Как да лекуваме гъбички по ноктите

Информация за здравословен начин на живот.
Потребителски аватар
ivangp
Site Admin
Регистриран: 01 яну 1970 02:00

Мнениеот ivangp » 27 окт 2011 16:14

Дясната страна на тялото, според дебелите книги, е свързана с лява мозъчна полусфера, която от своя страна е свързана с логиката. Дали не е там разковничето?
Търсене постоянно на логиката и обясненията за това и онова.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.

paraboloid
Напреднал
Регистриран: 24 авг 2011 16:18

Мнениеот paraboloid » 27 окт 2011 16:48

Е, благодаря за инфото! Точно това нямаше да се сетя. :D Мъжът ми все твърди, че съм скарана с логиката. А за обясненията...ми така си е. Май непрекъснато ровя, търся, искам да си обясня, не приемам нищо на доверие. Явно съм се изкривила в тази посока.

mayadob
Яка ТЕСла
Регистриран: 29 мар 2008 18:32

Мнениеот mayadob » 27 окт 2011 21:52

ivangp написа:Дясната страна на тялото, според дебелите книги, е свързана с лява мозъчна полусфера...
Малко случайно минавам през темата, но мернах това и искам да го коментирам. Има една дебела книга (До ин), според която зоните са разположени шахматно. Не мога да кажа точно, но беше нещо такова - лявата част на мозъка управлява дясна ръка, лявата част на ханша и десния крак. Аналогично дясната - обратно. Когато това се види означено на картинка, лесно се вижда шахматното разполагане. (В случая може да има връзка с логиката, за това не коментирам)

iglika
Участник
Регистриран: 12 яну 2012 21:02

как да лекуваме гъбички по ноктите

Мнениеот iglika » 26 фев 2013 20:05

моля ви, ако някой знае-преди време прочетох някъде тук за лечение на гъбички по ноктите с цитросепт и спирт но не си записах съотношението.Знаете ли нещо по впроса?

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin

Мнениеот ivangp » 27 фев 2013 11:00

Аз съм си ги лекувл с компреси през ноща с кислородна вода или с ММС.

vladopetkov
Участник
Регистриран: 19 юли 2010 21:04

гъбички по ноктите

Мнениеот vladopetkov » 11 мар 2013 23:33

Да, с MMS гъбичките се изтрепват доста ефикасно. Става също с нощни компреси с ябълков оцет и вода (1:1) , а през деня се намазват тънко с естествен боров терпентин. Има го и в аптеките и в железарските магазини. Хубаво е вечер краката да се измиват във вода с морска сол или със сода бикарбонат.

christa
Участник
Регистриран: 11 сеп 2010 09:37

Мнениеот christa » 13 апр 2013 05:45

Вяра и Иглика, моля, споделете опита си, какво стана с гъбичките ви?

vqra
Майстор
Регистриран: 18 яну 2010 15:20

Re: гъбички по ноктите

Мнениеот vqra » 06 окт 2013 16:36

vladopetkov написа:Да, с MMS гъбичките се изтрепват доста ефикасно. ........

При мен с ММС се размножиха и им повлия зле. След това прочетох тук, че има видове гъбички, на които ммс не може да помогне даже влошава положението. Аз го разреждах с вода и въпреки това ефекта беше влошаване на положението, по-силен сърбеж и изгаряния между пръстите на краката, така че изоставих ммс-а за този проблем.
Последна промяна от vqra на 06 окт 2013 17:36, променено общо 1 път.
Per aspera ad astra!

vqra
Майстор

Мнениеот vqra » 06 окт 2013 17:26

christa написа:Вяра и Иглика, моля, споделете опита си, какво стана с гъбичките ви?
.

Съжалявам christa, но чак сега виждам въпроса ти. Признавам, че не следя всичко във форума и рядко влизам тук.

От гъбичките нямам и помен, но лечението ми е продължително и изисква поне 3 месеца постоянство, а е и доста скъпо удоволствие. Аз лично не успях да излекувам ноктите си с нетрадиционна медицина. По принцип съм против лекарствата, но желанието ми да имам здрави бели и лакирани нокти през лятото беше по-силно, така че 3 месеца пих дифлукан и низорал по схема, а това са много силни лекарства, които съсипват черния дроб.Пиех и Zink efervens - шумящи таблетки по едно хапче дневно в чаша вода. За да неутрализирам влиянието им пиех по 2 пъти на ден регенил, който пречиствал черния дроб. При положение, че лекарствата бяха предостатъчни за черния ми дроб в продължение на 3 месеца не пиех никакво кафе, алкохол и не ядях нищо сладко. Дори и от сладки плодове се лишавах през първия месец на лечението, тъй като гъбичките се хранят със захар. Никакво пържено, свинско месо и мъхести плодове като ягоди, малини, капини, дюли, праскови, кайсий и т.н. Отделно всяка вечер правех бани на краката си с калиев перманганат и вода. Всички мъртви участъци от ноктите и кожичките трябва да се премахнат след банята с калиев перманганат с подходящи клещички, нокторезачки, скалпели или с каквото имате под ръка. Колкото е възможно по-малко вода, тъй като гъбите обичат водата. След къпане, баня на краката и други водни процедури, краката старателно се подсушават. Аз след избърсване ги изсушавах със сешоар. След това ноктите или каквото е останало от тях :)) се намазват с eczoderil флакон. След 10 минути се пръскат с lamizil спрей. След още 10 минути се мажат с йод и накрая "тежката" процедура завършва с намазване с крем Canespor. И така 3 месеца всяка вечер. Още в началото на лечението банята и всички открити площи се дезинфекцират с доместос или белина ачи. Всички обувки се третират с формалин (40 %), като се мажат отвътре с памук, който се оставя във върха на обувката. След това се завързват в полиетиленови пликове, чувал или каквото има и престояват най-малко 24 часа. Всяка вечер чорапите, които си носил през деня, след изпиране се изваряват 15 минути във вряща вода. А и всички ползвани чорапи в наличност претърпяват същото. След 3-те месеца на лечение вече не ми се ядеше сладко, което преди това ядях в промишлени количества. Най-радостното е, че ноктите започват да израстват от към дъното бели и здрави, но израстването е бавно. За да израсне здрав нокът са нужни 6 месеца. Трябва да се продължи с цинка и след това. Лични чехли, пантофи, които никой друг да не обува. Лични прибори за нокти, които изварявам от време на време все още и задължително дезинфекция на банята с хлорна вар, белина, доместос и подобни, които миришат гадно. След като ми израстнаха хубави нокти и спрях процедурите, реших, че потенето на краката ми предразполага към гъбички и го елиминирах с Odorex foot. Пръскаш краката 3 вечери и после 15 дни не се потят изобщо, в каквото и да си ги напъхал.

Сега профилактично ги мажа с ябълков домашно приготвен оцет и веднъж седмично правя вана на краката си с морска сол, сода за хляб и едно зрънце (съвсем малко) калиев перманганат.

Това е моят успешен опит с лечението на паднали нокти на двата палеца. Аз третирах всичките нокти за всеки случай. Той изисква много воля. Ако някой знае по-лесен начин на лечение, ще ми е интересно да го чуя. ММС, както писах по-горе не помогна за моя вид гъби, а само ги размножи и ме изгори.
Per aspera ad astra!

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin

Мнениеот ivangp » 06 окт 2013 19:21

Oт поста ти за ябълковия оцет бях останал с впечатление, че си ги излекувала с него.

vqra
Майстор

Мнениеот vqra » 06 окт 2013 20:44

ivangp написа:Oт поста ти за ябълковия оцет бях останал с впечатление, че си ги излекувала с него.

Не, тогава не знаех, че може да се излекуват с ябълков оцет. След края на терапията с лекарствата, новите нокти бяха израснали не повече от 3, 4 мм и тогава прочетох, че ябълковия оцет лекува гъбички и неутрализира ph, като чисти и черния дроб и започнах да го пия и да се мажа. Може би той е допринесъл доста за пълното израстване на здрави нокти и липса на рецидив. Човека който ми назначи терапията с лекарствата, ми каза, че инфекцията е в черния дроб и трябва да се изчисти вътрешно и че само с мазане няма да се излекувам. Затова се реших да ги пия. Няма как да пробвам дали само с оцета ще се получи същия ефект, тъй като вече ноктите ми са здрави, но предполагам че е така, защото той се приема вътрешно, неутрализира киселата среда на организма, която предразполага за развитие на гъбички от всякакъв вид. Чувствам се добре от него. Цветът на ноктите ми е все още бял и нямам рецидив. А и много рядко изпитвам глад за сладко, какъвто гъбичките провокират. Важно е и че може да се пие непрекъснато. Нещо като да ядеш по една ябълка на ден е, защото не вреди като лекарствата и това ме устройва за сега, докато не открия психологичната причина на която води до кисела среда на организма ми и поява на гъбички.
Per aspera ad astra!

christa
Участник
Регистриран: 11 сеп 2010 09:37

Re: Как да лекуваме гъбички по ноктите

Мнениеот christa » 12 окт 2013 22:42

Вяря, много благодаря на теб и на всички за споделения опит! На мъжа ми гъбичките са по ноктите... иначе и аз съм против силните лекарства, та мисля да пробваме другите варианти
Ако не помогне по мекия варият, тогава ще помислим и по твоя метод,
Но имам въпрос: относно третирането на краката ясно, а що касае чорапите и обувките какво? Не се ли появявят отново, ако не ги обработим и тях
А формалин откъде да намеря, по аптеките няма!

vqra
Майстор

Мнениеот vqra » 21 окт 2013 06:14

Формалин за третиране на обувките от тук например, или от познат в болница.
Преваряваш всички ползвани чорапи - 15 мин във вряща вода, а след това онези, които са ползвани през деня - докато трае курсът на лечение.
Per aspera ad astra!

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin

Мнениеот ivangp » 09 авг 2017 20:28

taniaet написа:Прочетох за лекуване на гъбички по ноктите -с кислородна вода-но не е указана какъв процент да е водата и как се процедира-само се маже ли, или с компрес цяла вечер?Моля ако някой знае да сподели . И също ако се е лекувал с ТЕС?

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin

Мнениеот ivangp » 09 авг 2017 20:30

С обикновена кислородна вода от аптеката. 3%. Натопява се памук с кислородната вода , слага се на нокътя и се завива с найлоново фолио. Оставя се да престои за цялата нощ. На сутринта се сваля.

Върни се в “ЗДРАВЕ”