Квантова Синхронизация (КС)

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

ivangp написа:Напротив. Намерение е имало. Намерението е било да не изгори листото, а само да се преструва. Има ли действие има и намерение. Може да е неосъзнато, но го има.
ОК, Mr. Always Right! Изображение
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

MagicWoman:
ivangp написа:
Напротив. Намерение е имало. Намерението е било да не изгори листото, а само да се преструва. Има ли действие има и намерение. Може да е неосъзнато, но го има.


ОК, Mr. Always Right!
MagicWoman
Тогава Уилкок разбрал, че за да спаси филма, трябва да направи нещо и затова в следващия дубъл изпратил на растението най-отвратителните мисли, които му хрумнали и действително почувствал това, което мислел, наистина мразел растението в този момент. Казва "идваше ми да го разскъсам на парчета, да го изгоря до шушулка". И в този момент стрелката полудяла - като човек пищящ от ужас. След това казал на растението, че съжалява и му изпратил най-искрените си и топли чувства, а кривата моментално се успокоила.
Добре, ама нещо не ми изглижда тука да си прав, поне не докрая
Е хубаво, момчето не е имало намерение да изгори листото, а само да се преструва, ама то и Уилкок не е имал намерение да го разкъса на парчета и да го изгори до шушулка.Самият той казва, че го е направил само за да спаси филма...Т.е. и той се е преструвал.И неговото намерение не е било да го унищожиТ.е. той също не е имал намерение нито да го гори , нито да го разкъсва нито нищо.Що тогава растението го е усетило и се е хванало на неговата преструвка, а на преструвката на актьора не се е хванало.
И двамата са се престрували, и тогава къде е намерението?!И кое всъщност е намерението-мисълта ли/желанието/, действието ли..а може би емоционалният зарад, прикрепен към тях?!

А иначе съм съгласна с това което си написал:
Иван:
За мен действието е по-широко понятие от общо приетото. За да не става разминаване в разбирането взех обяснението на думата намерение от тълковния речник.
За мен - да помислиш нещо или да го пожелаеш също е действие, само че не физическо, а мисловно.
Тука, ОК,и аз така го усещам-действието може да е даже мислено, стига да го почувстваш това което мислиш-то е все едно вече да го направиш.Знам че ще има възражение-да, да, то не е едно и също да си мислиш че ядеш сладолед и да ядеш сладолед.Ми наистина не е, ама ако често си мислиш, че ядеш сладолед, най-вероятно ще си хапнеш и в действителност.Е последно това намерение ли е?!...или май трябва още нещо :)))
И само за протокола-в конкретния случай излезе, че имаме сравнително еднакви понятия, според това което написа като твое мнение, е явно не сме на едно и също мнение за намеренията..но в конкретния случай тълковния речник излезе че е по-скоро клише :) и точно заради това в случая става разминаването :)
И пак само за протокола-не се заяждам!и не споря! опитвам се - за себе си-да си уточня понятията.Ама като куче и като коте май ще ми е по-лесно :)
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Според мен неразбирането ти идва от факта, че бъркаш намерението за действие със самото действие.

Между мисълта за дадено действие, т.е. намерението за извършването му и самото действие има разлика и има времеви интервал. Първо се появява мисълта, намерението и после се осъшествява действието.
Т.е. аз мод да пожелая да изям един сладолед, да посегна към него да го поднеса към устата си и да се откажа в последния момент, т.е. в последния момент да си сменя намерението. В този случай имаме две последователни и противоположни намерения.

А в дадения от Диана пример:
1-во намерение - да спася филма,
2-ро намерение - да прати на растението негативни чувства,
3-то намерение - наистина да почувства тези чувства -
"...действително почувствал това, което мислел, наистина мразел растението в този момент. Казва "идваше ми да го разскъсам на парчета, да го изгоря до шушулка""....
Не се стигнало до действие защото по-късно това намерение бива заменено от 4-то намерение. - Даму се извини и т.н.,
5-то намерение - наистина да изпрати топли чувства и т.н.

Според мен ти, също така, не правиш разлика между тези намерения, които макар и да са свързани са различни. И от там се объркваш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Възможно е и това да е объркването ми. А защо растението е регистрирало само второто и последното намерение на Уилкок,за филма изобщо се не е сетило и другите ги е подминало?!Както и е разпознало намрението на актьора да не го изгори?!Нали все са намерения?! по какво ги разпознава тогава?!

