Квантова Синхронизация (КС)

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

ivangp написа:

Разговорът с кактуси развива любов към шаха.

И еднокрилите къртици весело ридаят, докато се обливат със скални домати на стружки от кожена пяна.



Тия коани ти ли ги измисли?
Диана, това не са коани, а истини, които са длеч по-лесни за осъзнаване от коаните :lol:
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

ivangp:
Зашо пък да има нож за вадене, а не нож за забиване, завъртане, разрязване, огъване или нещо друго?
Ми има нож за вадене, защото има нож за вадене, а не нож за забиване, разрязване, огъване или за нещо друго.Щото е такова!

Добре дее..хубаво.Съгласих се.Има.Има намерение.И при децата има намерение.И вообще има намерение.Ама има само защото понеже си администратор и трявба да ти пазим нервите и да не ти губим времето с глуповитини.И ненужни спорове.Млъквам.

А ако се абстрахирам от администратора бих те попитала защо и ти, и аз, и повечето от прилагащите техниките възнамеряваме, вкарваме намерение, и пак ..и накрая стигаме до извода че най-добре би било да вкараме намерението"Да стане най-доброто за този ...човек, ситуация и т.н".Е, къде и кое всъщност му е намерението на това намерение дето уж е най-доброто?!И възнамерявайки да стане най-доброто всъщност не стигаме ли до "Бе , я майната му", демек до пълна липса на намерение.До там дето са децата.И доста често това дава решението проблема.

Ама няма да те питам.Като искаш имай си намерение

Радвам се че си се зарадвал :D Виж ти, двойна радост стана :D

А вицовете много ясно че всеки си ги чете по своему.Няма как да е по моему или по твоему
Ум царува, ум робува, ум приятели пасе. - Народна поговорка.
Точно.Затова си сложих превключвател.Карам само на въображение и така ми е много удобно :D :D :D .Даже без намерения.По-интересно е :D :D :D
nikimm:
Диана, това не са коани, а истини, които са длеч по-лесни за осъзнаване от коаните
:D :D :D Верно.Отивам да медитирам над второто, много ми допадна:)
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ама стига се оправдава с тия деца. Имаш ли деца?
Защото аз имам едно 4ри годишно и то изобщо не е там където ти твърдиш, че са децата. Това е пак някакво клише, което си възприела от книжките.

Според мен бъркаш намерение с очакване и привързване към резултат. Но може и да греша.

А намерението на намерението е първоначалното намерение.

Диана, това не са коани, т.е. може и коани да ги наричаш, стига да не ги ограничаваш с това име до общоприетото значение на думата коан. Просто хрумки на едно разкрепостено съзнание, за които умът ми би намерил оправдание, обяснение и логически връзки, стига да пожелае. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

MagicWoman написа:
ivangp написа: Разговорът с кактуси развива любов към шаха.

И еднокрилите къртици весело ридаят, докато се обливат със скални домати на стружки от кожена пяна.
Тия коани ти ли ги измисли? Изображение
Маджик, това е играта на свободата. Употребява се в СИМОРОН, в НЛП сигурно и другаде с различни намерения. В случая, за илюстрация...Интересното пак е, как различните формати се опитваме да го примъкнем в собствената си пространства?!
Супер измишльотина!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

ivangp:
Според мен бъркаш намерение с очакване и привързване към резултат.
Може и да бъркам.ОК, не го схващам намерението.И кое според теб тогава е точното определение на намерение?и по-точно какво се разбира под началното намерение?Кое начало?Началото на кое?Защото това:
А намерението на намерението е първоначалното намерение.
според мен е поредното клише.Ама може и аз да бъркам.Пък и казах че млъквам.Млък.Тишина и спокойствие:D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Казваш, казваш, ама не млъкваш и това ти пречи да чуеш в тишината първоначалното намрение. :)

Намерение = Желание да се направи нещо; замисъл, план, който трябва да се изпълни. .
Независимо от целта и дали тя бива постигната.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

ivangp:
Намерение = Желание да се направи нещо; замисъл, план, който трябва да се изпълни. .
Независимо от целта и дали тя бива постигната.
Т.е. да разбирам че намерението не е "Всяко действие, което води до осъществяването на целта, независимо от целта и дали тя бива постигната",както го формулира първоначално, а само желание за действие.Въпреки че на мен първото ми е по-близко
Маг:
Тогава направо...действаме е най-точната дума
Ама това пък ти го пропусна.Предполагам за да не изопачиш истината, за да пасне не на твойта теза.А може би просто го доуточни. Или ?!:D

ОК.Спора пак замина закъмто думи и понятия.И да, тук определено грешката е моя.Опитвам се с думи да предам нещо, което само се чувства и усеща.Опитвам се с дума да предам неописуемото.И то преди да питам на кой каква представа му е в главата под едикой си етикет. ИзвинявайТЕ.

Е, в мойта глава намерение означава да намеря нещо, обикновено желаното нещо.И даже да го нарека желание за действие, или само желание или както и да го кръстя-ами да, когато има желание, значи нещо искаме да намерим на края, и значи си прав имаме цел, и да има напъни да я постигнем.Или както ти го каза на едно място"Имаме ли желание, имаме страдание"

А аз като млъкнах и в тишината глас:"кс.кисккиисс..ХАХАХАхааа..Бе яяя..един голям майтап е цялата работа :D :D :D След което ми пуснаха интервюто , в което обясняваш че според теб целта на първоизточника е да опита разни опитности.или казано с мои думи-просто да е.Ей тъ, щото е.Може и това да не съм го схванала.

Аз вече не мисля че тревата расте с цел.нито мисля че кокошките снасят с цел.и да, според мен, децата, когато правят нещо и особено когато правят нищо,просто са, без цел, ей тъй , действат си.И наистана мисля че да се търси първоначално намерение под формата на цел е да се търси под вола теле.ама аз под телето съм намирала крава и вол и друго теле и даже бозаят, така че най-вероятно и тук греша.

И тогава..в тишината, докато се кискахме с първоизточника..и ме хвана страх!бе аз да не съм се зомбирала беее!!!тва дето го чувствам сега аз от моя опит ли го чувствам или съм се клиширала, а?!"хич да не ти пука, рече ми първоизточника.както и да е, щом така го усещаш, карай както ти е добре и толкова"Тва тоя моя първоизточник последно време много се разбираме двамата.Все ми измъква разни удобни истина в подкрепа на моята теза :wink:

Та, много моля, простете ми грешките.И повече вече няма да споря-има ли намерението цел и дали целта опрвдава средствата.
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

MAG2001 написа:ivangp:
Намерение = Желание да се направи нещо; замисъл, план, който трябва да се изпълни. .
Независимо от целта и дали тя бива постигната.
Т.е. да разбирам че намерението не е "Всяко действие, което води до осъществяването на целта, независимо от целта и дали тя бива постигната",както го формулира първоначално, а само желание за действие.Въпреки че на мен първото ми е по-близко
Маг:
Тогава направо...действаме е най-точната дума
Ама това пък ти го пропусна.Предполагам за да не изопачиш истината, за да пасне не на твойта теза.А може би просто го доуточни. Или ?!:D
За мен действието е по-широко понятие от общо приетото. За да не става разминаване в разбирането взех обяснението на думата намерение от тълковния речник.
За мен - да помислиш нещо или да го пожелаеш също е действие, само че не физическо, а мисловно.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Един интересен случай, който много ясно разкрива разликата между мисъл и мисъл с намерение зад нея, описан в "Енергийното поле на вселената" Д.Уилкок:

На 2.02.1966 г. Клийв Бакстър, който е имал вече 18 годишен опит с детектора на лъжата върху хора, му хрумва странната идея да свърже детектора с цветето драцена в офиса си. Около минута след началото на записа, диаграмата показала промяна сходна с поведенческия модел, типичен за човек, който за кратко преживява страх, че ще бъде хванат. Решава да провери дали ще получи човешка реакция от растението, ако застраши живота му. Първо пробвал с накисване на едно от листата в горещо кафе. После почукал едно от листата с химикалката си. Нищо не се случило. 14 мин. от началото на записа, през главата му преминала мисъл, че последното, което му хрумва е да вземе кибрит и да изгори листа, за който е захванат електродът. Растението е било на петнадесетина крачки от него. Случилото се впоследствие променя завинаги историята на науката. В мига, в който въображението му изрисувало картина как изгаря този лист на драцената, писецът на полиграфа скочил нагоре като луд! Не бил изрекъл нито дума, нито бил докоснал растението, нито дори бил хванал кибрита - единствено мисленото намерение било налице и това предизвикало реакция на невероятна паника и страх.

През 2006 г. Уилкок поканва Бакстър да заснемат филм по този повод. Всеки в този момент е играел роля и никой не е имал намерение да гори листата на горкото растение. Стрелката на полиграфа не помръдвала. Тогава Уилкок разбрал, че за да спаси филма, трябва да направи нещо и затова в следващия дубъл изпратил на растението най-отвратителните мисли, които му хрумнали и действително почувствал това, което мислел, наистина мразел растението в този момент. Казва "идваше ми да го разскъсам на парчета, да го изгоря до шушулка". И в този момент стрелката полудяла - като човек пищящ от ужас. След това казал на растението, че съжалява и му изпратил най-искрените си и топли чувства, а кривата моментално се успокоила.

Това мисля, че много добре пояснява разликата между обикновената мисъл и такава, зад която се крие намерение. А освен това е един от безбройните примери в тази книга колко дълбоко всички сме свързани, как яйцата също пищят и т.н. и може да доведе до ново осъзнаване за мястото ни в тази Вселена, както и да преразгледа вегетарианството от друг ъгъл, защото всичко е живо и прошката и благодарността към храната е тази, която е най-важната и преобразуваща съставка. В тази връзка Бакстър бил казал веднъж на Уилкок, че ако се помолиш над храната си, изпращайки й позитивни и любящи мисли, тя като че ли по-лесно приема ролята си на твой помощник в оцеляването и диаграмите остават спокойни, без регистрине на бурни реакции.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Аз отдавна съм установила, че намерението излъчва някакви сигнали, които ние не можем да разчетем, но животните могат. Научих го от кучето ни. Мъжът ми си държи във фризера ракията, а аз - сладоледа. Кучето ни обожава сладолед и няма никакво отношение към ракията.:))) В момента, в който някой от нас отвори фризера с намерението да вади сладолед, тя е строена до крака му. Ако го отваряш с намерението да вадиш нещо друго, дори и месо, няма никаква реакция. Не може да го подушва, защото тя пристига секунда-две преди реалното отваряне на фризера. Единственото обяснение, че по някакъв начин "прочита" намерението. А това означава, че намерението се излъчва по някакъв съвсем четим за нея начин.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Да и аз забелязвам същото по нашата котка. След като няколко пъти я водихме на лекар заради проблем, последният път едва я хванахме - голяма гоненица беше из цялата къща, а нямаше как да знае, че точно този ден ще я водим. :)
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Диана, в дадения от теб пример с цветето аз лично не разбрах разликата между мисъл и мисъл с намерение. Би ли пояснила с цитати от примера!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

ivangp написа:Диана, в дадения от теб пример с цветето аз лично не разбрах разликата между мисъл и мисъл с намерение. Би ли пояснила с цитати от примера!
Да, вероятно така както е разказан примера не става особено ясно. Момчето, което участвало във филма се втурвало със запалка да изгори листото, така, че явно мисъл е имало, но тъй като нямало това намерение, диаграмата оставала спокойна и се наложило Уилкок да възнамери каквото възнамерил. :)
Последно промяна от MagicWoman на 14 Май 2012 12:01, променено общо 1 път.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Напротив. Намерение е имало. Намерението е било да не изгори листото, а само да се преструва. Има ли действие има и намерение. Може да е неосъзнато, но го има.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Публикувай отговор