Квантова Синхронизация (КС)

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

nikimm написа:Това със смяната на прьстите си ги мислих и аз , заюото те просто изтръпват при по-дълга употреба на едно и също място :D . Радвам се че стана дума.
Само едно уточнение, направено от Франк: Да не се местят и двата пръста едновременно. Първо единия, след малко - другия.

Наложи се на 3 пъти, защото тя се чустваше притеснена, бяхме и двете на работа.В прекъсванията проверявах нивото и движенията. Жената ми обясняваше, как залита, затопляне, "електричество по крака". Аз и обясних, че може да продължи да има подобрение и следващите часове и дни, но и двете искахме да продължим Exclamation Всеки път на различни точки я докосвах, все по-близо до мястото на проблема.
Доколкото ми е известно, тук няма как да се получи предозиране, нали?!
Alisa, По-добре е да се направи един път удължено - 10 мин. примерно и след това трябва да се отстраниш /съзнанието/ от проблема. Няма предозиране, но ти не даваш възможност да се прояви резултата като "в прекъсванията проверяваш нивото и движенията". Това, че тя е притеснена не е причина да повтаряш и потретваш, сякаш биеш барабан и налагаш волята си на ЧО да свърши по-бързо работата. :!:
След КС - никакви болки в кръста. На следващия ден болките се връщат със същия интензитет.
vqra,хроничните болки поемат като гъба ЧО, тогава има нужда от повече и по-удължени сесии, но не от повторения като при Alisa.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Въпрос към nikimm следствие негово изказване в друга тема:
През определен период от времето е по-активно едното полукълба, а през определен период другото полуклълбо. В определен период обаче за около 15 мин и двете са еднакво активни. Това е момента когато активността на едното преминава в другото, образно казано. Това е моментът (преходът) когато човек, като система най-добре се повлиява от техника , според проведени исзледвания. Това състояние може лесно да бъде открито по ноздрите. Ако въздухът от тях излиза с еднаква сила при издишане значи мозъкът е състояние на еднаква активност на двете полукълба. Казвам това съвсем информативно.
При преминаването в състоянието ЧО усещам отпушване на двете ноздри придружено от специфично пукане. Какво според теб е това?
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nikimm написа: През определен период от времето е по-активно едното полукълба, а през определен период другото полуклълбо. В определен период обаче за около 15 мин и двете са еднакво активни. Това е момента когато активността на едното преминава в другото, образно казано. Това е моментът (преходът) когато човек, като система най-добре се повлиява от техника , според проведени исзледвания. Това състояние може лесно да бъде открито по ноздрите. Ако въздухът от тях излиза с еднаква сила при издишане значи мозъкът е състояние на еднаква активност на двете полукълба. Казвам това съвсем информативно.
Как мислите, ако това е вярно, може би момичето от линка по-долу ще се върти в различни посоки, в зависимост от това кое полукълбо е активно

В такъв случай защо аз винаги първоначално го виждам да се върти по посока на часовниковата стрелка и с усилие на волята успявам да го завъртя наобратно: Тест за мислене с ляво или дясно полукълбо

Ако е възможно мозъкът да бъде в еднаква активност и на двете полукълба едновременно, може би момичето би трябвало да стои неподвижно.

Аз м/ду другото след малко тренировки, мога да си го въртя на където си пожелая, но това значи, че сама избирам кое кълбо да активирам
Per aspera ad astra!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Вяра прави си КС, ТЕС, ЕТ, ТАТ и каквато друга техника знаеш, всеки ден с намерение да почувстваш и разбереш, че не знаеш, никога няма да знаеш и не е нужно да знаеш кое, как и защо. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Иване, благодаря за съвета! Въпреки, че искам да знам кое, как и защо, а това е невъзможно и ненужно и само ми пречи ......
Per aspera ad astra!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Диана, да ти кажа честно не съм се сещал след тази техника да пробвам коя ноздра е активна. Влизането в "ЧО" :D може би да прави тази синхронизация между двете полукълба. Ще видя по себе си и ще споделя. Ако това е така , това означава че при осъзнаването двете полукълба работят в някакъв баланс. От друга страна дихателните йогистки техники включват много упражнения, в чиято особеност именно по-отворената ноздра е индикация за това как да се пристъпи към упражнението. Йогите се водят осъзнати хора, а и техните осъзнати ноздри се отварят различно. Може би самото упражнение има такъв ефект но предполагам временен. Ще наблюдавам и себе си.
Вяра, какво ще стане като знаеш точно какво става при нещото което се случва? Какво ще ти даде това, ще се промени ли нещо съществено?
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Въртящото момиче. Стана много смешно с мен. Първо, като го погледна се върти наляво. После, надясно. Като си зъдържа очите без да мигам приблизително 20 с в едната посока а после в друтата. Почнах да премигвам бързо и момичето взе да размята ръце и крака в двете посоки едновременно почти, секунда ляво, секунда дясно...опитайте :lol: :lol: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nikimm написа: Вяра, какво ще стане като знаеш точно какво става при нещото което се случва? Какво ще ти даде това, ще се промени ли нещо съществено?
Niki, Ако знам точно какво става при нещото, което се случва, това ще ми даде вяра, че нещото ще се случи и на мен. Вяра, че това не са бабини деветинини. А Вярата е най-важното нещо. И в библията пише: "На всеки му според вярата"

такивамитиработи


Такава програма работи в мозъка ми и се налага да я изтесам.
Per aspera ad astra!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Ок, че ще го теснеш. Вяра според мен по-често дава резултата, а не обяснението защо дава резултат. Но правилно според мен си се насочила към идеята да теснеш по-горното.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

nikimm написа: Вяра според мен по-често дава резултата, а не обяснението защо дава резултат.
Да, но аз все още не мога да се похваля с кой знае какви резултати.
Per aspera ad astra!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

КС в това отношение е добра техника. Правиш и забравяш. Тези дни например и на мен не ми се отдава КС, но така е в живота :D .
Вяра установил съм за себе си следното нещо. Има едно радикално или не много повече от едно тежко радикално убеждение, около което човек просто мете, но го е страх или по някакви причини да измете точно него. Според мен нещата са изключително прости и в това е проблема, защото простите работи също не са лесни. :D Замисли се колко ти се е обяснявало, че всичко е сложно и че ти трябва серизона концепция за организация, за да можеш да се справиш с това или онова. Аз често конактувам с хора, които са 100% убедени, че това което правят е сложно и вярно, защото са го учили 5 години и защото вземат пари от това. :D Вярвай ми само една единствена истинска осъзната за теб мисъл може да промени целия ти свят.
По повод на резултатите ти. ТЕС или каквото и да е и да дълбаеш в него има натрупвания. Ти махаш малки камъчета всеки ден и не е ясно кога нещата главоломно ще се променят, защото промените и катаклизмите стават сякаш изведнъж. Помисли си как стават промените , как стана земетресението в Япония. трупано напрежение в разлома с години и после миг и ново състояние на баланс.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

В събота срещу неделя се събудих от силни болки в уретрата. Нивото беше 9. Страдала съм преди години от хроничен цистит и лечението е било с 1 или 2 антибиотика придружено от Уростим за месец. Станах и си направих КС за около 15 мин. За първи път получих такова силно ЕЧ когато го правя на себе си. Болката спадна на 3. На другия ден правих още 2 пъти и до вечерта беше 0. Днес съм добре. :)
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

vqra написа:След КС - никакви болки в кръста. На следващия ден болките се връщат със същия интензитет.

Имали ли сте подобен проблем?
vqra, освен, че хроничните болки поемат като гъба ЧО, Франк казва, че по време на КС нашите възприятия стават безгранични. Ако им се позволи обаче да се върнат в същата система от вярвания и убеждения, оплакванията също се връщат. Затова, трябва да се правят повече сесии.

Освен това, защо не пробваш тези емоционални проблеми да ги повлияеш с КС? Мислиш първо за проблема и след това се потапяш в ЧО и той съответно се разтваря в него.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

ivangp написа:Вяра прави си КС, ТЕС, ЕТ, ТАТ и каквато друга техника знаеш, всеки ден с намерение да почувстваш и разбереш, че не знаеш, никога няма да знаеш и не е нужно да знаеш кое, как и защо. :idea:
Не съм съгласна. Нали именно убежденията ни в подсъзнанието творят реалността ни. Така, че ако имаш обяснение защо нещото се случва, без значение дали е истина /тя винаги е относителна/, което влияе на тези убеждения, това е от изключителна важност. Това обяснение се превръща в истина за теб!

Пример: Обясненията в ГНМ, че вируси не съществуват. Справка: изследванията на Щефан Ланка. Това обяснение променя убежденията ти и ти спираш да се разболяваш от т.н. вирусни заболявания.

Друг пример. Защо толкова малко хора не успяват да практикуват Енергийната матрица? Заради мъглявите обяснения на Ричард Бартлет. Което съвсем не е случайно. Има хора посетили над 10 семинара и пак не могат.

Човек има нужда от обяснения, които да потвърдят или отхвърлят определени убеждения. :!:
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Аз съм съгласна да имаме обяснение за всичко, но само в случай, че имаше съвършено обяснение (истина), но понеже такава няма, предпочитам да приема, че не знам, защото какво става, когато несъвършеното обяснение се пропука, просто защото е несъвършено?

Предпочитам да вярвам отколкото да знам, защото при вярата аз си избирам в какво :) .
Публикувай отговор