Водолечение

Информация за здравословен начин на живот.
Stanislava
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Ное 2009 22:43

Мнение от Stanislava »

blagodaria, Maya, ne e lo6a ideiata za vaksinite, 6te pomislia kak da podhodia; za dietata - opitvam se da spazvam hranitelen rejim bez meso i riba, pone do tolkova; sega i dvamata sa bolni, pipnahme virus i ednovremenno e ko6mar da gi lekuvam; na edinia kompresi pravia, a drugia go topia vav vodata; edva se vazdarjah sno6ti da ne dam lekarstvo za temp, otkazaha mi le4enie i se biah ot4aiala; poniakoga mi lipsva uverenost, a i e ko6mar da pi6tiat i dvamata bolni; ti kakvo si uspiala da izlekuva6 do momenta s vodole4enie?
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Stanislava написа:... ti kakvo si uspiala da izlekuva6 do momenta s vodole4enie?
Не зная. Обикновено е в комбинация с други методи. По-горе съм описала как ми светнаха зъбите веднъж.

И моите двамата са болни. Баткото повече, бебето само се прави. Баткото го тесам. Трудно ми е да правя друго, докато гледам бебето да не се пребие.
Тук разказвам какво ни е дереджето - http://www.rodilnitza.com/forum/index.p ... 45#msg6445
Georgi Dimitrov
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Мар 2009 12:43

Мнение от Georgi Dimitrov »

Stanislava osven tazi na Kune prochete li i knigata na Dimkov, za koqto sum dal link?
Vaksinite sa vredni, no shtom e neizbejno ne se pritesnqvai, prosto sled vaksina da se pravqt po 2-3 bani na den i po zdravoslovna dieta, da moje tqloto da izhvurli bolestnite veshtestva koito sa vkarali lekarite.
Strogata dieta ne che e preuvelichena, prosto s neq se davat po mnogo po burzi i efektivni rezultati, moje i mlechni produkti da se uptrebqvat (kakto dava Dimkov), no tova prosto shte zabavi procesa na vustanovqvane.
Maya samiq Kune nqma kak da se e izchistil napulno, toi ne e bil na 20godini i e bil mnog tejko bolen kakto pishe, taka che nevuzmojno e pri tezi stadii na bolesta koito e bil i da stane nov chovek, a tova koeto e napravil sus sebe si e neveroqtno, ne e za umalovajavane.
Ti go prilagash bez hranitelni ogranicheniq, no vsichko zavisi ot kakvo se lekuvash i kakvi bolesti imash. Kolkoto po bolen e chovek tolkova po golqma hranitelna disciplina trqbva da ima.
Stanislava za jluchkata i herniqta se lekuvai spored ukazaniqta na Kune i Dimkov, po natatuk moje da kacha i edna druga kinga s obqsneniq za metoda ot Vuto Rupchanski ot 1910 godina.
Sutrin pii po edna chasha prevarena goreshta voda, moje s nqkolko kapki limon, no ne vseki den da ima limon. Posle ako imash vuzmojnost za banq, sled chashata voda, sutrin na gladno e nai-silen efekta. Spazvai si dieta i pravi po 2-3 bani na den, no ako neshto ti se priqde ne se tormozi. S vremeto ot banite i hraneneto stomahut ti shte stane chustvitelen kum izkustvenite i tejki hrani i shte gi izbqgvash ot samo sebe si. Prosto v nachaloto e trudno, cql jivot si sviknala da ti e tejko na korema i sega izvednuj tazi lekoto te kara da mislish che si gladna ili nedohranena.
Sled dush s havliena kurpa namokrena s ponosimo-goreshta voda si izturkvash tqloto, turkash rucete pak q mokrish posle druga chast i pak i taka, za razshirqvane porite na kojata, po dobro izchistvane i podpomagane funktizqta na kojata.
Vzavisimost kolko godini si stradala ot zabolqvaniq tolkova po bavno shte e i lechenieto i s povechko krizi, no puk tova da ne te pritesnqva.
Za temperatura procheti Dimkov dava mnogo dobri obqsneniq kakvo da se pravi pri treska. Az sum si smukval 38 gradusa za 24 chasa samo s tri bani bez lekari i lekarstva. A decata sled banq gi vzemi da spqt pri teb da gi izpoti tvoqta toplina i shte se izlekuvat v puti po burzo.
Edna jena, sushto ot amerika, se izlekuva, kato i kazvah kakvo da pravi i skanirah nqkoi chasti ot knigi da prochete. A neq e prashtaha na operaciq, ot godini ne se chustvashe dobre s gurba krusta, a sega veche nqma i spomen ot bolkite i nerazpolojenieto. No i tq mina prez nqkoi lechebni krizi, no nqma kak bolesta trqbva da se izhvurli.
No nai vajnoto sa banite, samo s hranene i chetene ne stava.
Ima i edna kniga na Nishi, moje da e namerite v neta -----.
Pishi ako neshto drugo te interesuva, a za tova TES, nito bih go probval, nito preporuchval, po redica osnovatelni prichini, no vseki si znae.
Ako ne si gledala Sicko, preporuchvam ti go.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Кои са "основателните" причини против ползването на ТЕС?
И според теб хората дето са се излекували само с ТЕС от ред нелечими заболявания защо са се излекували?
Също така тия дето не са успели да се излекуват с хранене и отводни бани, като самият Луи Куне, защо не са се излекували?

Теорията за старостта и степента на обложеност на организма тук нещо не ми се връзва, защото знам за стари хора с изключително напреднал стадий на болестта, т.е. яко обложени (според теорията на Лиу Куне), които са се излекували и без отводни бани и преминаване към вегетарианство.

Не съм против тия отводни бани, но не мисля, че са единственият път към здравето.

Аз не бих бързал да отричам нещо което не съм изпитал на собствен гръб и което не разбирам.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Georgi Dimitrov
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Мар 2009 12:43

Мнение от Georgi Dimitrov »

Tochno tova sa osnovatelnite prichini, che shte mi se hvanat za dumite "razbirachi" koito nqma da razberat kakvo im kazvam.
Няма как да знаеш това. Пробвай пък ще видим кой ще те или няма да те разбере.
A i vashite seminari ne znam da sa bezplatni, i da te pitam togava edin vupros. Vsichki kazvat che istinskiq lechitel ne vzima pari, a znaesh li po kakva prichina?!?
Явно си говорил лично със всички, т.е. с няколко милиарда души. :roll:
Аз не съм чул всички с които съм говорил да казват подобно нещо. Някои го казват, но нито един от тях не е лечител.
Тъй като и аз не съм истински лечител, много ще се радвам да ми обясниш защо, ако си истински лечител. Ако не си, няма как да знаеш какво и защо прави един истински лечител.

Само да ти напомня, че не отговори на нито един от зададените въпроси.
И също да ти обърна внимание, че горе вляво има кирилизатор.
Georgi Dimitrov
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Мар 2009 12:43

Мнение от Georgi Dimitrov »

Не знам защо ми изтри предния пост приятелю, но не се прави така, дори и да те е засегнал В него даже имаше някой от отговорите, но както и да е, ще пиша пак.
Кои са "основателните" причини против ползването на ТЕС? - може да лекува, може да помага да, но аз не бих го препоръчвал, който иска да си го прилага и препоръчва. Защото както казва самия ти подпис "Пробвай ТЕС за всичко! Ще бъдеш приятно изненадан.", хората ще почнат да разчитат на него, а няма да потърсят отговор на нещата, защо са ядосани, защо са тъжни, защо им се случва това и това, защо в нещастието се чувстват по един начин, а в щастието по друг и т.н., а това е по важно. Здравето и тялото са първа стъпка, не казвам да се отричат и те са необходимост но трябва да се върви и по нататък, и аз самия помагам на който мога с каквото мога, а и на себе си но не може да чакаш на ТЕС или на някой човек да ти научи уроците от живота А това клипче на линка ти е все едно гледам реклама за безкраен щастлив живот и то благодарение на ТЕС- просто няма как да стане, това е истината, живата ще ви хвърля от едно към друго докато не се научите и тези илюзии няма да ви помогнат, но това е маркетинга.

И според теб хората дето са се излекували само с ТЕС от ред нелечими заболявания защо са се излекували? - помогнало им е на тях, едни се излекуват други не, да съм казал че на никой не действа, нека егото ти не се засяга толкова много.

Също така тия дето не са успели да се излекуват с хранене и отводни бани, като самият Луи Куне, защо не са се излекували? - същия отговор, а това е и природен метод, при който трябва да се спазват някой условия, които ако се пренебрегнат ще се влоши дори, сам Димков го казва в началото си на книгата от линка, или и Димков греши. Баните според мен са ненадминати при лечение на треска, температура и тем подобните, за хриничните болести се иска повече старание и търпение.

Теорията за старостта и степента на обложеност на организма тук нещо не ми се връзва, защото знам за стари хора с изключително напреднал стадий на болестта, т.е. яко обложени (според теорията на Лиу Куне), които са се излекували и без отводни бани и преминаване към вегетарианство. - да съм казал, че само това е начина, не съм. Дори ви писах и за книгата на Ниши, ако имате желание ще дам линк и за нея, методи има доста, нека всеки се лекува според този който му пасва най-добре.

Не съм против тия отводни бани, но не мисля, че са единственият път към здравето. - правилно, няма спор.

Аз не бих бързал да отричам нещо което не съм изпитал на собствен гръб и което не разбирам. - когато разбереш нещата из основа, няма нужда да изпитваш всичко, основата е една, разклонения много.
Преди всичко трябва да се разбере както го казва Куне "закона за мировото единство", не може да се гледа едностранно на нещата или както на някой му е удобно Когато нещата се гледат цялостно, в единната им природа, изгледът е съвсем друг
Защо истинския лечител не взима пари? - ще ти кажа, няма нужда от заяждане. Защото ако взима пари ще иска да има болни, тоест повече пари или изгоди има когато има повече болни. Такива са станали лекарите в днешно време, за тях няма пациенти, а клиенти. Истинският лечител не че не може или да казва че не трябва, той просто не вижда смисъл в това да иска нещо в замяна, той не е търговец който продава, той е помощник който може само да помага, за него това е наградата, не му трябва друга, състраданието е основната движеща сила, и радостта на оздравелия е предостатъчна, не както някой смятат, че ако вземе и ще изгуби дарбата си. Сам Димков не е взимал пари, макар да му носели хранителни продукти от благодарност и тях да ги е приемал, просто няма как, хората в истинска радост са най-настоятелни.
Лекувайте се, бъдете здрави и засмяни, но не тъпчете на едно място, не делете нещата на добри и лоши, на щастие и нещастие, на болест и здраве, просто навлезте малко по-навътре, вижте си страховете и заблудите и разберете, и тогава няма какво да ви плаши и притеснява.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Тъй като минахме на приятелю, приятелю Георги, не съм ти трил предния пост. Сега виждам , че го няма, но наистина нямам идея защо. Какъв е смисълът да те цитирам в моя пост от някъде, неизвестно откъде?

С почти всичко, което казваш в последния си пост съм съгласен.
Намирам обаче едно противоречие - казваш:
Защото както казва самия ти подпис "Пробвай ТЕС за всичко! Ще бъдеш приятно изненадан.", хората ще почнат да разчитат на него, а няма да потърсят отговор на нещата, защо са ядосани, защо са тъжни, защо им се случва това и това, защо в нещастието се чувстват по един начин, а в щастието по друг и т.н., а това е по важно. Здравето и тялото са първа стъпка, не казвам да се отричат и те са необходимост но трябва да се върви и по нататък, и аз самия помагам на който мога с каквото мога, а и на себе си но не може да чакаш на ТЕС или на някой човек да ти научи уроците от живота
Което от една страна показва, че първо не си ми чел книгата, второ не си идвал на мои семинари, трето не си чел дневниците на форумците тук.
Ако бе направил поне едно от трите гореизброени, щеше да разбереш, че аз точно това обяснявам и се мъча да науча хората, а също и че тези които ползват ТЕС по-продължително време, именно тези житейски уроци учат, опознават себе си, стигат до прозрения за това какви са и как сами са си причинили проблемите от които се избавят чрез ТЕС. Имено затова аз избрах да разпространявам ТЕС, а не някойдруг метод или техника. Защото ТЕС е само привидно техника за лечение. Страничните й ефекти са много по-дълбоки и разностранни.

От друга страна прокламирайки ЛУи Куне или Димков, по какъв начин техните методи те карат да постигнеш важното за един човек в живота, а имено себеосъзнаването?
Ей тука виждам противоречието - хем казваш, че еди какво си е важно (с което съм съгласен) хем рекламираш нещо което не преследва и не постига тази цел.

Защото и Куне и Димков учат, че това което причинява болестите и замърсява организма е храната, а аз твърдя че е мисленето.
Имай предвид, че и аз съм минал по този път на хранене, гладуване, очистване и т.н. Т.е. за мен той е познат и изпитан.

И накрая да повторя, че да се обобщава е неправилно - имам предевид думите "един истински лечител" които поставят под един знаменател всички истински лечители. Няма как да знаеш кой какво взима, мисли, прави и защо. Можеш да твърдиш нещо единствено за себе си.
Дали някой взима пари или подаръци, храна, услуги, няма значение. Всичко е енергия. Ние обменяме енергия в различни форми.
На тази тема мога много да споря, но няма смисъл. Всеки решава за себе си. Да съдиш някого без да го познаваш е неправилно според мен.
Надявам се да продължим тук да обсъждаме идеи, а не личности които не познаваме добре.

Аз не съм лечител.
Никога не съм твърдял, че съм.
Макра, че нито си първият, нито последният който ме определя като такъв и ме обвинява в комерсиализъм.

Нямам дарба, Нищо не ми е дадено свише. Каквото съм постигнал съм го постигнал със собствени сили, плащал съм пари, отделял съм от времето си, полагал съм усилия.
Затова аз избирам и никога никой няма да успее да ме накара да се чувствам виновен, че за споделяне на времето и знанията си взимам пари. Никого не карам насила да идва при мен или да купува книгата ми. Всеки е свободен да избира.

И накрая само да завърша с това, че нищо на този свят не е безплатно. Всичко струва разход на някаква енергия в различен вид.
За мен най-ценното нещо в този живот е времето.
Моето време струва пари.
Това е моят избор.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Georgi Dimitrov
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Мар 2009 12:43

Мнение от Georgi Dimitrov »

По-нататък ще разбереш, че не е от и от мисленете. Преодолял си някой заблуди, като преодолееш и още ще ме разбереш. А колкото до последните ти два абзаца, се вижда че има да поработиш още доста върху себе си, и постингите ми не бяха толкова лично спрямо теб, те са по скоро да покажат на хората да не стоят в сянката или в краката на някой друг, а да запретнат сами ръкави. Но нека не занимаваме другите хора, а да продължим по темата.
За който баните и другите изисквания не са лесни за правене или нямат време, да потърсят от книгите на Димков лечението с дестилирана вода, но и там трябва много да се внимава.
Stanislava щом искаш информация за лечението на Куне метода за деца по-нататък ще кача другата книга(брошура) "Отглеждане на деца", тя само се споменава във "Водолечение". В нея е дал съвети за всяка детско-юношеска възраст по отделно.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Georgi Dimitrov написа:хората да не стоят в сянката или в краката на някой друг, а да запретнат сами ръкави.
Алилуя! :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Stanislava
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Ное 2009 22:43

Мнение от Stanislava »

4NGi, jelaia vi zdrave i 6tastie, kakto i na vsi4ki okolo vas! Mnogo blagodaria za savetite, zdravi sme, no mnogo interesno, 4e ka6licata o6te gi ma4i i dvamata - kogato az se lekuvam s bani, ka6licata iz4ezva mnogo barzo; imam 4uvstvoto 4e e alergia kam ne6to v ka6ti; TES niama da komentiram - ne sam zapoznata, samo iz4etah kak Maia se e lekuvala; no ot tova se dobiva begla predstava; no vodole4enieto e unikalen metod, prilagam go ot 30 god varhu sebe si, zatova iskam da lekuvam i decata taka; 6te bada mnogo blagodarna za bro6urata, tarsila sam ia bezrezultatno; iskam vsi4ko ot nego; predvaritelno blagodaria!
Georgi Dimitrov
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Мар 2009 12:43

Мнение от Georgi Dimitrov »

За кашлици, възпаления на гърлото и т.н. казват, че много помага пчелния клей. Една позната ползва за детето си следната рецепта, и никога не и трябват лекарства.
Взимаш 30 гр пчелен клей и го замразяваш след това го стриваш с хаванчето(или настъргваш с ренде) и го слагаш в едно бурканче и прибавяш едно шише чист спирт и това го държиш на тъмно и го разклащаш всеки ден. След 10 дни го прецеждаш и доливаш до 100 мл. колкото е бил спирта от друго шишенце. С капкомер се олива гърлото на детето(вътрешно), по два капкомера един след друг, по няколко пъти на ден, май три(зависи от стадия на болестта).
А друга която била много лечебна е: в 1 буркан мед слагаш 0.200гр прашец медна пръчка клей и като се разтвори клея и прашеца консумираш. По подробно:
http://abiconic.dir.bg/bees/propolis.htm
http://www.kak-da.com/прополис-(пчелен-клей).html
http://www.fenomenibg.com/modules/news/ ... toryid=158 - това е за книгата на Ниши, линка за сваляне е най-отдолу, който е харесал Куне ще му хареса и книгата на Ниши.
А за кашлицата която казваш, да не би да има доста влага във въздуха, много хора почват да кашлят, като спят в по влажни стаи, или пък е много сух и дразни.
Малко е извън темата за Куне, но смятам, че е полезно.
По-нататък ще сканирам брошурата, че съм е дал на една млада майка.
Stanislava
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Ное 2009 22:43

p4elniat klei

Мнение от Stanislava »

