подхвърли една топка на терасата. След първия крив опит си казах, че няма да го чакам цяла нощ. Влезнах в ЧО и пуснах намерението "Кирчо хвърля топката в ръцете ми". Толкова точно я хвърли в ръцете ми, все едно че ми я подаде.

С децата пускахме монети в едни автомати, които дават гумени топчета. Аз по грешка сложих неправилна монета. Автоматът не можеше да я превърти и не можеше да се извади обратно нагоре. След известни опити да я издърпам реших да пробвам с ЧО, въпреки че бях малко напрегната. Пуснах намерение "Държа монетата в ръка" или нещо подобно. Успях да си влезна много добре в ЧО, но постоянно следях с поглед какво става. По едно време си казах, че трябва да спра да наблюдавам (съвсем по учебник) и започнах нещо да говоря на Яна, докато продължавам да бъркам с ръка. Изведнъж монетата се оказа в ръката ми. Стана адски леко и невероятно.
Винаги пускам по една благодарност след това :)
Публикувай отговор