Квантова Синхронизация (КС)

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

MagicWoman, няма да престана да ти благодаря. Толкова ми е кеф.

Ще ви разкажа за поредния ми Успех с КС.

Бях отчаяна, ревях и нямаше спиране. Чувствах се толкова безсилна да си помогна, че чак изпитвах гняв, прерастващ на моменти в омраза към себе си и целия свят. Ревях от безсилие, тъй като отново се завърна стар проблем, който мислех, че отдавна съм изчистила с ТЕС. Сякаш се върнах с една година назад..... Беше ужасно.

Естествено обикалях няколко пъти по точките, но както знаете първоначално ТЕС ви вкарва още повече в тинята. А когато сте в тинята е трудно да се водите сами точно какъв ТЕС да правите.

Реших ревейки да направя КС без точно формулирано намерение. Мислех за проблема и ревях.

И Оооо, Чудо. На 5-тата минута вече почти не си спомнях за настроението си през последните 2 дни.

КС е Магия. КС е нещо, което наистина лекува корените на проблема.
КС е със светкавично действие за емоционални проблеми и най-подходящото нещо за моят мозък.

В никой случай не казвам нещо против ТЕС, която ме е спасявала много пъти, но и много пъти след ТЕС отново съм се връщала към проблема. Не казвам, че вината е в техниката. Естествено е, че е в онзи който борави с нея. Аз трудно боравя с ТЕС, тъй като съм пълна с противоречия и нямам никаква идея кое и от къде да подхвана /толкова много неща са/. Да не говорим, че всяко едно трябва да се изтеса до 0.

Спасение за моят емоционален хаос, открих в КС, и отново ти благодаря Диана за всичко, което научих от теб.
Per aspera ad astra!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Вяра, не знаеш колко се радвам, не съм те чувала до сега да говориш така!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nia написа:Вяра, не знаеш колко се радвам, не съм те чувала до сега да говориш така!
A на тебе пък колко съм ти благодарна!!! Нямам думи.

И на всички! Ако нямаше мненията ви, кой знае колко далеч от тук щях да бъда, въпреки, че привидно това "тук" засега изглежда сякаш не е много далеч от онова място на което беше.


Днес се чувствам като след Оскар. :) , и няма да ви се извинявам за благодарностите, които ми идват отвътре.
Per aspera ad astra!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

OK, Диана, разбрах те !
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
tonito
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 21 Май 2011 21:41

Мнение от tonito »

Vqra,радвам се за твоя успех и затова че го споделяш,защото на мен лично ми действат окуражаващо.Би ли споделила как успя да усвоиш
КС ходила ли си на някакъв семинар или сама с информацията която има в Нета и от книгата. :D
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

tonito, първоначално започнах да чета тази тема от начало. Някъде в нея има препратка към друг форум /с разяснения на Диана и други/ по тази тема и от него прочетох всичко. От там получих нужната за моя мозък информация, а именно по какъв начин действа КС. Тази информация ми беше много необходима, защото до този момент не вярвах на 100 % в нито една техника. Все имаше в мен някаквоси едно на ум, че се занимавам с глупости и че във всички тези техники няма никаква логика за да действат. В темата на Диана от другия форум аз открих желязна и неразбиваема логика. Няма никакво значение дали тези обяснения отговарят на истината или не. Важното е, че не открих противоречия и това беше достатъчно за моя мозък да повярва. След това повярвах в ТЕС, ТАТ, хоопонопоно и всички останали техники, тъй като си мисля, че действат на един и същи принцип. Разбрах, че Вярата е най-важното нещо за успеха на техниката /без значение, че Иван твърди, че ТЕС лекува и без да вярваш, сори Иване. За да реши да опита човек, все пак се надява, т.е. има някаква си вяра, иначе не би опитал./
Пробвах техниката по описанието на Диана. Когато на 3-тия път ми се получи, имах чувството че съм в рая. Усещането за спокойствие и сигурност беше прекрасно.
След това си купих книгата.

