Квантова Синхронизация (КС)

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Гена, в другия форум няма развитие защото там насочеността е към постигане на желания. А защо искаме да постигаме желания - за да се почувстваме по-добре. Или Прави-Имай-Бъди. С КС се чувстваме добре безплатно и не ни е нужно да ги постигаме. С КС се получава Бъди-Прави-Имай. Две години писах. Повече не виждам какво може да се напише.
Колкото до цитатите, тук освен мен доста хора го правят и ти включително. Преценила съм, че ще са от полза и в подкрепа на това което обяснявам.

Искаш случки:

1. Имам една приятелка на 65 г., която лежа в болница с дискова херния и й казаха, че ще се оправи само с операция. След 5-6 КС забрави да си носи дори колана.

2. Мъжа ми си сряза ръката на мивка, която се счупи като се облегна - разрезът беше дълъг 10 см и много дълбок. Шиха го. На втория ден се възпали и конците се скъсаха, раната се отвори - повече от 1 см. Той не отиде на лекар. След три седмици имаше розов белег 1 мм.

3. Моя братовчедка си счупи ръката в лакътя. Беше гипсирана до пръстите. Не можеше да ги мърда и бяха подути. Когато й направих КС, в продължение на 2 часа усещаше в лакътя студенина като метален лев. След това усетила, че нещо в ръката се мърда само. Отока на пръстите й спаднал и започнала да си ги мърда.

4. Правих дистанционна КС на едно момче, което чувстваше нещо като раздвояване на личността с паник атаки. Вечер си пишеше листчета до себе си за сутринта. Това престана. В момента е добре.

5. Наскоро правих на котето си, което е на 40 дни. Пишкаше през 2 мин. Както се беше разиграло, заспа за по-малко от 1 мин. Когато се събуди нищо му нямаше. То много бързо се влияе от КС. Понеже е много игриво, като започне много да ме хапе, мога веднага да го приспя. :)

И така, много случаи на най-различни болежки като главоболие, високо кръвно, ишиас, синузит. Тези последните изискваха 5-6 пъти.
КС според теб колко хора в Бг са я усвоили и помогнали за сериозни здравословни проблеми?И колко е броят на тези които са си помогнали с ТЕС?И ако разликата е огромна,каква е според теб причината?
Не забравяй, че книгата излезе преди 2-3 месеца. Това е съвсем нова техника. Това е една от причините.
Другата, която не е никак маловажна е, че с КС, човек претърпява трансформация. От какавида се превръща в пеперуда. Това е силата на осъзнаването, което се получава с тази техника. Ето Вяра е пример за това. Егото изчезва. А това за някои е много страшно, защото те се идентифицират с ума и ролята в този живот.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

гената написа:
Ако на някой не му се работи повече и сериозно си е негов избор,физическите проблеми с която и техника да се изчистят,ако не се премахва причината няма да има успех!Това пак искам да го споделя от личен опит
Гена, твоите убеждения сътворяват реалността ти. Това са твоите програми и те се потвърждават от личен опит естествено. Или може би ТЕС така работи.
Моите убеждения са, че с КС резултати не се постигат с повече работа и не е нужно да се премахва причината. Например този човек с раздвоението на личността. Той се оправи без да се знае причината. Пък и всички останали също. 5-6 сесии за по 5-6 мин. за средно сериозни случаи си е доста добро постижение.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

nikimm написа: забелязвам, че когато го правя на себе си ми е проблем, явно съм се стегнал в това, което КС-вам и Тес-вам усещам го.
Не знаех, че не ти се получава когато го правиш на себе си. В началото е точно така, защото започваме да се наблюдаваме, което създава привързаност и очаквания към резултата. Затова, докато не надобреем в ЧО е добре да го правим на други, дори и болката да е в нас. Аз едва преди 3 мес. успях да си направя успешна КС на себе си при болка 10. Съзнанието ми се абстрахира напълно от тялото, сякаш не ме болеше мен. И болката падна на 3.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Аз бих искал да попитам Диана, откритията й за ТЕС на база личен опит ли са направени, т.е. на база използване на ТЕС в продължение на известно време или на база логика и размишления? Аз мисля, че ако някой няма опит с нещо, е добре да не стига до заключения за него преди да го е изпробвал на гърба си, както и на гърба на някои други хора.

Диана, има доста противоречия в коментарите ти за ТЕС при сравненията й с КС. Особено в частта осъзнаване.

Според мен не си работила достатъчно дълго с тази техника (ТЕС) за да осъзнаеш многото й измерения и ефекти.

Какви са ефектите от КС тепърва ще се разбира. Рано е за сравнения.
Предлагам ти да се концентрираме върху това как да помогнем на хората да използват дадена техника по-ефективно, вместо да дискутираме как работи техниката и как се сравнява тя с други техники. Защото и двамата не знаем.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

ivangp написа:Аз бих искал да попитам Диана, откритията й за ТЕС на база личен опит ли са направени, т.е. на база използване на ТЕС в продължение на известно време или на база логика и размишления? Аз мисля, че ако някой няма опит с нещо, е добре да не стига до заключения за него преди да го е изпробвал на гърба си, както и на гърба на някои други хора.

Диана, има доста противоречия в коментарите ти за ТЕС при сравненията й с КС. Особено в частта осъзнаване.

Според мен не си работила достатъчно дълго с тази техника (ТЕС) за да осъзнаеш многото й измерения и ефекти.
Откритията ми за ТЕС са на база мой опит, както и на размишления. Правила съм я и на други хора с чудесен резултат върху изчистване на нежелани емоции. Но това, че тези емоции са изчистени не ги застрахова да попаднат в подобна ситуация със същите нежелани емоции и да трябва отново да ги чистят. Докато осъзнаването и приемането на другите такива, каквито са ги застрахова. Получава се трансформация на личността.

Съгласна съм, че не съм работила достатъчно дълго. Техниката определено е чудесна и работи. Противоречията идват оттам, че не виждам връзката между ТЕС и осъзнаването. Защото според мен ТЕС не води до осъзнаване. Затова и съвета ми беше - който не може да осъзнае единството и да изпита безусловната любов, да чисти нежеланите емоции. Може и да бъркам. Alisa каза, че ми е отговорила, но аз не видях или не разбрах отговора. Може би ти ще ми отговориш. :)
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Kолко сте изписали докато ме нямаше .....

Да споделя нещо от моя най-нов опит – може да е полезно за Ники.

Онзи ден изпих чаша кафе. Не бях пила откакто познавам ТЕС, но имах много работа и реших, че това е най-бързия начин да се справя с часова разлика. Тъпо, ама ме мързеше. Ефекта от кафето беше много силен – явно съм отвикнала сериозно, чак цялостно се забързах, усещах го в цялото тяло, трудно стоях на едно място. След около час реших да хармонизирам нещата и опитах да вляза в ЧО. Да ама не – нищо не се получаваше, за пръв път ми се случва такова нещо откакто изобщо посещавам алфа. Всичко беше абсолютно бледо, слабо и мъчително. Отказах се. Не бе да речем защото съм правила каквато и да е връзка с кафето, изобщо не съм мислила за подобна връзка, нито пък ми е била предварително известна, но усещам, че беше от него. След като помина време всичко си беше наред.

И друго нещо. Преди време големия ми син беше много претоварен с проекти (занимава се с рисуване) и на няколко пъти реши да се тонизира с кафе (и той не беше пил до тогава). После един ден ми каза, че кафето наистина го разбужда, но по някакъв начин му пречи да рисува и това, че е свеж май повече му вреди отколкото му помага.

