Limitless предизвикателство

Информация за здравословен начин на живот.
Limitless
Активен
Мнения: 135
Регистриран на: 01 Фев 2012 17:01

Limitless предизвикателство

Мнение от Limitless »

Всъщност моето не е точно предизвикателството. Изчетох една книга за методът Гейбрил, как един човек кара тялото да иска да е слабо и обяснява емоционалните причини и т.н.
Аз използвах неговите мисли от там, само че си ги структурирах с ТЕС и си създадох сам нещо, което работи за мен.
Главната ми цел бе да накарам тялото ми да иска да е слабо, защото така ще се чувства сигурно и в безопасност, както вие казвате "да няма нужда от буфер".
Бях чел на Иван темата за това сурово предизвикателство, но не съм го премислял. Просто се храня с плодове, зеленчуци, ям салати, пия витамини и много вода. Всъщност ям и кренвирши. Нямам нужда да ям сладко, нямам нужда да ям мазни и калорични храни, да пия кафе и т.н. Всичко е леко и приятно. Мисля, че сладкото се яде от липса на любов. Нямам толкова голямо желание да тренирам, но ако го ТЕСна ще имам и ще тренирам, просто не ми се иска сега. За горе долу седмица съм свалил 2,3кг. Като се замисля 2 минути по - късно...... Защо да не тренирам? Направих един ТЕС и отивам, приятна ми тренировка!
Чувствата са най - голямата сила, ако играят за теб и най - голямата слабост, ако играят против теб. Limitless

Не е важно колко силно те удрят, важно е колко удара можеш да поемеш и да продължиш НАПРЕД!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ей супер е, че писа за твоето предизвикателство и най-вече за това, че ядеш кренвирши.
Преди около седмица гледах едно предаване "Баркод" в което темата бяха кренвиршите. Какво има и няма в тях, колко струват, на коя фирма са най-добрите и т.н.
Аз кренвирши не ям и не съм ял от години, та не бях им заглеждал и цените. Оказа се, че кренвиршите струват между 9 и 14лв/кг. Най-1есто около 10лв/кг.
Най-добрите бяха на "Леки".
Но откакто гледах това предаване един въпрос не ми дава мира.

При положение, че всички знаят, че кренвиршите са долнопробен колбас, че се правят от всичко друго, но не и от месо и че са пълни с химия, с кой акъл някой си купува кренвирши за 10 лв вместо да си купи чисто месо за 8лв/кг.?
Килограм свинско от бут без кост е 8-9лв/кг.

Та би ли ми отговорил на този въпрос?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Limitless
Активен
Мнения: 135
Регистриран на: 01 Фев 2012 17:01

Мнение от Limitless »

То нещо полезно остана ли? Те и цигарите са вредни, ама цигарите ги купуват. То всеки гони стреса с алкохола, защо не го гонят с ТЕС?
Чувствата са най - голямата сила, ако играят за теб и най - голямата слабост, ако играят против теб. Limitless

Не е важно колко силно те удрят, важно е колко удара можеш да поемеш и да продължиш НАПРЕД!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Аз не питах за другите, а за теб. Ти защо ги купуваш?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

Моите деца страшно харесват кренвирши ( пък и понеже не им позволявам да ядат колбаси , много рядко се купуват такива у дома и това ги прави нещо като " забранен плод ", т.е. още по-съблазнителни ) . Когато родителите ми купят за котките кренвирши и децата ги зърнат направо от котешките чинийки си взимат ! :evil: .
А на месото все се мръщят .. както и да го сготвя . Моето лично обяснение е ,че в кренвиршите , колбасите и другите " месни продукти " ( някои от които без месо ) се влагат доста овкусители ( глутамат особено ) и прочие стимулиращи вкуса химикали , та затова ( децата особено) ги предпочитат . Това важи и за разните царевични пръчки , чипсове и всички хранителни боклуци за деца .
Не съм гледала предаването за кренвиршите , но по принцип те са от най-евтините колбаси , родителите ми купуват някакви пилешки , които са около 3-4 лв./кг , т.е.от най-евтините . Още едно предимство на кренвиршите ( особено за възрастни хора , самотни такива , с малки доходи ) е и това , че можеш да си купиш един кренвирш и да си вечеряш , а 100-200 грама месо някак си .. кофти ще те изгледат в магазина .
Това са моите наблюдения . За съжаление хората ( около мен ) много рядко се замислят какво ядат ...
Limitless
Активен
Мнения: 135
Регистриран на: 01 Фев 2012 17:01

Мнение от Limitless »

Е аз ги ям кренвиршите само и само, щото не ми се готви месо. Не мога, нямам желание, и не искам да готвя, не искам да правя и ТЕС за това.
Чувствата са най - голямата сила, ако играят за теб и най - голямата слабост, ако играят против теб. Limitless

Не е важно колко силно те удрят, важно е колко удара можеш да поемеш и да продължиш НАПРЕД!
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Спроред мен, хората купуват и ядат кремвирши, защото са вкусни. Особено с подходяща горчица. :oops: Аз също имам слабост към това, но от доста време реших този проблем по следния начин: купувам си 1 кремвирш и го държа в хладилника; всеки път като искам да си хапна, знам, че имам и това поне на 50% ми намалява желанието, а ако посегна към него - представям си какви гадости съдържа, ама много обстойно си го представям и се отказвам. Като изсъхне, го изхвърлям и така, до следващия път в който като прещракам, дояжда ми се и пак си купувам. На практика изхвърлям поне 2 кремвирша месечно, но не съм изяла нито един от повече от 2-3 години. Много смешен подход, но при мен поне действа. :D
Кажете нещо повече за този подход за програмиране на тялото; силно ме заинтригува. Иска ми се да смъкна още няколко килограма, ама от доста време тялото ми е решило, че така му е добре и не иска. Броя калории, натоварвам се, но кантарът почти не отлепва. За 3-4 месеца съм свалила само 1,5 кг. Вярно е, че теглото ми се води здравословно за моите години и височина, но ми се иска да поотслабна още.
Limitless
Активен
Мнения: 135
Регистриран на: 01 Фев 2012 17:01

Мнение от Limitless »

Уху, продължавам, всичко върви като по вода. Започнах да изпитвам силно желание за убийствени тренировки, след които плувам в пот. Преди след тренировка се задушавах, заради астмата ми. Сега не се задушавам, каквото и да правя, след тренировка, след сън, преди сън, нямам никакво задушаване. На скоро вървях по моста към центъра, и дишах като птичка свободно, и се чудех колко е скучно да дишаш нормално и няма с какво да се бориш и започнах да правя ТЕС по моста, то беше късно и тъмно, нямаше жива душа и нищо не се виждаше.
Вече се чудя дали имам астма или само си мисля, че я имам. Снощи ми се случи нещо много странно, както си говорех с един приятел и той ми каза нещо да му помогна и мозъка ми изключи и си помислих, че може да ми е паднала кръвната захар и днес хапнах малко шоколад, за да разбера. То беше само моментно, сега се чувствам ужасно добре и ще продължавам да действам и ще се откажа само през трупа ми.
Чувствата са най - голямата сила, ако играят за теб и най - голямата слабост, ако играят против теб. Limitless

Не е важно колко силно те удрят, важно е колко удара можеш да поемеш и да продължиш НАПРЕД!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Сигурно е от химията в кренвиршите. Надрусан ми се виждаш. :twisted: :shock: :P



Това е шега!
Ако продължаваш така, току виж и аз съм проял кренвирши.
:D
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Limitless
Активен
Мнения: 135
Регистриран на: 01 Фев 2012 17:01

Мнение от Limitless »

Иване, с глас ме накара да се смея! Благодаря!

Ей сега ходих да тичам, потичах си и като спрях такъв астматичен спазъм направих, че ******* майката направо. Крайно се вбесих, че заради шибаната си астма не мога да постигна нищо в шибания живот. О вече почвам да се отчайвам, че никога няма да си излекувам шибаната астма.. :twisted: :twisted: :twisted: Имам чувството, че като на студен въздух се уморя и после край и веднага правя спазъм :evil: :evil: :evil:
ВИЖДАМ, ЧЕ ИМАМ ДОСТА РАБОТА С ТЕС, ЗАПОЧВАМ ВЕДНАГА!

Иване, четох че с хомеопатия се лекувала също астма, ако може да ми препоръчаш нещо, защото имам цели да гоня.. :evil: :evil: :evil:
Чувствата са най - голямата сила, ако играят за теб и най - голямата слабост, ако играят против теб. Limitless

Не е важно колко силно те удрят, важно е колко удара можеш да поемеш и да продължиш НАПРЕД!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Аз не бих разчитал на хомеопатия. По-добър вариант е от лекарствата, но пак е патерица на която се опираш. Нещо извън теб, за което някой друг мисли и носи отговорност и естествено вина, ако не проработи.
Астматичните пристъпи се овладяват най-бързо и лесно с дишане по Бутейко. Инфо има много в нета. Накратко дишаш повърхностно, плитко и често, така, че основното количество въздух в дробовете ти да не се променя. Това води до натрупване на въглероден окис в кръвта и отпускане на мускулатурата. Което от своя страна освобождава всякакви спазми. Пусни си търсачка във форума! И преди съм писал за това дишане.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Limitless
Активен
Мнения: 135
Регистриран на: 01 Фев 2012 17:01

Мнение от Limitless »

Хаха, току що ходих да тичам отново, както винаги ненаспан и т.н., не ми пука, важното е да си постигна целите!

След като спрях тичането след 5-тата обиколка и мислех да правя още, 10, но пак астмата, пробвах Иване дишането на Бутейко, ама нищо, същата работа. Реших, че съм достатъчно силен и мога да се излекувам и че повече няма да използвам инхалатора и се прибрах сега преди малко и бутейко пробвам никакъв ефект пак. Сложих рейки ръце на белите дробове, без символи, без нищо.. и то взе че ми намали спазъма.. За първи път повярвах, че рейки все пак работи. Сега в момента още се задушавам, но ще чакам да ми мине........

Иване, искам да ми кажеш мнението си за това: http://www.youtube.com/watch?v=zRjRL2kNMRk#at=640 ..
Чувствата са най - голямата сила, ако играят за теб и най - голямата слабост, ако играят против теб. Limitless

Не е важно колко силно те удрят, важно е колко удара можеш да поемеш и да продължиш НАПРЕД!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Лимитлес, аз правя дихателни упражнения. Всички упражнения работят, вероятно по различен начин, но основната хубост на упражненията е че те подкарва към внимание към нещо. То по чисто физиологичен начин, както често го наричаме, закарва вниманието към "проблемна" зона. Т.е. след упражнението , а и по време на упражнението ОСЪЗНАТОТО ВНИМАНИЕТО е това което лекува. Вероятно и Бутейко работи, не съм го правил. Прави го и пробвай да разбереш по време и след упражнението повече за себе си ако искаш. Това посред мен включва какви емоции имаш след упражнението и какви физически усещания, без да искаш да ги променяш. След продължителна употреба на упражнения емоциите започват да излизат, като тапа от шампанско. Идеята е само да го осъзнаеш, нищо повече. Трансформацията после идва сама . Няма нужда от чакане на резултат. След време на постоянство с определено упражнение ще е достатъчно само едно вдишване примерно , за да разбереш какво става у теб, но не би трябвало да се пресилва. Не е хубаво по мои наблюдения и да се иска повече от тялото или психиката отколкото те в момента са подготвени. Още нещо за упражненията, често след тях наред с "неволите", които излизат се появява почти винаги и едно приятно усещане, за което най-хубавото е само да бъде открито , нищо повече. Ще ти споделя едно много просто дихателно упражнение , което правя и почти винаги действа. Затварям очи и започвам да дишам както мога в момента. Единственото , за което внимавам е какви промени предизвиква въздуха, когато навлезе или излиза от мен ( пример: огъване на определени прешлени, издължаване на определени зони от гръбнака, извиване на тазовите прешлени назад и т.н. и в това време има само едно намерение заради което правиш упражнение). Правил съм това упражнение за всичко и работи в зависимост от моето намерение, а иначе упражнението е едно и също. Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Limitless
Активен
Мнения: 135
Регистриран на: 01 Фев 2012 17:01

Мнение от Limitless »

Ники имам чувството, че говориш, но нищо не казваш......
Кажи ми по - точно какво правиш за да го пробвам и аз......

Преди малко ходих да тичам, този път станах късно, защото режима ми е развален и вечерта въздуха е топъл. След 5-тата обиколка спрях да си почина, нищо общо като тичане в студения въздух. Когато спрях пак имах леко задушаване, но си казах да ти *** п******* м****, след това станах и направих още 6 обиколки на стадиона, някои които бяха на спринт.........
Факт е, че като тренирам в студен въздух и като седна да си почина става мазало с дишането ми.
Чувствата са най - голямата сила, ако играят за теб и най - голямата слабост, ако играят против теб. Limitless

Не е важно колко силно те удрят, важно е колко удара можеш да поемеш и да продължиш НАПРЕД!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

А правил ли сис ТЕС за това.
Limitless написа: Факт е, че като тренирам в студен въздух и като седна да си почина става мазало с дишането ми.
Въпреки че студеният въздух ми влияе еди как си..........
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор