Квантова Синхронизация (КС)

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Радвам се за преоткритието ти! Само да вметна, че не съм ходила нито на семинар за начинаещи, нито за напреднали... Просто приемам правилата, като отправна точка,принцип, основен механизъм, ако щеш, от там нататък съм АЗ! :wink: Като се научиш да се пързаляш с кънки за лед, само до там ли стигаш?! :lol: :lol: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

vqra, специално, за теб!
http://vbox7.com/play:f41a6533
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Аlisa, явно си добра и в това да четеш между редовете, тъй като това едва ли е твое откритие. Аз следвам авторитети и стриктно спазвам основните правила, написани от някой авторитет. Едно от тях беше, че напомнящите фрази служат, за да задържат мисълта непрекъснато върху проблема за който работиш. Четох някъде и че не е добре да се разсейваш, тъй като няма да получиш търсения ефект от техниката. В едно от мненията на Мая, прочетох, че някаква жена не е имала ефект от ТЕС, но това било така тъй като по време на ТЕС мисълта и е била другаде. И така - как бих могла да предположа, че именно разсейванията са онези гласчета на подсъзнанието, за които говорите?

Тебе наистина те бива за психолог. Как разбра за проблема ми и ми даде инфо само с едно изречение?!!

Мисля, че още малко ми е нужно и ще имам възможностите /не казвам, че ще го правя/ да напиша най-добрата книга за ТЕС за по-голямата група от читатели, които биха ми повярвали напълно и безрезервно.

пс: В тази тема си говорим за ТЕС, в онази за ТЕС - за КС. Ами така става понякога. Накъдето тръгне разговора, сори... ;) Така или иначе двете теми се припокриват и не могат да съществуват съвсем независими :)
Per aspera ad astra!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Вяра, гласчетата от подсъзнанието при ТЕС според мен (на база последните ми експерименти) най-лесно идват когато: (ще ти го обясня на КС-с език, защото той ти е по-ясен в момента)

Докато тесаш „опипаш мислено” едната точка (яда, ако работиш по яд) и след това „опипаш мислено” другата точка (болка в стомаха, предизвикана от яда) и след това си помислиш за двете едновременно. Тогава мозъкът ти зависва и се появява интуицията („приемането на себе си” или „единството”, както искаш го наричай). Концентрацията върху двете точки в един момент преминава върху наблюдаване на триъгълника, в който обаче само „приемането на себе си” има думата.

Това ми се искаше да откриеш в дългия ми пост от вчера (не само де) – че няма значение коя техника ще си избереш, а и че ако искаш даже можеш да си избереш и двете заедно :) .
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

vqra
Аз следвам авторитети
Е, аз пък "се боря с авторитети" :lol: :lol: :lol:
И двете са за ТЕС(КС)...
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Вяра, предполагам, че затръдненията ти с ТЕС до сега са идвали от това, че си работила само с една точка (само с емоцията или само с усещането в тялото). Опитай с двете (както всъщност си пише и в книжката, но си го пренебрегвала, или поне си се старала да се концентрираш само върху едното от двете).
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nia написа:Вяра, гласчетата от подсъзнанието при ТЕС според мен (на база последните ми експерименти) най-лесно идват когато: (ще ти го обясня на КС-с език, защото той ти е по-ясен в момента)
.
Благодаря, Ния, но би ли ми го обяснила на езика на който аз считам, че ще ми бъде по-ясно, а именно на езика на ТЕС. И ако може просто и елементарно без философии.

Как ти правиш ТЕС? Би ли го описала на стъпки просто, но подробно. В смисъл -включи декларацията и напомнящите фрази. Опиши кога се явява гласчето на подсъзнанието? Какво става с напомнящата фраза по това време? Преминаваш ли на следваща точка със следваща напомняща фраза, докато гласчето ти го говори?;) И така.
Благодаря предварително. :)
Per aspera ad astra!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Alisa написа:vqra
Аз следвам авторитети
Е, аз пък "се боря с авторитети" :lol: :lol: :lol:
И двете са за ТЕС(КС)...
Аз ги попреборих до голяма степен, но още трябва. :)
Per aspera ad astra!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Вяра, замисляла ли си се над това, защо подробностите, за които ме питаш, Иван не ги е дал директно в книжката за да си ги ползваме?

За мен отговора на това е нещо такова: Всеки човек е различен, с различни изходни възгледи, различна степен на осъзнаване и светоусещане и бог знае още какво (няма ме по тези описания). Освен това през различните етапи на развитие с ТЕС, през които преминава един и същ човек, ТЕС процеса също се променя. Изобщо това прави този процес много лично преживяване, което работи само и единствено при него. За мен това е причината Иван да даде толкова информация, колкото е дал – за да може всеки сам да открие собственото си преживяване и същевременно ТЕС да става за всеки.

Докато ти пишех и вчера и днес през цялото време имах опасението, че навлизам вече прекалено навътре в точно това твое лично преживяване, че ей сега ще дойде Иван да се скара, а ти сега ме караш да отида още по-навътре. Дори и да отида по-навътре, това ще е моя свят, с което ще вкарам още повече в рамка теб, което вече дори и без да ми се скара Иван, не бих си позволила. Точно това е най-лесния начин да лишиш „интуитивната Вяра” от възможността да говори.

Сега ще кажеш, че съм станала философка и вече не съм в състояние да ти бъда от полза. Но и да го кажеш, аз ще го преживея, защото знам, че един ден ще разбереш, че така е по-добре, че е за добро.

Онзи ден за момент ми се стори, че ти беше влязла в някаква хармония, някакси си беше повярвала, сякаш беше литнала за малко, така го усетих. Какво стана после, какво те приземи, пак ли започна да разсъждаваш, ние ли те вкарахме в разсъждения, вече не знам. Не съм против разсъжденията, но при мен те идват след като преживея нещо (стигна до нещо) под формата на осмисляне на преживяното. Разсъждения преди това водят до противоречия, и не само при теб, защото действителността винаги е по-сложна отколкото ние сме в състояние да схванем, на всеки етап от развитието ни. Винаги за да постигнеш нещо освен ум трябва и малко не-ум (т.е. това, което за сега не разбираме, но малко по-натам ще разберем). Наричам го отдаване с доверие на непознатото, но то не е едно и също с промиване на мозъка или сляпа вяра. Промиване на мозъка с ТЕС (в негативния смисъл, който аз влагам в него), не е възможно, защото ..... трудно ми е да ти обясня, но с две думи „Кой ще го позволи?”вътре в теб, ти имаш защити, не си буква безгласна, дори и да си навита доброволно на това.

Вярче, спри да се разкъсваш от въпроси и си литни пак, ти вече го можеш, знам че знаеш как.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Alisa написа:Когато послушаш емоциите си, а не "мозъка", те те водят по невидимите пътечки на съзнанието, до подсъзнанието и хоп!-първопричината, осъзнаването й и от там решението(=елиминирането= приемането= прощаването).Това от своя стана води и до моменти на ЧО, където настъпва и невероятния прилив на енергия, съответно еуфорията,следва оздравяването и на физическо ниво.
Alisa, наистина ли мислиш, че влизаш в ЧО чрез ТЕС? Този въпрос много ме интересува, защото моят опит, а и този на останалите говори за изчистване на нежелани емоции, което е различно от осъзнаване. А Осъзнаването Е само по себе си техника. Веднъж осъзнаеш ли, то е като карането на колело - не се забравя. След това самото ти намерение го осъществява. Но с ТЕС ли го постигна и ако да - как?
Интересува ме също има ли други участници, които получават осъзнаване чрез ТЕС.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

nia написа: Онзи ден за момент ми се стори, че ти беше влязла в някаква хармония, някакси си беше повярвала, сякаш беше литнала за малко, така го усетих. Какво стана после, какво те приземи, пак ли започна да разсъждаваш, ние ли те вкарахме в разсъждения, вече не знам. ри и да си навита доброволно на това.
Да, с КС се влиза в хармония, там в ЧО приемаш всички, приемаш и себе си, има покой и радост, ти си в центъра си, у дома. След това vqra отиде до периферията, където изпълзяха всичките й противоречия и се зачуди кое по-напред да тесне. Сори, но темата е за КС. :wink:
Последно промяна от MagicWoman на 15 Юни 2011 13:03, променено общо 1 път.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Маджик Уомън написа:
Егото всъщност е ума или това, с което повечето хора се идентифицират - като име, народност, професия т.е. ролята в този живот, всичките тези временни неща и човек, който не е стигнал до вечната си същност /Духа, Висшия Аз/ изпитва ужас, страх или съпротиви, като изчезне егото, да си мисли, че изчезва или умира самия той. Това е което имам предвид.
Ок, разбирам това което си написала, но тези дни КС пак не става. Дори и това горе да е така, как с КС според теб да бъде преодоляно?
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

MagicWoman написа: Да, с КС се влиза в хармония, там в ЧО приемаш всички, приемаш и себе си, има покой и радост, ти си в центъра си, у дома. След това отиде до периферията, където изпълзяха всичките й противоречия и се зачуди кое по-напред да тесне. Сори, но темата е за КС. :wink:
Искаш да кажеш, че ако си стоя постоянно в ЧО няма да имам никакви противоречия и всичко ще е ОК. Така ли? Ако е така, би ли обяснила как бих могла непрекъснато да съм в ЧО?
Ако не е така, то тогава как с КС да направя така, че да нямам противоречия и когато не съм в ЧО?
Веднъж осъзнаеш ли, то е като карането на колело - не се забравя. След това самото ти намерение го осъществява.
Дай моля те пример, за осъзнаване на противоречия с КС.
Може би човек, който си противоречи непрекъснато скача от една в друга реалност. Как КС би помогнала?
Per aspera ad astra!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Вяра, това, което питаш аз съм ти го отговаряла вече няколко пъти по-назад в тази темата, а и в твоята се опитах да ти го кажа с различни думи, Диана също се е опитала, но сякаш не успяваме да стигнем до теб вече. Затова аз няма да се опитвам да ти го обяснявам повече – ти ако искаш ще се върнеш и ще си препрочетеш сама. Това, което според мен се случва в момента с теб ти много ясно си си го дефинирарала сама – ти в момента не вярваш на никого – нито на нас, нито на себе си и си в пълна лутаница. Това обаче не означава, че си ОК с вярата и с авторитетите, защото човек трябва да вярва на някого – в някакъв процент на себе си и в някакъв на другите (единя + другия процент трябва да дава 100%) – това за мен означава да си ОК с вярата. Тези проценти с времето се менят, защото развивайки се (трупайки успешен опит) човек започва все повече да вярва на себе си и все по-малко на другите, но когато си в хармония със себе си и авторитетите тотала винаги е 100%.

В момента според мен ти си установила, че няма смисъл да ни вярваш повече, защото вече толкова много време не се справихме да напипаме какво ти липсва и как да ти помогнем и за това няма смисъл да се напъваш да осъзнаваш какво искаме да ти кажем, от там и резултата – ти започна да задаваш въпроси, които вече са ти отговорени. От друга страна ти още по-малко пък вярваш на себе си, защото опита ти сочи, че и сама също вече толкова време не успяваш да си помогнеш. И се получава някакво абсолютно безверие, лутаница, безпътица, крайна точка на махалото вярвам – не вярвам. КОЕТО ОБАЧЕ СИ Е АБСОЛЮТНО ОК!, дори това. Аз мисля, че човек трябва да мине през абсолютното невярвам на никого и на нищо за да оцени и разбере вярвам.

Това след като го прочетеш ще ти се стори абсолютното философстване, ще си кажеш „Ния окончателно и се е разхлопала дъската”, обаче и това е ОК на този етап, минала съм и през това и е ОК, ако днес не го разбираш, утре ще го разбереш, това дори е пътя да го разбереш и ти си на този път. За сега просто приеми, че всичко е ОК, плувай си спокойно и без да бързаш, препрочитай назад и си разсъждавай и просто изведнъж ще ти просветне, ще видиш :) .
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nia написа:Вяра, това, което питаш аз съм ти го отговаряла вече няколко пъти по-назад в тази темата, а и в твоята се опитах да ти го кажа с различни думи, Диана също се е опитала, но сякаш не успяваме да стигнем до теб вече.
Да, не знам защо го зададох. В друга реалност съм била по това време, явно. В такава, в която в умът ми беше пълна каша. Разбира се, че знам как. Знам как с ТЕС, знам как с КС. Всичко знам :). Сори, :);)
Per aspera ad astra!
Публикувай отговор