Природно хранене

Информация за здравословен начин на живот.
Заключено
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Кой и къде е говорил за махане на паразити? Като изключим теб, де.

А не се махат и с риган, както казва висшия разум - чети по-внимателно. :)
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Не се мисли в посока болести. Мисли се в посока здраве.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ниа

Мнение от ivangp »

valentingn написа: Паразитите не са шега и не се махат с мисъл. Типичен пример е Буда умрял от рак.
Това предполага, че ракът се причинява от паразити. Както и че Буда се е опитавал да премахне паразитите с мисъл.
И двете твърдения или предположения са недоказуеми. И това ги прави спекулативни.
Също така няма как да знаем от какво е умрял Буда.
В смисъл това, че някъде някой е написал подобно нещо не го прави истина. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
aldonea
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Ное 2009 21:08
Местоположение: София

Мнение от aldonea »

:!: Всеки организъм(тяло) показва потребностите си от определен вид хранителни вещества. Необходимо е само да се вслушаме в себе си. :)
Един страхотен филм за храната :!: Осторожно, еда! (I, II) / Внимание, храна! ( I, II) (2008)
http://zamunda.net/details.php?id=15700 ... rtcomments
ivan2
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Яну 2009 15:02

Мнение от ivan2 »

Ще пусна линк към някои книги за сурови животински храни.

http://www.amazon.com/Recipe-Living-Wit ... =8-1-spell

може да се свали безплатно от тук:
http://search.data.bg/ready/6096d98e97d ... 00e3908300
ivan2
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Яну 2009 15:02

Мнение от ivan2 »

nikomsj
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Яну 2010 14:17

???

Мнение от nikomsj »

Ето в това написаното прочетох повече глупости от колкото очаквах някой да може да измисли. Първо изказваш мение за нещо което не познаваш, дори и не си прочела труда на човека нито си го тесвала и просто изказваш необосновано менение. Емилова лекува хора но мнението ти е базирано пак на твои приумици без да си запозната с нещата. А да не говорим за следващата най голяма простотия ... че житото било токсично. Хайде няма повече нужда от коментари натам .... ти дори сигурно незнаеш какжо има в житото и едва ли си го изследвала някога нито можеш да докажеш нещо от всички тези думи на вштъра ... ха ха ха ... направо се радвам че те има ....


Arethuse написа:Този Атерхов не го знам кой е, но Емилова по-добре не я слушай, ако искаш да си здрав :!:

Житото не е храна за хора. В обвивката му се съдържат токсични вещества, това важи за всички зърнени. Ще кажеш - да махаме обвивката - да, ама не. Както вече се каза, не сме по-умни от природата. Житото е навлязло в диетата на хората, поради необходимост да се изхранват големи групи хора, водещи уседнал начин на живот. И понеже в някакви моменти от историята хората просто не са имали какво друго да ядат, са издигнали житото и хляба в култ, както ти се изразяваш. Това е културен феномен, а не е свързано със здраве, хората са гледали да оцеляват. Да не говорим, че огромна част от хората са нетолерантни към глутена. За тези неща може много да се прочете, само че на мен не са ми известни източници на български.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Много благодарим, че се регистрира, за да споделиш с нас добре обоснованото си компетентно мнение :lol: 8)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Има една чудесна книга - "Методът Гейбриъл" за отслабване без диети. Джон Гейбриъл, който бил 183 кг, след безброй диети достига до революционна теория, че това са биологични програми за защита на организма, които карат тялото ДА ИСКА да бъде дебело или слабо. Когато човек прави диети т.е. гладува или изпитва друг вид глад - емоционален или психически, това включва т.н. програма FAT /от famine and temperature, т.е. глад и студ/ при която организмът драстично забавя метаболизма, на човек му се спи и му се яде сладко и мазно, покачват се нивата на кортизола в кръвта. При гладуване с включена програма FAT може да започнат да се разграждат мускулите, но не и мазнините. Ако човек въпреки това успее да отслабне с изрязване на стомаха напр., то кожата му безумно увисва, това е защото кортизолът отговаря за тургура на кожата, а при тази програма той е в голямо количество. Също така, човек яде предимно преработена храна, консервирана, вакуумирана и топлинно обработена, поема много токсини, а те се заобикалят от мастни клетки. Начинът за изключване на тази програма е чрез хранене с органична /био/ храна която храни клетката, защото ние можем да изяждаме по 5000 калории на ден, но клетката да гладува. Също хранителни добавки като Омега 3 мастни к-ни, ензими, суроватъчен протеин, пробиотици, плодове и зеленчуци. Но най-важното /според мен/ са визуализациите на идеалното ни тяло заедно със слушането на неговия диск преди заспиване. Тук е разковничето на целия процес при който подсъзнателния ум се препрогамира и изключва програмите FAT, тогава човек вече не изпитва такъв глад /особено за сладко и мазно/, ядат му се повече здравословни храни и новопридобитата енергия го кара да извършва физически упражнения. Там той разказва, че имал дебел котарак, който се изллежавал на поляната пред една къща, където имало куче, което само го лаело от прозореца. Но един ден го пуснали навън и то подгонило котарака. Върнал се нахапан и въпреки че поръдължил да се храни по същия начин, отслабнал драстично за 2 седмици. При заплахата от хищници, тялото моментално изключвма програмата FAT защото тялото трябва да бъде слабо и жилаво за да се спаси. Трябвало Джон да започне да го храни само по 1 път на ден въпреки протестите на котарака и когато отново започнал да го храни нормално, той започнал да наддава, но никога не станал толкола дебел нито толкова слаб.
Ако човек тича или кара колело е хубаво постоянният ритъм да бъде нарушаван от 10-12 сек. спринт, което кара животинския мозък да си мисли, че сме заплашени от хищници и тялото започва да иска да е слабо и жилаво за да ни спаси. Това е съвсем накратко идеята на Гейбриъл, благодарение на която сваля 103 кг.
Книгата е уникална и горещо я препоръчвам на всеки който се опитва да се бори с тялото си, докато то просто ни защитава и си мисли че прави най-доброто за нас. Друг е начинът по който да му покажем какво искаме всъщност, така добре обяснено в книгата.
Повече ето ТУК: Изображение
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Страхотна книга. Mного ти благодаря за нея, Magic Woman!
Препоръчвам я на всички, независимо дали имат проблем с килограмите.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Посетихме този Емил Елмазов с жена,която има проблем понеже освен че се занимава и продава билки,прави и ирисо диагностика.
Не бих казал,че е кой знае колко добър,а и се оказа че почти на всеки който е минал преглед без значение от това какво му е,изписва си билки за около 130-150лв за начало.Синът на тази жена поиска да се прегледа за друг проблем,оказа се че почти едни и същи билки изписа и на него,а все пак жената беше с диагноза рак на дебелото черво!
Не е трудно да се разбере в град като нашия,какво се изписва като билки,просто за мен си остава пак един финансов интерес,давай да върви далаверата!Не че отривам ефекта и това да се ползват билки,но да се изписва почти и едно и също за всеки проблем е малко несериозно,поне за мен!Най вече странното е,че ако трябва да се пие всичко за един ден някъде излиза,че човек трябва да поеме по вече от 5литра течности което сами се досещате,че няма как да стане!
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

Искам да споделя един опит от последните няколко дни.
Прочетох за житния режим на Петър Дънов и ми се видя чудесен за прочистване на организма и сваляне на трупнатите 3-4 кг през зимата. Пък ми се видя и вкусен - 100 гр. жито, мед, 3 ябълки и 9 ореха, разделени на три порции.
Започнах го в събота. Първия ден усещах леко дразнене в стомаха след ядене, вечерта - съвсем леко главоболие, но като цяло беше ОК.

Вторият ден се събудих с главоболие - мигренозно. Хапнах си първата порция. От обяд нататък не искам да си спомням как се чувствах. Главоболието беше направо ослепително. Беше ми ужасно лошо и 6 часа след храненето стомахът ми изхвърли житото. Не можех дори да пия вода, а трябваше да се пие по 2 л. на ден. Чувствах се като някой наркоман в абстиненция. Цял ден и цяла вечер лежах, правех многократно ТЕС и КР, но нищо не помагаше. Получих и една криза с ужасно треперене на тялото, по-късно прочетох, че това е хипоглекимия и понякога се причинява от меда. Успях чак вечерта да хапна няколко лъжици жито с мед и 1/2 ябълка.

На другия ден главоболието се беше преместило в другата половина на главата, виеше ми се свят, хапнах няколко лъжици жито с ябълка и орехи - беше много мъчително. Опитвах се да се убедя, че това е лечебна криза и ще мине, но тялото ми просто отказваше. Няколко часа по-късно, самата мисъл, че трябва пак да ям това или да пия вода, ме караше да изпитвам истинско отвращение. Стомахът ми продължи да изхвърля всичко, часове след като се бях хранила.

Следобедът на третия ден трябваше да реша, дали да легна без да ям и пия каквото и да било или да прекратя тази лудост и да започна захранване. Надделя здравият разум. Захранването става с т.н. Ангелска супичка - картофи, магданоз, вода, сол и лимон. Със сетни сили успях да я направя.

И тук се случи нещо напълно изумително. Изядох я... В стомаха ми се разля топлина, която плъзна по цялото ми тяло, почувствах блаженство. Главата ми мина напълно внезапно, като махване с магическа пръчка. Изведнъж се почувствах така, сякаш никога не ми е било лошо. Стомахът ми издаваше някакви звуци, които ги възприемах като бурни аплодисменти. :lol:

Много се радвам, че преживях този опит. За мен единствената истина е тази, получена чрез пряк опит. Тялото ни е мъдро и то по-добре от нас знае кое е добре за него. Но същеврменно е уникална машина и ако му налагаме определени неща, които не иска, то би се справило въпреки това.

Казват, че лечебната криза била толкова по-тежка, колкото по задръстено е тялото. Не мога да се съглася с това. Моето тяло обича сутрин голяма чаша фреш, следобед - кисело мляко с пшеничен зародиш и вечер - нещо леко. За мен то е прекрасна самоподдържаща се и самопочистваща се машина. Познавам хора, които правят този режим и се чувстват добре. Явно тялото им обича жито. Моите уважения към Учителя Петър Дънов, но мисля, че всеки трябва да се вслушва в желанията на тялото, а не да следва сляпо добри съвети.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Magic Woman,странно ми е за какво реши по този начин точно да сваляш килограми?
Интересно ми е да видя и на Иван коментара по казуса! :wink:
MagicWoman
Активен
Мнения: 290
Регистриран на: 12 Фев 2011 20:46
Местоположение: София

Мнение от MagicWoman »

гената написа:Magic Woman,странно ми е за какво реши по този начин точно да сваляш килограми?
Интересно ми е да видя и на Иван коментара по казуса! :wink:
Реших да направя с един удар - два заека. Хем да се прочистя, хем покрай това да паднат излишните кг. Не съм го замисляла като диета за отслабване. Не си падам по принцип по диетите. Пишеше, че с Житния режим се прочистват всички тела, вкл. енергийни прилепвания. Такива неща... :wink:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

MagicWoman, би ли казала, какво и как точно ТЕСа- желанието за диета, съпротивата на диета, болката, хипоглекимията, килограмите...? :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Заключено