Докато размишлявах-колкото и да ми е невъзможно :D :wink: въхру цел желание за действие и действие и намерение чичо Вован-ЧО ми прати тази мисъл :

Намеренията са енергията на душата, която се свързва с физическата ти същност.
д-р Уейн Дайър

Първия момент позапецнах, ха, мъже, мъжка солидарност :)

Но това определение за намерение някак най-ми пасна.Защото включва и физическата ми същност.Защото само мисал-без да включиш с емоция физическата същност...Като купувам лимони нямам физическа реакция, ама ако си представя че ям лимони и ми се пълни устата със слюнка.

Ще се опитам да го обясня как го усещам аз.Щото на мен ми е важно/това за тези дето се питат що се обяснявам, извинете ама на, нужда имам, търся си намерението, разберете ме, моля!/

За мен това дето ти го наричаш намерение някак повече ми е "решението да съм, да е".Вживяването в "ролята" на това дето искам да съм.В момента в който се усетя захапала лимон реакцията е същата като да ям лимон.В смисъл-не е само мисъл, т.е. не е само желанието да направя едикакво си.Това желение върви едновременно с мисъл, представа, емоция, емоционален заряд-и то положителен, утвърждаващ, разрешаващ.Май онзи момент в който просто знеш че това дето го правиш е точто това дето трябва да го направиш, без колебания и т.н.Което -по-бързо или по-бавно във времето се проявява като действие и накрая като резултат.Докато го мислиш го чувстваш , ама съвсем на истински. И тогава Вован-ЧО ти носи каквото ти е необходимо.

И тогава , по мойта женска логика, излиза че намерението е емоционалният заряд към дадена мисъл-желание?!

ОК. Ама за да стане това ти трябва първо желание.Някакво.И тогава вече ..другите неща едно по едно.И много ясно докато има колебания, съмнения, ПО-та-ми няма да "вибрираш" на вълна "съм ..това дето го искам".Тях както знаем ги ТЕСаме с кой каквото иска и може.Явно Улкок успява да го прави без техники :)

Но нашия спор беше има ли винаги намерение или не винаги има намерение.И ако наистина за да имаме намерение ни е необходимо желание-тогава?!Има ли първоизточника желание?!Според теб?!Щото според мен...не че искам да споря, ама съвсем сериозно мисля че на първоизточника просто му е било досадно скучно и тъпо, и ей тъй от сакатлък решил да пробва кво ще се получи..т.е.без желане за нещо конкретно, да провери с тази вибрация как ще се усеща, онова как вибрира...от нямане кво да прави :D :D :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Нямам представа защо растението е рзпознало истинските намерения от фалшивите и как го е направило. Мога само да спекулирам.

Според мен ги е разпознало имено защото са били придружени от действия.В случая изпращане на някаква енергия към тях. За да знаем какво точно е правено в този експеримент трябва да имаме доста повече информация. Дадената тук е недостатъчна и е дадена с идеята някой да подкрепи някаква теза, което е възможно да е довело до орязване на цялата информация до тази, която подкрепя тезата.

А що се отнася до твоя пример с първоизточника - в него той е имал желание и намерение да излезе от скуката.
Последно промяна от ivangp на 15 Май 2012 14:37, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

ivangp написа:Нямам представа защо растението е рзпознало истинските намерения от фалшивите и как го е направило. Мога само да спекулирам.

Според мен ги е разпознало имено защото са били придружени от действия.В случая изпращане на някаква енергия към тях.
Именно, емоциите са вибрации:
"Кога възникват разрушителните вибрации? Оказва се, че се появяват в резултат от негативните личностни качества или емоции на човека.
Мъката дава вибрации от 0,1 до 2 херца;
Страхът - от 0,2 до 2,2 херца;
Обидата - от 0,6 до 3,3 херца;
Раздразнението - от 0,9 до 3,8 херца;
Възмущението - от 0,6 до 1,9 херца;
Самотата - максимално дава 2,8 херца;
Ядосването - 0,9 херца;
Избухването - 0,5 херца;
Гневът - 1,4 херца;
Горделивостта - 0,8 херца;
Гордостта - 3,1 херца;
Пренебрежението - 1,5 херца;
Превъзходството - 1,9 херца;
Съжалението - 3 херца.

Приемане на света, какъвто е, без възмущение и негативни емоции - 46 херца;
Великодушието - 95 херца;
Вибрациите на благодарността - 45 херца;
Сърдечната благодарност - от 140 херца нагоре;
Единството с другите хора - 144 херца и нагоре;
Състраданието - от 150 херца нагоре, докато съжалението е с едва 3 херца;
Любов на разума, т.е. човекът разбира, че любовта е светло чувство и голяма сила, но не му се получава да обича сърдечно - 50 херца;
Любов на сърцето към всичко живо на земята - от 150 херца нагоре;
Безусловна любов, жертвена и приета във вселената - от 205 херца нагоре;

Човек получава успех в живота, когато средните му вибрации устойчиво клонят от 70 херца нагоре. За съжаление, с изключение на единици, засега масата хора имат във фините си тела целият спектър от разрушителни вибрации и са далече от нормата, съзидателните вибрации са в малки количества. "
Картата на нивата на съзнание на Д.Хокинг също бяха базирани на това.

В "Многоизмерен скок в края на времето" Коларов пише:
Мозък - мозъчни вълни:

- Делта ( δ ) 0,5 – 3,5 Hz- Бездействащ мозък. Състояние на дълбок сън.
- Тета ( τ ) 3,5 - 7 Нz - Сънуване. Получаване на епизодична информация от различни части на мозъка. Свързан е с достъпа до подсъзнанието чрез медитация, хипноза и творческо прозрение. В това състояние (между сън и будност) могат да се появят екстрасензорни възприятия.
- Алфа ( ά ) 7 - 13 Нz - Състояние на релаксация, периферно усещане за нещата. Поддържа мозъка в синхронно състояние чрез кратки избухвания на ά-вълни, редуващи β-вълните на активността.
- Бета (β)13-30 Нz - Състояние на концентриране, умствена работа. Извършва активно мислене за конкретна работа и решаване на проблеми.
- Гама (γ) - до 40 Нz - Високосъзнателно състояние при пробуждане. Свръхконцентрираност при пълна релаксация
- ? - 200 Нz - Наскоро открита честота в хипокампуса, с неизвестна функция. Някои смятат, че това е честотата (мястото) на Бога в мозъка
....
Съществува една тенденция за генерализация на функциите на мозъка и свеждането му до 3 отделни мозъка. Д. Зохар и И. Маршал в съвместната си книга [7] смятат, че мозъкът фактически е цялост от 3 специализирани мозъка на: интелектуална интелигентност (IQ), на емоционална интелигентност (EQ) и на духовна интелигентност (SQ).
- IQ е рационалният, логически, подчинен на правила на мислене ум.
- EQ е асоциативният, подчинен на навици и на емоционални предпоставки ум.
- SQ е съзидателният, създаващ правила и разчупващо правилата на мислене ум.
....
Този ум /Духовният ум SQ/ създава правила и разрушава правилата на мислене, насочва енергиите, той включва нашите визии, нашите надежди, нашата ценностна система. Зохар и Маршал определят SQ ума (духовния ум) като симулантна асоциация в различни части на мозъка, забелязана на честота от 40 Hz. При около 40 цикъла на трептене, което може да възникне във всеки отделен неврон и след това да обхване значителни части от мозъка, мозъкът изпада в синхронни колебания. При осцилации от 40 Нz мозъкът се намира или в положение на будна свръхконцентрация, или може да се засече във фазата на сън, известна като R.Е.М. (сън със сънища, придружени от бързи движения на очите). При 40 Нz различни системи и нива на мозъка като че са завладени от устойчиво едновременно вибриране, пораждащо високи нива на съзнание придружени с определен вид емоции.
....
с помощта на МЕG /магнитно-енцефалограми, измерващи магнитната активност на мозъка като едно продължение на ЕЕG, свързано с измерване на електрическата активност/ е открито място в подтеменната област (temporal lobes), наречено поради особеностите си "място на Бога". Изживявания свързани с мистичен експеримент, експеримент извън тялото; експеримент "минал живот", НЛО-видения; и всичко това под лабораторен контрол.

