Природно хранене

Информация за здравословен начин на живот.
Заключено
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Вижте какво ядем:
http://vbox7.com/play:16c29949
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
rawfan
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Окт 2009 15:09

Мнение от rawfan »

Тоя доктор е казал много верни неща но и много заблуди. Примерно за меда казва че е вреден - да това е така ако меда е загряван ако е суров и незагряван не повишава кръвната захар и е полезен. Препоръчва плодове да се ядат - ок всеки може да се наяде с банани и после да си измери кръвната захар - и да нямате диабет скача рязко - една от главните причини за всички болести е високата кръвна захар - и съответно храните които повишават кръвната захар - начело с фруктозата, която се съдържа в плодовете. Има една докторка Емилова която прилага лечение с плодове- но ги ограничава до 1 кг на ден - защо, защото съдържат захар. Казва че месото било вредно - има един диетолог в САЩ aajonus vonderplanitz който има почти 100% успеваемост в лечението на рак точно с диета от сурово месо, сурово масло, сурови яйца и млечни продукти. Така че решението не е да се откажем от животинските продукти а да ги ядем сурови.


гената написа:Интересна и полезна информация която искам да споделя за тези които не са я чели:
http://www.spiralata.net/kratko/article ... bg&pg=1118
rawfan
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Окт 2009 15:09

Мнение от rawfan »

И най важното е тези, които твърдят че човека бил растителноядно животно да се запитат - откъде ще си набавят омега 3 мастни киселини - EPA и DHA /лененото масло отпада защото неговите мазнини не се усвояват без да се съчетаят с животински протеин/ , витамин B 12, витамин Д /слънцето отпада освен ако не живееш близо до екватора или ходиш гол през деня /, витамин К /има го в зелето ама колко зеле трябва да изяде човек за да си набави добро количество/, холестерол - като не яде човек животински мазнини откъде ще си набади холестерол? /тука да не се бърка холестерола в храната с този дето запушва артериите/

Твърдението че човека нямал бил необходимите качества да си улови животинска храна също е пълна измислица - всеки който е гледал примерно по дискавъри филмче за бушмените - които все още ходят голи и боси из путнинята - та тези хора си ловят бодливи свинчета, диви зайци и други подобни кажи речи с голи ръце, с лъкове или капани - примерно заека го издебват докато влезне в дупката си и го вадят от там - вероятно доктора си представя картина на човек тичащ след див зает - препоръчвам му да погледа малко научно популярни филми.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Rawfan, моля те препрочети внимателно, ама много внимателно тази тема.

Всичките ти твърдения освн последното за бушмените са необосновани от личния ти опит, а са базирани на книги които си чел.
И то пак не е пряк личен опит, но да приемем, че не е постановка и си го видял с очите си.
В книгите има много лъжи.

Аз примерно мога да твърдя, че витамин К не съществува и разните там наситени и ненаситени мастни киселини не са есенциални. Ти няма как да ме обориш освен с цитати от книги. Личният ти опит нито го потвърждава, нито го отрича. Защото ти лично не си живял без тези мастни киселини за да твърдиш, че са есенциални, т.е. абсолютно необходими за живота и че могат да бъдат набавени само по един единствен начин.

Това, което има значение е личният ти опит.
Когато ти си излекувал няколко човека с ядене на сурово месо, тогава тичай да твърдиш нещо.
Преди това можеш само да насочваш хората към информация написана тук и там и да ги оставиш сами да си изградят мнение.

Не казвам, че това, което твърдиш не е вярно, а казвам, че може да не е вярно и не е хубаво да го приемаш като единствена и неоспорима истина и да се забатачваш в сложни понятия и думи, в които за теб самият няма никаква полза.

Моля те не ми отговаряй преди да си прочел това мнение няколко пъти и да си изчел цялата тема отново!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
dejavu
Участник
Мнения: 79
Регистриран на: 18 Юни 2011 13:05

Мнение от dejavu »

ivangp написа:Няма бозайник който да пие мляко след като е отбит от кърмене.
Може би причината за това е,че няма как да си го набавят. Няма котка, кояот да е отказала купичка с мляко, дори преварено

Колкото до зърнените някои от най-здравите изследвани от д-р Прайс племена ядат хляб или покълнали зърна. Кълнове в природата се намират и могат да се ядат...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

По тази тема, каквото имах да кажа съм ко написал вече. Нямам повече желание да споря с когото и да е и да убеждавам в каквото и да е.
Всеки да си чете и да си прави изводите за себе си.
Яжте и пийте, каквото желаете.
Това тук е само информация, мои разсъждения и храна за размисъл.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Намирам за подходящо, да вмъкна тук нещо по отношение на храната и храненето, което много ми хареса, четейки Крион. Той казва, че месото има ниска вибрация и не е уместно, да се ползва, при новата енергия ( повишаващата се вибрация на енергията в настоящия момент), или поне не в големи количества, или поне не свинско и телешко, понеже са по-трудно смилаеми от пилешкото и рибешкото месо. Обаче казва и че- може да ядем всичко, включително и месо (други и нездравословни храни), но с ясното намерение, може и гласна декларация, че повишавам вибрацията на храната, до моята вибрация! и извличам полезното за мен, от тази храна, от останалото се освобождавам!
В никакъв случай не препоръчвам поемане на вредна за организма храна, но има достатъчно ситуации, в които да употребим този вариант (да се спасим при гости, например, глад в джунглата, само вредна храна в близката будка и т.н. :lol: )
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Bogo69
Участник
Мнения: 49
Регистриран на: 15 Сеп 2006 16:14

Мнение от Bogo69 »

:D :D :D Искрено ме разсмя с по-горното....
И който опитва това с гласната декларация докато се храни, да гледа да не се задави :D :D :D
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Споделям го, тъкмо заради евентуалните коментари. Гледай да не се давиш, преди да се аргументираш защо точно ти е смешно, може ли!? :wink: :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Предвид, че често пъти дори природната ни храна не е природна, ако мога така да се изразя, подхода ми харесва. И друг път съм чувала/чела/коментирала подобна идея. Но лично не съм я пробвала. Не съм стигнала още до храненето си за да го направя.

Според мен каквото и както и да се яде подобно настройване на храната е подходящо и полезно.

Това, което правя аз е, когато готвя да се старая да съм в добро настроение, да мисля положително за храната или за каквото там си мисля. Да й "бая" за да стане вкусна и да даде сили и полезна енергия на тези, които ще я ядат.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Аз бих променил това -
Alisa написа: Повишавам вибрацията на храната, до моята вибрация! и извличам полезното за мен, от тази храна, от останалото се освобождавам!
в това - Повишавам вибрацията на храната, до оптималната за мен, в момента, вибрация! и извличам полезното за мен, от тази храна, от останалото се освобождавам с удоволствие и лекота! :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Приема се! Особено ако е декларация за Предизвикателство с което да постигнем интегриране на коренно ново, спрямо досегашното ни, отношение към храненето и храната. Най-важното за мен остава идеята, че от нашето отношение към храната, зависи как тя ще ни действа, т.е. от взаимодействието между нас и храната. Иначе излиза, че прехвърляме цялата отговорност върху храната, а ние сме нейна жертва и избирайки по- здравословната от всички храни ние сякаш избираме колко по-малка жертва да сме, а не изобщо да не сме жертва на храната. Да припомня и за слънцеядството, където изобщо няма храна и организмът и психиката са в прекрасно състояние само заредени от чиста енергия, което е пряк договор между нас и енергията, иначе е договор между нас и храната, от която да получим енергията.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Много добре казано, Алиса!
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Alisa написа: Да припомня и за слънцеядството, където изобщо няма храна и организмът и психиката са в прекрасно състояние само заредени от чиста енергия, което е пряк договор между нас и енергията, иначе е договор между нас и храната, от която да получим енергията.
И аз да припомня, че ти няма как да знаем, че това (потъмненото) е така. Поне преди да сме станали слънцеяди. И затова не е добре да го твърдим.
А също и че при слънцеядството, според това, което съм чел и гледал, получаваме енергия от слънцето. Т.е. все отнякъде я получаваме. Храната, която ядем също взима енергия от слънцето.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

ivangp
А също и че при слънцеядството, според това, което съм чел и гледал, получаваме енергия от слънцето. Т.е. все отнякъде я получаваме. Храната, която ядем също взима енергия от слънцето
нали това казвам и аз
Да припомня и за слънцеядството, където изобщо няма храна и организмът и психиката са в прекрасно състояние само заредени от чиста енергия, което е пряк договор между нас и енергията, иначе е договор между нас и храната, от която да получим енергията.

ivangp
И аз да припомня, че ти няма как да знаем, че това (потъмненото) е така. Поне преди да сме станали слънцеяди. И затова не е добре да го твърдим
.
Само теоретично знаейки, да твърдим нещо- да прав си, но ако усещам "инстинктивно", че е вярно?! Така, както усещам наличието на свръх душата си(Източника, висше Аз...), наличието на енергия излъчвана от храната, например или други не пряко доказуеми неща (без уреди а с просто "око"). Трябва ли абсолютно всичко да сме опитали, за да можем да усетим, дали е вярно?(за нас естествено, за мен). Не е ли първо усещането за възможно/невъзможно, вярно/невярно, за мен и от там импулс за действие- приемане/неприемане(съпротива), търсене/намиране и т.н.? Освен това Слънцеядът Хира Ратан Манек е обстойно проучен от... гледай пак, ако искаш http://www.youtube.com/watch?v=zu2EqQcw5Dg&NR=1
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Заключено