Хималайска сол

Информация за здравословен начин на живот.
adel
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 27 Фев 2009 13:50

Хималайска сол

Мнение от adel »

Здравейте.
Питането ми е основно към Иван, относно намирането на хималайска сол в България. Това на което попаднах в София е, хималайска сол от Пакистан и хималайска сол предлагана от aquasource. Попълването на форма, /за която Иван споделя/ за доставка от US, бе отхвърлено поради вида на картата за плащане. Бих си закупила и от България, но незнам от коя.
Ако някой ползва хималайска сол, би ли ме насочил с координати.
Докато си я набавя, ще се донастроя за "предизвикателството".
Благодаря !
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Не знаех даже, че има хималайска сол от Пакистан. Знаех само за тази на Аквасорс, но тя е доста скъпа. Не мога да кажа от къде да се купи в България съжалявам. Пробвай с тази от Пакистан, ако е по-евтина от тази на Аквасорс!
А по принцип не се психирай чак толкова за солта. И с черноморска става. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
adel
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 27 Фев 2009 13:50

Мнение от adel »

много ми хареса прочетеното, за хималайската сол, не знаех за него. Това и провокира желанието ми да я намеря.
Тук може да се види хималайската сол, с произход Пакистан. http://www.biosviat.com/index.php?optio ... 9&Itemid=6
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Проверих този линк. Изглежда продават оригинална хималайска сол и то на добра цена - 200гр - 6лв и някакви стотинки. Така че пробвайте я нея. Засега я има в наличност само в София, но доставят в цяла България.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

И аз проявих интерес, благодаря за линка. Но май в момента няма наличност или? Няма я хималайската сол в списъка на продуктите в подменюто "поръчки"... :roll:
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Има я.Обаждаш им се и поръчваш по телефона.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Леле, колко ме е разглезил нета... Нямаше да се сетя за това обикновено и най-естествено решение. :oops:
Благодаря, така ще направя!
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
adel
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 27 Фев 2009 13:50

Здравейте

Мнение от adel »

Иване, благодаря за мнението.
Работя близо до диетичен магазин, в който видях хималайската сол, ще го посетя.
Ще споделя по късно.
pet
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Окт 2009 14:53

Мнение от pet »

здравейте!
Тъй като вчера попаднах на това, ми се иска да го споделя, защото и аз много издирвах хималайска сол и мисля, че тази е на доста прилична цена: http://www.zoya.bg/%D0%A5%D0%B8%D0%BC%D ... %D0%BD.415
Аватар
DIETOLOG
Участник
Мнения: 42
Регистриран на: 06 Май 2008 08:24
Местоположение: СОФИЯ

хималайска сол

Мнение от DIETOLOG »

Привет! Същата хималайска сол я има на 7лв. за 500гр. в един много приятен аюрведичен магазин в София на ул. "Княз Борис I" №84. В магазинчето има и доста полезни аюрведични, тибетски и индиански билкови добавки. Също така има голям избор на хубав мед 100% чист.
" Намерението дава насока на чистото осъзнаване " Франк Кинслоу
stelap
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Ное 2009 18:47

Мнение от stelap »

Здравейте, цената на хималайската сол в Зоя.бг е същата, каквато е и цената в магазина на вносителите - 7,70 лв. Не е по-висока, нито по-ниска.
enlisted

Ползата от водата и солта!

Мнение от enlisted »

Полезна информация:
Д-р Батманжелидж обяснява в книгите си "Ти не си болен, а просто жаден", "Водата - натурално лекарство" как безсолната диета и обезводняването на тялото (дехидратация) могат да причинят множество заболявания, като астма и алергия, Алцхаймер, диабет, ракови заболявания, психически разстройства (депресия, страхова невроза и др.), остеропороза, сърдечни и бъбречни заболявания, автоимунни заболявания и др.
Солта играе важна роля за профилактиката и лечението на рака. Раковите клетки се страхуват от кислорода, понеже са анаеробни организми. Когато организмът е добре наситен с вода, а солта повишава обема на циркулиращата кръв, като и помага да достига до всички части на тялото, кислородът и активните и „мотивирани” имунни клетки попадат в раковата тъкан и я разрушават.
Недостигът на вода и сол потиска имунната система и активността на нейните клетки, които се борят с болестите.
Приемането на достатъчно вода дневно спомага за отмиването на токсичните отпадъци от различните части на тялото и облекчава работата на черния дроб и бъбреците, които ги обезвреждат. Вода трябва задължително да се пие половин час преди ядене (1-2 чаши) и 2.5 часа след ядене (1-2 чаши).

Използвайте само нерафинирана морска или каменна сол. В магазин Била продават натурална сол (нейодирана) от Алпите без примеси (0.5 кг за около 3 лв), а също и морска сол на големи кристали, за която се смята, че няма примеси, освен йод. Натурална каменна сол (на буци, трябва да се натроши) се продава във ветеринарните аптеки на кг (около 45 ст на кг.).
Не използвайте готварската сол, в която има около 2.5-5% канцерогенни примеси (anticaking agents).
Не замествайте водата с кафе, чай (кофеинов), кока кола или други безалкохолни напитки, сокове и алкохол. Натурални плодове и зеленчукови сокове може да пиете допълнително.

http://zdraveto-dar-ot-boga.blogspot.co ... st_11.html http://zdraveto-dar-ot-boga.blogspot.co ... ge_13.html
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ей тук казват, че продават единствената чиста хималайска сол в България. http://bgminerali.com/
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
magito023
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 30 Апр 2011 20:08
Обратна връзка:

Мнение от magito023 »

Продават ли такава сол в България.
Здраве, информация за здравни проблеми и полезни препоръки

Здраве и енергия информативен здравен уеб портал
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Явно не си чела внимателно темата след като задаваш този въпрос? :wink:
Публикувай отговор