Квантова Синхронизация (КС)

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Alisa, аз уча нови техники за да мога да съм по ефективен при работата си с различни хора. Защото не всички реагират еднакво на дадена техника. На някои им допада една и тя им носи резултати. На други - друга. Ако занех само една и се държах само за нея щях да съм много успешен с тесен сегмент от населението. И много неуспешен с останалата част.
Но много отдавна спрях да се опитвам да си обяснявам техниките и да се мъча да им хвана нюансите за стигна до съвръшеното им приложение.
Първо - съвършено приложение, (в смисъла който предполагам, че влагаш в думата съвършено), не съществува.
Второ - всяко успешно приложение е съвършено приложение.
Трето - дори и неуспешното приложение в определен аспект е съвършено приложение. :D
Процесът на движение към истината според мен е по-кратък, когато отхвърляш ненужното, отколкото когато трупаш подробности.
Когато търсиш да схванеш принципа, а не се вторачваш в детайлите.
Работи ли? - давай в същия дух. Не се опитвай да рабереш защо и как работи.
Както каза Magc Woman, може да си открила или да откриеш своя техника. :idea:
Последно промяна от ivangp на 18 Фев 2011 06:56, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Иванее, явно пак имаш главоболие от мен :D :D :D
Първо - съвършено приложение, (в смисъла който предполагам, че влагаш в думата съвършено), не съществува.
Стига си предполагал де! Не търся перфекционизъм, аз съм свободна душа. Търся усещане за правилност, ставане, удовлетвореност...
Второ - всяко успешно приложение е съвършено приложение.
Виж, с това съм по-съгласна, но за да се колебая, значи чуствам, че нещо все още не е както трябва.
Трето - дори и неуспешното приложение в определен аспект е съвършено приложение. Very Happy
Йес!
Не се опитвай да рабереш защо и как работи.
Хей, това не беше ли за ТЕС?! :wink: Пък и като свободен човек, нали имам право и на свободни действия, опитвания и питания? :wink: Ти отговори, за което знаеш, пък ако може и друг да ми каже, каквото знае, още по-добре, ще знам повече, ще опитвам различни неща, ще намеря себе си в някое от тях и ще си го усвоя. :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Аз лично знам, че не знам.
Ти си карай по своя път. Разбира се че имаш свободна воля. Аз нямах предвид да те ограничавам или да ти забранявам, а само да те предупредя. Теб и останалите, които ще прочетат тази тема.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

MagicWoman написа:Двете точки се наблюдават като усещания /топлина, структура на плата или кожата/, а не като тези стереограми. Целта е да се отиде отвъд ума. Когато това се случи - ЕЧ се появява спонтанно /може да е само спокойствие/, не е търсен ефект. Наблюдава се този триъгълник.
MagicWoman, чувството на радост или пък спокойствие /т.е. третата точка/ в сълчевия сплит ли трябва да е според техниката или може и другаде да се появи?

Много благодаря. Страхотна техника с мн. силни усещания :)
Per aspera ad astra!
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

vqra написа: MagicWoman, чувството на радост или пък спокойствие /т.е. третата точка/ в сълчевия сплит ли трябва да е според техниката или може и другаде да се появи?
Не, при мен е в слънчевия сплит. При някои е в сърдечната област. Иван например каза, че чувства, че началото на гръбнака му изтръпва и сякаш изчезва. Много е индивидуално.
При мен чувството достига до блаженство /не винаги разбира се, но в повечето случаи/ и започвам да усещам любов и състрадание към партньора с когото правя QE. Франк Кинслоу казва, че ЕЧ е нашият Висш Аз, Духът /Self, за разлика от ума, егото, което е me/ На това ниво, усещането е /при мен/, че всички сме едно. Усещам как тази любов се излъчва към другия. Това се усеща и резонира в него, като усещанията му са /според моя опит/: спокойствие и желание за сън /най-често/, топлина и/или светлина, разливаща се по тялото му, до блаженство /с по-близки хора/. Понякога, дори доста често, има усещания за топлина или студ, иглички или вълни в болното място.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »


MagicWoman
, blagodarq za otgovora. Da te popitam, ako trite tochki se sluchat na edna prava liniq, togava shte nabliudavame prava, a ne triygylnik. Nomeryt e da se nabliudavat 3-te ednovremenno, taka li? Sori za maimunicata
Per aspera ad astra!
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

vqra написа:
MagicWoman
, blagodarq za otgovora. Da te popitam, ako trite tochki se sluchat na edna prava liniq, togava shte nabliudavame prava, a ne triygylnik. Nomeryt e da se nabliudavat 3-te ednovremenno, taka li? Sori za maimunicata
Има се предвид, че ако държиш тези точки на някого и ЕЧ го усещаш някъде в себе си, се получава триъгълник. Но това не е толкова важно. Точките са само за да утихне ума. Може да наблюдаваш мислите до изчезването им. Аз например когато имам намерение да правя QE на себе си или дистанционно, често си затварям очите и мислите ми веднага изчезват с намерението и започвам да усещам това пеперудено пърхане в слънчевия сплит и наблюдавам него. Но когато го правя на друг предпочитам да държа точките, тъй като физическият допир действа като физически стимул за подсъзнанието на партньора, че нещо се случва. Но пък имах един случай, при който партньора имаше страхова невроза и физическият допир го доведе до паник атака. При него действаше много добре дистанционно.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

vqra, при мен, за сега и доколкото се получава , като си насоча вниманието към две точки, чуствам връзка между тях и почти мигновенно сякаш потъвам заедно с точките, но усещам напрежение в областта на главата към центъра й и темето, да речем 6 и 7 чакра. После усещам енергийна връзка с човека, при което започва и едно оттласкване от него и става полюляване (мое). В същото време усещам и леко полюляване на човека, а днес усетих и една особена ситна вибразия по протежение на гръбнака на човека. Всичко това продължава в рамките, може би на 2 до 5 мин., след което тялото и ръцете ми сами се оттласкват от всичко това.
Днес пробвах, пък и то само си поиска така, с длани на разстояние от тялото на човека. Ръцете ми сами си намериха мястото, стана връзка между тях, потънах и усетих нещо интересно сякаш ръцете ми се събираха и раздалечаваха през тялото (стоя със затворени очи и не виждам :D :D :D ). Накрая пак процесът сам свърши.
При друг мой опит, да правя QE от дистанция, т.е. човекът е другаде, си представих този човек в цял ръст и в профил. Минах с разтворени длани едновременно от двете му страни и ръцете ми се спряха на някакво място. Последва затопляне в дланите (в средата им като голяма точка), така минаха няколко пъти нагоре надолу покрай въображаемото тяло и се задържаха на няколко пъти при краката на човека. Накрая ръцете ми сякаш се отделиха от това и разтегнаха една енергия като цилиндричен прозирен поток помежду си, който имаше съпротивление и сякаш собствен живот. Това трая доста дълго и малко против волята ми но го прекратих, а в тялото ми остана още известно време усещане за вцепенение.
Още една забележда към състоянието ми по време на QE. Дишането ми сякаш спира или се забавя много, става плитко и сякаш се съобразява с процеса и се намества според него.
Накрая да докладвам за това , че след три дни изчакване,
Твърди, че проблемът, го няма... Ще има проверка! Very Happy Very Happy Very Happy
постигнатия резултат при този човек е устойчив, не е пълно излекуване но е добре изявено подобрение.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

пак аз...проверих и другия човек с краката...наистина е имало проблем, но вече го няма :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Пробвах техниката и имах доста силни усещания. По едно време сърцето ми щеше да изхвръкне силна енергия в главата и т.н. Следвайки техниките , с които съм запознат тях мога да правя по всяко едно време по колкото си искам. Същото ли е и с тази техника? Усетих спокойно състояние след техниката, но всъщност има ли особености за продължителността на правене на техниката?
От това което прочетох в другия форум(до там до където съм стигнал) Маджик Уомън говори основно за физически проблеми. Преполагам че идеята за приложение за страх , гняв и др. е същото???? :?:
С подходяща настройка в началото, предполагам че може да се въздейства и върху отношението ни към резулатата??? :?:
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Alisa, nikimm, QE не е енергиен метод. Твърде вероятно е, понеже досега сте практикували енергийни методи, това да е причината тук автоматично да прилагате енергия, която естествено потича от вашето намерение. Говоря го от опит, тъй като ако имам намерение и визуализация на енергия, изтичаща от мен, започвам да усещам енергия в главата си и в ръцете си и да получавам сърцебиене. Но когато правя техниката толкова просто, колкото е описана - няма тези усещания - само усещане на дълбоко спокойствие и радост /в редки случаи чувствам топлина в цялото тяло, но е приятно/. Това резонира в партньора и като следствие започва трансформация чрез образуване на вълни и енергия. И както Франк Кинслоу винаги подчертава - "If it is not fun - it is not QE". Това не означава, че всичко останало не действа - напротив. Но точно тези странични усещания при енергийния метод на мен не ми харесват и чувствам, че това не е моя път, възможно е аз да не правя нещо както трябва. Въпреки, че в "Енергийна медицина" Дона Идън, описва случаи на диагностика и лечение, при които понякога усещанията за болестта преминават през нея и са направо ужасни, а човекът се оправя.
QE може да се практикува многократно и за всякакви проблеми, но във вида в който е описан. Ако правите енергиен метода - не мога да взема отношение.
nikimm, не знам какво значи "да се въздейства и върху отношението ни към резулатата". Отношението ни трябва да е - правим и забравяме - до следващия път.

