Какво ни убива

Информация за здравословен начин на живот.
alex_JI
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Ное 2009 12:21

Мнение от alex_JI »

Georgi Dimitrov написа:Разбирането и осъзнаването е обратно на потискането. С тях се вижда, че страхът е само илюзия, която повече никога не би те притеснила.
За потискането си права, но говоря за друго. И не става дума просто да ти премине, а никога повече да не го почустваш така, по-скоро би се засмял, като знаеш, че той не съществува, а е от ума-мисловна илюзия.
Не само ще изчистиш стар проблем, но и нов няма да се появи.
Аз постигам точно това чрез ТЕС! Описал си го доста точно и подробно. Точно това е, което става/стаНа при мен, а предполагам и при всички, прилагащи ТЕС! Ако имаш опит с ТЕС, свалянето на нивото по СЕН под 1-ца, ме довежда точно до това, което ти описваш "...И не става дума просто да ти премине, а никога повече да не го почустваш така, по-скоро би се засмял, като знаеш, че той не съществува, а е от ума-мисловна илюзия..."
Имам чувстово, че се опитваш да докажеш нещо, което вече отдавна е доказано! И нещо повече - тук повечето от нас са го доказали сами пред себе си! Сякаш искаш да откриеш топлата вода, а ние вече отдавна си мием лицата с нея!
И аз не разбирам защо противопоставяш осъзнаването с ТЕС. ТЕС е осъзнаване!
Georgi Dimitrov, не знам дали можеш да погледнеш от страни - оставаш неразбран.
Georgi Dimitrov
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Мар 2009 12:43

Мнение от Georgi Dimitrov »

Знам че съм неразбран, напълно нормално е, но все някой някога ще разбере. Правете си ТЕС, щом искате, но и не спирайте на това стъпало, има още.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Е изплюй камъчето най-после де. Какво е това още дето го има и къде всъщност се корени всичко според теб?
Досега не искаше да кажеш защото се опасяваще, че няма да бъдеш разбран.
Така и така не си разбран. Вместо да подмяташ само общи реплики за стръв, кажи нещо по същество!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Georgi Dimitrov
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Мар 2009 12:43

Мнение от Georgi Dimitrov »

За осъзнаването оттатък ума съм говорел, не само за осъзнаване от ума, но и то си е постижение. Границата може да е тънка и труднозабележима, но все пак е има. Човек да върви нагоре и да вижда все по-цялостно нещата, а не само да се опитва да се оттърва от страданието. След като сме се погрижили за тялото и ума, да се продължи нататък.
Не че съм се опасявал, че няма да съм неразбран, просто бях казал, че тук е форум за здраве и ще пиша затова, доколко мога.
А какво е още това и къде се корени, всеки трябва сам да потърси, иначе става наизуст. Когато човек наблюдава и осъзнава все повече му се изясняват нещата, но нека всеки се погрижи за това, за което е най-важно за него. Хвърлям реплики за стръв просто да сондирам мнения, да видя как стоят нещата.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

mayadob написа:Георги, какъв опит имаш с ТЕС?
Прощавай, ако си писал по другите теми и не съм чела.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Мая, Георги бе писал за това в темата ти за водолечението. Накратко няма опит с ТЕС и не би пробвал, защото според него това не правилният път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Георги, ТЕС не е техника само за подобряване на здравето, но тъй като хората предимно искат да се погрижат първо за него, затова и тук и в книгата ми върху него се акцентира. Но то е само първата стъпка. Прав си тук:
Човек да върви нагоре и да вижда все по-цялостно нещата, а не само да се опитва да се оттърва от страданието.
Но както сам казваш има си първо, второ и трето:
След като сме се погрижили за тялото и ума, да се продължи нататък.
ТЕС води имено нататък.
Според мен трябва да я пробваш и да не бързаш да отричаш или съдиш позитивно или негативно каквото и да е преди да си го изпитал на свой гръб.
Това важи не само за теб а и за мен и за всеки друг човек.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
daromi

Мнение от daromi »

Нещата си стоят ок.
Разбирам за какво говориш и принципно съм съгласна с тебе.
Но съм използвала и ТЕС и ти казвам, че тя изобщо не изключва това, което ти имаш в предвид. Тя действително спомага да стигнеш до това, за което намекваш.
Ако разгледаш подробно форума, ще видиш, че всеки, който желае това, може да пише мнението си по доста широк кръг теми. Това му харесвам на Иван, че е с отворено съзнание за новото, за различното и не ограничава никого в изявите му. Той самият не спира да се учи.
За мен ще бъде интересно да чувам твоето мнение по-често.
Още по-интересно ми е, когато се създава дискусия по някакъв въпрос от хора, които знаят за какво говорят (визирам тебе и Иван).
daromi

Мнение от daromi »

Иван успя да ме изпревари с отговора. :lol:
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Георги, май имаш да осъзнаваш нещо. С най-добри чувства :wink:
violetavioleta
Участник
Мнения: 42
Регистриран на: 29 Сеп 2009 19:04
Местоположение: Димитровград

Проследих написаното

Мнение от violetavioleta »

Ще споделя от личен опит. Четвърт век търся. Започнах от Християнството, Дъновизма, Йога. Исках да разбера истината в религиите. Стигнах до истината за Космогонията. След това изучих метода Силва, Рейки, Регресионна терапия. Съвремени автори - Джон Кехоу, Дон Мигел Руис, Луиз Хей.... Експериментирах с гладуване по Лидия Ковачева, д-р Емилова, Пол Брег. Когато ми казаха за ТЕС мислех, че надали ще науча нещо по-различно. Оказа се , че научих и не съжалявам. След предизвикателството ми през ноември, за ставните ми проблеми, изкарвам зимата без никакъв проблем и болка. Сега правя друго предизвикателство и когато завърша ще споделя. Денят ми започва с 15-20 мин медитация по метода Силва. Веднага след това 20-30мин гимнастика на петимата тибетци. През деня работя с Рейки и си правя ТЕС. След всичко това, което правя, съм забелязала през годините, че много трябва да внимаваме за Егото ни. Когато се докоснем и занимаваме известно време с тази материя (всеки може да я нарече по различен начин-въпрос на терминология) има опасност Егото ни да стане твърде голямо и да си повярваме, че вече сме велики. Много опасен момент, според мен. До като сме живи има какво да научим и най-добрият начин е практиката. Още нещо. Това, което е необходимо на един, може да е ненужно за друг, но кой ни дава право да го отричаме или да налагаме само нашата опитност? Моят метод за новото е да се опитам да го разбера, да го приложа и да разбера дали работи при мен. Ако не се получава и не е за мен, това не значи, че не е полезно или е ненужно. Дори да помогне само на един човек - значи има смисъл.
Georgi Dimitrov
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Мар 2009 12:43

Мнение от Georgi Dimitrov »

Благодаря Мая, имам да осъзнавам, но не това което имаш предвид. Говорим за различни неща, но наистина се радвам, че се разписахте. То всеки така прави като му засегнеш метода, религията или някое верую.
Виолета гледам нищо хубаво не ти е минало през ръцете, ако искаш нещо истинско потърси си Ошо, Кришнамурти, Гурджиев - от по-съвременните, а има и още по-хубави книги. Благодаря и за твоята загриженост за егото, точно там съм се насочил и насочвам. Понякога едно нещо е полезно до време и само за някои работи, после трябва да се изостави. Аз да ви убеждавам против ТЕС, правете си, просто изказвам мнение, наистина във форума си има свобода.
Иване нищо лично но тези две твой реплики се взаимоизключват "И накрая само да завърша с това, че нищо на този свят не е безплатно. Всичко струва разход на някаква енергия в различен вид.
За мен най-ценното нещо в този живот е времето."- от другата тема .... и "ТЕС води имено нататък." - по-горе. Ако водеше оттатък времето нямаше да ти е толкоз ценно.
Някъде из форума беше споменат Норбеков, даже той сам казва, че неговите учители са се отказали от него, нищо чудно, като си е въздух под налягане.
Но няма нужда да спорим и да се убеждаваме, хубаво е че хората почват сами да търсят, а заблудите ще се отмятат една по една.
daromi

Мнение от daromi »

Очаквах да кажеш нещо интересно.
Когато не нападаш, се защитаваш.
Това не ме вълнува.
Georgi Dimitrov
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Мар 2009 12:43

Мнение от Georgi Dimitrov »

ахахах дай насока какво искаш да кажа, нито съм искал да нападам, нито да се защитавам, просто споделям. Сигурно на теб би ти било по интересно за това как осъзнатия човек променя около себе си атмосферата и хората както смлените зърна водата.
За това осъзнаване говорех, как духовно развития внася друго усещане в материалния свят. Просто давах едно побутване, стигнали сте по-напред, можете и още. Но пък форума е за здравето, затова пишем за него. Когато човек осъзнае всички заблуди и илюзии, става като смлените зърна, защото егото му изчезва, иначе е твърдо зърно. Но самото отъждествяване с метод или други подобни е фина форма на его, а тя още по трудно се отмята.
daromi ако специално нещо ти е интересно питай директно, ако мога ще кажа, ако не мога няма да се правя на всезнайко.
violetavioleta
Участник
Мнения: 42
Регистриран на: 29 Сеп 2009 19:04
Местоположение: Димитровград

Георги

Мнение от violetavioleta »

Добро утро! Предполагам, не разбираш колко неуместен коментар направи,че нищо хубаво не ми е минало през ръцете. Твоето мнение е излишно за мен - разчитам на собствения си опит и изводи.Но не разбирам каква идея имаш с участието ти в този форум. Противоречиш си! Най-ценно за теб е времето , а защо го губиш в излишни приказки за нещо в което не вярваш? " По делата им ще ги познаете.."
Публикувай отговор