Квантова Синхронизация (КС)

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

vqra написа:
MagicWoman написа: Как ще смениш програмата, ако някой не ти обясни адекватно, че вируси няма. Друг е въпроса дали ще му повярваш.
E, как как? С ТЕС, например или с техника за промяна на убежденията. И за това се правят семинари. Аз лично бях на такъв при Иван и съм доволна.
Ще си направиш ли ТЕС за промяна на убежденията, че вируси няма или убеждението е толкова силно, че няма и да се сетиш да си правиш ТЕС за това?
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

MagicWoman написа:
vqra написа:
MagicWoman написа: Как ще смениш програмата, ако някой не ти обясни адекватно, че вируси няма. Друг е въпроса дали ще му повярваш.
E, как как? С ТЕС, например или с техника за промяна на убежденията. И за това се правят семинари. Аз лично бях на такъв при Иван и съм доволна.
Ще си направиш ли ТЕС за промяна на убежденията, че вируси няма или убеждението е толкова силно, че няма и да се сетиш да си правиш ТЕС за това?
Aко някой ми обясни "адекватно", т.е. аз да бъда убедена в думите му, че вируси няма, тя програмата ми се сменя от само себе си и не е нужно да правя ТЕС. На мен това ми е проблем, че "хващам" логични противоречия, които ми пречат да повярвам, като например това, че Иван споменава в книгата си, че ТЕС работи и без да вярваш, а това е в голямо противоречие с всичко останало и т.н.

Едва ли ще си направя ТЕС за промяна на убеждения, за каквото и да е, ако не съм чула друго становище по въпроса, което би ми било от полза, но не ми е изчистило изцяло старата програма.

Относно вирусите, имах една баба, прекрасен човек, която идваше в нас на гости, когато всички бяхме болни от грип и обяснявах по тел., че ако дойде ще се разболее. А тя всеки път ми заявяваше: "Аз не вярвам в такова" и никога не се разболя от тези наши грипове.
На нея никой не и е обяснявал адекватно, че вируси няма, а дори и да го е сторил, тя нямаше да разбере нищо от думите му. Никой не и е обяснявал и доказвал и обратното - че вируси има. Изглежда за вярата не са нужни убеждения. Вярваш и всичко е толкова просто.
Per aspera ad astra!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Вяра,
Ще разкажа съвсем малко от това, което ме попита на лични (без да нарушавам личното ти пространство), защото ми се струва, че ако след като ми поиска съвет го беше последвала сега щеше да отговориш по друг начин на Диана. А и тук не става въпрос за това, как ще отговориш или няма да отговориш на Диана, а за теб.

Вяра се обърна към мен с въпрос, свързан с развитие на микроорганизми (не искам да ги деля на вируси, бактерии или гъбички, защото за целите на това, което искам да кажа това не е важно). Стори ми се доста притеснена и понеже не можех да и дам съвет по конкретния орган или корена на проблема според ГНМ, което тя искаше, я посъветвах първо да прочете какво казва ГНМ за развитието на микроорганизми изобщо. Направих го защото вярвам, че човек за да работи по проблем, първо трябва да е спокоен, не уплашен, и да не бърза. ГНМ щеше да ти даде още една гледна точка, Вяра, това, което казваш по-горе, че търсиш. Мисля, че не си се опитала да получиш тази друга гледна точка, иначе отговора ти тук щеше да е различен.

Та ще се опитам да я дам аз, пък ти ако искаш я вземай ....

Аз преди няколко дни боледувах от нещо свързано с развитие на микроорганизми (възпаление на гърлото с температура и болка). Все ми е едно дали вируси съществуват, защото аз не вярвам в заразяването с каквито и да е микроорганизми изобщо. Как се разболях тогава?

ГНМ казва, че след като сме разрешили конфликт микроорганизми ще се развият в съответния орган, в повечето случай ще имаме температура, болка, отделяне на телесни течности и др. симптоми, защото те (микроорганизмите) трябва да почистят това, което е създадено в тялото ни по време на активната фаза на конфликта с цел подсилване на съответния орган за разрешаване на същия този конфликт (образувания, язви, зависи от конфликта). И тук няма никакво значение дали вярваме или не вярваме, че микроорганизми (или в частност вируси) съществуват, защото те така или иначе пак ще почистят, без да се интересуват в какво вярваме ние или не.Това казва ГНМ.

Не знам дали е точно така, но със сигурност знам, че след като се сблъскаме с „голям” конфликт (довел до хронично или сериозно заболяване), автоматично след него се навървят една редичка от „малки” конфликтчета, предизвикани от самото съществуване на големия: страх от влошаване на болестта, от развитие на микроорганизми, от развитие на симптоми, от спиране на лекарства, от „няма време за тесане” и т.н. Тези конфликтчета няма как да не ни пречат да работим по основния конфликт и първо трябва да се справим с тях. ГНМ е един прекрасен начин да се справим с тях, ТЕС - друг (за по-трудолюбивите и тези, които могат да запазят самообладание в спешна ситуация), без изобщо да искам да противопоставям ГНМ и ТЕС, за мен те си работят в прекрасен синхрон, едната помага на другата в различни ситуации, после обратното и така, където и която е „по-лесносмилаема” според момента. За мен важна е вярата, че природата знае какво върши и на база на това, нашата подкрепа към организма докато той се лекува.

Дали вярваме или не вярваме, че вируси не съществуват? С какво ни помага това когато тялото ни изгаря от температура - така или иначе някакви микроорганизми вече са се развили, дори в повечето случаи не знаем какви. С какво ни помага това когато пък сме здрави – когато попаднем отново в конфликт, а ние попадаме по-често отколкото осъзнаваме, микроорганизми така или иначе ще се развият (би могло да ни помогне само когато вземаме решение дали да ваксинираме или не децата си и себе си, но това е друга тема).

Избора ни е само дали да вярваме, че това е лечебен процес и да дадем цялата си подкрепа и благодарност на организма в този момент или да впрегнем всички постижения на съвременната медицина в кървава борба с микроорганизмите и организма си, умирайки от страх, че може би тези микроорганизми са доста еволюирали и никой антибиотик няма да се справи. Сложен избор в някой по-спешни случаи, но ... никой няма да го вземе вместо нас, и това, което може да ни помогне са повече гледни точки.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

vqra написа:
MagicWoman написа:
vqra написа: E, как как? С ТЕС, например или с техника за промяна на убежденията. И за това се правят семинари. Аз лично бях на такъв при Иван и съм доволна.
Ще си направиш ли ТЕС за промяна на убежденията, че вируси няма или убеждението е толкова силно, че няма и да се сетиш да си правиш ТЕС за това?
Aко някой ми обясни "адекватно", т.е. аз да бъда убедена в думите му, че вируси няма, тя програмата ми се сменя от само себе си и не е нужно да правя ТЕС.
Аха, нали и аз за това говорех. При мен, прочитането в сайта на ГНМ цялата тема за вирусите, както и някои лекции от д-р Ланка доведе до промяна на убежденията ми, което съответно се отрази и в реалността ми.
Дали вярваме или не вярваме, че вируси не съществуват? С какво ни помага това когато тялото ни изгаря от температура - така или иначе някакви микроорганизми вече са се развили, дори в повечето случаи не знаем какви. С какво ни помага това когато пък сме здрави – когато попаднем отново в конфликт, а ние попадаме по-често отколкото осъзнаваме, микроорганизми така или иначе ще се развият
Да, nia, когато става въпрос за лечебна фаза според ГНМ, това е така. Аз говоря за нещо друго. Когато не е лечебна фаза, т.е няма конфликт, а само подсъзнателни убеждения, че когато около нас има болен от "вирусно" заболяване, вероятността да се разболеем е много голяма. Или съответно, ако няма такива - не се разболява, както бабата на vqra.

В друг форум, в темата за ГНМ м. януари, попитах как се обясняват зачестилите случаи на хепатит? Никой не можа да даде сносно обяснение според ГНМ. Беше само в три града. ТУК

Според мен, обяснението е именно изложеното по-горе.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Благодаря, Ния

Относно ГНМ /не знам дали тук е мястото да говорим на тая тема/, се запознах горе долу /щото нямам време в момента/с линка който ми даде. Породиха се 2 въпроса в мен. Единият е, че ако оставим микрооганизмите в тялото на съпруга ми да си вършат работата инфекцията е възможно да нарастне в неконтролируема степен и може да се натрови кръвта на човек и той да си замине за няколко дни о през това време да нямаш време за ТЕС, Мес, антибиотици и т.н. То е същото като да имаш температура, което според ГНМ е добре, но тя да е над 40 градуса, което според всичко останало не е добре.

Другото, което ме притеснява е, че съпругът ми не е имал инфекция - стафилококус ауреус, преди операцията /ингвинална херния/. А че инфекцията е следствие на вътреболнична инфекция и тук в случая има човешка намеса /т.е. рязане от хирург/ Което не знам как да тълкувам според ГНМ. А може би според ГНМ съпругът ми да разрешава конфликт чрез хирург. Не знам затова искам помощ от публиката. Нямам време в момента да пиша тема за това. Да редактирам - също.
Per aspera ad astra!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Диана,
Аз за сега не съм намерила причини да не вярвам на д-р Хамер, който казва, че не е възможно разболяване без наличие на конфликтен шок в съответния център на мозъка. Както и че в организма ни никакви микроорганизми не се развиват ей така, по своя воля, без конкретна цел и причина (наличие на конфликтен шок в мозъка).

Нямам причини също да не вярвам на д-р Ланка, че вируси няма. А и знаеш, че двамата не влизат в противоречие. Просто на хората, които изповядват идеите на д-р Хамер не им се налага да разсъждават по идеите на д-р Ланка.

Колкото до хепатитната епидемия, и аз не съм голям специалист в ГНМ за да ти отговоря задоволително, но лично за себе си се учудвам, че тази епидемия се разви само в 3 града на измъчената ни държавица. Защото хепатита е лечебна фаза на конфликт, отразяващ се в черния дроб, свързан с пряка заплаха за осигуряване на насъщния.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Вяра,
Знам, че е сложен, по-скоро неясен случая, и за това не се наех да ти помагам. Исках просто да се опиташ да го погледнеш и от друг ъгъл и след това малко по-спокойно да решаваш.

Аз все пак си мисля, че можете да опитате да потърсите корена (неприемане на загуба на близък човек), защото доколкото знам, не е задължително да си загубил близък човек за да имаш проблеми в този орган, достатъчна е и заплахата от евентуална загуба.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

nia написа:Диана,
Аз за сега не съм намерила причини да не вярвам на д-р Хамер, който казва, че не е възможно разболяване без наличие на конфликтен шок в съответния център на мозъка. Както и че в организма ни никакви микроорганизми не се развиват ей така, по своя воля, без конкретна цел и причина (наличие на конфликтен шок в мозъка).
Аз не казвам, да не му вярваш. Всичко, което казва е така. Но има едно "но". Подсъзнателните убеждения творят реалността ни. Така работи ефекта "плацебо". Дават му на някой кофеин, но му казват, че е приспивателно и той заспива. Отрицателният му смисъл се нарича ноцебо, което е вероятната причина за хепатитната епидемия.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Диана,

Наистина много харесвам начина по който пишеш тук и много се радвам на присъствието ти във форума, и вече съжалявам, че влязохме в този спор, но ако вярвах, че ефекта „плацебо” (респективно „ноцебо”) може да доведе до разболяване (респективно лекуване) бих посъветвала Вяра да доведе мъжа си при теб за да му дадеш едно хапче и да му кажеш, че то напълно ще излекува проблемите му.

Напълнихме ти темата с неща, които не са за тук, а тя, темата ти е чудесна :) .
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

vqra написа:Благодаря, Ния
Другото, което ме притеснява е, че съпругът ми не е имал инфекция - стафилококус ауреус, преди операцията /ингвинална херния/. А че инфекцията е следствие на вътреболнична инфекция и тук в случая има човешка намеса /т.е. рязане от хирург/ Което не знам как да тълкувам според ГНМ. А може би според ГНМ съпругът ми да разрешава конфликт чрез хирург.
ГНМ се занимава с конфликтите следствие емоционален шок. Тук се изключват наранявания или отравяне от външен източник.
ако вярвах, че ефекта „плацебо” (респективно „ноцебо”) може да доведе до разболяване (респективно лекуване) бих посъветвала Вяра да доведе мъжа си при теб за да му дадеш едно хапче и да му кажеш, че то напълно ще излекува проблемите му
Ти да повярваш обаче не е достатъчно, трябва той да повярва... :D
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

