Квантова Синхронизация (КС)

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

vqra написа: Искаш да кажеш, че ако си стоя постоянно в ЧО няма да имам никакви противоречия и всичко ще е ОК. Така ли? Ако е така, би ли обяснила как бих могла непрекъснато да съм в ЧО?
Ако не е така, то тогава как с КС да направя така, че да нямам противоречия и когато не съм в ЧО?

Дай моля те пример, за осъзнаване на противоречия с КС.
Може би човек, който си противоречи непрекъснато скача от една в друга реалност. Как КС би помогнала?
Откъде идват противоречията? От старите магнетофонни записи в подсъзнанието. Някой ти натиска бутона и записът започва да се просвирва. Започваш да изпитваш емоции - на раздразнение, на обида, на вина. Д-р Липтън спомена състоянието Будистка Пълна Осъзнатост за справянето с тези записи, т.е. ЧО. Колкото по-често практикуваш ЧО, толкова повече се превръща в навик. Когато си осъзната, много трудно някой може да ти натиска бутоните, защото си даваш сметка, че единствено от теб зависи как да се чувстваш. Ако братовчед ти не е съгласен с цената на имота, това си е негов проблем, не твой. Защо изпитваш чувство на вина? Затова всичко е между теб и теб. Ако някой се държи с теб грубо - пак ти избираш дали да се обидиш. Прикачаш към ситуацията обида и ето ти проблем. Не прикачаш - няма проблем. Така прескачаш на различни жизнени линии и ако винаги избираш линията на която се чувстваш добре, яхваш вълната на успеха /според Зеланд/, енергията тече свободно, което е предпоставка за чудесно здраве.

Как да си непрекъснато в ЧО? Аз започнах с ролята на Наблюдател. Започваш да наблюдаваш всичко около теб, без да включваш ума, т.е. само сетивата. Светлините, сенките, цветовете, миризмите, шумовете и т.н. Това е медитация в движение и може да се прави по всяко време. Ако включиш ума обаче, той ще започне да интерпретира нещата, сравнявайки ги едно с друго чрез противоположностите. Ще разбереш, че го правиш правилно, ако само отчиташ, че нещата са различни.
Следващата стъпка е да балансираш между наблюдаваното и наблюдателя /цитата от Ошо/ при което се превръщаш в Свидетел и което се случва при КС.
Последно промяна от MagicWoman на 15 Юни 2011 13:40, променено общо 2 пъти.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

nikimm написа:Ок, разбирам това което си написала, но тези дни КС пак не става. Дори и това горе да е така, как с КС според теб да бъде преодоляно?
Скочи от скалата и полети, имаш крила! :)

Всъщност дай повече инфо. Защо преди ставаше, а сега не. Така не разбирам какъв съвет да ти дам.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

MagicWoman, разбирам те прекрасно, което много ме радва. Осъзнавам също така, че причината да не разбирам някого, не е 100 % в мен.

Не знаех, че Будистка Пълна Осъзнатост и ЧО са едно и също нещо.
Per aspera ad astra!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Маджик Уомън написа:
Всъщност дай повече инфо. Защо преди ставаше, а сега не. Така не разбирам какъв съвет да ти дам.
Ами аз доста често може би имам напрежение от това дали сега техниката ще стане. Може би какво ще стане сега ако не стане. Или пък се надявам да стане така както е станало еди кога си,когато техниката е станала! След практика на КС доста често ми се е случвало да гледам като Наблюдател, но напоследък, от наблюдаването ме заболяваше главата. И така когато пак седна да правя КС ме зболяваше глават по същия начин. Тези дни реших малк да поспра с КС, за да се отърся от някакви очаквания може би, които имам и може би не осъзнавам! Ами това е което мога да кажа, дано това да може да те подведе към идеи!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Ники,и аз съм донякъде като теб,питам се правя ли нещо,ще се получи ли,но ето какво ми се случи снощи и да ти кажа вече не го мисля!
Бях при една жена с рак на пикочният мехур,оперирана е и посети ДМ,работи с ТЕС.Но сега има болка която я мъчи,нормално е и я притеснява и в петък се кани да ходи в Сф на лекар.
Сканирах я дори,макар че не искам да се съобразявам с някакви си уреди,но както и да е и с моя приятелка,нейна също която според минали животи са били сестри :) и си говорихме,като тя се похвали какви добри резултати има от ТЕС,но и не отхвърля възможността ДМ да и е помогнал също като старт,но човек болен с диагноза е нормално,особено когато е по чувствителен да е объркан и без подкрепа,да няма голям ентусиазъм,както и да прецени кой проблем е по важен,с две думи жената има нужда от терапевт,нещо което аз се явявам в случая,но виждам че тя си клони и гледа към мненията на лекарите,и след време ще си реши коя страна да заеме,като аз съм и казал,че това си е неин избор и ако има нужда от човек който да я напътства и помага,аз съм насреща и с каквото мога да помагам може да разчита.И така,казах и да ми покаже къде усеща болката,след което сложих дланта на дясната си ръка и я задържах на стомаха и известно време,какво съм правил аз си знам.Попитах я после какво усети,топлина и отпускане.Тогава си казах,ще и направя една КС!
Казах и да се обърне така,че да мога да си сложа ръцете отзад и действах!Не съм се задържал дълго,попитах я какво усети отново,тя ми каза затопляне там където ти бяха пръстите и болката е по малка.
Тръгнахме се и аз и казах,ако има промяна да ми се обади,а аз бях сигурен,че ще ми звънне и така и стана.Преди малко и се обадих,знаех че ще спи и по добре от преди,това и ми каза,както и че болката когато си почива и е седнала е по слаба,т.е. има положителна промяна.До тук добре,но след като я питах какво става с билките ще ги започва ли,тя ми каза след петък като се видя с доктора,от което ми стана ясно.........и тук пак се вижда,че човек какво си реши това става!Жалко,че няма силите да се пребори и волята да изтърпи малко болка,но както и Иван ми каза,ако не сега в някой друг живот!
Разпечатал съм и темата за рака от форума и прочетох лично на глас за ГНМ,където много добре е обяснено и казано и за тези болки!
Определено КС смятам скоро да приложа на друг човек със сериозен проблем и ще споделя какво става и там!:)
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

nikimm написа:Ами аз доста често може би имам напрежение от това дали сега техниката ще стане. Може би какво ще стане сега ако не стане. Или пък се надявам да стане така както е станало еди кога си,когато техниката е станала! След практика на КС доста често ми се е случвало да гледам като Наблюдател, но напоследък, от наблюдаването ме заболяваше главата. И така когато пак седна да правя КС ме зболяваше глават по същия начин.
Ники, според мен ти опитваш да правиш нещо. А това е състояние на бъдене и нищонеправене. Включваш ума, а той трябва да затихне и да бъдеш от позицията на сърцето - да чувстваш. Наблюдаваш двете точки и спокойствието - този триъгълник и нищо повече. Ако идват мисли, внимателно се връщаш към триъгълника. Може би се концентрираш и за това те боли главата, концентрацията идва от ума, както и въпросите дали ще стане или не. Наблюдението на двете точки не е концентрация. Ако наблюдаваш околната обстановка само със сетивата и в ума ти е тихо не би трябвало да те боли главата.

Един интересен линк за вас лечители :): КАПАНИ ПО ПЪТЯ НА ЛЕЧИТЕЛСТВОТО
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

nikimm, за мен отговорът е очеваден! ТЕСни си съпротивата и опасенията по отношение на КС и после виж, как изведнъж, ще ти се получи КС....... :wink: :lol: :lol: :lol:

Диана, няма смисъл да се преповтарям, аз каквото мисля, съм го написала. Дали ти искаш да приемеш в своя свят, че има и други пътища, за постигане на ЧО, душевно пречистване, бъдене, мислене..., е друг въпрос. Дали можеш да разбереш красотата и всеобхватността на ТЕС, също. И питам, защо те е страх, да си подържиш носа извън КС? Какво/кого/колко... ще изгубиш/спечелиш?! Защо те е страх/срам.(?!...), да коментираш тук това? Може да е нещо друго, не непременно това!:D
Diana
***
Публикации: 221
Re: КВАНТОВА СИНХРОНИЗАЦИЯ
« Отговор #260 -: May 16, 2011, 11:51:21 am »

Имам ново виждане по отношение на ТЕС. Тази техника наистина изчиства негативните емоции, но има едно голямо НО. Нека си дадем първо сметка защо негативните емоции се превръщат в емоционална и физическа болка. Болката е симптом, че нещо не е наред във възприятията ни на реалността. Гневът и обидата ни карат да се събудим и осъзнаем каква е причината да ги изпитваме. Може би искаме да манипулираме хората около нас и не им позволяваме да бъдат такива каквито са и искаме да ги променим, така че на нас да ни харесват. Чрез осъзнаването ни тук и сега /ЧО/, ние се свързваме с Духа и обидата се трансцедентира в прошка и приемане. Това е като да гледаш в началото една територия от 1 м, а след ЧО да я погледнеш от птичи поглед. Да изтрием болката с ТЕС е като да зачертаем с черен маркер светещата лампа за маслото в колата. Осъзнаването е портал към Духа. Изчистваме болката - няма осъзнаване.
Ето тук сме дискутирали това: http://emozdrave.info/forum/viewtopic.p ... 5&start=30
« Последна редакция: May 16, 2011, 01:18:16 pm от Diana »
И
Diana
***
Публикации: 221
Re: КВАНТОВА СИНХРОНИЗАЦИЯ
« Отговор #263 -: May 16, 2011, 04:01:26 pm »

Цитат
"Ако има болка за какво ми е осъзнаването."

Обратно - Осъзнаването е лека срещу болката. Да изчистваме болката с ТЕС е като да вземем обезболяващо срещу физическата болка, без да знаем какво я е причинило. В повечето случаи точно това и правим. Аз не съм против ТЕС, ако не можем да осъзнаем и приемем чуждата гледна точка, която се разминава с нашите очаквания и ни носи страдание, по-добре да изчисваме с ТЕС, защото негативните ни мисли тровят Духа. Осъзнаването трансцедентира обидата в безусловна любов - светлина, която е храна за Духа. Това е поемане на отговорност за Цялото, другото е от егото.
Според мен е добре, като даваш връзка от там до тук, да направиш и обратното! Етично е някак.
Още 2 въпроса. Защо не употреби КС, за да осъзнаеш и приемеш ТЕС? Защо търсиш противоречие между техниките, а не общото и полезното? За информация, аз ползвам всичко, което ми дойде в съответния етап от даден процес на решаване на проблем. Знаейки техниките, колкото ги знам, най-вече чувствайки (интуиция или усмотрение на подсъзнанието и Чистата ми Душа/енергия) аз ги използвам едновременно, успешно с удоволствие и резултат! Ако някой не умее да се възползва от дадена техника, това не значи, че тя не работи. Ако някой не разбира, дадена техника, това не е от техниката! :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
dalil
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 09 Яну 2009 16:29

Мнение от dalil »

Прочетох книгата за КС и тази тема. И имам някой неясноти.
Допирането на двата пръста има за цел да ме накара да спра да мисля в следствие на това, че ги наблюдавам.....това ли е единственото предназначение на този физически контакт?
Питането ми е свързано с това, че правя връзка с медитация чрез спиране на мисли, която практикувам отвреме на време. Не ясно защо ми е много лесно да спра мислите си, лягам и затварям очи но не допирам никаде двата пръста. ...държа ръцете или до тялото или върху корема и постепенно се отпускам. Физически чувствам в краката и главата нещо като енергия....а понякога и неописуемо щастие и усещане за част от всичко. Както при КС има усещане за ЧО и след края си малко замаян и се едно не си тук, а точно като наблюдател и ти е едно хубаво и блаженно. Няма излизане от тялото или подобни неща....
Ако правилно разбирам просто трябва да включа и мисъл или намерение за разрешаване на даден проблем преди медитацията?
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Alisa, приписваш ми емоции, които са единствено в твоята представа за мен. Аз нищо не крия, нито се срамувам. Ето тук: http://emozdrave.info/forum/viewtopic.p ... c&start=30 съм написала гледната си точка. Затова и не съм счела за нужно да давам линк. Аз не съм против ТЕС и съм далеч от мисълта, че е техника, която не работи. Не виждам някъде да съм казала такова нещо. Заставам зад всяка своя дума в линковете които си поместила. С Иван поддържаме контакт извън форума и говорим по тези въпроси. Има какво да научим един от друг. Въпросът, който ти зададох беше именно заради неразбирането ми как с ТЕС можеш да достигнеш до ЧО и не разбирам нападателния ти тон. Всеки има право на мнение. Ако на някой не му харесва, това няма нищо общо с мен..... и не е лошо да си го тесне. :lol:
Последно промяна от MagicWoman на 16 Юни 2011 14:39, променено общо 5 пъти.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

dalil написа:Ако правилно разбирам просто трябва да включа и мисъл или намерение за разрешаване на даден проблем преди медитацията?
Точно така. :)
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

...не разбирам нападателния ти тон.
Ако на някой не му харесва, това няма нищо общо с мен..... и не е лошо да си го тесне.

:wink:
Въпросът, който ти зададох беше именно заради неразбирането ми как с ТЕС можеш да достигнеш до ЧО...
Мисля, че ти отговорих!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Да изчистваме болката с ТЕС е като да вземем обезболяващо срещу физическата болка, без да знаем какво я е причинило.
Диана,аз си реших проблема със схващането от което не ми беше никак приятно и то точно с ТЕС при работа с емоционални проблеми!Ако на някой не му се работи повече и сериозно си е негов избор,физическите проблеми с която и техника да се изчистят,ако не се премахва причината няма да има успех!Това пак искам да го споделя от личен опит!
Не виждам примери в много от обясненията ти,а само показване на информация от някъде си!Приемаш повечето неща които си чела и ги усещаш,че резонират в теб за истина,а такава няма според мен!Както се каза,истината е индивидуална!Малко споделяш за опита ти,след като ми отговори един път,явно не е за споделяне,не е важно,не е нужно да научим нещо повече за успехите ти и т.н.?
Alisa,за себе си е права по отношението на цитатите и това което каза и я подкрепям!
КС според теб колко хора в Бг са я усвоили и помогнали за сериозни здравословни проблеми?И колко е броят на тези които са си помогнали с ТЕС?И ако разликата е огромна,каква е според теб причината?
Ето,всеки прави нещо но винаги търси някакво мнение от другите,винаги това е признак,че имаме ПО,не сме уверени в себе си!
За КС всеки търси от теб мнение и коментар,гледа да постигне нещо което ти усещаш и си постигнала,но аз ако дори и досега да съм правил 3пъти КС на други хора и има положителен резултат,а нищо общо нямам като усещане от което пише всеки,какво трябва да направя?Не искам да оставаш с впечатление,е те нападам по някакъв начин с този пост,просто споделям мнението си,а и скоро виждам в другият форум развитието последно на 16.05 имаше писано и защо според теб?Сама по едно време беше написала,че явно няма интерес вече към темата,а там има признавам доста интересни и любопитни неща,но за четене само,поне за мен да си кажа трудно приложими,като тези филипински лечители които буквално с ръка бъркат в теб и вадят ненужните неща от теб без да тече кръв и т.н.,карам по спомен до колкото не ми е изневерила паметта!
За един човек ТЕС е техниката която му помага,в случая и на мен,бях на семинар по ПЕАТ,е не ми прилегна тази техника,не я усещам някак си и за това не коментирам нищо,за други е супер техника,чувстват се ок,възхитени са от резултатите!
Всеки сам си избира и намира начина,ако го търси разбира се!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Алиса написа:
nikimm, за мен отговорът е очеваден! ТЕСни си съпротивата и опасенията по отношение на КС и после виж, как изведнъж, ще ти се получи КС....... Wink Laughing Laughing Laughing
Алиса , дали не съм го тесал това? :D :!:
Диана, това което ми пишеш го имам пред вид. Днес направих КС на един приятел и стана, когато му го правих. забелязвам, че когато го правя на себе си ми е проблем, явно съм се стегнал в това, което КС-вам и Тес-вам усещам го. Ще се отпусна явно такъв ми е периода.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

nikimm,
Алиса , дали не съм го тесал това?
Ники, а дали си го изТЕСал до край и от вси страни?! :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nikimm написа:...забелязвам, че когато го правя на себе си ми е проблем, явно съм се стегнал в това, което КС-вам и Тес-вам усещам го. Ще се отпусна явно такъв ми е периода.
nikimm, и при мен в началото се получаваше по-лесно, когато го правех на друг, отколкото на мен самата.
Пробвай с различни точки. Когато го правих за мен и се получи за първи път, бях полулегнала върху голяма възглавница/тъй като легнала заспивах и не ставаше/ и поставях върховете на показалците си върху мускулите на бедрата.
А пък и аз много често го практикувах на други, най-вече на свекърва ми, която е с 3 ст. рак. Забелязах също така, че при различни хора еуфочувството е различно. При свекърва ми се получаваше много силно. При съпругът ми - никак го нямаше.
Per aspera ad astra!
Публикувай отговор