Германска Нова Медицина (ГНМ)

Информация за здравословен начин на живот.
biscuit
Участник
Мнения: 63
Регистриран на: 09 Яну 2010 14:51

Мнение от biscuit »

И аз нямам. Даже напротив, доста често се разминават с теорията на ГНМ. Там нещата са някак много общи и ми прилича по някакъв начин на традиционната медицина, където поставят всички под общ знаменател.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

mayadob написа:
vqra написа:Няма нито един случай на болест на мои близки/познати, който да не съответства на психологичния им конфликт, описан според ГНМ. Включително и на мен самата. До момента за мен това е самата Истина.
Сериозно ли!?
Аз нямам толкова категорични наблюдения.
Да, съвсем сериозно. Не казвам, че са много на брой случаите.

Рак на дебело черво, рак на яйчник, проблем с тестис /загуба на тъкан в следствие на лекарска грешка при операция - херния и следствие на това масово бактерии, точно както е описано според ГНМ. Загуба на слух при мъж, на когото жена му постоянно бърбори и му се гневи.
И при мен щитовидната жлеза и чувството ми на безпомощност от онова време.
Per aspera ad astra!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Знае ли някой какъв конфликт според ГНМ предшества гъбички по ноктите на крака?
Per aspera ad astra!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Споделяйки на някои хора за ГНМ и си говорим за нея изниква въпроса,защо никъде не се говори как лекува?
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Сигурно, защото не сте чели внимателно! :wink: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Alisa написа:Сигурно, защото не сте чели внимателно! :wink: :lol:
Сигурно е така,а твоята гледна точка от това което не четем внимателно и сме изпуснали? :roll:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Alisa написа:
Сигурно, защото не сте чели внимателно! Wink Laughing

Сигурно е така,а твоята гледна точка от това което не четем внимателно и сме изпуснали? Rolling Eyes
Моята гледна точка е, че трябва пак да прочетете, но този път внимателно! :lol: :lol: :lol: Така, ще го запомниш, стига на готово! :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

търси в бг.мама :D , да му се не види, пак ти помагам! :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Симптомите на „свинския грип” (H1N1) от перспективата на ГНМ са:

1. Течащ и запушен нос: „Това вони!”, „Преядох с това”, „Получих достатъчно!”, засягащ назалната мембрана.

2. Възпалено гърло: „Не мога да го преглътна”.

3. Кашлица, бронхит, пневмония: страх или безпокойство в обкръжението, т.е. вкъщи, на работата. Пропагандната машина на страха работи 24 часа в денонощието, 7 дни в седмицата. Налице е и страхът от самата „пандемия”.

Висока температура, болки в тялото, главоболие, втрисане и умора са типичните симптоми на лечебната фаза.

Д-р Хамер е открил, че това, което обикновено наричаме „болести”, всъщност са смислени биологични специални програми, създадени, за да подпомагат индивида по време на емоционална/психологическа криза, наречена в ГНМ конфликтен шок или ДХС.

Един такъв конфликт може да бъде изживян и от голяма група хора, както например е станало по време на Първата световна война, където милиони хора са преживели смъртен страх, който причинил епидемия от туберкулоза веднага след войната, защото конфликтът е бил решен. Смъртта не е била причинена от туберкулозна инфекция, а от недохранване и в частност от протеинов дефицит.

Истинският проблем, свързан с грипната H1N1 епидемия не е „вирусът” или грипът, а профилактичната ваксина. От десетилетия медицината убива милиони хора с използването на химиотерапия и морфин като „лечение” на рака. Прилагането на ваксини за „предотвратяване” на болести ще доведе до същия резултат.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Това е от xnetbg.com :
Следя темата от близо в един друг форум. И новините са, че се е разразила люта битка, която цели оплюване на ГНМ и това малко преди да се появи сайт на български с преведените материали. За тези, които се интересуват:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=389128.0
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

гената написа: Следя темата от близо...
Гена, искаш да кажеш, че си я проследил вече, тъй като последните "новини" са от преди една година, нали така? ;)

И поздравления за аватара. Страхотен е! :D
Per aspera ad astra!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

vqra
гената написа: Следя темата от близо...
Гена, искаш да кажеш, че си я проследил вече, тъй като последните "новини" са от преди една година, нали така?

И поздравления за аватара. Страхотен е!
Първо благодаря за поздравленията! :wink:

А този цитат не виждам какво общо има с ГНМ?Първият ми пост е 5-и в темата,която явно нямаше особено движение поне за моя кратък до тук престой във форума.Просто съм седнал малко по задълбочено и чета за ГНМ,и исках да видя мнения от други хора,нали сме тук да споделяме и да си бъдем полезни.Преди повече от година,не помня точно кога ми каза една приятелка за ГНМ,нещо не можах да вникна и схвана идеята и след като не ме грабна и я отминах,явно не ми е било времето тогава,но ето че след време,работа с ТЕС картинката е друга!По принцип съм човек,че каквото искам си го намирам и научавам,всеки проблем си има решение,стига човек да иска! :wink:
Рядко питам и искам мнения,за това и темата ми свързана с ТЕС е да споделям успехите си!
Тук в други теми се коментира много за ГНМ,а темата стои и според мен има поле да се развива,има нужда нови коментари,виждания и мнения от хората тук,а не от други форуми,където наистина човек ако се рови и търси може да намери да чете наготово.Има интересни факти и неща в ГНМ,които си заслужава да не се пренебрегват.Четох,че снощи в един град имало и клиника,която работи по ГНМ,но не е известна поради обясними причини.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Ето линк с въпроси и отговори,за някои може и да бъде не само интересен но и доста полезен при работа с ТЕС за дадени проблеми:
http://vselenata.hit.bg/Diskussionen.htm
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

гената написа:Ето линк с въпроси и отговори,за някои може и да бъде не само интересен но и доста полезен при работа с ТЕС за дадени проблеми:
http://vselenata.hit.bg/Diskussionen.htm
Mного полезно. Благодаря. Нооо и тук не намерих нищо за оникомикоза.

И в БГ мама се рових доста, Алиса. Не, че чакам наготово.


Продължавам да споделям за случаи на мои близки, познати и връзката на заболяването им с конфликта по ГНМ:

Жена с рак на яйчник - преди 9 години губи в напреднала бременност близначета.

Тук има разминаване с онова, което Хамер казва, че ракът се появява 9 месеца след конфликтния шок. Ракът на яйчник на снаха ми също се появява 6 години след мъртвото раждане, като в този период тя ражда живо и здраво бебе, което би следвало да реши конфликта.

Но е факт, че и в двата случая има загуба на дете/деца.

И още един случай на рак на яйчник на моя позната, която пък нямаше деца, въпреки, че много искаше.
Per aspera ad astra!
Публикувай отговор