Как да излекуваме "нелечимите" болести.

Информация за здравословен начин на живот.
Публикувай отговор
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Стрии се получават и при рязко отслабване ,а гърдите се смачкват...тъжно,но факт
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Бастет, твърде много тъжни и необратими неща има в мислите ти, не смяташ ли?
Предлагам ти да им сложиш гриф "ТАБУ" и да не се докосваш до тях. Стегни се и ТЕСай без да разсъждаваш защо това е така, а онова иначе. Просто сякаш си затънала в тинята на закостенели схващания и въртиш, въртиш и пак за тях се хващаш.
Нямам нищо лично, но ми пука и не мога да не го кажа.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Femme,благодаря за вниманието ама чак пък толкова :lol: .Струва ми се,че ти ми даваш твърде категорични оценки,не мислиш ли? Ако бях ''затънала в тинята''щях да си слушкам лекарите и да си пия лекарствата до живот,пък аз мисля,че винаги има алтернатива и една по-добра перспектива за всичко.Не ползвам този форум ,за да си чеша езика,съжалявам ако така изглежда...
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Няма как да не разсъждавам защо това е така ,а онова иначе,някак си това звучи като комунистически лозунг - ''действай без да питаш''.Също така не вярвам и ти да не разсъждаваш и да не си задаваш въпроси ,а да действаш под чужда команда.Но струва ми се,че хабим пространството в даване на оценки един на друг и това просто не е полезно за четящите този форум...
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Тълкуваш думите погрешно. Не мисля да споря.
eterna
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Юни 2010 12:19

Мнение от eterna »

Изцяло подкрепям мнението на Иван,че няма необратимо качване на кг.
Да,nikimm, аз правих гладуването само по книгата- там методиката на самото гладуване и захранване е описана много подробно.Много важно е след провеждане на няколко лечебни курса на гладуване( не споменавам захранването,защото то е естествен процес след него, като е особено важно да бъде направено както трябва!!!!!!!!) да успеем да променим самия си начин на хранене след това,защото ако се върнем към старите навици.... :oops: нали сте наясно,че отново ще се върнат и старите кг :lol:
Ако решите да го правите с удоволствие бих могла да Ви помагам и подкрепям :) ,защото мисля ,че това е много важно при един такъв процес -да знаеш,че имаш единомишленици .
В книгата на Лидия Ковачева има една мисъл, ще цитирам по памет, че всяко животно може да гладува,но само човек с мисъл и разум може да направи правилното захранване :)
Опитвайки сега да разбера водещите принципи на ТЕС, си мисля че двете като съчетание биха били най-мощното средство за борба с всички заболявания...
eterna
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Юни 2010 12:19

Мнение от eterna »

А аз лично към Иван( като старши може би на групата във форума, без да обиждам останалите, разбира се) имам един въпрос като пълен лаик - откъде да започна с ТЕСането ????
Започнах да чета книгата за втори път и всеки път откривам по нещо ново,но ми се струва ,че не знам от къде да започна -има ли някаква поредност или по интуиция да карам :)
Всъщност имам вече някакъв, макар и не съвсем правилен опит както разбрах след прочитане на книгата,но за сметка на това съвсем ефективен- бях с поредната криза на дископатия- схваната, едва се изправях след малко повече стоене на стола, говорех по телефона с една приятелка,която от известно време се занимава с ТЕС и й споделих как се чувствам.Тогава тя ми каза да потупвам РД с 4-те пръста и да повтарям ....сега разбрах ,че се казва декларация :D , и се оказа че след 3-4 сеанса(тя ми обясни ,че 3 повторения са един сеанс) болката отшумя, наистинаааааааа...
Чак не ми се вярваше, и това ме доведе във вашите редици, посел посетих семинара в нашия град и така се сдобих с книгата :)
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Мили хора,единственото ,което исках да кажа е ,че рязкото сваляне на кг-ми не е за препоръчване,защото след него следва разко наваксване.Качването е необратимо до един момент,след това пак може да има сваляне,но организма се изтощава от безкрайно отслабване и напълняване.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Bastet написа:храната да е във вида в който я е създала природата - нищо повече.Колкото повече се бъркаме в работата на природата,толкова повече страдаме,това важи във всички сфери на нашия живот.
Aлилуя!
Сега кажи честно, правиш ли го? Т.е. така ли се храниш и ако да, откога?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Bastet написа:Стрии се получават и при рязко отслабване ,а гърдите се смачкват...тъжно,но факт
Bastet, на всяко (не само горното) твое изявление мога да отговоря със следното - НЕ ВИНАГИ.
Ще разбереш ли някога, че твоите закоравели убеждения ти разказват играта.
Вземи препрочети това http://www.emozdrave.info/palace.html, ако си го чела! Ако не си прочети го поне 3 пъти и вземи отвори очи най-после.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Bastet написа:Няма как да не разсъждавам защо това е така ,а онова иначе,някак си това звучи като комунистически лозунг - ''действай без да питаш''.Също така не вярвам и ти да не разсъждаваш и да не си задаваш въпроси ,а да действаш под чужда команда.Но струва ми се,че хабим пространството в даване на оценки един на друг и това просто не е полезно за четящите този форум...
Бастет, ти не задаваш въпроси. напротив ти правиш изявления които твърдиш, че са или закон или факт.
Изявленията ти са от рода на - Еди какво си е еди как си и това е факт.
Аз казвам, че това са абсолютни глупости.
Ако искаш се обиждай.
И най-лошото е, че в место да се вслушаш в критиката, ти се засягаш и продължаваш по стария начин. После почваш да се чудиш защо това или онова не работи за теб или работи само времено.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Bastet написа:Мили хора,единственото ,което исках да кажа е ,че рязкото сваляне на кг-ми не е за препоръчване,защото след него следва разко наваксване.
Не винаги, не винаги, не винаги, НЕ ВИНАГИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ! :!: :!: :!: :!: :!:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Етерна, в книгата и тук във форума в глава/подфорум Често задавани въпроси е отговорено на твоя въпрос.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bogo69
Участник
Мнения: 49
Регистриран на: 15 Сеп 2006 16:14

Мнение от Bogo69 »

ivangp написа:
Bastet написа:Мили хора,единственото ,което исках да кажа е ,че рязкото сваляне на кг-ми не е за препоръчване,защото след него следва разко наваксване.
Не винаги, не винаги, не винаги, НЕ ВИНАГИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ! :!: :!: :!: :!: :!:
Не виждам защо нападате Bastet толкова??? Никъде в нейни постове за отслабването не е използвала думата ВИНАГИ! Къде е проблема тогава?
И аз мога да потвърдя, че в повечето случаи, когато се свалят шоково килограми, после се връщат много бързо, че и отгоре се качват. Къде е проблема? Нещо изпускам ли? Естесвено че си има начин това да не става . Ако някой ги знае - нека да ги напише...

П.С. В линка, който си дал нещата са доста абстрактни и много общи.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Аз се предавам.
Тук нещата започват много да ми приличат на други форуми в които съм влизал и в които съм решил никога повече да не влизам имено по тази причина.
Вместо да се дискутира смисъла на мненията, почваме да се хващаме за отделни думи.
Да, не е писла Бастет - ВИНАГИ, но то се подразбира.

Повече няма да коментирам. Всеки да си чете надписите по собствените стени и ако иска да ги променя, да ги променя. Ако не иска, да продължава да се съобразява с тях.
Аз само исках да посоча , че надписите съществуват и че пише еди какво си.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор