Квантова Синхронизация (КС)

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
neafeya
Активен
Мнения: 114
Регистриран на: 31 Юли 2008 18:56
Местоположение: Бургас

Квантова Синхронизация (КС)

Мнение от neafeya »

Снощи попаднах на нещо интересно,което искам да споделя с вас.
Повечето от вас,сигурно са запознати,ноо все пак,мен ме увлече и четох до късно :)
тук
Ако има някой,който да сподели още инфо ,бих се радвала :)

Готово :)
Последно промяна от neafeya на 19 Яну 2011 20:33, променено общо 1 път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Запознат съм. Полезно за разкрепостяване на ума от догми. И работи.
Всичко е енергия.
Енергията тече там където я насочи мисълта.
И осъществява заложената в намерениeто цел.


Забележка
: В темата към която води линка има смесване на две понятия. QE (Kвантов Резонанс) и QT. Те са различни понятия. Всъщност цялата тема е за QE а не за QT.
Запознат съм и с двете. :)
Последно промяна от ivangp на 22 Фев 2011 19:33, променено общо 4 пъти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Vasilka
Участник
Мнения: 53
Регистриран на: 21 Сеп 2010 23:59

Мнение от Vasilka »

Tова,което аз разбрах е , 4е може би ефектьт на тес е 4е мозъкът не може да отработва информация от два изто4ника и блокира.Затова се из4истват негативните емоции при едновременно потупване на то4ките и същевременно си настроен на проблема си.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Аз имам няколко успешни опита с квантово докосване, съчетано с ТЕС - всичките са схванати гърбове или болки в гърба.

За мен квантовото докосване изисква много концентрация, може би защото рядко го използвам и нямам много опит.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Пак да наблегна, че това за което се говори в темата и към което води линка не е QT a QE.
Неправилно е озаглавена темата от авторката й в другия форум.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Re: Квантово докосване (QT)

Мнение от MagicWoman »

diorella написа:Снощи попаднах на нещо интересно,което искам да споделя с вас.
Повечето от вас,сигурно са запознати,ноо все пак,мен ме увлече и четох до късно :)
тук
Ако има някой,който да сподели още инфо ,бих се радвала :)
Готово :)
Здравейте, казвам се Диана и съм авторът на тези препечатки от друг форум в който пиша по тази тема: ТУК Методът се казва Quantum Entrainment и може да се преведе като Квантов резонанс. Посетила съм семинар в Германия. Ако нещо ви интересува, питайте. :)
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

MagicWoman, Огромно благодаря за включването! Изчетох всичко на един дъх. Сега ще асимилирам и... :D ще пробвам :D :D :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
bulgi
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 03 Фев 2007 21:24

Мнение от bulgi »

А аз четох, четох и нищо не разбрах :oops:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Хм, дааа...малко нещо ми е трудно, да се концентрирам и откъсна от света.Усещам докосването на 2 точки, усещам себе си, но и всичко наоколо сякаш ми се натрапва още-по настойчиво. В кратките моменти, в които успея, да потъна в нищото, няма емоция и изскача някоя мисъл- бау! Тя може, да е свързана с конкретен проблем от дневния ми ред. Гледам, да я направя положителен факт и пак, да спра да мисля.Това ли е? Да допълня, че работейки сама със себе си не се получаваше, като пробвах с друг човек, "стана нещо", после пак пробвах със себе си и май съвсем "стана". :roll:
ПОМОООЩ! :D :D :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Alisa написа:Хм, дааа...малко нещо ми е трудно, да се концентрирам и откъсна от света.Усещам докосването на 2 точки, усещам себе си, но и всичко наоколо сякаш ми се натрапва още-по настойчиво. В кратките моменти, в които успея, да потъна в нищото, няма емоция и изскача някоя мисъл- бау! Тя може, да е свързана с конкретен проблем от дневния ми ред. Гледам, да я направя положителен факт и пак, да спра да мисля.Това ли е? Да допълня, че работейки сама със себе си не се получаваше, като пробвах с друг човек, "стана нещо", после пак пробвах със себе си и май съвсем "стана". :roll:
ПОМОООЩ! :D :D :D
Alisa, наблюдението не е концентрация. Затова се наблюдават две точки. Ако наблюдаваш една точка, умът се концентрира, тъй като се съсредоточава напълно върху това, което разглежда. Но умът не може да разглежда две неща едновременно и тогава зависва. Това е нашата цел - да отидем отвъд ума. Да изскочи някоя мисъл е съвсем нормално, не е нужно да я правим каквото и да било, нито да се опитваме да спрем да мислим. Нежното връщане на вниманието върху двете точки естествено прекратява мисленето. Това състояние се нарича Чисто Осъзнаване и рефлектира върху ума чрез изпитването на еуфочувства, вариращи от спокойствие до блаженство и екстаз. Когато се почувстват, наблюдението на този триъгълник е достатъчно да се задейства процеса на трансформация, било то лечение или сътворяване на желана действителност. :) Това беше само едно уточнение, мисля, че се справяш чудесно!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Благодаря за отговора, но все пак не разбрах, трябва ли да се получи пълно сетивно откъсване от настоящето(не чуваш, не виждаш, не усещаш...) или не? Сега още чета "енергийната матрица" и почвам да се питам, загубата на съзнание задължително подтвърждение на моменталното и пълно нищо ли е, в което става трансформацията или личен прийом на Бартлет, за по-голяма атракция?
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

В QE няма загуба на съзнание. Напротив съзнанието присъства. То е наблюдателят, който наблюдава себе си, как наблюдава двете точки.
Еуфоричното чувство което се цели при този процес е разковничето, а не загубата на съзнание.
При Ричард Бартлет има доста недомлъвки и недоизяснени неща.
И двете му книги са пълни с много оби приказки и малко конкретна информация.
Според мен той или не разбира точно какво се случва в неговия метод или извърта нещата за да станат по-неясни. Последното с комерсиална цел разбира се. Поне според мен.
Последно промяна от ivangp на 16 Фев 2011 21:03, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Еуфоричното чувство което се цели при този процес е разковничето
Значи, не съм успяла... :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Хора, успях! С друг човек. Получи се усещане за сливане точкие, после с "мен", усещане за енергията на човека и на "него" и "мен". Усетих мое полюшване, ръцете ми се вдигнаха в лактите, главата ми се отмята на няколко пъти назад. Една обща вибрация и усещането "това е!" Имаше леко полюшване и на човека, но после ми каза, че умишлено се е задържал да не падне. Твърди, че проблемът, го няма... Ще има проверка! :D :D :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Alisa, ти МЕ /Matrix Energ./ ли правиш или QE? При МЕ има прехвърляне на енергия, а при QE - резонанс, т.е. твоето състояние на Чисто Осъзнаване рефлектира върху партньора ти. Самият Бартлет казва в книгата, че не е задължително хората да губят съзнание, а го прави с цел демонстрация. Моето лично мнение е, че тази демонстрация заляга като убеждение в подсъзнанието у хората наблюдаващи процеса и това се случва после и с тях. На семинара на Франк Кинслоу по време на практиката, почти всички се люлееха. А тук когато го правя, много рядко се е случвало. По време на QE няма откъсване от настоящето, напротив когато усетиш че си в това състояние, вече можеш да върнеш мислите запазвайки пълно Аз Съм Присъствие в настоящия момент.
Еуфоричното чувство което се цели при този процес е разковничето, а не загубата на съзнание.
Само едно уточнение: Еуфоричното чувство е следствие, а не цел. :)
Публикувай отговор