Иван казва, че могат с Диана да направят семинар за КС, в който с удоволствие ще се включа.

Тес е също прекрасна и я използвам всеки ден, но мисля, че използването и за по-сериозни психологични проблеми, каквито аз имам, е за по-добри психолози от мен, които могат да си направят автопсихоанализа, които вярват повече на себе си, не са объркани, както аз, и могат да се водят от вътрешните си усещания и точно да разбират какво да тесат.

При ТЕС повтарянето на едно и също нещо на глас мене лично ме разсейва и ме кара да си мисля за други неща.

На мене по-добре ми се отдава КС, медитация и всичко, което е свързано със самовглъбяване и осъзнаване, отколкото повторенията като папагал на едно и също нещо. На моят мъж обаче, именно ТЕС и повторенията му промиват мозъка. Всеки мозък е различен.

При наблюдаването на двете точки, мозъкът ми завсива с лекота.

Ма как да не зависва, като по принцип си е зависнат;) :D :D :D :D
Per aspera ad astra!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Вярно е,че се казва за ТЕС не е нужно да вярва човек дали действа техниката,но вярваш ли в нея мисля,че ефекта е още по силен и поразителен,лично мое мнение от опит го казвам!
И мен ТЕС ме разсейва и не винаги си мисля за порблема и това което правя,но си я ползвам и имам резултати.Всички сме различни,няма как да действа и всяка техника по различен начин.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

vqra, много се радвам за постижението ти! Все пак ще кажа следното
Вярата е най-важното нещо за успеха на техниката /без значение, че Иван твърди...
Това е наистина много силно за теб утвърждение, което ако беше изчистила с ТЕС, щеше да ти е просветнало отдавна, както сега с КС!
Тес е също прекрасна и я използвам всеки ден, но мисля, че използването и за по-сериозни психологични проблеми, каквито аз имам, е за по-добри психолози от мен, които могат да си направят автопсихоанализа, които вярват повече на себе си, не са объркани, както аз, и могат да се водят от вътрешните си усещания и точно да разбират какво да тесат.
Не съм съгласна! Аз станах автоанализатор тъкмо с ТЕС. Правилната "употреба" на ТЕС води до това.Когато послушаш емоциите си, а не "мозъка", те те водят по невидимите пътечки на съзнанието, до подсъзнанието и хоп!-първопричината, осъзнаването й и от там решението(=елиминирането= приемането= прощаването).Това от своя стана води и до моменти на ЧО, където настъпва и невероятния прилив на енергия, съответно еуфорията,следва оздравяването и на физическо ниво.
При ТЕС повтарянето на едно и също нещо на глас мене лично ме разсейва и ме кара да си мисля за други неща.
Кой и кога е твърдял, че само и тъкмо така се прави ТЕС?! А "ТЕС с мислене на ум", а "ТЕС на ум", а "просто чувствай, дори без име на чувството и ТЕСай", а "само потупквай без конкретна деклерация и пак ще има ефект"- твоят мозък много избирателно е регистрирал прочетеното! Я си поговорете малко с него! :lol:
Ма как да не зависва, като по принцип си е зависнат
И накрая във всяка шега има и убеждение за ТЕСане-лека перефраза от моя страна. :wink:
Надявам се, заредена от толкова успешната КС, да не ми се разсърдиш, за анализа.
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Вярче, това пък как го установи, бе пиле :roll: :shock: ?????
по-сериозни психологични проблеми, каквито аз имам
Махай го бързо, с която и да е техника, и ще се видим на семинара :)
tonito
Участник
Мнения: 14
Регистриран на: 21 Май 2011 21:41

Мнение от tonito »

vqra благодаря ти ,смятам и аз да пробвам с КС,но ще посъбера информация "пък каквото сабя покаже". :D
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

AlisaВ никой случай не бих могла да ти се разсърдя. Благодаря за анализа и за това, че много от предложенията ти принципно са конструктивни и би било добре човек да се замисли в/ху тях. /според мен/
Alisa написа:vqra, много се радвам за постижението ти! Все пак ще кажа следното:
Вярата е най-ваното нещо за успеха на техниката /без значение, че Иван твърди...
Това е наистина много силно за теб утвърждение, което ако беше изчистила с ТЕС, щеше да ти е просветнало отдавна, както сега с КС!

Тук не е така, както мислиш, тъй като аз в началото безрезервно повярвах на Иван /още от книжката/, че техниката действа и без да вярваш, но в процеса ми на развитие, личен опит и информация, както и постигнати резултати в момента считам че това не е истината за мен. На някой друг, може би техниките /щото за всички техники това е в сила (според мен)/ да действат и без да вярва в тях. Не съдя само от личния си опит, а и от опита ми с др. хора. Онези от тях, които се довериха на техниката в по-голямата част иамаха успехи. Другата група не са очаквали резултати, но са решили да пробват - при някой от тях действа, при други не. В третата група хора, попадат онези които изобщо не вярват. Те нямат шанс /според мен/. (Защо е необходимо след всяко изречение да обяснявам, че това е моето лично мнение, та не е ли ясно? ;) )


Не съм съгласна! Аз станах автоанализатор тъкмо с ТЕС.Правилната "употреба" на ТЕС води до това.Когато послушаш емоциите си, а не "мозъка", те те водят по невидимите пътечки на съзнанието, до подсъзнанието и хоп!-първопричината, осъзнаването й и от там решението(=елиминирането= приемането= прощаването).Това от своя стана води и до моменти на ЧО, където настъпва и невероятния прилив на енергия, съответно еуфорията,следва оздравяването и на физическо ниво.


Ти имаш качества /според мен ;)/ на психолог. Не знам до колко ТЕС е помогнал за тази работа, както не знам дали ТЕС би ми помогнал да стана космонавт /мечтата ми от дете/. Сигурна съм, че би помогнал, но може би няма да ми стигнат няколко живота да изтесам всички разклонения за тесане, които следват от моята мечта. Защото са най-малко хиляда. Едно от тях е увреден зрителен нерв на едното ми око, което ще се наложи да накарам да прогледне.

При ТЕС повтарянето на едно и също нещо на глас мене лично ме разсейва и ме кара да си мисля за други неща.
Кой и кога е твърдял, че само и тъкмо така се прави ТЕС?! А "ТЕС с мислене на ум", а "ТЕС на ум", а "просто чувствай, дори без име на чувството и ТЕСай", а "само потупквай без конкретна деклерация и пак ще има ефект"- твоят мозък много избирателно е регистрирал прочетеното! Я си поговорете малко с него! :lol:

Благодаря за съвета. Ще поговоря отново с Негово величество :)
Ами аз имах предвид, че повтарям наум едно и също нещо. Аз на глас ако ги повтарям нямам никакъв шанс нещо да ми влезне в подсъзнанието, защото мисля за друго. По същия начин, както като чета нещо на глас не го разбирам, а се налага да си го прочета наум, за да вникна в съдържанието. Мозъци разни.
Alisa написа:
Ма как да не зависва, като по принцип си е зависнат
И накрая във всяка шега има и убеждение за ТЕСане-лека перефраза от моя страна. :wink:
Е, що да го тесам, след като за КС е по-добре да зависва?!! :)))
Имах предвид, че в голяма част от времето не съм "тук" и не съм "в час". Съзнателна ставам с помощта на воля. Всичко останало е на автопилот. И ако ми прави проблем някога, ще го тесам, обещавам. Ама все пак трябва да ми остане време и да живея, нали така. Животът не се измерва само с тесане, а то си иска време и анализ на приоритети.

Благодаря ти отново.
Per aspera ad astra!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Те нямат шанс /според мен/. (Защо е необходимо след всяко изречение да обяснявам, че това е моето лично мнение, та не е ли ясно? Wink )
За мен, това е явна борба! :wink: На мен това ми звучи като: Помооощ!Трябва, да вярвам, иначе, съм изгубена!
Аз от коя група съм- заиграх се с ТЕС на шега-експеримент от любопитство!? Усетих, че работи и продължавам. Не вярвам в ТЕС, просто приемам полезния ефект и реалната полза, за съществото ми!
Сигурна съм, че би помогнал, но може би няма да ми стигнат няколко живота да изтесам всички разклонения за тесане, които следват от моята мечта
Според мен това е = На мен ТЕС не може да ми помогне! Най-генерално обобщено.
Едно от тях е увреден зрителен нерв на едното ми око, което ще се наложи да накарам да прогледне
. Тук пак има силна борба, а в основни линии идеята на ТЕС е, да (се) приемем!
По същия начин, както като чета нещо на глас не го разбирам, а се налага да си го прочета наум, за да вникна в съдържанието.
И аз съм така и единият ми извод е житейски-бягство от действителността, а другият от ТЕС- неточна формулировка и мисълта ти бяга от нея, защото не важи, за теб.
Имах предвид, че в голяма част от времето не съм "тук" и не съм "в час". Съзнателна ставам с помощта на воля. Всичко останало е на автопилот
. Това само потвърждава написаното от мен по-горе.
Ама все пак трябва да ми остане време и да живея, нали така. Животът не се измерва само с тесане, а то си иска време и анализ на приоритети.
Хем е така, хем...е оправдание :lol: , ти си знаеш!
Все пак, добре е, че има такъв избор от техники в днешно време! КСай се на воля! :wink: :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ако имаше една техника, която да работи за всичко и за всички от раз, нямаше да има много техники. Всички щяхме да си правим само тази една единствена, перфектната. Не отделяйте техниката от човека. Техниката е средство, инструмент. Като един чук например. Един ще забие пирон с ръка, друг с камък, трети с чук. На този дето може да забива пирон с ръка, чук и камъни не му трябват. Но може ли всеки да забива пирони с ръка? С чука също можеш да си премажеш пръста, да счупиш на някого главата, да сковеш къщичка за птици и да чупиш орехи. Същото може да се направи и с камък и с голи ръце.
Техниките си работят, но не всяка за всеки. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Alisa написа: Аз от коя група съм-
Според мен от втората.

Със зрителния ми нерв нямам никакви проблеми с приемането. Отдавна съм го приела. А и как иначе, след като откакто се помня е така. Не ми пречи изобщо, тъй като нямам идея какво е да виждаш идеално и с двете очи. Дадох просто пример, че ако поискам да осъществя детската си мечта, едно от разклоненията за тесане с множество подразклонения е увредения ми зрителен нерв /вероятно по рождение/ тъй като за да си космонавт се изисква перфектно зрение.
По същия начин, както като чета нещо на глас не го разбирам, а се налага да си го прочета наум, за да вникна в съдържанието.
И аз съм така и единият ми извод е житейски-бягство от действителността, а другият от ТЕС- неточна формулировка и мисълта ти бяга от нея, защото не важи, за теб.
Аз пък мисля, че възможна причина е различни начини за приемане на информация. Защото мозъците са различни.
Per aspera ad astra!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nia написа:Вярче, това пък как го установи, бе пиле :roll: :shock: ?????
по-сериозни психологични проблеми, каквито аз имам
Махай го бързо, с която и да е техника, и ще се видим на семинара :)
Ми питай Иван. И той твърди, че противоречия се тесат по-трудно, а и сам ми е казвал, че съм пълна с противоречия.

ОК, надявам се да не е далече.
Иване, вече записаните сме две. :)
Per aspera ad astra!
Публикувай отговор