Еволюцията на човека на равнище мозък-ум-холограма вероятно ще се свързва по-нататък с възможността високочестотни колебания, възникващи в подтеменната област (място на Бога), да се разпространяват на вълни 40 Нz бързо по целия мозък, като постепенно станат доминиращи и постоянни. Тогава "Богът ще е слязъл при човека", защото ежедневие протичащо под наблюдението и експеримента на SQ-съзнанието ще се промени до неузнаваемост. Една от последиците ще бъде наблюдението на "спиране на времето", защото духовния разум в нас не се нуждае от време. Той живее в едновременността."
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Според мен намерението е като опънати тетива на лък и готовност стрелата всеки момент да се изстреля. Докато желанието без намерение изглежда така - например "ходи ми се във Венеция, и миналата година ми се ходеше". Иван сигурно пак ще каже, че това е намерение да не ходя във Венеция, но според мен има разлика между това да имаш намерение да не ходиш и да нямаш намерение да ходиш. :) Второто за мен е просто желание, съпътствано от оправдателни причини за непревръщането му в намерение. Докато намерението да не ходиш е по-скоро съпротива.

Всъщност горното е по действителен случай. Миналата година ми се породи това желание, а 2 дни по-късно ме поканиха на кино и филмът, който гледахме беше "Туристът", а действието най-случайно се развиваше точно във Венеция. На другия ден се появи намерение, което ме накара да резервирам самолетни билети и два месеца по-късно бяхме на местодействието на филма. Беше прекрасно!
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Според мен, няма никакво значение, дали ще направим конструкция на намерението или не. С какво ще помогне някакво обяснение. Всичко което прочетох до сега за него ми се струва вярно , а най-вярно за мен е че то си съществува . Просто в един случай е осъзнато в друг не. Какво целим с обясненията за намерението?
Поздарви
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Ники, всичките тези обяснения за намерението са за да си уточним кой какво разбира по думата "намерение", което пък е по повод на това, че аз твърдя че не винаги има намерение, и даже точно когато няма намерние нещата се получават.Когато сме в състояние АЗСЪМ.Според тезата на Иван, винаги има намерение, колкото и да си мисля, че няма намерение, винаги има"Намерението на намерението на първоначалното намерение"
Спроед теб, доколкото разбирам също го има винаги.
А според мен чудесата стават когато "сме" или по-точно, защото говоря самво от мое име "съм"Действие.Без намерение.

Да, за това и аз така мисля- Иван:
Нямам представа защо растението е рзпознало истинските намерения от фалшивите и как го е направило. Мога само да спекулирам.

Според мен ги е разпознало имено защото са били придружени от действия.В случая изпращане на някаква енергия към тях. За да знаем какво точно е правено в този експеримент трябва да имаме доста повече информация. Дадената тук е недостатъчна и е дадена с идеята някой да подкрепи някаква теза, което е възможно да е довело до орязване на цялата информация до тази, която подкрепя тезата.
Но в дадения от мен пример е същото.Той пак си е само спекулация, и пак нямаме цялата информация, то е мое мнение, въз основа на твоето интервю.Там ти го каза почти същото с други думи , и аз тогава ама абсолютно не бях съгласна с теб, че и нямах аргумент що не съм съгласна.После малко се промениха нещата :)

И добре де, нали всички сме съгласни, че за да има "намерение" е задължително да има желание за нещо?!Т.е.няма намерение без желание.Е що за първоизточник е това, дето още нещо иска?!Било да научи нещо, било да се забавлява, било да му не е скучно?!Ми нали той е началото и края, алфата и омегата, всичко знае, цялата мъдрост, всичко може, висчко си има...
ТОЙ Е

Е за какво намерение става дума тогава?!Ако е истински първоизточник-ми няма желания, няма намерения.

Според мен докато с поредица възнамерявания не се докарам до състояние аз съм, заредено с онова усещане, с онази вибрация-писах че е без колебания и съмнения, но не е точно така, тя по-скоро съдържа всички тях, и колебанието , и страха, и желанието, и съмнението и радоста от това което правя и въодушевлението...и още целия спектър на възможни и невъзможни емоции...докато го усетя онова дето му викам "знаене".Не знам дари си въобразявам, може -ти ще кажеш-ти май го наричаш спокойна увереност.Можем да му сложим и друго име-самахди, нирмана, конзипоритошивата, здрънбррОП.
АЗ СЪМ
И точно тогава нещата си стават.Това е мое мнение.Не задължавам никого с него, беше ми любопитно защото ми се стори че и ти преди време така си разсъждавал, но на, объркала съм се, карай.

MagicWoman, ако си намерила как можем да им измерим вибрациите,и ако успея да завибрирам на тази честота,и да разберем-дали говорим за едно и също или не и колко херца е :D

И пак само за протокола-не се заяждам с никого, това ме вълнува и затова пиша.И на мен това ми помага-така че благодаря на всички включили се или не.

Гена, линковете дето си ги дал, ако ги отвориш ще видиш че срещу всяка дума има по няколко обяснения, значения.И една и съща дума може да има различни значения.И като прибавиш факта, че има още незнамколко на брой езици ...и ти се отщява да комуникираш.Предпочиташ като котките и кучетата-по-лесно е.
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Не разбрах в какъв смисъл "нещата се получават"? Няма намерение, значи няма и очакване и изведнъж хоп! - има "получаване". Как разбираш, че се получават, а не - че не се получават? Как го измерваш и определяш? И аз не се заяждам, а питам сериозно, защото в момента точно над това се чудя. Ще поясня и защо. Имам сериозен проблем във фирмата и тези дни реших да опитам с КС. Преди няколко месеца, по този начин си помогнах в подобна ситуация. Сега обаче става нещо странно. Започвам КС с намерието, но в процеса, самото намерение напълно изчезва и просто си "вися" в триъгълника и се кефя. Резултатът - чувствам се много добре, но нищо от проблема не се решава. Е, кажи сега - получило ли се е, или не се е получило? Ако се е получило - какво се е получило, тъй като намерението не се осъществява. А ако приемем, че ТО си знае и няма нужда от намерение, и че всъщност аз кой лъжа като се напъвам с това намерение, то тогава какво и очаквам да получа, като нищо не съм възнамерявала? Най-набиващият се на очи отговор е, че не се е получило. Та затова и ми беше интересно - като нямаш намерение, как разбираш, че нещо се получава?
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Ами не се питаш получило ли се е или не е
Знаеш го
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Струва ми се, че някъде из форума бяхме нищили възнамеряването, което става много близко, до този разговор.
Първо на Паби- когато нямаш определено намерение, се случва най-доброто, за ситуацията, с което твоята същност е на ясно, има си своето изначално знаене какво и как и го осъществява. Дали ти ще осъзнаеш това или не, до колко, а и как ще го оцениш е друг въпрос.
Към общия разговор- моето усещане е, че когато намерението излиза от душата, то е "истинско" и резултатно. Когато излиза от его=ума и е различно от това на душата, няма реализация. Душата е усещането на връзката с нашата същност (висш Аз) и колкото тази връзка е по-всеобхватна, толкова по-плътно сме в същността си, реализацията на намерението ни е по-силно, често буквално, чак до пълна същностна реализация на личността ни и най-удовлетворяващо от гледна точка на изначалното намерение на висшия ни Аз, с оглед на някакви негови цели.
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Хм. Оставих го Висшия ми Аз да направлява и влизах в КС без ясни намерения около 6 месеца, ей така, просто да съм там и да ми е хубаво. И така, като гледам, въпросния Аз ме води към фалит. Пък му нямам телефона, да му кажа малко да се спре.:))) Ясно, че сигурно така смята, че е най-добре за мен, ама да ме беше и попитал.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:D :D :D Паби, ами ако това е пътя към най-хубавото нещо в живота ти?! Ами ако, като фалираш, стане нещо, неподозирано по-хубаво и от най-смелите ти и тайни желания, за теб, тогава какво, ще съжаляваш ли, че си фалирала?! Ами ако точно преди "фалит" се случи нещо превъзходно, за теб...ти знаеш ли винаги, във всеки един момент, какво точно и сигурно ти предстои?! Може пък, да е дошло време, да се довериш на случващото се, просто така, без да знаеш какво идва, без стреса на това всичко да е под контрол и стреса, да е изтървано от контрол...Смелост и работа..върху себе си! Само това е "твое"- Аз- ът!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор