Квантова Синхронизация (КС)

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не е ли техниката това, което елиминира вярата като инструмент? А и при тази техника се изхожда от науката физика и никъде в техниката, не се споменава за "вярване", само за изключване на мисълта, за постигане на чисто съзнание, което води до "престректуриране" с положителен резултат?
Виж сега. Според мен вярата не може да се изключи напълно. Когато говоря за вяра, аз не говоря за съзнателно отношение, т.е. за това което осъзнаваме, че мислим, а за това което става на подсъзнателно ниво.

Техниките са проходилки.
Представи си едно бебе. Ако то не вярва, че може да проходи, няма и да се опитва. И най-вероятно няма да проходи.
То изпилзва проходилка за да проходи по-бързо и безболезнено. Но може да проходи и без проходилка. Стига да вярва и да продължава да опитва. Също така за да му дойде изобщо идеята за прохождане, то трябва да наблюдава някой който вече ходи. Иначе няма и да се пробва, тъй като няма модел който да следва.

Пример: Деца отгледани от животни, не се движат на два крака, а се движат като животните които са ги отгледали.
Това означава ли, че нямат способността или потенциала да се движат като хора? Не. Просто имат други модели на поведение.

Същото се отнася и за техниките. Ние следваме разни техники защото ни е по-лесно да повярваме, че можем нещо, когато някой друг вече го е постигнал. Интересното в случая е, че веднъж повярвали, не е толкова важно следваме ли точно техниката. примери в потвърждение на това има много. Ти не прави точно техниката, както е описана от Кинслоу и пак имаше резултат. Ники също. Има и други подобни примери. Същото важи и за ТЕС и за която искаш друга техника.

Не техниката (проходилката) прави ходенето. Тя само го улеснява.

Придаваш твърде голямо значение на техниката. :idea:
СКалата е с цел да измери състоянието преди и след( не измерваме намерението Idea ). Независимо от формулировката на Намерението, се предполага промяна в състоянието. Ако имаме конкретно очакване,за конкретен резултат, разбирам, че може не той да се осъществи а друг, който не очакваме-от там и разочарование. НО резултат при правилно използвана техника, следва да има и той пак може да бъде измерен със скалата.
Скалата и измерването имат същата цел, както и техниката. Да се види някаква промяна, което да затвърди убеждението/вярата, че техниката работи. Т.е. че еди каво си е възможно.
Нивото просто ни дава база за сравнение.
както вече писах горе, дори при неправилно приложение пак има резултат, т.е. промяна в нивата по скалата.
Пък и какво значи правилно? Правилно според кого? Според написаното в книгата? Според интерпретацията на индивида (Алиса, Иван, Ники...и т.н.) на написаното. Надявам се убедила си се, че четем избирателно.

Всичко което дава резултат е правилно, според мен.
А голямата тайна при всички техники е, че те винаги дават резултат.
Само че не винаги е резултатът, който очакваме.
Имено затова трябва да се откачим, да не сме привързани към конкртен резултат и да вярваме, че най-доброто се случва, независимо дали го регистрираме със сетивата си или не.

:)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Alisa написа:Я да сложа и аз нещо от Форума на Франк! :wink:
http://translate.googleusercontent.com/ ... 7MXbq1LlaQ
РА /Рure Awareness/ Google го превежда като БКП :lol:

Само не разбрах как отговорът на Алиса дойде преди този на Иван.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Имено затова трябва да се откачим, да не сме привързани към конкртен резултат и да вярваме, че най-доброто се случва, независимо дали го регистрираме със сетивата си или не.
Иване, откачането е друга работа и понякога работи :D :D :D :D :D :D !
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Алиса, прочети Уишпин - http://promo-zone.info/PromotionDetails ... 4667dfebda
Авторът е Димитър Тенчев, пише под псевдонима Джеймс Соул. В книгата се разказва за всички тия намерения и очаквания и т.н и то в разказвателен стил. Много увлекателно при това, ще ти хареса!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

MagicWoman
Само не разбрах как отговорът на Алиса дойде преди този на Иван.
:wink: - силата е с мен! :D :D :D
mayadob
Алиса, прочети Уишпин - http://promo-zone.info/PromotionDetails ... 4667dfebda
Авторът е Димитър Тенчев, пише под псевдонима Джеймс Соул. В книгата се разказва за всички тия намерения и очаквания и т.н и то в разказвателен стил. Много увлекателно при това, ще ти хареса!
Благодаря! Отивам да си пъхна носа и там! :D :D :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Алиса, като правиш QE за друг човек как го правиш - представяш си човека или използваш например кукла или плюшена играчка?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

http://www.near-death.com/experiences/r ... ion04.html
Ето още един гъдел за съзнаването ни! :D :D :D

Пробвам всичко наред Femme, както ми дойде отвътре и според това какво имам под ръка(маса, възглавница, волана на колата, крака си...). Пробвах и на едно цвете и с него ми се получи най-добре-живинка! :lol: :lol: :lol: Цялата се заливах от смях, докато го употребявах, милото...
Просто взимам 2 точки! и май по-ми се получава, когато са грапави, защото така ми държат вниманието в това усещане по-добре.
Виж сега. Според мен вярата не може да се изключи напълно. Когато говоря за вяра, аз не говоря за съзнателно отношение, т.е. за това което осъзнаваме, че мислим, а за това което става на подсъзнателно ниво.
Иване, тук влизаме в друга тема, по която може много да се изговори, ако искаш, ама друг път и на друго място.
:D
Иван Цитат:
Ако намерението ти бе - Да стане най-доброто за този човек в този момент. Нямаше да има как да го измериш, тъй като нямаш идея, кое е най-доброто за него. нямаше да знаеш дали КР е подействало. Нямаше да подхраниш или нараниш Егото си с резултат или респективно, липса на такъв.
Просто щеше да си наблюдавала две точки и изпитала ЕЧ с намерение да помогнеш.
Alisa
СКалата е с цел да измери състоянието преди и след( не измерваме намерението Idea ). Независимо от формулировката на Намерението, се предполага промяна в състоянието. Ако имаме конкретно очакване,за конкретен резултат, разбирам, че може не той да се осъществи а друг, който не очакваме-от там и разочарование. НО резултат при правилно използвана техника, следва да има и той пак може да бъде измерен със скалата.
Цитат:
Сега се надявам да разбереш, какво съм имала пред вид! :wink:
Надявам се убедила си се, че четем избирателно.
Аха! :D :D :D

Да добавя, лично за теб, че аз не използвам скала нито при ТЕС нито ТУК! Нямам нужда от това. Явно така съм устроена, че знам, когато нещото е вече факт (промяна, ново осъзнаване, проблясък, поглед, имане/нямане на емоция, или енергия го кажи...)
Спазването на дадена технике е, според мен, ориентир, веднъж разбран (осъзнат), се явява отправна точка за личен подход. Другото, което мога да кажа по този въпрос е, че ако аз, например правя някакви неща, които нямат име (преживявам неща, които намат име) за мен, това, което научавам в сегашния период от живота ми, ми дава много имена и разбиране, че други хора по света, са минали през подобни преживявания и са им дали някакво име. Канализирали са тези неща, изчистили са ги до стигане на някаква степен на минимализъм (без излишни ефекти и украси), оптимизирали са ги и ми ги поднасят на готово. Опитвайки се да спазя готова техника, аз го правя, за да разбера тяхната гледна точка на случване и така да стигна до изживяването, което те са постигнали. Едва тогава, мога да имам по-ясно осъзнаване на " нещо за нещата".
Разбира се, едва ли постигам "точно същото", защото това не е възможно, но...да кажем се доближавам. :idea: :roll: :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Цъфвам и аз най-сетне тук. До сега следих тази тема, а от няколко дена изчитам и темата в другия форум. Също от няколко дена започнах с квантовия резонанс. Интересно начало.

На първия опит усетих, че изпадам точно в състоянието на медитация. До колкото съм забелязала всеки разбира под медитация различно нещо. Затова с две думи какво е за мен - седиш в поза на примерна ученичка, в началото насочваш вниманието си към темето, където започваш да усещаш някакъв енергиен теч и след това оставяш нещата колкото време имаш на разположение. Гледаш да изключиш мислите и ги пускаш да минат, ако дойдат.
Понякога с медитация се оправям по-бързо, отколкото с ТЕС. Особено при настинки и болки. Но рядко намирам време, в което да седя в конкретната поза. А всъщност това "нямам време" е класическото укриване на "трудно ми е". Защото си казах - сега с квантовия резонанс ще си правя медитацията в каква да е поза и вече ще имам време. Но при първите опити усетих трудности, които ми излизат и при медитацията. И си казах - така ли, я да ги изтесам тия блокажи. И така сега не мога точно да кажа какви бяха блокажите, защото ги изтесах и ги забравих, няма ги, не ги усещам.

За ефочувството. Ето какво мисля.
Ефочувството е това, което се генерира при сърдечната интеграция (от семината по БЕППК). И мисля, че сърдечната интеграция доста се доближава до квантовия резонанс. Поне като механизъм.

Мисля още, че ефочувство е същото, което ми извря в гърдите преди няколко месеца, в края на бременността. Тогава ми извираше всеки ден от сутрин до вечер, независимо от обстоятелствата и много, много силно. След като родих, стана доста по-слабо, но е там. Ако преди беше неупостошим огън, сега е пламък на свещ. Понякога се питам дали е там и тогава го намирам, но все пак си стои. Ако се концентрирам върху него, то се засилва.

За последните няколко дена правя квантовия резонанс за себе си, но снощи го правих за мъжа ми. Тогава радостното усещане в гърдите ми се засили и затова мисля, че то представлява ефочувството.
А в другия форум Диана пише, че като го прави на себе си усеща спокойствие, докато върху други хора усеща ефочувство.

Диана, специални благодарности за всичко, което си изписала. Някои неща ми бяха нови и много интересни. А повечето ми бяха адски надъхващи. Уж все познати неща, но тези теми не се срещат в ежедневието и се забравят. Сега се начетох и съм заредена за яка работа.
Виждам, че ще ходиш на семинар по ТЕС. Супер, ще ти хареса. Със сигурност ще ти харесат и другите семинари - БЕППК и ТЕС за напреднали. Да не говорим, че ти сама си стигнала до същността на една от техниките от семинара за напреднали :wink:

Имам много мисли и някои въпроси по темата. Ще пиша, ако имам време. Ако не, ще карам само с четене.
Последно промяна от mayadob на 25 Фев 2011 22:20, променено общо 1 път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Alisa, умът обикновено намира оправдания за всяко наше действие, емоция и мисъл.
Всеки път когато даваш на нещо име, ти или този дето е дал името, го ограничава. Вкарва го в рамки.
:idea:

Мая, радам се че почна да се включваш. :)
Моля те използвай КР И ЕЧ, като термини, а не КТ и ефочувство!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

ivangp написа: Моля те използвай КР И ЕЧ, като термини, а не КТ и ефочувство!
Мислех, че съм писала квантов резонанс, но сега виждам, че наистина съм писала трансформация. Така или иначе - редактирах се.

Ефочувството се чудех юфилинг ли да го пиша или как, но видях, че Диана го пише ефочувство в тази тема :P
(Или поне съм сигурна, че го видях. Сега ми е късно да проверявам.)
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

ivangp
Alisa, умът обикновено намира оправдания за всяко наше действие, емоция и мисъл.
Всеки път когато даваш на нещо име, ти или този дето е дал името, го ограничава. Вкарва го в рамки.

Уж е така, ама сме измислили думите, че уж да се разбираме по-добре, въпреки, че ако използвам само "т`ва" и "таковата", ще съм по-близо до същността на това, което знам, ама дали ти ще ме разбереш? :roll:
С най-добри чуства! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Да, семинарът беше чудесен и мина като един миг. Иван умее да държи вниманието приковано, не съм и очаквала друго. :D
Какво ми донесе лично на мен:

1. Когато се отнася до това, да правим КР или ТЕС на себе си:
Затвърди убеждението ми, че за емоционални проблеми, го предпочитам пред КР. Защото когато емоцията е много силна, почти неконтролируема е доста трудно да "вляза" в състоянието ЧО /Чисто Осъзнаване/. Що се отнася до физически неразположения КР действа много по-бързо - ако не е хроничен проблема - 1-3 сесии.

2. За други хора:
Тук определено предпочитам КР. Не ми харесва да се вмъквам в кожата на проблемния човек. КР действа много бързо /ако не е за хроничен проблем/ - понякога само с една сесия за 5 мин. Освен това аз се чувствам много добре по време на сесията. Понякога обаче чувствам някакви вътрешни съпротиви когато предстои да правя КР, свързани със състоянието на болния, с неговото желание или нежелание, тревога или привързаност към резултата. Ето тук ТЕС се намесва с целия си блясък с предварителното ни изчистване от този емоционален боклук.

Мисля, че двете техники изключително добре се допълват.

Разглеждането на стари случки също е нещо, което много ми хареса и определено ще направя. Мисля, че доста енергия има блокирана в такива минали събития, натикани дълбоко в мазето на нашето подсъзнание и чакащи да се случи нещо, което да им натисне бутона и емоцията да изригне в най-неочакван момент. Въпреки, че имам опит с хо'опонопоно, който успешно чисти такива блокажи, на прима виста веднага се сещам поне за 10 случая от миналото ми, за които определено не искам да си спомням.
Сега с ТЕС ще излязат на светло. Искам си обратно блокираната енергия. :D
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Много хубаво MagicWoman, радвам се за това твое разбиране на нещата!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

ХАЙДЕ ЧЕСТИТО! ФРАНК КИНСЛОУ - ВЕЧЕ И НА БЪЛГАРСКИ!

Квантовият Резонанс тук е наречен Квантова Синхронизация /КС/. :D

Изображение
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

MagicWoman написа: Изображение
MagicWoman голямо БЛАГОДАРЯ!!!

Техниката е страхотна и най-подходящата за мен, може би, тъй като с визуализациите мн. не ме бива, защото не виждам добре и ми липсва зрителна памет. ТЕС при мен действа, но доста по-бавно, а и не е удобно да се прави пред хора. Техниката с която ни запозна, може да се прави и в движение и навсякъде.

Техниката е супер за лечение на физ. проблеми. Дори хронични.
Имам резултати, но ще пиша по-натам като натрупам опит.

пс: има тема с книги, може да споделиш и там

благодаряааааа :D
Per aspera ad astra!
Публикувай отговор