Blagodaria za receptite! Az polzvam otdavna p4elen klei, godini; na malkite davam po 2-3 kapki v zavisimost ot vazrastta; no bez efekt pri tiah- imam predvid 4e ne pomaga direkto na ka6licata, veroiatno im podsilva imunnata sistema; pri men ima, no ne i pri ka6lica; davam i med s lajici - dori mi e trudno da ne im go davam, mnogo go haresvat; edna recepta i ot men - 4erna riapa, izdalbana v sredata - slaga se lajica med, ostavia se da se sabere soka i se izpiva; ni6to ne mi pomaga za ka6lica osven banite - moiata e hroni4na, slu4va mi se da spia sednala, dori i da ne spia ciala no6t; pro4etoh za plitkoto di6ane v tozi forum i se opitvam da go prilagam (do kolko uspe6no, do kolko ne); no moeto le4enie e bani - zadaljitelno s obtrivane na korema, drugite ne mi deistvat; 4akam s netarpenie da ka4i6 bro6urata, izob6to vsi4ko , koeto ima6; opitvam se da 4eta Dimkov, malko bavno , no svobodnoto vreme e kat;
Georgi Dimitrov
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Мар 2009 12:43

Мнение от Georgi Dimitrov »

Те няма какво толкова да ти помогнат за кашлицата, но ще ги сканирам и тях, като си ги взема. На Димков книгата би ти помогнала най-много според мен, има и за дишанията. Да не би твоята кашлица да е белодробна, а не от гърлото, щом е хронична е вероятно. Освен бани може би трябва да си наложиш по-строга хранителна дисциплина. Правиш ли парни бани, с тях би трябвало да стане по-бързо и ефикасно?
Въздухът при теб може да оказва голямо влияние, щом и децата ти имат проблеми, нищо чудно да е от него.
Щом от 30 години го прилагаш би ли казала нещо повече, промените в теб, имаш ли план на лечение и т.н.
Белодробните се лекуват бавно, но пък ако не си била много стриктна си остават. Димков много добре разяснява метода, ще ти помогне.
Гледала ли си този филм Sicko http://www.imdb.com/title/tt0386032/
Stanislava
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Ное 2009 22:43

Мнение от Stanislava »

Ne6to ne uspiah da go otvoria tozi link; az po4ti niamam kakvo da spodelia, za6toto : maika mi go e prilagala na men ot rajdaneto mi do niakakva zriala vazrast (da kajem 17 god); ne sam lekuvala ni6to seriozno, samo dvustranna brohopnevmonia, skarlatina, bronhiti; rodena sam v Burgas i obgaziavaneto ot Neftohimi4eskia kombinat ima za posledica hroni4en bronhit; banite, koito mi prilaga biaha koremnoobtrivni, zadaljitelno pridrujeni s dieta, dori s glad na momenti; hraneh se osnovno kato sorovoiadka, bez meso, mnogo riadko ka6kaval i iaica; no vse pak gotvene po balgarski standart, makar i bez ni6to parjeno; v posledstvie prestanah da se lekuvam taka, samo ako imah seriozni oplakvania s bronhita, koito za4estiha sled kato spriah da prilagam vodole4enieto aktivno; niamam imunizacii (samo edna, koiato be6e zadaljitelna za da zamina za USA); maika mi sa ia globiavali, izmisliala e kakvi li ne laji , za da me predpazi ot imunizacii; antibiotici ne sam vzimala nikoga; sega ve4e imam problemi zdravoslovni _ jla4nokamenna bolest i hernia kato posledica ot dosta tejki bremennosti; iskam da zapo4na da se lekuvam otnovo, 4etoh, obnadejdih se; decata mi gi lekuvam ot 2 god golemia (toi e na 3 1/2) i 2 meseca malkia - na 1 1/2; kato dete ne sam nabliudavala kak mi se otraziava le4enieto s podrobnosti, no sled kato maika mi go e prilagala tolkova dalgo, predpolagam 4e rezultatite sa bili o4evidni; sega nabliudavam decata, osobeno golemia, ima kakvo da 4isti nasledstveno; tova e za sega, pitai, ako te interesuva o6te ne6to;
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Извинявам се, че се намесвам в разговора ви, но горе вляво под картинката има един бутон (клавиатура) за превключване на кирилица...
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Публикувай отговор