ХИМАЛАЙСКА СОЛ

Информация за здравословен начин на живот.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

ХИМАЛАЙСКА СОЛ

Мнение от Bastet »

Знае ли някой какво точно съдържа хималайската сол,за какво точно се взима и има ли йод в нея???
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Хималайската сол е чиста морска сол. В нея има йод. Няма химия като в съвремената морска сол. Тъй като съвремената е извлечена от пълни с химия морета. А хималайската - от ледници образувани преди хиляди години.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Благодаря!Ами тогава всички ,които имат проблеми с щитовидната много да внимават с нея,защото при хипер-функция може да доведе до фатални последствия,а при хипо- функция,ако се предозира може да доведе до хипер-функция.Както винаги при такива каталожни продукти не е опоменато на опаковката при какви случаи е противопоказна тази сол!!!
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Ето тук се казва всичко -http://www.zdravensait.hit.bg/himalaiska_sol.htm
...или почти всичко :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Basted написа:Ами тогава всички ,които имат проблеми с щитовидната много да внимават с нея,защото при хипер-функция може да доведе до фатални последствия,а при хипо- функция,ако се предозира може да доведе до хипер-функция.
1. Тъй като въпросът ти бе свързан с йод, предполагам, че имаш предвид предозиране с йод, а не със сол.
Хубаво е да си уточняваме термините. И да не обобщаваме. Просто ти обръщам внимание защото често ти се случва (поне съдейки от постовете ти).

2. Не разбрах защо питаш дали има йод в солта, тъй като на дадения от теб линк ясно си пише, че има. Чете ли цялата информация там?

3. В природата елементите във всеки хранителен продукт са свързани в сложни и неясни за "учените" взаимовръзки и е абсолютна глупост да се разглеждат елемнтите на даден продукт по отделно защото в симбиоза те действат по съвсем различен начин на организма отколкото изолирано.
Имено затова е най-добре да се консумират природни продукти минимално подложени на човешка обработка.
Идеята да се търсят и отделят различни активни съставки от даден продукт също показва неразбиране на природните закони.

ЗАКЛЮЧЕНИЕ:
С Йод може да предозираш само ако вземаш изолоиран йод, а не ако ядеш умерено природни продукти които го съдържат. В случая, ако не предозираш солта като цяло ( в смисъл да си претовариш бъбреците с твърде много сол) няма как да си навредиш на жлезата.

Помни!
Лекарите не знаят всичко. Дори самите те си го признават вече все по-често.
Винаги когато някой лекар ти каже, че нещо е еди как си, си повтаряй тази мисъл!
:wink:
Последно промяна от ivangp на 14 Сеп 2010 22:42, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
valentingn
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Окт 2009 19:20

Himalaiska sol

Мнение от valentingn »

Купих такава хималайска сол от здравословен магазин за 8лв /200грама.
Не мисля, че рекламата отговаря на действителността. Това си е обикновена сол добита от солници в Индия. Всякакви опити да и се придадат "Специални" свойства са за оправдание на нелогичната цена
Ако се чувствате добре от тази сол и не ви смущава цената и продължавайте, аз ще си карам на морска сол за 50 стотинки / килограм
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Възможно е да си права, а е възможно и да грешиш. Няма как да знаем каква е солта и вярно ли е това което пишат в рекламата.
И нашата морска сол върши добра работа. :D
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vladopetkov
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 19 Юли 2010 22:04
Местоположение: София

магазин

Мнение от vladopetkov »

http://www.zdravosloven.com/magazin/index.html

Ето тук също продават хималайска сол и то на доста поносима цена.
vladopetkov
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 19 Юли 2010 22:04
Местоположение: София

друг магазин

Мнение от vladopetkov »

Ето и един друг магазин http://www.jyotirgriha.com/ от където може да се закупи хималайска сол на още по-поносима цена. :)
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Не знам наистина в Бг кое може да е оригинално и до колко може да се има доверие на самите търговци,но аз си купувам от магазин за здравословна храна 300гр хималайска сол за 1.75лв,а с тези 8лв печалбата е доста добра бих казал,интересен ми беше и коментара на собственика на магазина по отношение на цената,с усмивка на лице...
Преди години се занимавах с търговия на обувки и един клиент ми каза,за човек който внася с контейнери маратонки,но не са маркови,колкото по е надута цената толкова повече купуват!Така,че си имайте едно наум,ако е евтино се питаме,ама дали пък е истинско,а като е скъпо няма как да не е оригинално......логично е имайки се предвид от къде и как се добива да се изходи и на каква цена може да струва всичко това,но май никой не знае от къде точно идва тази сол,както и много други стоки.Всичко е в името на далаверата и трупането на пари,без да се мисли за последствията и какво става с нас хората,всъщност най ми е жалко,че ние самите се унищожаваме взаимно.
Публикувай отговор