Квантова Синхронизация (КС)

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
toni
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 20 Май 2011 11:58

Мнение от toni »

Така е, не насилвай нещата, просто се отпусни спокойно. И аз се разсейвам и ми нахлуват разни мисли, но тогава започвам да си повтарям пак намерението и се концинтрирам върху него и върху триъгълника който ми се получава./Гледам си триъгълника и си повтарям намерението няколко пъти./ Въобще не е трудно. Аз се занимавам с КС от няма и седмица, ще се справиш. Ще усещаш доста неща- туптене, пулсиране в главата, пеперуди в стомаха, изтръпване в ръката, тежест в гърлото, гъдел в краката, за мен това са добри знаци.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Да, ясно. Сигурно прекалено се напъвам и точно за това не винаги се получава. Ще пробвам да се полюшвам безметежно. :lol: Иначе и при мен се появяват доста от усещанията, които ти изброи, като някои от тях ме стряскат. Например като потъна в процеса, се оказва, че спирам да дишам. Това го установявам, защото по някое време си поемам дъх като удавник, стряскам се и по това разбирам, че всъщност не съм дишала. След това пък ми се разтупква бясно сърцето и така се прекратява сеанса. Ще опитвам хем да съм отпусната, хем някак си да си контролирам дишането, хем да не мисля за тези физически проявления и да ги следя.
toni
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 20 Май 2011 11:58

Мнение от toni »

Прави ли си ТЕС за да можеш да си контролираш дишането при КС?
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Ами не, това не ми е хрумвало.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

кс

Мнение от Bastet »

Аз също спирам да дишам за малко,но мислите така ме връхлитат,че до сега никога не съм изпитвала описаните до тук състояния...Това си е чиста медитация,а до нея се стига доста бавно до колкото ми е известно...Също така забравям и за то4ките...
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

кс

Мнение от Bastet »

Бих искала да Ви попитам, редно ли е да не правя намерение в началото , докато се уча да навлизам в описаното състояне?
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Според мен, като не задаваш намерение, прсто правиш медитация. На доста места съм чела, че ежедневната медитация по 20 минути и повече лекува...така че не виждам нищо нередно :)
И в края на краищата ти решаваш, кое е редно и кое -не.
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Все пак е важно правилното изпълнение на техниката, тъй като целта и е да лекува всички болести и проблемни ситуации в нашия живот...Иска ми се да работя за конкретни неща,но докато усвоявам самото изпадане в конкретното типично състояние не бързам да работя за даден проблем
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Мнение от svedd »

А при мен досега, това КС никога не се е получавало, не усещам нищо, сигурно защото имам някакви очаквания и немога да се отпусна. нещото което съм усетила е, докато наблюдавам двата пръста, е рязко поемане на въздух (като допреди това съм си дишала), и разтупкване на сърцето, това ме стряска и дотам...
Немога да правя метидации :( , не ми се отдава това нещо, колкото и да се мъча , там е проблема в "мъча", а като почувствам нещо в тялото си с което не съм свикнала това ме плаши, стряскам се и нещата приключват...... :cry:
Последно промяна от svedd на 19 Апр 2012 22:14, променено общо 1 път.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Svedd, медитацията изисква време и ако си чел книги по въпроса, ще видиш,че понякога изисква дори години....Аз също не си обеснявам как някои хора от форума са успели толкова бързо да достигнат това състояние,явно са доста надарени в това отношение,а на нас с теб ни остава много много практика,според моето скромно мнение :)
Yandra
Активен
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Май 2011 15:48
Местоположение: Варна

Мнение от Yandra »

Svedd, ако искаш разбий целия си пост на фрази и ги изтесай. После пробвай отново да медитираш или да правиш КС. Мисля си, че поне няма да се мъчиш :)
1.Бъди безгрешен в словото. 2.Не приемай нищо лично. 3.Не прави предположения. 4.Винаги прави най-доброто, на което си способен.
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Мнение от svedd »

Bastet написа:Svedd, медитацията изисква време и ако си чел книги по въпроса, ще видиш,че понякога изисква дори години....Аз също не си обеснявам как някои хора от форума са успели толкова бързо да достигнат това състояние,явно са доста надарени в това отношение,а на нас с теб ни остава много много практика,според моето скромно мнение :)
Години... :shock: е ти направо ме отказа :lol:
По принцип доста неща ми се отдават и то с лекота, защо да не е така и с КС , алфа, медтиации, то май всичко това е едно и също :oops:
Сега чета Силва, Контрол на ума, нито броенето ми помага нито нещо друго,за това алфа състояние, аз съм тежък случай :D , ама ще опитвам, искам да ми се получи поне това КС, любопитно ми е какво мога да си излекувам, на мен или на някой др около мен.

Yandra, ще Тес-на нещата и ще видим какво ще се получи :)
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Svedd, според мен след повечко техники, които правиш регулярно, ще започнеш да можеш по-лесно да се отпускаш. Ако искаш не наричай медитацията "медитация". Просто почувствай присъствието си, то е винаги с теб. Свикнали сме да не му обръщаме внимание и да гледаме извън себе си.Според мен това често е много добра увертюра към някоя техника.
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Svedd, потърси книгата на Франк Кинслоу в спиралата,има я и се казва ''Чудото на мигновенното изцеление'' - там КС се описва подробно, ще видиш че има и доста дълга подготовка за КС, чрез така наречената ''Входна техника'', има и линкове ,които авторът посочва, от които можеш да си свалиш негови инструкции за входната техника и КС.Мен лично ме гони мързел и предпочитам да се упражнявам директно с КС,колкото и трудно да ми е в началото :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Bastet написа:Все пак е важно правилното изпълнение на техниката, тъй като целта и е да лекува всички болести и проблемни ситуации в нашия живот...Иска ми се да работя за конкретни неща,но докато усвоявам самото изпадане в конкретното типично състояние не бързам да работя за даден проблем
А защо искаш да усвоиш изпадането в конкретното типично състояние?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор