Как да излекуваме "нелечимите" болести.

Информация за здравословен начин на живот.
Публикувай отговор
Radinela
Участник
Мнения: 28
Регистриран на: 18 Окт 2011 23:35

Мнение от Radinela »

Иване, изобщо не ми се струва ерес. Аз съм далеч от институционалната представа за Бог. Ние сме божествени частици, Бог е в нас, но самият факт, че не сме изначални и че очевидно имаме доста примитивни страни и несъвършенства, за мен е достатъчен, за да смятам, че ние не сме Бог (не казвам, че в нас не е заложено достигането му). А и ние не сме създатели на вселената, на земята, слънцето, водата и въздуха, на тънкия и съвършен баланс, нужен, за да има живот.... Не сме създали живота!

Alisa написа:Escapelina
Alisa написа:
Навярно от там, от където тръгва всичко, довело ни до този момент. От това, как човекът, като явление композира този свят, в който се позиционира.
А не мислиш ли, че просто Господ е задал света и телата ни така, че някои неща да ни вредят, а други да са полезни за нас (с вариациите и изключенията, разбира се). Да, дал ни е вратички, които сами да открием, за да се измъкнем, но не мисля, че човекът е гигантът, който определя правилата на цялата вселена.
Alisa написа:Да това е простия и лесен за оправдание вариант, където отговорността е извън нас.


Не бих казала, че отговорността е извън нас в този случаи и че за нещо ни оправдава. Наша е отговорността за създаването на съзнателно или поради немарливост и липса на знание зло и вреда. Наша е отговорността да изучим и опознаем действителността (затова ни е дадена способността да мислим разумно и да изследваме емпирично) и себе си и да се освободим от демоните си, които ни правят нещастни и вредящи.

Но целият този ред във вселената, физичните закони, природата и т.н. са тук преди нас да ни има. Огънят пари, топли и гори, водата мокри, като паднеш, падаш надолу и боли, когато ти е студено е кофти....това вероятно са го забелязали първите хора на света. А не са го създали.
Alisa написа:Понеже въпросът ти е много хубав, той продължи да ми се върти в главата и това, което мога да добавя само е, че всъщност недоволни от наличната композиция, все повече хора търсят как да прекомпозират нещата така, че да няма това, което не им харесва. Забелязваш ли тази тенденция!?


Да, забелязвам я и не я отричам. Напротив, чудесна е и е очевидно, че версията за света, зададена по default, може да бъде преодолявана и променяна от единици хора, които вероятно ще стават все повече.

Alisa написа:Аз бих казала тук, че причината може да е една и съща, но не е в радиацията а в страха от нея. Помисли ли, за този вариант?


Ами тези, които не са се замисляли и на които им е казвано, че няма опасност за тях. На местните жители в областите, засегнати от добива на шистов газ в Еквадор, им е било казано, че е абсолютно безопасно за здравето им. Обаче въпреки това, те са започнали масово да боледуват. Ами цигарите - нали в началото дори са ги препоръчвали на спортисти! Всички са мислили, че е много полезно да се пуши. Алкохолът също е бил смятан за безвреден по време на бременност, докато не започват случаите на родилни дефекти и накрая лекарите не правят връзката с пиенето на алкохол (ако разсъждаваха като теб, досега още да не са я направили ;) )

Alisa написа:А варианта, всеки се разболява в различна степен, или не се разболява, в "следствие на радиацията", понеже е в различно състояние на духа и тялото към този момент?(като с мишките и вероятно и други варианти)? Варианта на съвпадане на някаква друга причина(знайна или незнайна) с момента на радиацията? Закономерности има, но дали виждаме всичките взаимовръзки? В крайна сметка всеки си обяснява нещата само в рамките на това, което знае и това е нормално! След месец, година, 20 години може да имаме съвсем друго обяснение, на базата на откриването на други обективни и субективни взаимовръзки.
Ако ти знаеш всичко за връзката радиация- разболяване, за абсолютно всички, може би СИ Господ? :wink: :D


Със сигурност не виждаме всички взаимовръзки, но все пак науката има голям напредък именно защотото следва логиката на научните методи за добиване на знание за обективната реалност. Тези методи се развиват естествено. А ти с някои от горните си ръзсъждения се опитваш да прескочиш напълно основни закони на научното изследване, което си е твое свещенно право разбира се ;).
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

MAG2001 написа:Защо не едновременно във всички посоки-като звездичка?!
Поне аз така го виждам "всепосочно", или както казва Гената-"напред и нагоре" и аз бих допълнила"И назад и надолу".
О.к ,сигурно пак си прав, аз обаче продължавам да го виждам като пулсираща звезда, като снежинка...абе аз под "всепосочно" разбирам от центъра във всички посоки...иначе ми изглежда недоразвито развитие..такива са ми понятията в главата :oops:
Това не е всепосочно. Изпускащ една посока, тази обратно към центъра. Аз го виждам от центъра навън във всички посоки и обратно към центъра. :)

MAG2001 написа:
ivangp написа:И затова абсолюта на който и да е полюс е утопия. Природата търси и намира баланс, винаги. За баланса са нужни поне два противовеса.
Добре, а Природата как би намерила баланс ,ако няма полюс?!Т.е. как би се стигнало до балансиране, без да минеш през абсолюта на полюса-в случая "утопията"?!
Ако казваш , това състояние е нестабилно и ще се промени-да,така е. Но под "утопия" разбирам нещо невъзможно за постигане.А според мен е възможно за постигане... :D :D :D Стига да..Виж си подписа :oops:
Да ти припомня откъде тръгна този дебат.
Аз написах:
И идеята за перфектното и нерушимо здраве е толкова утопична, колкото и идеята за комунизма, световния мир или абсолютното щастие. Според мен.
Обърна ли внимание на подчертаната дума. Нямах и нямам предвид, че здравето е непостижимо, а че нерушимото здраве е постижимо. Т.е. полюса в случая съществува (никога не съм казвал, че не съществува или че не може да съществува) и е постижим, но само временно. Също като комунизма, световния мир и абсолютното щастие. Образно казано - Махалото може да се отклони в дадена крайност, но не може да стои там вечно, неминуемо се откланя в противоположната посока. :)

Повечето хора в споровете си така се увличат, че накрая забравят откъде са тръгнали. И почват да се вадят едни кирливи ризи и да се глобализират проблеми. Обърнете внимание на това, когато спорите и внимавайте в думите, които използвате и които другите използват. На мен това ми е професионалан деформация. много силно подклаждана в момента, тъй като съм на едни опреснителни курсове за ръководител полети. И постоянно ми набиват в главата, колко е важно значението на всяка дума и дори мястото й в едно изречение за правилната комуникация и осигуряване безопасност на полетите. :)
Последно промяна от ivangp на 09 Дек 2011 10:03, променено общо 2 пъти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Escapelina написа:Иване, изобщо не ми се струва ерес. Аз съм далеч от институционалната представа за Бог. Ние сме божествени частици, Бог е в нас, но самият факт, че не сме изначални и че очевидно имаме доста примитивни страни и несъвършенства, за мен е достатъчен, за да смятам, че ние не сме Бог (не казвам, че в нас не е заложено достигането му). А и ние не сме създатели на вселената, на земята, слънцето, водата и въздуха, на тънкия и съвършен баланс, нужен, за да има живот.... Не сме създали живота!
Ескапелина, според мен, ти хич не си далеч от институционалната представа за бог. Напротив. Това което си написала по-горе е много близко до институционалната представа за Бог. Точно на това ни учи църквата, че БОГ е нещо по-висше от нас, което ни е създало и ни е вдъхнало живот - божията искра. Само даето църквата не приема, че ние можем да достигнем божествено ниво.

Какво ако ти си бог и си се самосъздала и си създала целия този свят и всички други животи и си се създала преднамерено ограничена, т.е. "несъвършена" и "примитивна" (според твоите представи)? Какво ако съвършенството се крие в привидните несъвършенства и начина по който те си взаимодействат за да образуват едно цяло?
Какво ако и аз съм бог и съм си създал мой свят с всички животи в него и съм се съгласил да има допирни точки с твоя свят и световете на някои други богове за да можем да си играем заедно, защото ми е било скучно да си игря сам, например?

Както казах, това за теб на този етап е ерес - т.е. ти да си бог. Ти продължаваш да се приемаш като нещо по-малко, несъвършено и незначително от Бог. Помисли върху това, ако желаеш!
Защо за теб това е ерес, т.е. неприемливо и невъзможно?

Ще завърша с една любима моя мъдра сентенция. Не знам кой е автора. Аз съм я чул от Живорад Славински.

Всеки приятел може да види капките в океана. Само мъдрецът ще види океана в капката.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Alisa написа:Иване, хем си прав, хем не! Колко хора употребяват думата нелицеприятен като равнозначна на подмазвач?! Знаеш ли какъв е истинският смисъл на тази дума? Точно обратният! Не- лице- приятен значи не се прави приятен на лице за пред другите, не угодничи, за да бъде харесан!
А сега ми обяснявай какво е "развитие" и какъв нюанс носи в себе си, като смисъл. А примерът с килима забива в плоскост,независимо от гледната точка наблюдателя, едва ли това имаш пред вид?
Промяна също не дава цялото богатство на състоянието.
Движение, Пулсация, Прераждане, ...не ми лягат
Според мен, това са нови усещания за естеството на нещата, които просто още не са си получили наименованието. Разполагаме с "триизмерни" думи в "триизмерното" си съществуване, а се опитваме с тях да определим "четири, пет и шест...измерни" състояния, не мислиш ли?
Може да обявим конкурс за нови думи! :lol:
Алиса, аз не познавам нито един човек който използва думата нелицеприятен в дадения от теб смисъл на подмазвач. Това илюстрира, мисля за трети път, че ние си живеем в различни светове и за теб и мен думите имат различно значение. Казвам за трети път, защото за трети път в различни теми по които сме спорили ти вадиш значения на думи за които аз и не съм подозирал и които в масова употреба поне в моя свят имат различно от придаваното им от теб значение. За мен думата развитие си е идеална, за изразяване на идеята за промяна във времето в която и да е посока, както и във всички посоки едновремено. Щом не ти харесва не я ползвай. Аз само я предложих, но не я налагам.

А нелицеприятен в моя свят има значението на човек, който показва черти на характера си (лице), което не е приятно. Т.е. неприятен човек , някого когото не харесвам по една или друга причина.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Аз го виждам от центъра навън във всички посоки и обратно към центъра.

Е това ако не е пулсация какво е тогава..не е развите, в смисъл разстилане.Поне според мен де :)
Тука не можа да ме съгласиш.По-скоро описа мойта картинка с ддруги думи
Ама си прав за това че докато си представях пулсиращата звезда пропуснах да отбележа за себе си посоката навътре и после пак.
Та, пак благодаря..
Ама стадо зайци искочиха от тази тема, поне за мене де, и все едни едри охранени :D :D :D
Обърна ли внимание на подчертаната дума. Нямах и нямам предвид, че здравето е непостижимо, а че нерушимото здраве е постижимо. Т.е. полюса в случая съществува (никога не съм казвал, че не съществува или че не може да съществува) и е постижим, но само временно. Също като комунизма, световния мир и абсолютното щастие. Образно казано - Махалото може да се отклони в дадена крайност, но не може да стои там вечно, неминуемо се откланя в противоположната посока.
Даа, ама то и равновесието е ВРМЕННО.Защо тогава да се страхувам да искам да постигна полюса?!
И постоянно ми набиват в главата, колко е важно значението на всяка дума и дори мястото й в едно изречение за правилната комуникация и осигуряване безопасност на полетите
Ами прави са хората,даа, и за мисля като тях, прави са, да ги слушаш!!!! :D
Така е, важно е да знаем кой какво разбира под определена дума, ти ни го демонстрира на курса по ТЕС ако си спомняш, като ни каза да напишем кой какво си представя под"маймуна"."Всеки с неговият си филтър".
Така че ..пак благодаря ти! :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
dejavu
Участник
Мнения: 79
Регистриран на: 18 Юни 2011 13:05

Мнение от dejavu »

Escapelina написа:самият факт, че не сме изначални и че очевидно имаме доста примитивни страни и несъвършенства, за мен е достатъчен, за да смятам, че ние не сме Бог (не казвам, че в нас не е заложено достигането му)
Ами точно тези примитивни страни и несъвършенства са нещата, които трябва да преодолеем, за да достигнем Бог! Иначе няма да има израстване.
dejavu
Участник
Мнения: 79
Регистриран на: 18 Юни 2011 13:05

Мнение от dejavu »

ivangp написа:Развитие не означава само прогрес. А означава и равиване на нещо, в смисъл разстилане например. Или развиване на килим например.
Това, за което говориш е разгръщане. А ние говорим за израстване!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

ivangp
Алиса, аз не познавам нито един човек който използва думата нелицеприятен в дадения от теб смисъл на подмазвач. Това илюстрира, мисля за трети път, че ние си живеем в различни светове и за теб и мен думите имат различно значение. Казвам за трети път, защото за трети път в различни теми по които сме спорили ти вадиш значения на думи за които аз и не съм подозирал и които в масова употреба поне в моя свят имат различно от придаваното им от теб значение. За мен думата развитие си е идеална, за изразяване на идеята за промяна във времето в която и да е посока, както и във всички посоки едновремено. Щом не ти харесва не я ползвай. Аз само я предложих, но не я налагам.

А нелицеприятен в моя свят има значението на човек, който показва черти на характера си (лице), което не е приятно. Т.е. неприятен човек , някого когото не харесвам по една или друга причина.
ivangp
Обърнете внимание на това, когато спорите и внимавайте в думите, които използвате и които другите използват. На мен това ми е професионалан деформация. много силно подклаждана в момента, тъй като съм на едни опреснителни курсове за ръководител полети. И постоянно ми набиват в главата, колко е важно значението на всяка дума и дори мястото й в едно изречение за правилната комуникация и осигуряване безопасност на полетите.
Първо, това, че масово се употребява думата с грешен смисъл, не е оправдание за невежество, а само показател, за разпространеността му.
Второ разгърни тълковните речници, използвайки професионалната си деформация. :wink:
Трето, възползвай се от възможността да ме познаваш, като и ти научиш нещо интересно.
Четвърто- стискам ти палци, да завършиш успешно курса и да се реализираш в съответната дейност!
Нищо лично! :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Първо, това, че масово се употребява думата с грешен смисъл, не е оправдание за невежество, а само показател, за разпространеността му.
Второ разгърни тълковните речници, използвайки професионалната си деформация. Wink
Трето, възползвай се от възможността да ме познаваш, като и ти научиш нещо интересно.
Четвърто- стискам ти палци, да завършиш успешно курса и да се реализираш в съответната дейност!
Нищо лично! Wink
Алиса, нищо лично и от мен и евала на реакциите ти, които винаги те вадят от критиката. :)))) До сега не съм видял да си неправа или пък да си се объркала случайно :).
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Като ви чета, стигам до извода, че вие сега изживявате кризата на проблем в комуникацията между умове, които са достигнали ниво на възприятие, за което не могат да намерят точните думи, защото такива просто си няма, а пък все още нямате друг канал на комуникация. Затова и задълбавате във фразеология, до степен да се отклонявате от това, което искате да си кажете в същност. Какво да се прави :D Проблеми на растежа.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Escapelina
Не бих казала, че отговорността е извън нас в този случаи и че за нещо ни оправдава. Наша е отговорността за създаването на съзнателно или поради немарливост и липса на знание зло и вреда. Наша е отговорността да изучим и опознаем действителността (затова ни е дадена способността да мислим разумно и да изследваме емпирично) и себе си и да се освободим от демоните си, които ни правят нещастни и вредящи.
Значи ако е лошо е наше дело, но ако е хубаво е Божествено дело?!
Точно това е набивала институцията църква, хилядолетия в главите и душите на човека, по всевъзможен начин, включая Иквизационно...така че ти, без да се усетиш и отричайки, всъщност да следваш автоматично тази линия на приемане на себе си света и до ден днешен! :!:
Но целият този ред във вселената, физичните закони, природата и т.н. са тук преди нас да ни има. Огънят пари, топли и гори, водата мокри, като паднеш, падаш надолу и боли, когато ти е студено е кофти....това вероятно са го забелязали първите хора на света. А не са го създали.
Кои от всичките първи хора?(Атлантиди, Лемурийци...може и други да изскочат) Ти с колко от тях се познаваш? А чувала ли си за варианта ,че сме дошли от някъде си от космоса с невероятни, от днешна гледна точка познания и възможности и в последствие загубени, а не развити и че тепърва се доближаваме отново да тях?
"Религията наука" е втълпила всичко това, явявайки се другият полюс на тесногръдата "църковна реплигия". Какво ще кажеш за левитацията? Ами водата като информационен носител? Епигенетиката? - всичко това е като информация готово поднесено и в този форум, само трябва да искаш да го срещнеш!
Към днешна дата, тенденцията която споменах, всъщност е към осъзнаване на тези полюси(вяра- наука), евентуалното им разбиване и зануляване, с цел обхващане на целостта, равновесието и хармоничното Е (СЪМ), в неговата многовариантност.
Ами тези, които не са се замисляли и на които им е казвано, че няма опасност за тях. На местните жители в областите, засегнати от добива на шистов газ в Еквадор, им е било казано, че е абсолютно безопасно за здравето им. Обаче въпреки това, те са започнали масово да боледуват. Ами цигарите - нали в началото дори са ги препоръчвали на спортисти! Всички са мислили, че е много полезно да се пуши. Алкохолът също е бил смятан за безвреден по време на бременност, докато не започват случаите на родилни дефекти и накрая лекарите не правят връзката с пиенето на алкохол (ако разсъждаваха като теб, досега още да не са я направили
Класически вариант на предозиране! Всичко е в дозата, а тя трябва да е индивидуално преценена, както е известно покрай змийската отрова, сещаш ли се?
Ако предозираш и с бонбони, може да умреш, ако предозираш с чист кислород може да умреш, ако предозираш със смях също можеш да умреш... :idea:
Със сигурност не виждаме всички взаимовръзки, но все пак науката има голям напредък именно защотото следва логиката на научните методи за добиване на знание за обективната реалност. Тези методи се развиват естествено. А ти с някои от горните си ръзсъждения се опитваш да прескочиш напълно основни закони на научното изследване, което си е твое свещенно право разбира се
Ако продължиш с отворени очи, уши и ум, да проследяваш "развитието" на науката, бързичко ще установиш, че:
науката зацикля, защото не успява да обясни изцяло и напълно"обективната реалност";
науката открива божествена намеса и присъствие в "обективната реалност";
науката докладва, че даже вече видимо, теории и закони , считани за "железни", рухват.
Сигурно има и още, но едва ли е необходимо да задълбавам. Който се интересува и желае, ще направи необходимото.
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Като ви чета, стигам до извода, че вие сега изживявате кризата на проблем в комуникацията между умове, които са достигнали ниво на възприятие, за което не могат да намерят точните думи, защото такива просто си няма, а пък все още нямате друг канал на комуникация. Затова и задълбавате във фразеология, до степен да се отклонявате от това, което искате да си кажете в същност.
Каквито и да са промените, щом задълбаваш много във фразеологията, често означава: "Как да ти го обясня и не само да ти го обясня ами и да те убедя, защото аз така го разбирам." Нещата са простички, но това не означава винаги и леснички. Желанието за убедиш често мъчи или пък може би запълва празнотата в социалния живот, всичко може да е като се замислиш.
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

MAG2001 написа: Даа, ама то и равновесието е ВРМЕННО.Защо тогава да се страхувам да искам да постигна полюса?!
Ами не се страхувай. Аз да съм казал, че трябва да се страхуваш. Пак Филтрира с твоя си филтър.
:)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

dejavu написа:
Escapelina написа:самият факт, че не сме изначални и че очевидно имаме доста примитивни страни и несъвършенства, за мен е достатъчен, за да смятам, че ние не сме Бог (не казвам, че в нас не е заложено достигането му)
Ами точно тези примитивни страни и несъвършенства са нещата, които трябва да преодолеем, за да достигнем Бог! Иначе няма да има израстване.
А какво ако нищо не трябва да преодоляваме. А само да осъзнаем, че всичко вече е перфектно и просто трябва да спрем да се съпротивляваме и да преодоляваме и просто да приемем.
Да спрем да се борим с вълните и да започнем да ги яздим. Да се носим по тях вместо да ги преодоляваме.

Това, за което говориш е разгръщане. А ние говорим за израстване!
Да де, нали и аз това казах, че влагаме различни значения в една и съща дума. И тя ги съдържа и двете. От нас зависи кое значение ще вложим. Но вие, които и да сте, влагахте само едното значение, поне досега. Надявам се да озъзнаете и другото. Пък ако не искате да го ползвате и си държите на вашето, ОК.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

nikimm
Алиса, нищо лично и от мен и евала на реакциите ти, които винаги те вадят от критиката. Smile))) До сега не съм видял да си неправа или пък да си се объркала случайно Smile.
Жалко, че не си го видял, защото има и такива моменти! :D
Каквито и да са промените, щом задълбаваш много във фразеологията, често означава: "Как да ти го обясня и не само да ти го обясня ами и да те убедя, защото аз така го разбирам." Нещата са простички, но това не означава винаги и леснички. Желанието за убедиш често мъчи или пък може би запълва празнотата в социалния живот, всичко може да е като се замислиш.
Поздрави
Ники, преди да почнеш да караш кола, първо се учиш да я управляваш като машина, второ учиш правилата за движение, иначе може да стана голямо мазало! Същото е и с говоренето- учиш думите, къде и как да се използват, за да има адекватна комуникация. За мен е много хубаво, когато усетим несъответствие в комуникацията да поспрем и да сравним, кой какво има пред вид, като употребява дадена дума или израз. Огледай се и виж, кого разбираш по лесно- някой, които ясно изразява грешни мисли, или някой който неясно се изразява и всъщност не разбираш какво мисли? :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор