Квантова Синхронизация (КС)

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ей, тази тема е за КС. Какво става, никой ли не прави КС. И няма ли успехи за докладване. Аз лично си съчетавам КС с ДМ и мился, че много добра симбиоза става.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Аз правя, но не преследвам конкретни резултати и нямам нищо за докладване :) .
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Какво е ДМ(динамична медитация ????), Иване?
Аз правя редовно КС. Напоследък не мога да разбера дали правя КС "както трябва". Правих го скоро и на друг човек, каза че му се отразило добре. Може би вече свикнах с техниката и търся нещо повече и повече. Техниката е прекрасна според мен. тези дни ммам натрапчивости от от един един стар сюжет, та м се върнаха някои работи тези дни и това малко ме изнервя. И затова даже правя КС. Вчера първо правих ДП за себе си по отношение на яденето и преглъщанетомми, веднага след това правих ТЕС и падна доста смях. По -късно направих малко КС, но заспивах на него , явно ми дойде в повече. Нещо като че ли ми пречи и се съпротивлява да вляза мъжката в ЧО. Диана, а ти какво мислиш по повода?
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

ДМ(Доманчич метод)! :wink:
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Да докладвам все пак, макар, че това привидно няма нищо общо с КС :) .

Току що се връщам от при баба, само че е и майка ми дойде с мен и нещата малко се попритъпиха, без нея щеше да се получи по-добре, но пък това не е последното ми ходене при баба ...

Намерих подходящ момент и попитах баба някога нещо тревожило ли я е истински, от какво най-много е страдала, какво я притеснява най-много – така, само за да започна. Тя посегна и опипа косата ми и се получи следния разговор:

„Ти боядисваш ли се, чедо?”
„Не”
„Защо?”
„Прави косата гадна на пипане, не лъскава, не жива”
„А бяла коса имаш ли?”
„Не”

Тук се намеси майка ми да каже (с някакъв едва ли не обвинителен тон), че баба до 70-годишна бели косми не е имала. После добави, че то и аз ако се замисля, всичките ми връстнички отдавна се боядисвали, та дори и сестра ми (тя е с 5 години по-малка).

Изплува ми това, което бях писала в темата на Вяра:
Погледнах да видя какво определя Лиз Бурбо като причина за падане на косата (понеже това е най-видимия ефект при химиотерапия).

Тя казава, че косата е нашата антена, която свързва главата ни с космическата енергия и пада когато не се доверяваме достатъчно на тази енергия. Косата е тук за да ни напомня, че трябва да се чувстваме защитени от вътрешния си бог (или в мой превод - природата).
Тогава майка ми заключи: „Абе вятър ви вее на бял кон вас двете”.

Попитах я наистина ли вярва, че живота на баба е бил лек, стандартен, без катаклизми? А моя? И какво пък толкова има в нейния живот (на майка), какво пък толкова тя е преживяла? Ами пък сестра ми, която си живее повече от стандартно?

За пръв път майка се обърка (тя иначе всичко знае), замисли се, изпъшка и каза НЕ ЗНАМ.

А пък аз разбрах, че може и аз (поне имам предразположение) да стана „готина”, като баба. А какво точно е разковничето не е толкова важно, по-важно е, че то за сега си е вътре в мен. Аз не съм отгледана от тази си баба, но пък съм кръстена на нея – от 8 внучки, само аз. И пак си се връщаме (и аз и ТЕ :) ) на магията и късмета и пак сме си ОК.

Помниш ли Иване, че едно време след като се запознах със Силва все ми идваше да говоря за „знаците”, че те са навсякъде около нас, правят живота толкова простичък и ясен, само трябва да допуснем да ги виждаме и разчитаме. Тогава, в самото начало и аз не знаех много за какво говоря, е не съвсем, но по-скоро ужасно ми идваше отвътре точно това. Сега, с времето, е толкова различно ... пък какво ли ще бъде след още време? А пък и колко специално общуване донесе в живота ми само следването на една диета (повода да ходя при баба), не е ли смайващо?

Затова си позволих да ти кажа това за летенето (не знам защо съм се хванала точно за него – за мен то е нещо специално още от дете), макар и може би да навлизам в личното ти пространство, но в моя свят нещата стоят така „Не пипай нещо докато не си си изяснил знаците”. И тогава кръстопътищата стават просто пътища :) .
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Аз пък, искам да ви кажа за една книжка, която може по още един начин на покаже КС или да обясни още един начин за стигане да ЧО( поне аз на това оприличавам търсенията на героите) и последващия ефект, абе, който иска да погледне на случването ни по още един начин, да я прочете. Интересна е и на мен ми хареса, пък може и да ви даде още идеи...виж тук: http://promo-zone.info/f9b6984e-27f7-47 ... D0%BB.info
Всъщност, авторът е българин, хипнотерапевт.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

nikimm написа:По -късно направих малко КС, но заспивах на него , явно ми дойде в повече. Нещо като че ли ми пречи и се съпротивлява да вляза мъжката в ЧО. Диана, а ти какво мислиш по повода?
Не прави КС легнал, или седнал в леглото, ако и така заспиваш. :) Ако винаги ти се приспива е възможно да има подсъзнателна съпротива.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Вчера направих много приятно КС, т.е. не ми се доспа. Но все пак искаш да кажеш , че ако ми се приспива често това е "СЪПРОТИВА". Напоследък обединявам съпротива , защото това и усещам. Ако е така и да кажем аз се съпротивлявам, като животно, значи мога да правя КС за съпротивата?! Така ли да продължа твоята мисъл :D или греша според теб.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Днес май ми е ден против интригантството и за чистите отношения. Позволявам си да извадя на бял свят още една интригантска постъпка. Преди повече от месец получих следният имейл:
Здравей, Иване. Ели съм от въпросния форум, от който се жалва Диана. Бих искала да ти кажа някои неща, ако междувременно не си ги разбрал сам, и да те помоля да не влизаш в интригите на Диана, които тя се опитва да разиграва – до момента успешно в твоя форум. Високото й его в момента е приело ролята на „горкият Аз” и успешно играе ролята на жертва, като съзнателно казва част от истината – тази, която й изнася.
Първо, темата била закрита за „посветени”, както иронично се изрази. „Посветените” са наши ученици и си ги обучаваме там – както ти ги обучаваш на семинари и на форума не искаш да казваш подробности от семинарите (както беше писал на Мая веднъж), защото с това си изкарваш хляба, така и ние сме в пълното си право да скрием теми (макар да не се издържаме от това). Само че Диана манипулативно изкривява нещата, а ти я оставяш да интригантства за втори път на твоя форум. Твоя си работа.
Второ, самата Диана постъпи некоректно спрямо нас (ти си прочел постовете в моя форум, така че това би трябвало да ти е ясно). Нападна ни, че искаме да преподаваме нещо, което сме знаели от „два месеца”. Което не е вярно, но няма значение. А знаеш ли, че точно това, в което ни обвиняваше, тя искаше да прави. Тоест, тя – с един изкаран семинар на Кинслоу – беше заявила ходене на 21 април до Пловдив, за да показва техниката (да прави демонстрации) под маската на „приятелски разговор и обмяна на опит”. Точно ти, който държиш на сертификатите и оторизираните преподавателски права (затова и имаше дискусия на тази тема в твоя форум), ти е ясно какво означава това. Още мога да ти пиша, но няма смисъл. А Мая, и тя без да е наясно със ситуацията, се е изказала неподготвена по въпроса, като ни нарича „учителки” в кавички. Ние нямаме претенциите за такива. Но разни хора – разни идеали.
Така че моля те, затрий въпросните постове от твоя форум, защото не желая повече да се занимавам с тази дама. Тя ненапразно се изявява при теб, защото знае, че някога ще прочета. Иначе спокойно можеше да ми пише лични съобщения във форума на Зеланд или там да пише. Но не – тя избра твоя форум за интригите си и безкрайното си его. Била съм копирала постовете й – и какво от това, точно за копирането я уведомих съвсем коректно на лс, макар че можех и да не го правя, а само да дам линк. Защото интернет е публично пространство и няма авторски права, ако изрично това не е писано някъде на сайт от автора като изискване. Макар че ти си започнал да я усещаш – копира нещо оттук-оттам и го поства, без много мисъл. „Подкрепяла твърденията си с физици” – ами и ние правим точно това само че с други физици. Абсолютна манипулаторка.
Отговорих така.
Eли много е лесно хората да се плюят по форумите скрити зад аномимността на ника си. Не искам да ти пиша дълги съобщения тук с обяснения. Ще се радвам да се запознаем лично и да обменим някои идеи. Искам да бъда разбран правилно и харесвам разговорите очи в очи, а не писане на имейли. Тел ми е ........ до Неделя съм в чужбина. Ако искаш може да си организираме среща в понеделник в София. Предполагам, че си от София. Дияна я познавам вече лично. Личният контакт е незаменим. Ако искаш да се чуем и да се видим и да си поговорим. От разпри никой не печели. Съединението прави силата.

По-здрави!
Иван
От тогава ни вест , ни кост.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа:Днес май ми е ден против интригантството и за чистите отношения. ........

Taзи дама ми заприлича на мен, каквато бях преди една седмица, когато съдех снаха си. Благодаря ти, че ми показа това и че ми каза, че ако спра да съдя себе си, ще спра да съдя и околните. От тогава до момента правя ТЕС и КС с намерение да приема напълно и безрезервно себе си и постъпките си, такива каквито са. Учудващо, само една седмица след този ТЕС се чувствам съвсем различна. Приемам се и се разбирам и автоматично приемам и разбирам другите. Няма и помен от съденето. Всяка постъпка на другите гледам отстрани. Опитвам се да отрия разковничето каква е причината този или онзи човек да постъпи и да каже това или онова. В крайна сметка виждам или нещо незряло в мен или в другия, но не приемам нещата емоционално или като лична нападка, както до преди. Това ми спестява много ТЕС :D . Това изказване май трябваше да сложа в моята тема, но в тази дама разпознах себе си, каквато бях преди осъзнаването. Чувствам се свободна и сякаш товар е паднал от рамената ми. Съпругът ми една вечер ми каза, че съм станала безчувсвена /тъй като не реагирах на предизвикателното му поведение както обикновено, не само че не реагирах, а замълчах и бях наистина спокойна/ Това за мен е сериозна промяна. Имам чувството, че всеки преди да се захване с ТЕС за каквото и да е, би трябвало да поработи за приемане на себе си. В противен случай се получава автоматично повтаряне на фразата: "напълно и безрезервно приемам себе си", която не носи никакъв заряд.
Благодаря ти отново. :)
Per aspera ad astra!
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

nikimm написа:Вчера направих много приятно КС, т.е. не ми се доспа. Но все пак искаш да кажеш , че ако ми се приспива често това е "СЪПРОТИВА". Напоследък обединявам съпротива , защото това и усещам. Ако е така и да кажем аз се съпротивлявам, като животно, значи мога да правя КС за съпротивата?! Така ли да продължа твоята мисъл :D или греша според теб.
Ако усещаш съпротива не съм убедена, че с КС ще я премахнеш. Пробвай с ТЕС. :) А защо усещаш съпротива всъщност? Най-вероятно това е егото, защото при КС то изчезва.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Иване, отдавна простих и благодарих на Ели и компания за урока, който ми дадоха. Отдавна съм забравила тази случка. Енергията следва вниманието, а аз не разпилявам енергията си заради чужда неосъзнатост. Всеки има право да се чувства както си иска по повод създадени взаимоотношения. Това беше и урока - единствено от мен зависи как се чувствам. Осъзнаването на това, до голяма степен предотвратява някой да ни натиска бутоните на старите магнетофонни записи.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Ели написа:... Точно ти, който държиш на сертификатите и оторизираните преподавателски права (затова и имаше дискусия на тази тема в твоя форум)...
Ха-ха. Уби ме. Някой май е чел само заглавието на темата :lol: :lol: :lol:
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

А защо усещаш съпротива всъщност? Най-вероятно това е егото, защото при КС то изчезва.
Не знам кои са точно причините.... Какво искаш да кажеш с това, че егото при КС изчезва???, т.е. какво като изчезва...
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Не знам кои са точно причините.... Какво искаш да кажеш с това, че егото при КС изчезва???, т.е. какво като изчезва...
Егото всъщност е ума или това, с което повечето хора се идентифицират - като име, народност, професия т.е. ролята в този живот, всичките тези временни неща и човек, който не е стигнал до вечната си същност /Духа, Висшия Аз/ изпитва ужас, страх или съпротиви, като изчезне егото, да си мисли, че изчезва или умира самия той. Това е което имам предвид.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Публикувай отговор