Квантова Синхронизация (КС)

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Едно е да знаеш нещо, а съвсем друго е да можеш да научиш някого на него. Мога само да споделя как го открих за себе си. Преди 5 години мъжът ми беше много зле и се канеха да му ампутират крака. Били са най-горещите августовски дни, страхотна жега. Аз бях впрегнала цялото си същество да му помогна. Така и не разбрах какво е било наоколо. После ми казаха, че било около 40 градуса. Когато това премина, си дадох сметка, че нещата са такива, каквито ги забелязваш и преекспонираш в мозъка си. Въпрос на отместване (аз така си го наричам). След това го приложих спрямо чалгата - тя си дъни, а аз съм някъде другаде и там няма чалга. Пробвах и със студа - същото е. Това са все неща, които са проблем, ако се вторачваме в тях. Ако мислиш нещо друго, тях ги няма. Представи си, че си много влюбена и вървиш към първата си среща. Облякла си тънък чорапогащник, копринена блуза и къса пола (ясно защо :lol: ). Навън е минус 20 градуса. Е, ще им обърнеш ли внимание? Принципът е един и същ.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Това откъсване го правя само в екстремни ситуации и то става спонтанно (действам първосигнално, подсъзнателно, механично, измествам се в друга реалност). Би ми се искало да се получи и нарочно, когато ми е студено или много шумно. С ТЕС го постигам до някъде, колкото да приема нещата спокойно или леко да се стопля(то пак е приемане на ситуацията студ). Ти явно си успяла да задържиш трайно и съзнателно момента с пренасочването на концентрацията!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Има нещо такова, но не мога да обясня как го правя. Не че го крия, просто не знам. Но поправката е, че на тялото сигурно пак си му е студено, или топло и ушите всъщност чуват шума, просто аз не ги отразявам тези неща. Като начинът не е да си мислиш, че ти е топло, ако е студено, а просто отказваш да забележиш студа и изобщо околната температура или пък шумове. При мен се получава като силно се съсредоточа в нещо друго, или пък просто се "отнасям" и не мисля за нищо - както дойде от околните обстоятелства.
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

С ТЕС го постигам до някъде, колкото да приема нещата спокойно или леко да се стопля(то пак е приемане на ситуацията студ)
Може би ако приемем шума като нещо нормално, тогава няма да го отразяваме като нещо дразнещо? Защото аз лично приемам силната музика като агресия насочена към мен, а то не е така. Доколкото разбрах съседа ми изключително много се дразни от шумната околна среда...а сам я създава.
Снощи доста тесах отношението си към шума. Направи ми впечатление, че предпочитам да се възмущавам от звуците у комшиите, отколкото да ги игнорирам. Дори се улових, че се напрягам да чуя, колкото се може по-добре...Смешна работа.
Всъщност ако успея в нормално състояние да постигна това, което се получи при КС ще е супер - думкането беше там, но не ме засягаше.
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Виждаш ли, точно това ми е трудното, докато съм "обсебена" от огромен шум, да речем, ми е трудно да се префокусирам. И това ще си ТЕСна!( но от скоро живея на тихо място и... :roll: ... ааа... може вече генерално да съм си решила проблема?! :lol: :lol: :lol:)
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Много добре те разбрах, Алиса :) Точно по този повод описах КС, което правих. Тогава бях "обсебена" от шума, главата ми бучеше, бях възмутена от съседа и т.н. Не исках да правя ТЕС, толкова бях разстроена, защото месеци наред правя някакви опити да нормализирам ситуацията, а видиш ли пияния ми комшия не се съобразява с мен ...Казах си, че не искам да правя ТЕС всеки път когато се напие и ми пусне чалга, исках генерално решение...Просто си сложих пръстите някъде и започнах да наблюдавам и получих 45 минути спокойствие. Това ме изненада, изобщо не очаквах, че ще мога да постигна каквото и да е.
Блазе ти за тихото местенце, искам и аз :)
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
mari
Участник
Мнения: 34
Регистриран на: 06 Апр 2010 12:44

Мнение от mari »

Има ли я на нашия пазар тази книга на Франк Кинслоу''Отвъд щастието: как да осъществим най-дълбокото си желание''
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Параболоидке, много хубаво това с изключването. Скоро ми се случи неочаквано, но не се замислих над това да го правя нарочно, а е добра идея.
Ето какво стана. Бяхме на дълъг път и спряхме, за да се изпишка дъщеря ми (2,5 г). Бях се концентрирала само в това да й сваля гащите бързо. През това време тя ми говореше, че вали, а аз й обяснявах, че не вали. Когато тя започна да пишка и аз се отпуснах, усетих, че наистина вали. Бях с къси ръкави и се учудих как изобщо не съм усещала капките две секунди по-рано!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

:lol: Колегите ми в офиса всичките го владеят до съвършенство, в смисъл да не чуват изобщо какво им говорят жените им. Понякога така се улисват, че продължават да не чуват какво им говоря и аз. Всъщност, всеки човек може това и го прави, но несъзнателно. Когато го осъзнаеш, вече можеш да го използваш както и когато си искаш.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

mari написа:Има ли я на нашия пазар тази книга на Франк Кинслоу''Отвъд щастието: как да осъществим най-дълбокото си желание''
Не, има я на руски онлайн.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
mari
Участник
Мнения: 34
Регистриран на: 06 Апр 2010 12:44

Мнение от mari »

Може ли линк към нея
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

mari написа:Може ли линк към нея

СЕКРЕТ ИСТИННОГО СЧЬСТЬЯ
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
joomlla
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Окт 2011 18:09

Мнение от joomlla »

vqra написа:
Alisa написа:vqra,това не ми е познато
Aми това са стереограми, които ако гледаш по подходящ начин /според мен всички точки едновременно/, т.е. като зомби ;) - виждаш определена стерео картина, иначе не виждаш нищо Виж тук!
Извинявам се, че не е свързано с темата но искам да попитам при снимка с номер 4 някой дали може да обясни защо при промяна на ъгъла на разглеждане на картината се остава с впечатление, че пеперудата се движи.
Благодаря.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Сетих се още един случай, в който губя усещане. Понякога, когато ям и ми е вкусно, става нещо опасно с някое дете, например очаквам да падне. Тогава вниманието ми до толкова се измества към детето, че спирам да усещам вкуса на храната.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Видяхте ли интервюто с Инелия - http://www.youtube.com/watch?v=gCBzGZeC ... ture=share
Освен че тя е различна от масата хора, тя просто си прави КС, доколкото разбирам.

Да ви споделя, че напоследък правя само КС, когато децата нещо се разболеят.
Бяхме на една вила с други деца и Кирчо вдигна температура. Неговите температури са много високи (над 40 градуса) и по няколко дена до седмица. Когато се стегна, облекчавам положението с ТЕС, но се е случвало и това да не помага. Сега, на вилата, правих КС и той ту я качваше, ту я сваляше. Но никой не разбра, че е болен. След няколко дена се прибрахме и аз си дадох хлабаво. Тогава един ден той вдигна повече и за по-дълго време. И с това приключи.

Бебетата също вдигат температури, предполагам от зъби. За тях просто си стоя в КС с намерение зъбите да излизат с лекота.
Яна имаше болка в глезена. Предполагам, че от израстването. Оправи се с КС за нула време.
Публикувай отговор