Квантова Синхронизация (КС)

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

mayadob, струва ми се, че
1. тя не е доизлекувана, защото прекъсва процеса ( примерно силен ПО)
2. КР е приложен не цялостно, а на парче, т.е. с конкретна насоченост-тумор, за по-бърз резултат, а това може би се отразява на парче, т.е не всеобхватно на цялостната личност (физика, психика, разум)
3.Струва ми се, от разбраното и усетено лично от мен с малката ми практика, че при прилагане на КР, без свръх концентрация в ЧО, без конкретен адрес (проблем), започва промяна, но по-обща и незабележима, което иска продължителна и редовна работа, до достигане на някакво ниво на насищане и обрат, от където насетне, да започват трайните и видими промени. Може би при силна концентрация на ЧО, да има по-бърз и качествен ефект на промяна(Ричардовците), но пак не съм сигурна, че там става такава промяна и на нива психика и разум*. Освен това, подразбирам от изчетеното до сега, че има различни степени на дълбочина на навлизане в ЧО, съответно и промени на такова ниво,виж аналогията с главата лук, или ако ти е по-вкусно, напластена баница-първо излапваш коричката, навлизаш на следващо ниво, излапваш и него, после следващ пласт, но всъщност на вибрации, енергии, информация(=)
При КР с конкретно адресирано намерение май става избор на един от многото варианти, същесвуващи успоредно, различен от този, който изживяваме в момента (варианта с проблем), а когато няма точен адрес, всичко едновременно почва да се "сверява" по съвършения модел, по който сме "замислени" от Вселената, или Господ, ако предпочитате, т.е. по нашия първообраз и тогава настъпва равновесна промяна на всички нива и сфери (физика/психика/разум)???...

* едно от трите, без ост. две (физика/психика/разум)

:)
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

ivangp написа:... Според мен, ако някой друг те "излекува", т.е. премахне ти симптомите, а ти само си лежиш, както в случая с тази жена или в други случаи на светкавични, чудотворни изцеления с молитви и т.н., проблемът след време се завръща.....
В тази връзка е интересен случаят на Катя (kate.mj). Които са били на коледното парти, помнят че тя разказа как е била излекувана от разстояние преди 15 (не помня точно колко) години от алергия (или какво там беше по врата) и тютюнопушене. Без нито едното да се е проявило отново. Поне не в същия вид. А и да се е проявило в друга форма, никой не може да потвърди това със сигурност.
Алиса написа:2. КР е приложен не цялостно, а на парче, т.е. с конкретна насоченост-тумор, за по-бърз резултат, а това може би се отразява на парче, т.е не всеобхватно на цялостната личност (физика, психика, разум)
Да, но според ГНМ, е всичко или нищо. Психика, мозък и орган едновременно се променят. Тогава частичното телесно излекуване трябва да е било съпроводено с частична промяна в психиката и мозъка. Защото няма вариант (според ГНМ), в който първо се довършва лечението на физическо (да речем) ниво и след това някое друго.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Мая, спомни си че Катя, каза, че е чела книга, получила е писмо и е била излекувана от разстояние, но това е ставало в период на големи промени в живота й като цяло, както и в психиката й. Тя също е работила върху себе си в този период.
Ако тя не бе работила върху себе си и не се бе променила психически, кой знае какво щеше да стане с проблема й.

За ГНМ - пак казвам, зависи какво наричаме излекуване. Според ГНМ лечебен процес е това което се смята от традиционната медицина за болестотворен процес. Така че е добре да се уточнят някои термини.

Според мен всеки лечебен процес (изчезване на разни уж болестотворни образувания - тумор например- или организми - бактерии, вируси), който не е съпроводен с промяна в психиката е псевдо- лечебен.

Съгласен съм че тяло, психика и душа се лекуват едновременно, макар и физически това да не се наблюдава все още едновременно.
Но кое е лечението - създаването на тумора (в частност), капсулирането му, изчезването му или липсата на рецидиви в бъдеще?
Последно промяна от ivangp на 10 Мар 2011 03:33, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

По въпроса за жената от примера в книгата. Имам чувството, че не става съвсем ясно дотук, че единият тумор изчезва напълно, а вторият намаля драстично размерите си. На предложението да се продължи терапията и след изписването й от болницата тя отговаря, че не желае и че оттам нататък ще се справя сама. Та тя не е излекувана напълно. Ракът остава в нея и впоследствие се разпространява отново. За съжаление не се казва нищо за психическото въздействие от сеансите върху нея. Но важното е, че КР може да се справя с такова сериозно заболяване. Поне от книгата разбираме това. Дано да е така.
Имам вече няколко дни практика в КР и усещам благотворното му влияние. :) Особено ми харесва, че така добре се комбинира с ТЕС.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Колкото хора толкова и истории. Със сигурност не знаем нещо в доста от историите! Малко ми прилича на: "Какво е искал да каже поета с този стих?" :D :D :D ! Според мен само той си е знаел! Че нещата идват от главата вярвам повече от нас се убеждават!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

В това изказване
Femme написа: Но важното е, че КР може да се справя с такова сериозно заболяване.
има две неща с които не съм съгласен.
Първото е че КР е извършила нещо. Т.е. техниката е дала резултат. Изключва се човека правещ техниката.
По-правилно би било да се каже, че човек с КР може еди какво си.
Същото се отнася за всяка техника, вкл и ТЕС.

И второто е, че няма значение кой, се е справил със заболяването. За което вече стана ясно, че не е така. Нямаме справяне със заболяването, а отлагане във времето на развитието му.

Просто малко разсъждения от моя страна, плод за размисъл. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

ivangp написа:Нямаме справяне със заболяването, а отлагане във времето на развитието му.
А защо да нямаме справяне. Понякога имаме. Убежденията на лекуващия се са в основата на нещата според мен. Много добре знаеш, че всички тези допълнителни подходи като хранене, гимнастика, позитивно мислене и пр. са патерици които да убедят подсъзнанието, че нещо се прави по въпроса и му действат като физически стимули. Но ако той е убеден, че се е излекувал с КР, лечението може да е окончателно.

Освен това ме интересува и нещо друго. На семинара ти каза, че премахването на симптомите води до премахване и на самия проблем. Така ли е или аз нещо не съм разбрала. И ако се премахне проблемът, а първопричината остане, тя може би ще доведе рано или късно до същия или подобен проблем. Тогава тези допълнителни подходи вероятно работят по премахване на първопричината.

Просто разсъждавам на глас. :)
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

MagicWoman написа: На семинара ти каза, че премахването на симптомите води до премахване и на самия проблем. Така ли е или аз нещо не съм разбрала. И ако се премахне проблемът, а първопричината остане, тя може би ще доведе рано или късно до същия или подобен проблем. Тогава тези допълнителни подходи вероятно работят по премахване на първопричината.

:)
И мене това ме интересува. Какъв е смисълът от предизвикателството, водата и солта след като не сме работили с първопричината?

И аз така. Просто си разсъждавам на глас :)
Per aspera ad astra!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

MagicWoman написа:Но ако той е убеден, че се е излекувал с КР, лечението може да е окончателно.
Точно така, убеждението е промяна в мисленето. Няма противоречие с това, което написах по-рано. Въпросът е да променим убеждението (мисленето), а не просто да премахнем някакво образование. Поне от това което аз съм чел хората, които са се излекували в дългосрочен план са променили начина си на живот и мислене след премахването на симптомите. Т.е. болестта е послужила като стимул за вглеждане в себе си и личностна промяна. Тези, които са отишли някъде, при някой екстрасенс, лечител, поп, ходжа и т.н. и той е махнал симптомите им, а те са продължитли да си живеят по старому са получили и рецидиви. имено защото е премахнато нещо само на физическо ниво, а не е променено съзнанието.
Освен това ме интересува и нещо друго. На семинара ти каза, че премахването на симптомите води до премахване и на самия проблем. Така ли е или аз нещо не съм разбрала.
Правилно си разбрала. Това бе свързано с работа с ТЕС, а не изобщо. При работа с ТЕС ние постоянно набиваме в подсъзнанието думата ПРИЕМАМ. (те.е спирам да се съпротивявам), включително и на промение. Спирам да се вкопчвам в старите модели и т.н. При ТЕС вървят разни асоциативни процеси, които не са явни, а са подсъзнателни. Пак казвам, че и аз не знам точно как работи ТЕС.
Т.е. в ТЕС тръгваме от симптомите, защото това имаме, а после като почнем да разплитаме кълбото, се стига до интуитивни прозрения, с които се работи. За това е писано в много други теми.
И ако се премахне проблемът, а първопричината остане, тя може би ще доведе рано или късно до същия или подобен проблем.
И това е вярно. Но според мен при по продължителна работа с ТЕС, или при продължителна предварителна работа с други подходи и после един кратък ТЕС се елиминира причината.

Според мен всички техники могат до доведат до излекуване стига да има промяна на човешкото съзнание след тях.
Ако човекът е пасивен и нищо не прави за собственото си лечение, разбирай личностна промяна, вероятността за трайно излекуване, според мен, е доста по-малка.

На последното исках да наблегна и в предишните си изказвания.
А не срещу дадена техника.
Последно промяна от ivangp на 11 Мар 2011 17:58, променено общо 2 пъти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Темата тук тръгна от линка който пусна diorella към форума "Път към себе си". Каква беше изненадата ми, когато видях, че нямам достъп до тази тема там. :roll: ТУК
~ Чудесата които можем да извършим са ограничени единствено от нашето съзнание ~
http://www.nad-dietite.com
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Хмм, дааааа, аз по подобни причини се отказах да пиша в няколко форума и общо взето си се придържам към моя.
Стой си тук. :wink: А линка от началото го оправих. Даже стана по-добре защото не се прехвърляш от един форум на друг за да четеш всичко написано.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

А във връзка с разни раци, мраци и лечения докато пациента си лежи блаженно се сетих един случай. Става въпрос за лечение с друга техника - RECONNECTION. Тя е подобна на КР. При нея се работи енергийно, но общо взето се отхвърлят всякакви праила. Лечителят работи с биополето на пациента и чрез усещането и интуицията си. Т.е. прави това което му идва отвътре. На следващия семинар за напреднали мога да демонстирам. :)
Малко се отклоних.
Случаят е следният, бе ми разказан от жената която е дясна ръка на Ерик Пърл - създателят/откривателят на техниката - Reconnection, тя му организираше поне преди една година семинарите и пътуваше с него.

Случаят ми бе рзказан във връзка с мой въпрос свързан с това, колко постоянни са резултатите от това лечение и не мисли ли тя, че лекувайки с тази техника отнема на пациента възможността за осъзнаване, личностна промяна и научаване на определени уроци.

Та случаят е:
Тя лекува 14 годишно момче с 4 степен на рак на което лекарите дават само 3-4 седмици живот. Детето е "излекувано". За радост на всички. След 3 години ракът се завръща. Тя пак го лекува, но неуспешно и то си отива.

Отговорът й бе, че тя предпочита да не се задълбочава по въпросите, които й зададох и че за нея е важно, че е успяла да му даде 3 години живот, които то не би имало без това лечение. Според нея става това, което трябва да стане. А какво трябва да стане се определя от висш разум. Т.е. тя прави най-доброто на което е способна пък каквото трябва да стане става.

Не я разпитвах повече на тази тема. Тонът й показваше, че не иска да я дискутира. Все пак бе достатъчно открита, да ми разкаже случая.

В Reconnection ( означава - свързване отново) се разказва за много чудодейни изцеления. Не е ясно с каква устойчивост са резултатите при тях. Мисля, че никой не правил статистически изследвания по въпроса.

Отново малко храна за размисъл.

Според мен, във философията на тази жена имаше резон. Остава обаче въпросът: "Можем ли да направим и нещо по-добро?"
Аз мисля, че можем. Дали е така, бъдещето ще покаже.

Според мен правилният подход е да помагаме, доколкото можем, за да докажем, че е възможно да се лекува и без химия и рязане.
А след това да образоваме хората, че е нужна личностна промяна за да не рецидивира проблема.
Имаме техники и за двете.
:)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Ей за тези последните изречения шапка ти свалям!
И аз се стремя към точно това и смятам,че можем да го направим!
Днес прочетох за КС на Франк Кинслоу,още ми е тъмна Индия,но няма отказване,надявам се и понататък вие да ме светните на нещата които ми убягват!Никой не е правил чудеса от първият предполагам?
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

MagicWoman написа:Alisa, nikimm, QE не е енергиен метод. Твърде вероятно е, понеже досега сте практикували енергийни методи, това да е причината тук автоматично да прилагате енергия, която естествено потича от вашето намерение. Говоря го от опит, тъй като ако имам намерение и визуализация на енергия, изтичаща от мен, започвам да усещам енергия в главата си и в ръцете си и да получавам сърцебиене. Но когато правя техниката толкова просто, колкото е описана - няма тези усещания - само усещане на дълбоко спокойствие и радост /в редки случаи чувствам топлина в цялото тяло, но е приятно/. Това резонира в партньора и като следствие започва трансформация чрез образуване на вълни и енергия. И както Франк Кинслоу винаги подчертава - "If it is not fun - it is not QE". Това не означава, че всичко останало не действа - напротив. Но точно тези странични усещания при енергийния метод на мен не ми харесват и чувствам, че това не е моя път, възможно е аз да не правя нещо както трябва. Въпреки, че в "Енергийна медицина" Дона Идън, описва случаи на диагностика и лечение, при които понякога усещанията за болестта преминават през нея и са направо ужасни, а човекът се оправя.
QE може да се практикува многократно и за всякакви проблеми, но във вида в който е описан. Ако правите енергиен метода - не мога да взема отношение.
nikimm, не знам какво значи "да се въздейства и върху отношението ни към резулатата". Отношението ни трябва да е - правим и забравяме - до следващия път.

П.П. Ако чувствате напрежение в главата, това може да е защото се концентрирате. Наблюдението - не е концентрация. Умът е този който се концетрира. Отвъд ума има чисто сензитивно наблюдение.
Днес опитах да се пробвам за първи път и сега чета внимателно темата тук,виждам че точно това с главата се случи с мен днес,а и аз си знаех,че нещо не правя както трябва.Най интересното е,че няколко часа след като се опитвах върху баба ми,тя ми каза че болката и е намаляла,но явно съм далеч от КС на този начален етап!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

В книгата си Кинслоу за разширена КС пише за това как един негов колега го кани на среща и моли да помогне като поработи върху жена му,която е болна от рак и има тумор колкото орех в матката и грейпфурт в черният дроб.Единият тумор след време е премахнат,другият е намален до големина на орех.Изписват жената,но след време почива от рак!
Иване,ти имаш ли комуникации с такива хора които са болни и се работи с ТЕС за изчистване на причината,т.е. емоционалният проблем,който се смята за причината за неговата поява?
Интересно ми е да знам,утре имам среща с жена която има диагноза рак на пикочният мехур и говорих с нея тази вечер по тел и разказах за ТЕС,споменах и за КС,но в тази техника нямам опит.
Видях за пикочният мехур какви емоционални проблеми се посочват,мисля до 23.03 преди да постъпи в болница да имаме положителни резултати,а и аз вярвам,че можем да успеем и че жената,ще се справи!
Стискайте палци!
Публикувай отговор