Квантова Синхронизация (КС)

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Нямам. И аз и мая сме пробвали да работим схора с рак, но според мен те не искат да работят, а се надяват някой да дойде и да ги излекува. Всички хора с които аз съм работил, а доколкото знам и при Мая бе аналогичен случая, се отказаха малко след началото на работа.

Аз лично не вярвам 100% на ГНМ, така че се опитвам да работя с човека и заедно да открием корена на проблема. Т.е. не вземам наготово, като причини това което се цитира в ГНМ. Макар, че го имам предвид.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Иване, темата за КР явно предизвиква интерес. Помислете с Маджик Уоман за няколко часово събиране по повод на техниката. Все от нас я прави реално по книга, в което няма нищо лошо разбира се, но може би наяве да погледнат всички заинтересовани ще бъде ок !
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

Благодаря на Алиса, че ме "доведе" тук в тази тема! :))))Прочетох книгата на Франк Кинслоу и от няколко дни пробвам техниката върху домашните си :))) На мъжа ми почти не му действа или поне не си признава.... (((( Обаче с майка ми постигнах много бърз езултат за хремата й - за нула време й се отпуши носа. Усещането по време на прилагането е много силно с нея. Тя самата усеща някаква вибрация в цялото тяло. Сутринта пък пробвах да "лекувам" изкълчен палец на дъщеря ми. За мен усещането беше много силно. Бях със затворени очи, но "виждах" цялата й аура, която трептеше във всички нюанси на виолетовото, направо невероятно.... после сякаш щях да излетя нагоре...и в този момент усетих как пръстчето на дъщеря ми започна да тупти като че ли имаше малко сърчице в него. След това тя ми каза, че е усетила силно парене в пръста. Хрумна ми една идея - с някои хора влизаме по-лесно в резонанс, както например се получи с майка ми и дъщеря ми . Какво би станало ако двете едновременно прилагаме техниката за трети човек? Имам предвид паралелно? Дали ще се засили резултата?
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Идеята на Ники е добра за КС,а мнението за ГНМ за мен е важно,лично ако трябва да бъда искрен и аз имам някакви вътрешни резерви.
Днес вече се видях с една жена,проблема е открит скоро,определено вярва и ще работи с тези техники,преди време пак с подобни методи е остранила миома,а и вижда че лекарите не се справят и по скоро на тях не им вярва,какво ще стане с времето ще видим.Обясних и техниката и ще прочете книгата!Жената виждам,че има желание да се справи с проблема и знам,че няма да се откаже!
Последно промяна от гената на 16 Мар 2011 13:23, променено общо 1 път.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Според мен правилният подход е да помагаме, доколкото можем, за да докажем, че е възможно да се лекува и без химия и рязане.
А след това да образоваме хората, че е нужна личностна промяна за да не рецидивира проблема.
Иване, на мен ми се струва обаче, че като че ли е по-добре първо да образоваме хората към личностна промяна и след това да прилагаме техниките.

Например, мисля си за този случай, който ти споделих за моя приятел на хемодиализа. Мисля, че ако първо му разясня, че причината за увредените му бъбреци е чувството му за несправедливост и огромните му очаквания от близките му хора. /според Лиз Бурбо, а аз мога да потвърдя, че това е точно така/ и той го осъзнае, половината работа ще е свършена. Съзнанието му ще започне да се пренастройва и техниката след това ще довърши работата.

Интересува ме също един друг въпрос. Познавам енергийни лечители, които твърдят, че не винаги трябва да се помага, защото по този начин можеш да си навлечеш лоша карма. Някои от тях твърдят, че могат да четат в Акашовите записи и така виждали на кого трябва да помогнат и на кого - не. Също така, почти всички смятат, че не могат да лекуват себе си.

Аз, лично не вярвам в това. Мисля, че трябва да помагаме, а ако човек не иска /макар и подсъзнателно/ да се оправи - няма да се оправи. Колкото до това, че лечителите не могат да лекуват себе си, смятам, че е въпрос на погрешни убеждения. Вера Кочовска е първата за която се сещам. Също една германка, която излекува маса народ, вкл. и мен, почина наскоро от рак, защото според нея "беше лекувала не когото трябва". :roll:
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

mary089 написа:и в този момент усетих как пръстчето на дъщеря ми започна да тупти като че ли имаше малко сърчице в него. След това тя ми каза, че е усетила силно парене в пръста. Хрумна ми една идея - с някои хора влизаме по-лесно в резонанс, както например се получи с майка ми и дъщеря ми . Какво би станало ако двете едновременно прилагаме техниката за трети човек? Имам предвид паралелно? Дали ще се засили резултата?
Поздравления mary089, аз също виждам подобни картини, когато правя КС /май пак трябва да прекръстим темата от КР на КС :D /. Това е връзката ни с интуицията. Колкото повече хора прилагат едновременно техниката - толкова по-силен е резултатът!
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Май основното грешка при работа с хора (не с нас самите) е, да се опитваме да им наложим нашата гледна точка за подход, към решаване на проблема им. Ако, човек сам вижда проблем и иска да го реши, той ще намери начин. Ако в този момент сме там- добре, но ако това не е моментът, по добре, да помогнем на човека с това, което на дадения етап осъзнава за себе си. Т.е. само да подпомагаме и насочваме. Ако човекът има нужда от информация- даваме, ако има нужда от съвет- даваме, ако има нужда от лечение- помагаме, но дотолкова, доколкото той иска и търси. Трудно ми е, но се стремя точно към това, защото осъзнавам,че е по-ефективно. И е много индивидуално, понякога вербалната информация се разминава с невербалната, която човекът подава. От нас зависи обаче, да я разчетем и да подходим внимателно и индивидуално според обстоятелства и да приемем и отказа, като вариант!(ъъъъъъъъх! :? отивам да работя над себе си...:lol: :lol: :lol:)

Мари, чудесен резултат, аз не съм получавала такива видения...Сигурно съвместен КР ще даде по-силен и добър ефект. Нали във форума на Франк Кинслоу правят такива, по молба на желаещите или по обща тема ( ~мир на земятя~)
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Alisa написа:Май основната грешка при работа с хора (не с нас самите) е, да се опитваме да им наложим нашата гледна точка за подход, към решаване на проблема им.
Алиса, не се познаваме, но след всичко което чета тук във форума, написано от теб, много се радвам, че си написала този цитат. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

nikimm написа:Иване, темата за КР явно предизвиква интерес. Помислете с Маджик Уоман за няколко часово събиране по повод на техниката. Все от нас я прави реално по книга, в което няма нищо лошо разбира се, но може би наяве да погледнат всички заинтересовани ще бъде ок !
Ники, мислили сме и сме говорили по въпроса с Диана. По-скоро обсъждахме съвместен семинар, отколкото среща. Но има идея в тази посока. Съжалявам, че все ви говоря за семинари, но в момента само от това се изхранвам и аз и семейството ми. Всъщност мислех си моята верси на КР, ако се докаже като успешна, де е една от техниките в семинарите ми за напреднали в бъдеще.
Последно промяна от ivangp на 12 Мар 2011 15:23, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Диана (извинявам се че не те наричам с псевдонима ти, ама толкова ти е хубаво името, имайки предвид и че майка ми се казва така, а и е по-лесно за писане), незнам кое е по-добре да първо и кое второ - образоването или прилагането на техниката.
Според мен зависи от случая.
Ако човека умира или е в кризисна ситуация, няма време да му се обяснява, първо трябва да му се даде отсрочка във времето, да му се докаже, че има алтернативи и после да го образоваме.
при всички случаи някои ще приемат това което им се говори и показва, а други не. Според мен не бива да поемаме отговорност за другите, а само за себе си.
Т.е. правим каквото вътрешно усещаме, че е правилно в момента, пък каквото стане. Но гледаме да не работим на парче (да махнем един симптом и да се бием в гърдите колко сме велики), а да обхващаме глобално проблема доколкото можем.

Пример:
Днес "случайно" срещнах една жена, която идваше да чисти вкъщи. Тя е бивша гимнастичка. С много травми. И много емоционални проблеми, които за момента не осъзнава. Т.е. със супер материалистично виждане за болежките си и сляпа вяра в лекарите.
Мъжът й е моряк и отсъства с месеци. Тя сама се грижи за децата си, като основно ходи да чисти на различни хора. Пуши яко, което за мен е опит за подтискане на негативни емоции и бягство от стреса.
Та тази жена спря да идва да чисти при нас, защото се сецна в кръста. Аз й приложих тогава едно лечение и й казах да си вземе книгата ми. Поотпусна я. Но тя си отиде на доктор, почнаха я с инжекции и т.н. както си му е реда. Та не я бях виждал доста време.
Сега я гледам че си ходи нормално и я питам:
"Как е кръста?" а тя ми казва:
"Остави го кръста, сега ми се е схванало дясното рамо, не мога да си мръдна ръката."
Питам я:
"Как мислиш да го лекуваш?"
А тя:
" Ами ходих на лекар. казаха ми, че имам остеоартрит. Пия Обезболяващи и ще почвам физиотерапия. Но мъжът ми е тук, обзавеждаме апартамент и аз нищо не мога да пипна за да му помогна."
Имайте предвид, че тази жена, като не може да се движи или да си движи ръката остава без работа и без доходи. Т.е. тук имаме много силен ПО. Който тя не осъзнава. Според нея всичко е следствие на травмите й.
В случая аз, ако искам да й помогна, какво трябва да направя? Да започна да я образовам ли? Или първо да й покажа, че лекарите не знаят всичко и че има алтернативи и тогава да я образовам?

Ето какво направих. Питам я: "Имаш ли 15тина минути?" Тя казва: "ДА".
Направих й 10тина минути КР и 5 минути ТЕС с още едно две неща по средата. Преди да й приложа техниките, тя не можеше да си мръдне ръката от тялото. След това я вдигна на 90 градуса преди да й се появи болка. И каза, че почувствала как ръката й се размразява и по нея потича кръв, т.е. затопля се.

След това ми сподели, че всъщност още една нейна клиентка, наша обща позната, й е говорила за ТЕС и че била гледала предаването при Гала.

Накрая ми вика: "Откъде да си купя твоята книга?
Мога ли да ти се обаждам, когато децата ми имат здравословни проблеми?"

Имах в колата си една книга, която бе останала без снимка на корицата. Печатарска грешка. Подарих й я. Искаше да си я плати, но й отказах, така и така не ставаше за продаване.

Според вас повече ли щях да я спечеля, ако бях започнал да й обяснявам за връзката съзнание-подсъзнание, отговорност, негативни емоции и т.н. или като й показах, че промяната е възможна и като тя лично я видя и почувства?

Вярно е, че нашата реалност се твори от нашите убеждения. Но това което прави една мисъл убеждение е закотвянето й чрез емоции и сетивни усещания.

Както е казал народът: "Око да види ръка да пипне!"
Или по-скоро в нашия случай: "Очи да видят тяло и душа да усетят."
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

ivangp написа:Нямам. И аз и мая сме пробвали да работим схора с рак, но според мен те не искат да работят, а се надяват някой да дойде и да ги излекува. Всички хора с които аз съм работил, а доколкото знам и при Мая бе аналогичен случая, се отказаха малко след началото на работа.

Аз лично не вярвам 100% на ГНМ, така че се опитвам да работя с човека и заедно да открием корена на проблема. Т.е. не вземам наготово, като причини това което се цитира в ГНМ. Макар, че го имам предвид.

Днес двама човека с този проблем имат книгата за ТЕС,няма и да са последните които ще научат от мен за техниката,ако има положителни резултати от ефекта и ползата в подобни случаи,ще пиша и споделям всичко за да разберат повече хора!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

ivangp написа:
Alisa написа: Май основната грешка при работа с хора (не с нас самите) е, да се опитваме да им наложим нашата гледна точка за подход, към решаване на проблема им.
Алиса, не се познаваме, но след всичко което чета тук във форума, написано от теб, много се радвам, че си написала този цитат. Smile
Това, уви, е нещо, с което доста отдавна съм наясно, но не намирах начин да преодолея! Е, явно вече имам начина/и. :wink: :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Вярно е, че нашата реалност се твори от нашите убеждения. Но това което прави една мисъл убеждение е закотвянето й чрез емоции и сетивни усещания
Грег Брейдън казва, че емоция + мисъл = чувство. А Чувствата са езикът на който говори Божествената Матрица. Те творят реалност.
В този смисъл по време на епидемията от хепатит по коледа, зададох въпрос във форума на ГНМ и по-специално към Кристиан, дали е възможно това да са лечебни кризи на екзистенциален проблем /според ГНМ ракът на черния дроб е следствие на страх от гладна смърт и лечебната криза е хепатит/, но доникъде не се стигна в разсъжденията. Още повече, че беше само в три града до колкото си спомням. Според мен тук са намесени именно убежденията и подсъзнателните очаквания. Същото важи и за грипа. Направих за себе си проучване в изминалите 2 мес. Всеки път, когато мой познат се разболееше го разпитвах как се е разболял и винаги обяснението беше, че еди кой си около него бил кашлял и кихал. Мъжът ми също се разболя, но не и аз, въпреки, че умишлено не се дистанцирах от него, дори напротив. Силно бях прегърнала твърдението на ГНМ, че няма вируси. :)
Според вас повече ли щях да я спечеля, ако бях започнал да й обяснявам за връзката съзнание-подсъзнание, отговорност, негативни емоции и т.н. или като й показах, че промяната е възможна и като тя лично я видя и почувства?
Да, естествено, че в подобни случаи на такива "болежки" това, което ти си направил е по-добре. Това, за което аз говорех е по-удачно, когато се отнася до тежки и животозастрашаващи състояния. Ако той/тя си няма и хабер, че болестта му е свързана с някакво емоционално състояние, а просто най-ненадейно го е сполетяла, е хубаво да му се помогне в началото да осъзнае, че носи отговорност че това му се случва.
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Диана, аз и в тежките случаи си мисля, че е по-добре да се покаже, а после да се обяснява. Показваш/доказваш, че има облегчаване на даден симптом, без лекарства и после обясняваш кое, как, каво и защо.

В случая с тази жена, тя си има хроничен проблем. Т.е постоянно тялото й "отказва" с различни симптоми. Ту кръст, ту крак, ту рамо и т.н.

А във връзка с изказването на Грег Брейдън и наша предишна дискусия. Аз все още мисля, че мисълта е водеща,а емоцията я следва. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Иване, под събиране аз разбирам всичко, в т.ч.и семинар. Който иска ще намери начин да дойде на каквото и да било. :D Въпросът е да се случи! Техниката е интересна, но ми е интересно нялкой от вас пробвал ли е тази техника за емоционален проблем! Ако да, дайте пример за това как точно развивате техниката.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Публикувай отговор