Квантова Синхронизация (КС)

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Пак ще си позволя да не се съглася.
Според мен Еуфоричното Чувство (ЕЧ) е и следствие и цел.
Следствие е на наблюдаването на точките, но както сама знаеш, тези които не успяват с тази техника не успяват имено защото не достигат до Еуфорично чувство. И в този смисъл за да проработи техниката Еуфорично чувство е нужно, т.е. то е и цел до известна степен.
В новата си книга, доколкото разбрах, Кинслоу говори само за Еуфорично чувство, без нужда от точки.
Ако точките отпаднат и остане само Еуфоричното чувство, то то се превръща в още по-голяма цел за практикуващите.
Та според мен ЕЧ си е и цел. :D

П.П. Последния път ми каза, че не харесваш хора дето само се съгласяват.
Виж колко много се старая да ти се харесам. :wink:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Алиса, честито!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

ivangp написа:Пак ще си позволя да не се съглася.
Според мен Еуфоричното Чувство (ЕЧ) е и следствие и цел.
Следствие е на наблюдаването на точките, но както сама знаеш, тези които не успяват с тази техника не успяват имено защото не достигат до Еуфорично чувство. И в този смисъл за да проработи техниката Еуфорично чувство е нужно, т.е. то е и цел до известна степен.
В новата си книга, доколкото разбрах, Кинслоу говори само за Еуфорично чувство, без нужда от точки.
Ако точките отпаднат и остане само Еуфоричното чувство, то то се превръща в още по-голяма цел за практикуващите.
Та според мен ЕЧ си е и цел. :D

П.П. Последния път ми каза, че не харесваш хора дето само се съгласяват.
Виж колко много се старая да ти се харесам. :wink:
ЕЧ е следствие не на наблюдаването на точките, а на изчезването на мислите. В третата книга /техниката за напреднали :) / точките се заместват с наблюдаването на мислите до изчезването им. Не бива да целим ЕЧ защото то е като пеперуда - искаш ли да я хванеш - винаги ще бяга. Трябва да я оставиш сама да кацне. Много хора именно за това не успяват. Непрекъснато се наблюдават - изпитват ли или не ЕЧ, което автоматично ги вади от ЧО /Чисто Ос./

П.П. Само не разбрах дали ти харесваш хора които не се съгласяват с теб. Но щом пък толкова се стараеш да ми се харесаш... :wink:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Хмммм, тук ще влезем в едни полемики, които са подобни на това има ли нужда от намерение или не. И на които както знаеш и Бартлет и Кинслоу се уплитат твурдейки ту едното ту другото.
Според мен, това се отнася за всички неща - те не са това или онова, а това и онова едновремено.

А колкото до това харесвам ли хора които ми противоречат ще ти отговоря с надписа на едно магнитче, което жена ми ми подари.

When I married Mr. Right, I didn't know his first name was Always. :roll: :lol:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:D :D :D Обичайте се бе хора! Защо само да се харесвате!?... :wink:
Такааа..., аз незнам какво е
МЕ /Matrix Energ./
, така че смятам, че правя QE, поне това опитвам, а какво става- Квантова му работа! И по-скоро при мен се получи "резонанс"ът.
Еуфория определено не чуствам, по-скоро дивашки възсторг, като приключа, от това, че съм успяла да направя нещоси! :D :D :D
Във връзка с това:
В новата си книга, доколкото разбрах, Кинслоу говори само за Еуфорично чувство, без нужда от точки.
Ако точките отпаднат и остане само Еуфоричното чувство, то то се превръща в още по-голяма цел за практикуващите.
Та според мен ЕЧ си е и цел. Very Happy
Аз мога да се доведа да ЕЧ от нищото, но освен силен енергиен прилив, не съм усещала никакви други последици и ако, както Иван твърди, има изначално някакво намерение, а не конкретно към момента дефинирано такова, то би трябвало, да последва и промяна в такава насока. Е преи мен не е имало промяна.
Още нещо. Установих, че едни усещания, които си имам от край време, май са спонтанни състояния на Квантовото Докосване. Става дума ,за състояние на едновременно усещане на безкрайно голямото и безкрайно малкото едновременно, а усещането за форма е сфера (безкрайно малка точка и безкрайна голям космос). Наблюдавала съм това усещане с голямо любопитство и пълно неразбиране :D :D :D , но нещата се наместват!
Последно, за сега. Освен, че ръцете ме сърбят, непрекъснато да пробвам QE-то, явно имам и промяна в състоянието си, чуствам се гъвкава някак, едни болки в кръста и гърба съвсем заглъхнаха, по-бърза промяна към подобрение в зрението, но за това ще пиша накрая, защото правя комбинация от три техники към настоящия момент...)
А и още нещо,установих, че стигам до QE и само при просто "усещане", на кои да е две точки от тялото си без докосване, само констатация или с гледане в две точки едновременно. И за десерт, смешното. Като си легнах снощи, завладяна от новостта QE :D :D :D
Заспинайки изпадах в него поне 10 пъти явно навлизайки в някяое от нивата(алфа, бета, тета...не ги знам) и това ме сепваше, така, че не успях да заспя, дакато не си се скарах, да престана да си играя! :oops: :roll: :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Намерение винаги има. Осъзнато или не то винаги присъства.
Намерението може да е да излекуваш някого, да му помогнеш в някакво отношение, да промениш ситуация или просто да си поиграеш.
При всички случаи намерението е налице.
Проблемът при повечето хора, които не успяват с даена техника е че те се привързват към резултата. Т.е. толкова силно го искат, че чак му пречат да се прояви.

Засаждат едно семенце и постоянно го откопават да видят дали е поникнало и расте ли. Образно казано.

Точно за това полсеното говори и Magic Woman, когато казва че ЕЧ не трябва да е цел, която да се преследва.
Но то този принцип важи и за първоначалното намерение, което определя и целта.
Това , че има цел не е проблем, докато не сме привързани отчаяно към целта.
А без цел се движим хаотично и безцелно и съответно получаваме хаотични резултати.
Които обаче са ОК тъй като по начало не сме заявили намерение за конкретни резултати.

Има известна доза главоблъскане докато се разбере този каламбур.
И още известна доза опити и грешки докато се усвои на практика.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Alisa написа: А и още нещо,установих, че стигам до QE и само при просто "усещане", на кои да е две точки от тялото си без докосване, само констатация или с гледане в две точки едновременно.
Alisa, това гледане в две точки едновременно не наподобява ли онова гледане, с което се виждаха картинки в дълбочина, които като ги гледаш концентрирано не виждаш нищо?
Per aspera ad astra!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

vqra,това не ми е познато
онова гледане, с което се виждаха картинки в дълбочина
, но ефектът е такъв, както и при докосването-всичко и нищо, разпад.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Alisa написа:vqra,това не ми е познато

Aми това са стереограми, които ако гледаш по подходящ начин /според мен всички точки едновременно/, т.е. като зомби ;) - виждаш определена стерео картина, иначе не виждаш нищо Виж тук!
Per aspera ad astra!
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Alisa, ти май ще измислиш нов метод. :D В което естествено няма нищо лошо естествено, щом действа. ME е Matrix Energetics на Ричард Бартлет, нали каза, че си чела книгата. Там двете точки си взаимодействат една с друга в Енергийна матрица и отново намерението е това, което води до трансформация. Но той го усложнява чрез въвеждането на честоти, връщане в миналото и визуализации, което според мен е трик човек нищо да не разбере и непрекъснато да му ходи на семинарите.

Квантово докосване е QT - Quantum Touch на Ричард Гордън. При него има дихателна техника за натрупване на енергия, която след това чрез намерението се прехвърля към партньора и ако се отнася до болка, ръцете са на мястото на болката.

Аз мога да взема отношение само до QE. Там Франк Кинслоу обяснява, че колкото по-прост се поддържа метода, толкова по-добре. Двете точки се наблюдават като усещания /топлина, структура на плата или кожата/, а не като тези стереограми. Целта е да се отиде отвъд ума. Когато това се случи - ЕЧ се появява спонтанно /може да е само спокойствие/, не е търсен ефект. Наблюдава се този триъгълник. И това е напълно достатъчно. Ако се появят картини, светлини, или чувства на енергия в тялото, вълни и т.н. не трябва да им обръщаме внимание. Умът е този, който иска да взаимодейства. След това, както каза и Иван, трябва да се отстраним от резултата. Това е. Всяка друга техника, се прави преди или след. Не е добре да се бъркат. Но пък това е мнението на Кинслоу. При мен често се появяват визуализации на излекуването на болното място. В крайна сметка всеки държи на собствения си метод, а моето лично мнение е, че са едно и също - имаме намерение и енергия чрез помощта на Свръх Съзнанието /Духа, Висшия Аз и т.н./, която връзка се осъществява в състоянието Чисто Осъзнаване. Никой от тях не е открил топлата вода. Кахуните /магьосниците, пазителите на Тайната /Хуна/ на Хаваите го правят от хиляди години това.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Да ,сега вече прочетох до край книгата на Бартлет, но според мен, образите и всички други усещания, които могат да съпроводят Квантовото Докосване, са сякаш явления на необходимостта или намерението, които се проявяват допълнително, в зависимост от човека, ситуациятя и вероятно други неща. В крайна сметка аз правя нещо на базата на това, което прочетох от теб , а вече и от Бартлет и споделям какво се получава. За това е и вълнението ми сега, защото усещам,че ми харесва, много ми е интересно, а явно и работи и още по-естествено искам да науча повече и да разбера разликите, нюансите и тънкостите в практикуването. :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Alisa написа:... искам да науча повече и да разбера разликите, нюансите и тънкостите в практикуването. :D
Не си разваляй купона с обяснения защо ти е гот и какво точно става когато ти е гот. Това ще те обърка и най-вероятно ще ти намали резултатността.

Колкото повче сиакаш да знаеш, толкова по-нещастен си.
Според мен. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

A
lisa написа:
vqra,това не ми е познато



Aми това са стереограми, които ако гледаш по подходящ начин /според мен всички точки едновременно/, т.е. като зомби Wink - виждаш определена стерео картина, иначе не виждаш нищо Виж тук!
ХА! Весело! Това се получава, като успоредиш погледите.Т.Е всяко око гледа сомо за себе си. ...Еми да, нещо такова с поглед, между две точки и стана при мен търсеното немислене, невиждане...изключване за превключване :D :D :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Колкото повче сиакаш да знаеш, толкова по-нещастен си.
Според мен. Smile
Леле, Иванееее, това ти ли го казваш?! Що продължаваш тогава, да учиш?! :D :D :D
Не си разваляй купона с обяснения защо ти е гот и какво точно става когато ти е гот. Това ще те обърка и най-вероятно ще ти намали резултатността.
На мен ми е гот, че научих изобщо за това, но ми е по-гот, че разбрах как се прави, и ми е още по-гот, че го направих! Ще ми е супер гот и ако навляза в съвършенното приложение....ааааахъхъхъ... 8) :D 8) :D 8) :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

MagicWoman
Всяка друга техника, се прави преди или след. Не е добре да се бъркат
Тук не си ме разбрала май, не правя техниките в един и същи момент, понеже е невъзможно. Практикувам три подхода в един и същи период от време (месец примерно), за едно и също нещо, проблем. Това е! И забелязвам добре разликите в мойте реакции, на всяка техника. В такъв смисъл използвам всяка една с най-доброто което може да направи за различните страни на проблема ми, с намерението, да постигна тъсения резултат. :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор