Квантова Синхронизация (КС)

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Супер, много хубав мейл, ама ми е чудно защо този човек още е лекар и каква полза намира в ортодоксалната медицина ,като там всички методи са погрешни, а той се е докоснал до ''правилния път'' все пак?Явно с комерсиална цел разбира се...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Бастет, в теб има много предразсъдъци, които ти пречат да стигнеш до истината си. Все търсиш спасението извън себе си - в различната, новата, по-добрата техника. Отчаяно се вкопчваш в поредната техника, разочароваш се, търсиш друга, пак се вкопчваш в следващата, надъхана от имейли като последния, цитиран от Маджик Уоман, пак се разочароваш и т.н. Въртиш се в омагьосан кръг. А всъщност по този начин избягваш да погледнеш навътре в себе си и да си признаеш някои неприятни истини. Поне според мен е така.
Ням лошо в пробването на нови техники. Но има лошо във вкопчването. Защото се товариш с големи очаквания, които биват балансирани с големи разочарования.

КС си е хубава техника, ТЕС също, ТАТ също и т.н. За всяка техника може да се прочетат възторжени отзиви от отделни хора. Това не прави една техника по-добра от друга по принцип.
Да се сравняват техники е като да се сравняват стилове в бойните изкуства оли рецепти в кулинарията. Ако истината бе в рецептите, нямаше да има майстор готвачи. Ако истината бе в стила, нямаше да има майстори по бойни изкуства. Брус Лий вероятно щеше да бъде световно неизвестен, ако практикуваше Кйоко Шинкай например.

Не отделяй човека от техниката. На всеки му пасва едно и не му се получава друго. Всеки върви по различен път и натрупва различен опит.
Нещо не ти се получава - имаш два пътя:
Или продължаваш да го пробваш
Или спираш и търсиш друго

Но не обвинявай нещото, т.е. външния фактор. То си е неутрално. Съществува си и изобщо не му пука какво мислиш ти за него и дали можеш да го ползваш или не.
Като не ти върши работа, кажи: "Това не ми върши работа". А не - това не върши работа изобщо и тия дето казват, че върши работа сигурно лъжат.
Или - тия на които им върши работа това явно са по-добри, извисени, късметлии, с по-развито светлинно тяло и т.н., т.е. нещо повече от мен са. Аз съм некадърна, неспособна, недоразвита в енергийно отношение, с ниски вибрации и т.н.

Нещата са двустранни.
Има ли отношения между две неща и двете имат значение за това, което се случва помежду им. Същото важи и за двама души.
Не върви ли една връзка и двамата имат вина. Не само единия. Макар, че най често всеки си мисли, че другия е виновен и че другия трябва да се промени да тръгнат нещата.

Като някъде нещо не върви - промени себе си! Най-вече собственото си отношение към нещата.
За което ти говори и Маджик Уоман.

Интересното в нейния случай, е че тя хем твърди, че пребивава в ЧО, където всичко е цветя и рози, хем има негативно отношение към други техники освен КС. В частност ТЕС. И използва често случая да сравнява двете техники.

В крайна сметка за всеки влак си има пътници.

В тази връзка любимият ми кратък виц, илюстриращ добре горното твърдение.
" Грубиянката срещнала Егоиста.
Харесали се и тя го завела вкъщи.
Когато се съблекли тя безпардонно и саркастично коментирала:
- Ти кого смяташ да задоволиш с този недоразвит израстък, бе приятел?
А той невъзмутимо отвърнал:
- Себе си."
Оказало се, че са перфектни един за друг. Тя можела да бъде себе си, т.е. да е груба и да го обижда на воля. Той имал достатъчно високо самочувствие за да не го засягат обидите й и да я понася."
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Ама не разбрах, защо смяташ че търся едно и отричам всичко останало??? Може би така е прозвучал последния ми пост , в който съм сложила в кавички ''правилния път'', под правилен път аз наистина имам предвид точно това, за мен всяка болест е предимно духовен проблем и ортодоксалната медицина няма как да помогне,защото тя не се занимава с душата,а само с тялото... Аз не пледирам пред никой коя е най-добрата техника,макар че на мен любима си ми остава ТАТ...Просто в момента се опитвам да изпробвам КС и търся истината, да истината може да е многолика ще кажеш ти,но без да пробвам няма да разбера за какво става въпрос. Та опитвам се да ти кажа че няма конфликт, наясно съм че проблемът винаги е в самия човек,а не извън него, не обвинявам външен фактор за моите здр. проблеми,защото знам че самото ми подсъзнание създава болестта...Просто търся, а ти ми говориш като на пълен дилетант,отдавна се интересувам от подобни духовни теми, мисля че кръгозора за толкова години ми е по-разширен :D
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Bastet:
Просто в момента се опитвам да изпробвам КС и търся истината, да истината може да е многолика ще кажеш ти......
Коя истина търсиш?Има ли такава и открил ли я е някой според теб досега?Чувала ли си за такъв човек или чела ли си?Какво ще промени истината,ако я откриеш разбира се в теб и как ще разбереш,че си я открила?
Истината според мен я виждам винаги когато застана пред огледалото.Не мисля,че човек е нужно да търси нещо,което всъщност е в него.Лично мое мнение и убеждение,което споделям и се радвам,че откривам всеки ден все по хубави и приятни неща,почиствайки си градината от плевели! :D Е,аз не казвам,че ТЕС е уникална техника,но достатъчно ми е,че знам за нея и за това на какво е способна,но преди всичко е нужно работа.
Иване,честно казано признавам си,преди не работих явно достатъчно с ТЕС,но сега упорито съм се захванал с работа и просто резултатите не закъсняват.Радвам се,че все по често вече гледам в себе си и това да се усещам какво правя и си причинявам,а до тук достатъчно съм си причинил.Хубаво е,човек когато знае рецептата,но само да знае,не е достатъчно.Някой все пак трябва да си и наготви,защото рецептата и знанията не засища глада.
С две думи,както се казва всичко е в мои ръце! :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

ivangp написа: Интересното в нейния случай, е че тя хем твърди, че пребивава в ЧО, където всичко е цветя и рози, хем има негативно отношение към други техники освен КС. В частност ТЕС. И използва често случая да сравнява двете техники.
Нямам негативно отношение, винаги съм казвала, че ТЕС е чудесна техника за изчистване на негативните емоции, породени от чувството за разделение, но според мен не премахва самото чувство, което е корена на проблема. Това е констатация. Има разлика между констатация и негативно отношение. Все едно да си помисля, че горното твое твърдение е негативно отношение към мен. :)
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Гена, поправям се и казвам само заради теб наново ''Търся информация'' за КС,сега удовлетворява ли те повече? Интересно ми е какво са постигнали други с тази техника и НЕ,НЕ СМЯТАМ ЧЕ НЯКОЙ ЛЪЖЕ!Просто ми е интересно и изпитвам искрен интерес към ефекта и, това е всичко...
Забелязачвм, че всеки път когато някой спомене нещо отрицателно за ТЕС определени хора настръхват, което ми се струва глупаво, защото всеки споделя личен опит и мнение, на дали някой иска да компроментира техниката :)
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Защо наново и заради мен?
Не мисля,че е важно дали ме удовлетворява или не.Важното е ти да си наясно какво искаш и търсиш.А относно въпроса ти за уникалната техника КС какво са постигнали други хора,се замисли само върху статистиката,колко хора пишат в темата тук,а и не само за КС в този форум и колко са тези които пишат за ТЕС и за проблемите с които са се справили,както и това кой с коя техника е постигнал нещо.А ако има други които не пишат и не споделят,едва ли има как да ги разбереш и научиш нещо от тях.
Не ти ли са достатъчни резултатите които са споделили пишещите по темата или искаш нещо по конкретно,което е от особено значение за теб?
Защо се вкопчи точно в КС?
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Защо се вкопчи точно в КС?
Не съм се вкопчила,а скоро научих и се опитвам да я практикувам, доста твърди изказвания имаш...

Мисля, че тук споделят повече за опита си и практиката си с КС,но не и толкова конкретни резултати,както и да е, погледнах форума на Конслоу и намерих това, което търся...
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

MagicWoman:
Нямам негативно отношение, винаги съм казвала, че ТЕС е чудесна техника за изчистване на негативните емоции, породени от чувството за разделение, но според мен не премахва самото чувство, което е корена на проблема. Това е констатация. Има разлика между констатация и негативно отношение.
Е, аз това не мога да не го оспоря.Защото не е истина според мен.Защото имам съвсем други констатации :D Премахва го!Точно толкова колкото може да го премахне и КС.И всички останали техники.Това е моята констатация.
И накрая ..ако дръпнем чертата..излиза, че това което ти наричаш констатация всъщност е твоето и моето мнение по въпроса-така ли е?!Въз основа на твоя и моя опит, усещания, резултати.А вече негативно и позитивно..това са оценки които ти или аз или някой който чете ще прикачи към мнението.Така ли е или не?!
mayadob:
Зависи за кого говориш. Много хора влизат спонтанно в ЧО, без дори да са чували за КС или която и да е от тукашните техники
Точно!Абсолютно вярно според моя опит :D Някои пък след многократно спонтанно влизане се усещат кво правят и правят техники...е някои не се усещат :) Лошо няма!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Маг,за какво имаме две уши и една уста? :D
Спора който отново се подновява на тази тема ТЕС и КС,коя е по-добрата техника се е почвал и спирал без да има някакви съществени резултати,а и не мисля,че е нужно да се води такъв като цяло.
Всеки си знае най-добре за себе си!Осъзнаването си е лично и индивидуално,а не общо.

Bastet,просто съм директен и затова може би ти звучат твърди изказванията ми.


P.S.Снощи се срещнах с жена,която има последно диагноза множествена склероза.Потърсиха ме за помощ.Брат и присъства на разговора ни за ТЕС,изгледаха видео материал,ще им дам и филма-Опитай я всичко.Впечатлиха се и двамата и жената има желание да се лекува и да работи с ТЕС.Утре вечер отново ще я посетя.Направих и един сеанс и с Реканекшън.
Запитах се,като КС е толкова уникална техника,ако бях тръгнал да и обяснявам да се лекува с нея и как да изпада в ЧО,какво ли щеше да се случи като цяло и колко на колко са шансовете да се подобри като за начало с ТЕС или с КС? :roll:
Отговорете си сами за себе си,аз отговори не търся!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

P.S.Снощи се срещнах с жена,която има последно диагноза множествена склероза.Потърсиха ме за помощ.Брат и присъства на разговора ни за ТЕС,изгледаха видео материал,ще им дам и филма-Опитай я всичко.Впечатлиха се и двамата и жената има желание да се лекува и да работи с ТЕС.Утре вечер отново ще я посетя.Направих и един сеанс и с Реканекшън.
Запитах се,като КС е толкова уникална техника,ако бях тръгнал да и обяснявам да се лекува с нея и как да изпада в ЧО,какво ли щеше да се случи като цяло и колко на колко са шансовете да се подобри като за начало с ТЕС или с КС? Rolling Eyes
Отговорете си сами за себе си,аз отговори не търся!
Колкото са шансовете на всички останали, които са чели книгите на Кинслоу и други автори, колкото са шансовете на тези, които не са чели тези книги,но са чували за КС и някой им е обяснил. Ако ти се питаш дали би имал успех при обяснението и представянето на КС пред тази жена, това е съвсем друг въпрос.

Аз лично не правя паралел между КС и ТЕС или която и да било друга техника, ти защо го правиш? Защо браниш ТЕС със зъби и нокти, след като за всички техники има място под слънцето?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Маджик Уоман, констатациите са лични интерпретации на фактите.
Твоите констатации са тоят ъгъл на виждане на нещата.
Моята констатация е, че в ЧО няма база за сравнение на каквото и да е с кавото и да е друго.
Когато сравняваш си извън ЧО.
Прави ми впечатление, че често го правиш за човек, който твърди, че често пребивава в ЧО.
Как ти ще интерпретираш тази моя констатация е въпрос на онтошение извън ЧО. Ако си в ЧО, просто ще я регистрираш без да я интерпретираш. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Bastet,аз в случая говоря от позицията на човек който е запознат с двете техники,но ползвам ТЕС и съответно имам резултати и си позволявам да изказвам мнения от личен опит.И този форум е преди всичко за ТЕС.Нямам желание и не изпитвам нужда да уча други техники.Ако така изглежда в твоите очи,че със зъби браня ТЕС,ок няма проблем.Ти виждаш по един начин,аз по друг и т.н.Опитах се да отговоря по мой си начин как виждам нещата с факти които са мое лично наблюдение,като активно четящ и пишещ в този форум.

Аз на жената и казах още по тел,че аз няма да я лекувам,само ще и покажа начин по който сама може да си помогне,ако иска разбира се,а тя иска.КС според мен не е техника с която всеки може лесно да почне да се самолекува и още повече,да осмисли замисъла на техниката,особено ако човек грам не е чел книги на подобна тематика.Жената разбра идеята на ТЕС,както и към какво да се ориентира като проблеми за чистене,а има доста такива.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Между другото,сега да споделя нещо,което явно се налага.Нямам спомен кога беше точно,но това не е от значение,в Габрово се проведе два пъти семинар по КС от човек,който научи за техниката от мен когато ми гостува,бях си купил първата книга на Кинслоу.На вторият присъствах и хората които бяха дошли ги познавах с малки изключения.Повечето са с рейки и след това се виждаме,говорим си,но никой не говори за КС.Искаш информация,получаваш я. :wink:
Разбира се,че за всяка техника има място под слънцето,както и за всеки влак си има пътници!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Bastet,аз в случая говоря от позицията на човек който е запознат с двете техники,но ползвам ТЕС и съответно имам резултати и си позволявам да изказвам мнения от личен опит.И този форум е преди всичко за ТЕС.Нямам желание и не изпитвам нужда да уча други техники.Ако така изглежда в твоите очи,че със зъби браня ТЕС,ок няма проблем.Ти виждаш по един начин,аз по друг и т.н.Опитах се да отговоря по мой си начин как виждам нещата с факти които са мое лично наблюдение,като активно четящ и пишещ в този форум.
1.Това, че ти нямаш желание да ползваш други техники не ти дава основание да разубеждаваш и други хора да не ползват.

2.Ако беше така добре запознат с КС щеше да изтъкнеш достойнствата и, защото такива има със сигурност.

3. Форумът е основно за ТЕС и бъка от десетки други теми за други техники и източници на информация за какво ли не...Смяташ ли че те трябва да бъдат премахнати и ти ли решаваш това?
Публикувай отговор