MagicWoman написа:
ГНМ се занимава с конфликтите следствие емоционален шок. Тук се изключват наранявания или отравяне от външен източник.
Не знам, чувала съм че и злополуките имат емоционален корен.
А защо не и операциите. И друго - не на всеки, претърпял операция раната се инфектира. В повечето случаи това е рутинна операция и се оправят за 2,3 дни. А и нали имаш имунна система, която би трябвало да елиминира бактерии, микроорганизми, гъбички. Щом не ги е елиминирала, това не е ли доказателство за лечебна фаза на емоционален конфликт?
ако вярвах, че ефекта „плацебо” (респективно „ноцебо”) може да доведе до разболяване (респективно лекуване) бих посъветвала Вяра да доведе мъжа си при теб за да му дадеш едно хапче и да му кажеш, че то напълно ще излекува проблемите му
Ти да повярваш обаче не е достатъчно, трябва той да повярва... :D
Представяте ли си, той повярва в ТЕС. Практикува го вече цяла седмица. Лекарят преди една седмица му насрочи дата за втора операция, при която трябваше да махне платното, което според него било инфектирано. Обаче, когато съпругът ми отишъл вчера за приемане в болницата, лекарят се учудил как така за 5 месеца и след солидни антибиотици, не е имало никакъв ефект за елиминиране на инфекцията, а сега за една седмица - мн. голямо подобрение. И му казал, че на този етап операцията се отменя. Супер яко, мъжът ми се теса. Не мога да повярвам!!! :D

Мисля, да помолим Иван да изтрие тези спамове от готината темичка.
Per aspera ad astra!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Вяра, болестта завела мъжа ти до хирург е следствие на вече решен един конфликт. Инфекцията е белег, за втори, вече решен конфликт (примерно страх от факта, че се прави операция). На това му се вика констелация, според ГНМ. Как да се реши ситуацията?! Ами с ТЕС, КС, ЕТ...всяка една техника, която вече знаеш и работи за емоционални проблеми... При инзвънредно остра реакция на организма в момента на решаване на конфликт, 40 градуса или друго, ГНМ препоръчва наблюдение от "подготвен по ГНМ лекар", аз препоръчвам оцет с вода или подходящ друг лек ( според вида криза) и мноооого ТЕС :wink: Доколкото си спомням, свекърва ти беше с проблем? Дали това не е породило проблем при мъжа ти? :idea:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Вяра, хубави новини, браво на теб, че си успяла да го вербуваш :) !

Да изтеса всичко, с което е в конфронтация покрай тази операция: ако смята, че са го заразили или че хирурга е некадърен, ако си му обяснявала за ГНМ и случайно прави връзката, че антибиотиците са усложнили/удължили лечението му, ако усеща някакво посегателство срещу физическата си или функционална цялост ....., абе всичко което му идва наум, та ако ще и да вярва, че е натровен или Фокушима е замесена.

Да му се изчистят всички вторично натрупани емоции и тогава ще може да погледне чисто ситуацията от преди операцията и ще може да каже дали има нещо неизчистено в основата и (евентуално неразрешен конфликт във връзка със загуба на близък). Имай едно наум, че той може да е разрешил основния конфликт, но може и да не е – много е заплетено с тази операция за да се разчита, че основния конфликт е разрешен, поне според мен.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Маджик уоман, с КС в момента ми се сучва нещо , което ми се е случвало и с други техники. Известно време ми върви , че чак ми е приятно. А последната семица не мога да вляза в ЧО. Какво мислиш по въпроса, ако нещо ти идва на прима виста?
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

nikimm написа:Маджик уоман, с КС в момента ми се сучва нещо , което ми се е случвало и с други техники. Известно време ми върви , че чак ми е приятно. А последната семица не мога да вляза в ЧО. Какво мислиш по въпроса, ако нещо ти идва на прима виста?
Това означава ли, че не можеш да излезеш от ума? Може би се стараеш прекалено много. Не влагай емоции и го прави отстранено. Всъщност "прави" не е правилната дума, защото това е състояние на "бъдене", и "нищонеправене". :)
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Публикувай отговор