Ники, аз всъщност не знам дали пиеш кафе, само споделям :) .
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Диана, проблемът ти е, че наистина още не разбираш, но пък непрекъснато оспорваш ТЕС. Вече доста съм навлязла в употребата на ТЕС и говоря, само от личен опит(не цитирам непрекъснато този или онзи велик ум, сигурно си имам мой!?). Смущава ме силно твоето КС-пристрастност и непрекъснатите ти противоречиви изказвания. Както вече написах
И питам,защо те е страх, да си подържиш носа извън КС? Какво/кого/колко... ще изгубиш/спечелиш?! Защо те е страх/срам.(?!...), да коментираш тук това? Може да е нещо друго,не непременно това!
Сгушила си се, явно много уютно, в КС и губиш представа за това, че реалността, всъщност съдържа много успоредни реалности. Понякога е необходимо, да излезеш от своята, за да се осъзнаеш после по-добре ( прилича на КС, ама е в по-малък мащаб, а?! има една приказка за щурчето, дето все не можело, да си влезе в къщичката, понеже се стараело, да скочи най-далече, а за да влезе, трябвало, да скочи по-близко).Техниката КС, не е живота, а част от него. Желанието ти, да доказваш превъзходството на техниката КС, прилича по-скоро на зов за помощ и желание, да си докажеш самата ти на себе си и да се докажеш, не знам, отколкото на информиране на незапознатите. Реагираш, като ужилена, защо?! Оплака се от друго място, че си неразбрана , сега пък тук, явно, се чувстваш така...Защо?!
Благодарение на това, че diorella откри връзка към КС, а по-късно и ти лично се включи и обясни КС, аз щастливо ползвам и тази техника, правя я успешно, без да се подпирам непрекъснато на цитати на...много станаха! и просто отчитам общото и различното, но най-вече полезното съчетание и на двете, че и повече техники, които ползвам. Твърде лично и болезнено приемаш разговорите за КС и най-вече, тези, които противоречат на твоята силна привързаност, да не кажа фанатична, към КС. Защо, след като си толкова чисто осъзната, толкова успешно прилагаща КС, приемаш така нещата?
Хайде прочети внимателно всичко от начало, погледни малко отстрани и предполагам, че това ще ни помогне, разговорите да станат предимно взаимно полезни и познавателни!
Във връзка с последното,
Alisa написа:
Когато послушаш емоциите си, а не "мозъка", те те водят по невидимите пътечки на съзнанието, до подсъзнанието и хоп!-първопричината, осъзнаването й и от там решението(=елиминирането= приемането= прощаването).Това от своя стана води и до моменти на ЧО, където настъпва и невероятния прилив на енергия, съответно еуфорията,следва оздравяването и на физическо ниво.
Alisa, наистина ли мислиш, че влизаш в ЧО чрез ТЕС?
Диана, няма смисъл да се преповтарям, аз каквото мисля, съм го написала.
Alisa каза, че ми е отговорила, но аз не видях или не разбрах отговора.
( Явно е подчертаното?!)
Кое точно не ти е ясно, защо твърдиш, че не съм ти отговорила?! :roll:

:idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Alisa написа:
Когато послушаш емоциите си, а не "мозъка", те те водят по невидимите пътечки на съзнанието, до подсъзнанието и хоп!-първопричината, осъзнаването й и от там решението(=елиминирането= приемането= прощаването).Това от своя стана води и до моменти на ЧО, където настъпва и невероятния прилив на енергия, съответно еуфорията,следва оздравяването и на физическо ниво.
Диана, проблемът ти е, че наистина още не разбираш, но пък непрекъснато оспорваш ТЕС. Смущава ме силно твоето КС-пристрастност и непрекъснатите ти противоречиви изказвания. ... Желанието ти, да доказваш превъзходството на техниката КС, прилича по-скоро на зов за помощ и желание, да си докажеш самата ти на себе си и да се докажеш, не знам, отколкото на информиране на незапознатите. Реагираш, като ужилена, защо?! ....Твърде лично и болезнено приемаш разговорите за КС и най-вече, тези, които противоречат на твоята силна привързаност, да не кажа фанатична, към КС. Защо, след като си толкова чисто осъзната, толкова успешно прилагаща КС, приемаш така нещата....
Първо - не виждам никъде в постовете ми да се наблюдават посочените от теб мои реакции /с по-тъмен шрифт/. Просто това са твоите чувства които проектираш върху мен.:D Аз проблем нямам, но май ти имаш. :wink:

Второ - как по-точно първия ти пост се връзва с втория. Нали с ТЕС достигаш до осъзнаване и приемане. :roll:
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Аз не виждам какво толкова противоречиво е казала Диана, пък и да е казала. Гледната й точка на този етап е такава. Техниката КС работи явно за нея по-добре поне за сега. Въпросът е да можеш нещо и да го правиш, така, че да знаеш че наистина го правиш.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Alisa написа:Диана, проблемът ти е, че наистина още не разбираш, но пък непрекъснато оспорваш ТЕС. Смущава ме силно твоето КС-пристрастност и непрекъснатите ти противоречиви изказвания. ....
Alisa, Какво става?

Отстрани наистина изглежда, че имаш проблем.
Per aspera ad astra!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Много добре! Приемам, че имам проблем, а ти погледна ли веднъж поне към себе си, Диана?!
Това, че осъзнавам твоята изменчива реакция ли те дразни, или това, че го казвам, или това, че е вярно?!
Второ - как по-точно първия ти пост се връзва с втория. Нали с ТЕС достигаш до осъзнаване и приемане
.
Това, че ти посочвам очевидното, за теб явно значи, че не ти прощавам= приемам...?! :roll: Трябва ли да ти прощавам нещо, в същност?!, а трябва ли да те приемам?! Диана, ти не си проблем за мен, не се ласкай, противоречието в твърденията ти е такъв, но пак не за мен, защото аз имам своя позиция и разбиране на нещата, но тези, които тепърва се запознават...?!:?
Диана, някой неща не са написани, буквално, но това значат, май не само аз го забелязвам, просто го споделям с теб, защото доста упорито продължаваш в една и съща объркана плетеница от тълкувания в ТЕС- КС сравняването. Доста неща си написала и сигурно ти е трудно да си ги обхванеш, но направи това усилие, заради себе си, а аз за сега се оправям..., но общата картинка е за твои противоречиви твърдения в различните постове.
Първо - не виждам никъде в постовете ми да се наблюдават посочените от теб мои реакции /с по-тъмен шрифт/. Просто това са твоите чувства които проектираш върху мен.Very Happy Аз проблем нямам, но май ти имаш
:lol: :lol: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

MagicWoman написа: Откритията ми за ТЕС са на база мой опит, както и на размишления. Правила съм я и на други хора с чудесен резултат върху изчистване на нежелани емоции. Но това, че тези емоции са изчистени не ги застрахова да попаднат в подобна ситуация със същите нежелани емоции и да трябва отново да ги чистят. Докато осъзнаването и приемането на другите такива, каквито са ги застрахова. Получава се трансформация на личността.
Това подчертаното твърдение на база колко годишен опит и работа с хора и проследяването на поведението и мисленето им е направено?

Днес си поговорихме с Диана и се надявам, че се разбрахме, че всъщност не знаем. И че е добре да се подчертва, че това което пишем е наше лично мнение, а не светата истина. Последното във връзка с това, че хората четящи тук ни приемат в една или друга степен за авторитети в дадена област.
Когато се цитира чуждо мнение е добре да се дава източника, а не да се изразява чуждото мнение, като свое или отново, като закон, даденост истина.

Към всички останали - моля ви без личностни нападки! Ако намирате липса на логика в някакво изказване и не сте съгласни с него, оспорете го и се обосновете. Който има очи да види ще види това, което му е нужно. Призовавам ви - да не обобщаваме и да не даваме личностни характеристики на база на изказани мисли. Според мен -Всеки мисли различно и това е ценното. Всеки който ни натиска бутоните сме привлекли в живота си за да ни покаже, какво имаме още да чистим в себе си.[/quote]
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Потвърждавам, че всичко, което съм написала в този форум е мое лично мнение и е на база личен опит. Вие избирате дали да вярвате или да го проверите с вашия опит и да знаете. :D
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Алиса, не виждам защо си направила този коментар. Не са проблем за теб мненията на Диана, но намираш време и вниманиое и енергия, за да пишеш за мението на човек, който все пак практикува и има някаква база за мнение. Нека хората във форума да четат всякакви мнения, но не и заяждания. Според мен във форума все повече се забелязват елементи на заяждане и все по-малко мнения по реално свършена работа и това ме навежда на мнението, че използваме форума, както майка ми използва турските сериали.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

nikimm
Алиса, не виждам защо си направила този коментар. Не са проблем за теб мненията на Диана, но намираш време и вниманиое и енергия, за да пишеш за мението на човек, който все пак практикува и има някаква база за мнение
Може и поради същата причина, поради която, ти написа това горе! :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор