Как да излекуваме "нелечимите" болести.

Информация за здравословен начин на живот.
Публикувай отговор
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Nikkim,хайде да не разтягаме лукуми за моята персона,задала съм два конкретни въпроса и все още чакам конкретен отговор
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Мислих за захранване по йогийски, но трябва да прочета точно как се прави. Довечера ще видя вкъщи и утре ще пиша.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Тоест, ти не си го изпитала този начин върху себеси ,така ли?Говориш с такава увереност ,че кг-те не се наваксват след гладуване,ако се направи правилно,че аз си помислих,че вече си го правила...
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Съжалявам, ако съм те подвела, но не съм правила ДИЕТА за отслабване чрез гладуване по някоя специална методика. Просто съм яла толкова малко, че може да се приравни. На мен идеята ми е да няма пристрастяване към дадено становище, да няма клишета. Това, че се смята, че ПО ПРИНЦИП се качват още повече килограми след като си успял с 300 зора да ги свалиш според мен е хубаво средство за манипулация на общественото мнение, защото вече болшинството смята така. И се втурват все светила като д-р ти Емилова да те вкарва в правия път като те изтезава. Ами нормално е като си вил като куче от глад после да ги качиш тия омразни килограми. А пък да си кажем правичката, ако не са следствие от заболяване, многото килограми са си от хапване, меко казано.
Последно промяна от Femme на 17 Юни 2010 19:00, променено общо 1 път.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Аз не съм специалист, но защо не пробваш следното, Бастет:
Не гладувай, а просто смени режима си на хранене. Имам предвид прави всяка седмица разтоварващи дни - на плодове и на вода.
Ако е здрав стомахът ти можеш да комбинираш очистване с английска сол и воден ден. Захранването после става само с варен бял ориз, без сол, може с малко масло и с варени моркови. През 24-те часа след очистването е забранено да се яде прясно и кисело мляко, кисели храни или напитки, плодове и сурови зеленчуци. Хляб може да се яде на второто ядене. (ако пък можеш без хляб е най-добре, или да не е пшеничен ако ядеш хляб) Сирената са позволени, но твърдите, без ферментиращите като рокфор, камамбер и т.н. След 24 часа се преминава на нормален хр.режим, но БЕЗ ИЗЛИШЕСТВА.
Абе мярката му е майката :)
Последно промяна от Femme на 17 Юни 2010 19:02, променено общо 1 път.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Ами естествено че при глад се вие от глад :)дали ще е д-р Емилова или Лидия Ковачева или някой друг няма значение,говорим за едно и също-лечебно гладуване :)При този вид глад с чай и плодове има рязко сваляне на кг-ми.При пълното гладуване също има рязко сваляне на кг-ми.Това ,което може би незанеш,е че колкото е по далече един човек от нормата,толкова повече килограми сваля по време на едно гладуване и колкото е по-близо до нормата или в норма,би могъл да свали само 1-2 кг за 30 дена. За хората в норма няма проблем - 1-2 кг са ок,но за хората свалили 5-10 и повече килограма за толкова кратко време - 1месец си е шок за организма и той се стреми да ги навакса.Така че има значение кой прави това гладуване,дали човек който е с наднормено тегло или човек в нормата :D
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Чакай, чакай! Аз говоря за един плодов ден в седмицата, не за плодове една седмица. Или не те разбрах?
Просто живееш нормално, без да се измъчваш, но си правиш разтоварващите дни всяка седмица. Едно очистване и един разтоварващ ден, било на вода, било на плодове. Като свикнеш сигурно ще можеш да ги правиш и двата. От това едва ли би свалила 5-10 кг за един месец.
Избягай от фикс-идеята да отслабнеш (всъщност незнам колко тежиш). Прави нещата с удоволствие и за удоволствие.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Този твой пост за 1 ден в седмицата го видях по-късно,преди това говорехме за лечебен глад,който трае 30-40 дена.За един ден в седмицата на плодове е добре,но 10 кг за 1 месец да се свалят е много.
rawfan
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Окт 2009 15:09

Мнение от rawfan »

По този въпрос ето едно много интересно интервю

http://www.youtube.com/watch?v=mVP9HqV8 ... re=related
Arethuse написа:Искам само да вметна коментар относно понятието "сурова храна". Като чуят за сурова храна повечето хора си представят плодове и зеленчуци. Плодовете и зеленчуците са много хубаво нещо разбира се, но тялото му трябват и качествени източници на белтъчини и мазнини. В този смисъл хапването на сурови яйца и месо е едно чудесно решение. Разбира се от здрави животни. Наздраве! :)
Radinela
Участник
Мнения: 28
Регистриран на: 18 Окт 2011 23:35

А когато болестта е следствие на агресивни външни фактори?

Мнение от Radinela »

Понеже темата е "нелечимите болести", интересно ми е какво мислите за случаите, когато сривът на организма се е случил не заради душевни конфликти, а просто защото си бил подложен на някакви ужасни външни въздействия.

Мой близък има сериозен имунен дефицит, стомашно-чревният тракт е в много лошо състояние в следствие на това (което пък представяте си колко други неща повлича със себе си) и е болезнено слаб. Всичко това започва след период на живот в много сурови и замърсени условия, прекарани няколко пневмонии без навременна и адекватна грижа. Има и съмнения за наличие на паразити, но така или иначе тялото му не би издържало терапия против паразити.

Преди това е бил в доста добро здраве и е съвсем добре функциониращ и деен в живота и в обществото, даже се учудвам как го прави при състоянието си.

Искам да му помогна, но неговият случай просто както и да го погледна, не виждам изход. Суровоядството не му понася добре (заради стомаха) и силите му намаляват още повече.

Ще се радвам да споделите мнение.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Re: А когато болестта е следствие на агресивни външни фактор

Мнение от гената »

Ще споделя аз какво мисля от написаното.Пак се търси причината извън човека,а не вътре в него!Според теб това излагане на ужасни външни условия в него не е ли породило някакви чувства и емоции и от там да е дошло всичко друго за което споменаваш?Смърт без причина няма! :roll:
Той иска ли ти да му помогнеш?Ако иска какво възнамеряваш да направиш?
Според теб ТЕС би ли му помогнал,имайки предвид,че в тази ситуация,възможно е да изпитва страх,несигурност,неувереност в себе си,че ще се справи с тази тежка обстановка,ситуация и примерно,че имунната му система го саботира и т.н.,просто давам някакви жокери от това което пишеш към какво може да се тръгне и мисли за работа с ТЕС.Ако се е предал и няма желание да се бори и да успее,всичко това пак е възможно да е една от причините да се влошава.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Escapelina, здрасти!
Взаимовръзката душа - тяло е обяснена много добре от Гари Крейг. Това е написано и в книгата на Иван, предполагам и в другите книги за ТЕС. Едва ли ще ти кажа нещо по- различно сега, освен че таиш в себе си съпротива да приемеш тази взаимовръзка. Потърси в себе си какво точно те смущава и защо на я приемаш:idea:
Всичко това започва след период на живот в много сурови и замърсени условия, прекарани няколко пневмонии

А какво го е довело до такъв именно период? Защо е отишъл да работи при такива условия?, Защо не е спрял, като е почнал да боледува? Защо не е намерил добра медицинска или друга помощ?
даже се учудвам как го прави при състоянието си.
Това само показва наличие на воля, но не и на осъзнаване и желание, да си помогне сам, по начин различен от досегашния, който явно не му помага :idea:
Искам да му помогна, но неговият случай просто както и да го погледна, не виждам изход.
Разбирам желанието ти, но той трябва да иска да си помогне и да е готов да приеме помощ, иначе каквото и "чудо" да дойде при него, нищо няма да се подобри. Тук говоря за осъзнато и лишено от вътрешна съпротива(ПО) желание :!:
Суровоядството не му понася добре (заради стомаха) и силите му намаляват още повече.
Ако ще се прави хранителен режим, то в случая лечебният глад ще е по-полезен, може придружен от много слънце, чист въздух и чиста вода.
Желая ти успех! :D и разбери, защо искаш да го "спасиш", ако той не иска, да бъде спасен.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Radinela
Участник
Мнения: 28
Регистриран на: 18 Окт 2011 23:35

Мнение от Radinela »

Взаимовръзката душа - тяло е обяснена много добре от Гари Крейг.
Всичко това започва след период на живот в много сурови и замърсени условия, прекарани няколко пневмонии

"А какво го е довело до такъв именно период? Защо е отишъл да работи при такива условия?, Защо не е спрял, като е почнал да боледува? Защо не е намерил добра медицинска или друга помощ?"

Ами защото става дума за казарма :)

Искам да му помогна, но неговият случай просто както и да го погледна, не виждам изход.
"Разбирам желанието ти, но той трябва да иска да си помогне и да е готов да приеме помощ, иначе каквото и "чудо" да дойде при него, нищо няма да се подобри. Тук говоря за осъзнато и лишено от вътрешна съпротива(ПО) желание :!: "

Ами той е убеден, че за неговия случай няма лечение. Аз обаче също смъ доста скептична и то не защото не вярвам във връзката душа-тяло, а защото виждам, че понякога тялото, независимо от душата те разболява.

Искате да кажете, че например всички засегнати от Чернобил, всъщност ако си решат, могат да цъфнат и всъщност сами са се разболяли... ами децата, които са жертва на немърливостта и незнанието на бременната майка. Преди да открият, че алкохолът вреди на плода, е имало много случаи на деца с алкохолен синдром. Или преди да открият силата на фолиевата киселина, са се пръквали в пъти повече Даун-чета. Прави сте, че има връзка душа-тяло, но тя е двупосочна. Поне мисля, че има доста примери за нарушаване на функциите на органи и системи, които са независими от душата.
Суровоядството не му понася добре (заради стомаха) и силите му намаляват още повече.
"Ако ще се прави хранителен режим, то в случая лечебният глад ще е по-полезен, може придружен от много слънце, чист въздух и чиста вода."

Мисля, че лечебният глад ще го довърши. Той е страшно слаб, като от концлагер. А и той почти не яде.

"Желая ти успех! :D и разбери, защо искаш да го "спасиш", ако той не иска, да бъде спасен.[/quote] :D :D "

Благодаря ти. Този въпрос - защо искаш да помогнеш на някой близък ми е малко странен. Ами мисля, че всички нормални хора изпитват емпатия към другите живи същества и желания да помогнат, ако могат на някой, който страда. Да не говорим към близките си. Защото знам, че ще е по-щастлив, по-пълноценно ще живее живота си, ако е здрав.

Той иска да се излекува, но като се замисля, може би няма да има търпението и концентрацията да се опита по-сериозно да си помогне. Говорила съм много за храните, но пак хапва бял хляб, печени ядки, сладки неща, готвено с олио... И около него всички ми припяват, "ще умориш човека с твоите диети, с твоите глупости..", а и той не вярва, че храната или определен режим, може да му помогне. Опита за малко суровоядство и за малко не се "умори".
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Емпатията и желанието да помогнеш не са едно и също нещо.

"Непоискано добро, не е добро..."
Понякога не трябва да се месим именно защото тези хора са ни близки и ние сме съпричастни. Но всеки сам трябва да извърви пътя си. Понякога има нужда от помощ и ако я пожелае, ще я получи... Ако не я желае, най-вероятно ще се съпротивлява на помощта с все сила.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Като понатрупаш опит в подобни ситуации,ще разбереш сама,че колкото и да ти се иска да се помогне на някой,всичко преди всичко зависи само и единствено от него.Тук каквото и да си говорим,споделяме и анализираме си е само теория и нищо повече!Не можеш всеки който има проблем да тръгнеш и да го спасяваш.Споделям го от личен опит с хора болни от рак.
Сега имам двама приятели единият е с множествена склероза,другият е с Бехтерев.Ходят си по доктори,споделил съм си каквото е нужно и не ги закачам повече.Всеки има право на личен избор.Избора да се предаде и откаже да се лекува и бори с болестта си,също е избор.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Публикувай отговор