Как да излекуваме "нелечимите" болести.

Информация за здравословен начин на живот.
Публикувай отговор
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Bogo69 написа: И аз мога да потвърдя, че в повечето случаи, когато се свалят шоково килограми, после се връщат много бързо, че и отгоре се качват. Къде е проблема? Нещо изпускам ли? Естесвено че си има начин това да не става . Ако някой ги знае - нека да ги напише...
П.С. В линка, който си дал нещата са доста абстрактни и много общи.
Ама се амбицирах!!!
Чакайте да ви кажа, че след раждането на първото си дете свалих 11 кг за два месеца, без да ги кача отново, без даже да се доближа до 71-те кг, които бях. За уточнение ща кажа, че това е без кг., които се свалят от самото раждане и освобождаване от води, плацента и плод. Та станах си 53 и си останах там и около с толеранс 2-3 кг.отгоре. И така 13 години, след което забременях с второто.
Ама щом човек е настроен, че нещо е точно така и изключенията са малко, а той не е в тяхното число, какво да говорим.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Femme,свалила си 11 кг за 2 мес НЕ в следствие на гладуване,нали така?защо смяташ,че това ,което ти се е случило на теб е валидно за всички?Аз не съдя само по себеси за наваксването след гладуването,то се е случило и на много други хора,които познавам лично и не лично. Допускам обаче ,че има хора които след гладуване не са наваксали и един килограм,ако някой ми каже точната система как наваксването да не се случи съм готова пак да се подложа на гладуване.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Ами, Бастет, честно казано си гладувах. Ама не става въпрос за диета, просто не ядях, не ми се ядеше и не мислех дали ще сваля килограмите и кога. НЕ БЯХ СЕ ВТОРАЧИЛА В ТОВА. Пиша го с главни букви, защото това е проблема, според мен.
Малко съвсем офф топик - имаше момент, когато страдах от косопад. Бях луднала на тема "Трябва да спра косопада" Пиех какво ли не, миех се с какво ли не, но вътрешно умирах от страх, че ще ми лъсне кубето. Нещата тръгнаха на добре, когато спрях да мисля за това всеки ден и час и се успокоих. Някак си ми писна да се тревожа. Теглих му една ........ така да се каже :)
Имам чувството, че хората които искат да отслабнат се вкопчват в тази цел, но в същото време са вътрешно убедени, че каквото и да правят резултатът ще е един и същ - много килограми.
Може и да не съм права, разбира се.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Да,права си Femme,когато човек мисли за нещо той го задържа в живота си,за това е казано: ''Ако искаш да премахнеш нещо от живота си, отклони вниманието си от него'' :D
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Още исках да кажа, че за мен храненето никога не е било за удоволствие. Ям защото трябва. Единственото ми изкушение са сладкишите, но и те напоследък не ме привличат особено.
Незнам къде бях споменала за храненето според кръвните групи. Защо не го пробваш?
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Защото не ми е нужно,аз отдавна си намалих апетита с ТЕС :D Това сега си е един вид нов живот,да не си зависим от храната,а да ядеш само когато наистина си гладен и да се наяждаш с малко,това успях да постигна аз с ТЕС :)
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Аз се предавам.
Тук нещата започват много да ми приличат на други форуми в които съм влизал и в които съм решил никога повече да не влизам имено по тази причина.
Вместо да се дискутира смисъла на мненията, почваме да се хващаме за отделни думи.
Да, не е писла Бастет - ВИНАГИ, но то се подразбира.

Повече няма да коментирам. Всеки да си чете надписите по собствените стени и ако иска да ги променя, да ги променя. Ако не иска, да продължава да се съобразява с тях.
Аз само исках да посоча , че надписите съществуват и че пише еди какво си.
Форумът е такъв какъвто го правят хората.Ако не ти харесва вида в който е ,значи не ти харесват и хората ,които пишат в него,съответно подбирай хора които да ти допадат като мнение .Ако обаче не успееш да постигнеш това,тогава трябва да си готов да посрещнеш всякаква опозиция .Тук всеки споделя мнение,което не винаги съвпада с мнението на някой друг,но то продължава да бъде просто мнение,нито повече,нито по-малко.. И не,не се обиждам ни най-малко,тъй като не се идентифицирам с образа с който ме описваш ти и Femme.Приемам всякаква критика,стига да е аргументирана,а не просто някой да ми лепва някакъв етикет за да ме накара да млъкна,просто защото не може да си защити позицията.
И последно зададох два въпроса на които и двамата не отговорихте в бързане да ме охарактеризирате:
1-Какво е ''правилното хранене'' за цял живот ?
2-Какво е ''правилното хранене'' за да не се стигне до наваксване на кг-ми след гладуване?
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Ако искаш коментирай,ако искаш не,но е глупаво в един такъв форум да се ръководим от емоциите си,само губещият човек оплюва,градивният просто анализира.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Добре Иване,взимам си бележка и повече никога няма да ползвам думата факт,а навсякъде ще уточнявам,че споделям само и единствено мое мнение,което обаче се гради на някакъв личен опит, прочетена информация,познанство с други хора и наблюдения. И това пак не означава ,че го налагам!
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Bastet написа: И не,не се обиждам ни най-малко,тъй като не се идентифицирам с образа с който ме описваш ти и Femme.Приемам всякаква критика,стига да е аргументирана,а не просто някой да ми лепва някакъв етикет за да ме накара да млъкна,просто защото не може да си защити позицията.
И последно зададох два въпроса на които и двамата не отговорихте в бързане да ме охарактеризирате:
1-Какво е ''правилното хранене'' за цял живот ?
2-Какво е ''правилното хранене'' за да не се стигне до наваксване на кг-ми след гладуване?
Бастет, не те познавам лично, но искам да ти кажа, че
1. Реакцията ти е реакция на обиден човек.
2. Аз лично не създавам никакъв образ, с който да трябва да се идентифицираш.
3. Критиката, ако я приемаш като такава, е абсолютно аргументирана - от твоите постове. Друг е въпросът, че това беше приятелско обръщане на внимание. Ако не го приемаш така, жалко.
4. Кой се опитва да ти затвори устата? Аз като гледам, Иван на никого другиго не обръща такова внимание и не отговаря толкова обстойно като на теб.
5. Къде видя лепване на етикат, Бастет?
6. И защо смяташ, че не мога да защитя позицията си? Просто не считам, че съм тръгнала на война.
7. Аз ти казах какъв хранителен режим да ползваш, не го ли прочете?
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Попитах те за режим за след гладуване,при който не се наваксват килограми,ако си ми отговорила за такъв извинявай,но не съм видяла никъде за такъв,спомена ми само за хранене според кръвната група. Дали Иван така обстойно отговаря само на мен незнам,не мисля ,че е така. Мисля,че каквито и ПО да имам постигнах успех,а не стоя на едно място,за всеки един успех пиша и пак ще пиша.Единственото ни разминаване с теб и Иван е по въпроса за рязкото отслабване,за всичко друго съм съгласна с вас. За етикетите - хайде приключвам,не искам да създавам впечатление , че се взимам на сериозно.
Тук сме да обменяме опит и мнение и да научаваме нещо един от друг ,лично аз съм тук за това...
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Bogo69 написа: Не виждам защо нападате Bastet толкова??? Никъде в нейни постове за отслабването не е използвала думата ВИНАГИ! Къде е проблема тогава?
И аз мога да потвърдя, че в повечето случаи, когато се свалят шоково килограми, после се връщат много бързо, че и отгоре се качват. Къде е проблема? Нещо изпускам ли? Естесвено че си има начин това да не става . Ако някой ги знае - нека да ги напише...
Начина, според мен е следният:

Идва ред на трудното захранване след гладуването, при което ти се иска вместо половин картофче, да ометеш цяла тава. Толкова вкусно ти се струва. Вместо в случая да проявяваш воля, е необходимо да комбинираш захранващия период с ТЕС. ТЕС замества волята, като променя електро-химията в мозъка, така че наистина не ти се яде повече от половин картоф. Това важи и за начина на хранене след проведеното гладуване.

Мисля, че това е метода, който много успешно би помогнал
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Благодаря Вяра,но нека специалистите да се изкажат какво трябва да се направи без наличието на ТЕС,за да не се наваксат килограмите и какво точно да бъде храненето за цял живот след самото гладуване и захранване,понеже твърдят че килограмите не се наваксват, ако човек се храни правилно.
Bogo69
Участник
Мнения: 49
Регистриран на: 15 Сеп 2006 16:14

Мнение от Bogo69 »

ivangp написа:Не винаги, не винаги, не винаги, НЕ ВИНАГИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ! :!: :!: :!: :!: :!:
Това не са отделни думи а цяло изречение, и то подчертано.
Хората търсят простички решения. А не абтстракции.
Не виждам за какво се палиш толкова. Просто по мое мнение, Бастет беше "нападната" незаслужено...
Това е .
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Не смятам , че Бастет трябва да се чувства нападната. Ако го възприема по този начин, нека да го изчисти по начин, по който й допада или чувства по-добре. Това е част от играта. А ако тя евентуално се обижда е супер, защото има повод да прави нещо у себе си. Аз също съм изказвал мнение за нейни постове и моето мнение е, че тя има нужда да разбие малко представите си. Така че всичко е полезно, всяка "ОБИДА" има смисъл!!!! Иван е постнал един линк на филм , на който му забравих името, за процеса на личносттна промяна в човек. Филмът е по истински случай. Гледайте го!!!! Там има един хубав момент и за обидата!!!!!!!!
Публикувай отговор