Бойните изкуства като средство за Емоционална Свобода

Информация за здравословен начин на живот.
Thai
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 23 Мар 2007 23:35
Обратна връзка:

Бойните изкуства като средство за Емоционална Свобода

Мнение от Thai »

Бойните изкуства са един от най-добрите и най-пълноценните начини за личностно израстване.

Бойните изкуства са един от най-добрите методи за Емоционална Свобода. (в частност спарингът)

Бойните изкуства са един от най-добрите начини за медитация.

Бойните изкуства са един от най-добрите начини за подреждане на главата и мислите.

За да разберете написаното до тук, е нужно единствено да започнете да практикувате бойни изкуства сериозно.

За да се убедите в това повторно, е нужно да спрете да ги практикувате за определен период и да усетите липсата на всичко изброено по-горе.

За да се убедите в това за трети път, е нужно просто да почнете отново. На макс. И постепенно да увеличавате :wink:


П.П. има ли фенове на бойните изкуства тук?
http://www.LiveToLift.com - Портал за Тяло, Ум и Дух

Нашата Философия
Thai
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 23 Мар 2007 23:35
Обратна връзка:

Re: Бойните изкуства като средство за Емоционална Свобода

Мнение от Thai »

Thai написа:П.П. има ли фенове на бойните изкуства тук?
Всъщност ... както изглежда практикуващи бойни изкуства явно няма :)

Но пък от друга страна, като се замисля, при познатите ми, трениращи сериозно, почти не се сещам за някого, който да има емоционални проблеми :)
http://www.LiveToLift.com - Портал за Тяло, Ум и Дух

Нашата Философия
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Аз съм тренирал дълго време бойни изкуства и имах емоционални проблеми.
Брус Ли също е имал, доколкото знам от прочетеното за него.
Наивно е да си въобразяваме, че познаваме другите хора добре.
Ние себе си не познаваме, какво остава за другите.
:wink:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Thai
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 23 Мар 2007 23:35
Обратна връзка:

Мнение от Thai »

ivangp написа:Аз съм тренирал дълго време бойни изкуства и имах емоционални проблеми.
Брус Ли също е имал, доколкото знам от прочетеното за него.
Наивно е да си въобразяваме, че познаваме другите хора добре.
Ние себе си не познаваме, какво остава за другите.
:wink:
Множество пъти съм наблюдавал от съвсем близо как характерът, нагласата и цялостното възприятие на света на даден човек се променя драстично само за броени месеци след като почне да тренира. И в случая говоря за хора, които съм познавал отблизо от преди да започнат да тренират :)
http://www.LiveToLift.com - Портал за Тяло, Ум и Дух

Нашата Философия
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

За ползата от тренирането и от бойните изкуства, няма спор.
Но акцентът бе друг и не мисля, че бе правилно поставен.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
I_feel_good
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 03 Май 2007 19:17
Местоположение: Sofia

Мнение от I_feel_good »

Thai,постът ти много ми хареса,но ми се струва че за широката аудитория един от проблемите със започването на някое от тях е че те, като че ли изискват солидна физическа подготовка(а спарингът и доза увереност,особено за жена).Би ли споделил ти какво точно си тренирал и на каква възраст си започнал?
"Most people spend their entire lives on a fantasy island called 'Someday I'll.'" -- Denis Waitley
Thai
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 23 Мар 2007 23:35
Обратна връзка:

Мнение от Thai »

Здравей feel_good,

Бойните изкуства сами по себе си са (или поне в миналото са били) цялостни системи за физическа подготовка, самозащита, себепознание и духовно израстване. Колко от това се е запазило до днес, и колко се преподава, е друг въпрос :)

Та, в този контекст - да се изисква физическа подготовка за да можеш да започнеш заниманията си по бойни изкуства е като да се изисква физическа подготовка, за да започнеш да се учиш да караш колело. Иска се единствено и само желание. А освен това Бойните изкуства включват в себе си достатъчно количество методи за физическо развитие.

И като каза "спаринг" - спарингът е много ключов момента. В момента, в който се пречупиш и се отпуснеш да играеш спаринг спокойно, точно в този момент си отбелязал огромна победа срещу силен противник - страхът от болка, страхът да бъдеш ударен/а, наранен/а, страхът от това да загубиш здравето си. И всичко това има огромен (над 80-90%) пренос в живота.

Разбира се, бойните изкуства не са панацея, не са магическо хапче, което с щракване на пръсти да ти даде сила, кондиция, увереност и непукизъм от глупости. Бойните изкуства са само един път, един инструмент, който ти помага да развиеш увереност, сила, издръжливост, воля дисциплина и емоционална свобода. Единственото условие е да имаш желание, да си постоянен и да се стараеш да ставаш по-добър/добра.

поздрави и успех :)
http://www.LiveToLift.com - Портал за Тяло, Ум и Дух

Нашата Философия
WinKam

Мнение от WinKam »

Подкрепям Thai. Бойните изкуства наистина много помагат за емоционалния комфорт. Не говоря само за поддържането на един много добър тонус, а и на добър физически, ментален и духовен комфорт. Докато човек ги практикува усеща израстване, контрол и сила. Аз сега временно съм спрял и се чувствам по-зле откакто тренирах. При първа възможност ще възстановя тренировките. За сега правя само някои упражнения в къщи за да не загубя напълно форма и да се отпусна.

Но Иван също е прав. Само тренировки не стигат. Например когаго аз тренирах имах страх да направя едно салто. Само с упражнения неможах да го преодолея. Особенно ако си падал и в подсъзнанието е запечатан спомена. Тялото трудно се поддава да направи необходимия скок. Страхат го спира. Но с ТЕС го премахнах за няколко минути. Това, нямаше да мога да го постигна лесно с упражнения и опити.

Истината е, че нещата са комплексни и е хубаво да се правят съвместно. Съветвам всички да се занимават със спорт съвместно с ТЕС. Тялото има нужда от физически упражнения!

П.П. Опитах да правя стегнат корем със "Техниката на избора". Имах резултат, но временен. Като спях да тесам, след време корема пак се отпуска. Което ме навежда на мисълта да направим една тема: "ТЕС за здраво и красиво тяло"
Последно промяна от WinKam на 10 Фев 2010 20:44, променено общо 3 пъти.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Аз пък като спра да ям след време огладнявам. :D
За да те перефразирам - само ТЕС не стига, трябват и физически действия/усилия.
Мързелът мори :idea: :!:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Бойните спортове и бойните изкуства са нещо много хубаво! Аз лично се занимавам с тях вече доста време. Последната година , нещо ги занимарих, но не съжалявам за това. За мен истината е, че те помагат в някои аспекти от живота, но там заниманията са все пак как да обезвредиш противника или пък да спечелиш точка в състезание. Познавам много професионални спортисти, но и у тях виждам емоционални проблеми. Като тренирах сериозно и аз имах емоционални проблеми, т.е. тренировкта там е на тяло и дух с цел да победиш. ТЕС или каквато и да е друга техника има за цел емоцията. Все пак има доста сериозна разлика в упражненията. Нещата са доста тясно обвързани и не можем да определим кое какво носи, но хората, които познават ТЕС и бойните изкуства би трябвало да усетят разликата. Ще ми се след кратко време да се върна в залата и като започна борбите или спарингите да видя къде ТЕС може да влезе. Ще ми бъде интересно! Има случаи , когато знаеш, че си по-добър от другия , но в спаринг точно срещу него губиш. Т.е. точно този човек те тъпче, винаги когато те хване. Може да се развие комплекс от такива, като него. Смятам, че именно тук ТЕС може е да доста по-ефикасен, пред напрежението да го победиш със спортна злоба, но ще видим ! :D
magito023
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 30 Апр 2011 20:08
Обратна връзка:

Мнение от magito023 »

Това наистина действа, йогата е голямо нещо!
Здраве, информация за здравни проблеми и полезни препоръки

Здраве и енергия информативен здравен уеб портал
Публикувай отговор