П.П. Ако чувствате напрежение в главата, това може да е защото се концентрирате. Наблюдението - не е концентрация. Умът е този който се концетрира. Отвъд ума има чисто сензитивно наблюдение.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

http://www.klex.ru/9pu
Това е Кинслоу, на руски и наистина безплатно. :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Погледнах доста филмчета със създателя на техниката и ми направи впечатление, че е доста пестелив! :D Очевидно има нещо пред вид, но няма лошо. Странно защо ТЕС не го държат така дълбоко в тайна, може да се гледа на воля! :D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

nikimm написа:Погледнах доста филмчета със създателя на техниката и ми направи впечатление, че е доста пестелив! :D Очевидно има нещо пред вид, но няма лошо. Странно защо ТЕС не го държат така дълбоко в тайна, може да се гледа на воля! :D
Само изглежда пестелив, защото техниката наистина е толкова проста. Умът е този, който иска да усложнява нещата. Аз я правех веднага след прочитането на книгата. Отидох на семинара за да се запозная с хората от форума и с Франк, но не научих нищо по-различно от това, описано в книгата. Нищо не е спестил. Няма никаква тайна. Състоянието се нарича Чисто Съзнание и то е това, което свършва цялата работа, не ние. Лечението е просто страничен ефект на този процес, а не цел. Чистото Съзнание е винаги с нас тук и сега, но не го осъзнаваме. Затова е и тази техника. Най-лесната, която съм срещала. Ошо например е описал Шива сутрите - 112 бр. в петте тома на Книга на тайните. Всеки един от тях би ни направил осъзнати за Чисто Съзнание.
Ето тук отговори на най-често задаваните въпроси: FAQ от форума на Кинслоу.
Да, книгата я има на руски онлайн и бях пуснала линк в моята тема. :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Затова е и тази техника. Най-лесната, която съм срещала.
Искам да уточня нещо във връзка с горния цитат.
Една тънка разлика, която, според мен повечето хора не правят.
Първо да кажа, че техниката е страхотна, проста е и действа.

Но нека не бъркаме проста с лесна.

Просто е нещо което има малко компоненти.(съставни части)
Сложно е нещо което има много компоненти.
В случая с една техника, тя е проста когато в нея има малко компоненти (последователни или едновременни действия) за вършене.
И в това отношение, според мен, най-простата техника е визуализацията.
Следващата по простота техника е QE.

Сега, това че нещо е просто не го прави задължително лесно.

Пример - бицепсово сгъване на ръката.
Просто, едноставно движение.
Слагаме в ръката 5 килограма и това движение си остава просто и едноставно, както и лесно за средния мъж.
Слагаме в ръката 25 килограма, движението си е все така просто и едноставно, но вече е трудно.
Слагаме 50 килограма и движението което е все още просто и едноставно става непостижимо за средния мъж.

Та не бъркайте просто с лесно. Не е едно и също.

Често имено простотата прави техниката трудна. Защото умът се обърква от простотата. Той е свикнал нещо да прави, да свързва, да сравнява, да измерва, да обяснява. С други думи да му е сложно и трудно. И като му дадеш нещо просто, като това да не прави нищо, да държи една картина на фокус (визуализация) или едно чувство (ЕЧ), той се заятормозява и не успява.

Та от моите наблюдения и изучаване на различни техники по-лесна за усвояване и практическо приложение върху себе си от средния човек, от ТЕС, засега, не съм намерил.

QE е по-проста - вярно, но от това което чета във форума доста хора не успяват да постигнат резултати с нея, имено защото е проста.
Освен това е и доста нерезултатна, поне от това което чета във форума й, при приложение за собствени проблеми. Поради това, че е трудно да бъдеш неутрален, когато я правиш за себе си.
Кинслоу препоръчва да бъде правена за други хора, а не за себе си. Като при приложението й за други хора се повлиява положително и този който я прилага.

За Magic Woman, може и да е лесна техниката, но за друг да не.
А, че е проста, проста е. Спор няма.

:)
Когато хванем цаката на нещо, то винаги ни се струва просто и лесно.
Но докато му хванем цаката е сложно и трудно.
Правете разлика между просто, лесно, сложно и трудно.
Има прости и трудни неща, както и сложни и лесни. :idea: :wink:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор