ОТРОВАТА В ХЛЯБА!

Информация за здравословен начин на живот.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

mayadob написа: Да се яде хляб не е сложно :lol:
Ям покълнало жито. Не зная защо се прави това с варенето, вместо да се яде покълнало.
Да се яде хляб не е сложно, да се направи хляб обаче е по-сложно отколкото да се свари жито. Да се покълне жито също е по-сложно отколкото да се свари.
Да се яде покълнало жито от природна гледна точка е много, много, много по-невероятно отколкото да се яде само жито. Т.е. житни кълнове в природата за консумация не е лесно и никак не е вероятно да се добият.

Умирам от желание да видя някой да копае земята и да вади житни кълнове, да ги чисти и после да ги яде.

Кълновете са още една изкривена истина в опитите на цивилизацията да се върне назад към природата.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Georgi Dimitrov
Участник
Мнения: 31
Регистриран на: 14 Мар 2009 12:43

Мнение от Georgi Dimitrov »

Да се покълне жито ти трябва само вода, а да го свариш ти трябва и огън и вода, така че не виждам защо да е по-сложно, може би по-бавно.
За да си направиш кълнове ти трябва само някой съд, ако си в природата взимаш жито и просто го слагаш в нещо с вода или го ръсиш с нея, може и каменна вдлъбнатина, какво толкова има.
Да ядеш сурово месо например е по-трудно, трябва да хванеш животното, да го убиеш, да отрежеш, съмнявам се, че го правите с ръце и със зъби.
Доколкото знам с развиване на растиенивъдството се е увеличила продължителността на живота, а също и здравословното състояние.
Житния кълн е събуден, зърното е в заспало състояние, разбира се, че кълнът е по-полезен, защото енергията, веществата и зародишът са в живо състояние, както човек или животно е по-жизнен след сън. Освен това е по-лесно за дъвчене и е по свежо отколкото сухото старо жито.
А колкото до това да ровят в земята да ги ядат, то умните хора гледат да си улеснят живота, така са и правили. Може случайно да са видяли паднали зърна във вода или влажно място, или след дъждове пръстта да е била отмита. Или като са ровели за грудки и корени да им е направило впечатление - или и такива не са яли. :wink:
В по-бедните страни хляба го правят, като омесват брашно и вода и тънки листове ги залепят директно от вътрешната страна на пещта или глинен съд, а са доста по-здрави и силни от презадоволените държави, сигурно и вие сте гледали по документалните филми.
Колкото до хляба и "вредната пшеница се осланям на Петър Димков, мисля че се е доказал от който и да е друг в близко време. Излекувал е толково много хора, а "странно" най-препоръчва пълнозърнестия(черен) хляб. Сигурно не е бил наясно с фитинови киселини и ензимни инхибитори. Може и наистина да ги има, но в човешкото тяло да се усвояват или неутрализират, а лабораторно отделени да са вредни наистина. А едно сурово месо попаднало в стомаха не съдържа само полезни за него вещества, а и в лабораториите може да се казва, че има такива, но друг е въпросът като ги погълнем и храносмиламе.
Друг изявен лечител си е Луи Куне, изключителен привъженик на зърнените храни, и най-вече на пълнозърнестия хляб. Мисля че той доказва най-добре как този хляб и зърнените храни са основна причина за добро храносмилане и здраве.
Ето и неговата рецепта по-накратко, за тези които му нямат книгата:
"За два средни хляба се взема кило и четвърт едро смляно пшеничено брашно(може да се употреби и брашно от друга зърнена храна, в тропиците - кукуруз или ориз), налива се три четвърти от литъра студена вода и всичкото се омесва добре. Предпочитам студена вода, понеже опитът ме е убедил, че топлата ускорява ферментацията. Хлябът, приготвен с топла вода, е действително по-мек, но далеч не е тъй хранителен и вкусен, както този, приготвен със студена."
Рецепта от Вуто Рупчански-друг лечител:
"Взема се брашно от чисто жито, пресява се с едро сито, за да се махнат най-едрите трици(плявата) след което с много малко сол, а може и без такава и с хладка вода се замесва тесто, което се умесва хубаво и се оставя около един час на средно топло място, като измине това време се прави на пити, и се пече час-час и половина."
Друга рецепта от една жена изпратила рецептата си във вестник:
"Здравословни питки - тези питки могат да се приготвят всеки ден, вместо хляма, който се продава в магазините. В тях няма мая, вредна за организма. Брашно - тип 350, 750, 1185 или друго, но не и тип 500. Малко трици-по желание. Сол. Подправки, като чубрица, кориандър и други - по желание. Вода - леко затоплена. Семенца - лен, сусам, мак, белен суров слънчоглед и други(по желание, но с тези е най-вкусно).
В дълбок съд, по възможност стъклен или глинен, се слага брашното и след това другите продукти. Накрая се прибавя водата. Замесва се тесто, но не се меси много. Леко се намазва с олио тавата и се правят от тестото малки питки, които леко се сплескват, като се редят в тавата. Пекат се 20-30 минути., може и по-малко, ако предварително е загрята фурната."
Тук може да прочетете още едно хубаво мнение за храненето http://jivdom.info/wiki/%D0%A0%D0%B5%D0 ... 1%82%D0%B0
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Първо - никой всъщност не знае дали и колко точно са хората излекувани от Луи Куне , Димков или някой друг лечител.
тук http://www.wewant2live.com има един американец който твърди също, че много хора са се излекували с ядене на сурово месо.
Дали е така, кой знае!

В своята книга "Целебното хранене" Галина Шаталова, за която вече писах и която твърди че от 40 години не е яла животински продукти, както и че няма неизлекуван пациент., пише (стр.110):

".........Измежду въпросите които ми зададоха беше и този: защо средната продължителност на живота на якутите е 133 години? Да си призная за мен това беше новина. И без да отлагам заминах за Якутия, за да се запозная с бита на кореняците.
Там научих, че и те не ядат хляб, с изключение на градското население. Основното им блюдо е "строганина" - пряснозамразено месо или риба, които се поръсват със стрит на прах сушен еленски мъх - "ягелъ" (рус.) или с праха от изсушена опашка на септемврийски изюбър (вид елен). Виждате, че за храна се използват продукти, които не се подлагат на термична обработка и по тази причина се запазват естествените им биологически свойства, в това число и свойството за "самосмилане"......"

За да си спестя цитирането; по-нататък Шаталова казва, че другите фактори с които си обяснява дълголетието на якутите са закаляване от бебета в ледено студена вода, бягане и осбен вид монотонно пеене, което води до дишане близко до това което тя преподава в оздравителната си ситема.

Забележете!!!!!!!!!! Това е абзац в който тя не отрича,а дори напротив - потвърждава дълголетието на якутите, само дето се опитва да намести фактите според собственият си аршин, т.е. така да ги врътне, че да потвърдят нейната теория. Този пасаж е написан от самата Шаталова (1 страница) в нейната книга която в останалите 287 страници тръби колко вредни са животинските продукти и особено месото.
133 години средна продължителност на живота!!!!!! Да--ааааа явно се е увеличила продължителността на живота след откритието на житото и най вече покълналото.:roll: :roll: :roll:

Друг цитат от нейната книга - говорейки за един от нейните пациенти който се е излекувал по нейната система - "........той придоби гъвкавата походка на ловец."
На ловец, не на градинар или земеделец.

Изобщо, ако човек чете внимателно много подобни противоречия може да открие в книжните теории на повечето диетолози.

Споровете по темата са излишни. Никой човек не е досега и няма никога да измисли нещо по-добро от това до което природата е стигнала в милиони години еволюция.

Има един много прост тест (нали си падам по простите неща) да се разбере кое е природно и колко просто е то.
Тестът е следният.
пускаме някой човек в природата, далече от всяка цивилизация и да видим как ще оцеле и какво ще яде.
Аз се ловя на бас, че последното за което ще се сети са кълнове.

Ако не ви се подлага на този тест, просто гледайте "National Geographic" - "Ultimate Survivor"
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

ivangp написа:
mayadob написа: ...
Да се яде хляб не е сложно, да се направи хляб обаче е по-сложно отколкото да се свари жито...
Разбрах те много добре, само се шегувах :D

Изобщо съм съгласна с разъжденията ти. Което не пречи да ям покълнало жито. Толкова храни от цивилизацията имаме на масата вкъщи, че покълналото жито е последното за изхвърляне.

Доста съм мислила как се води живот без никаква цивилизация. Надявам се да не ми се случи и да ме свари неподготвена. Надявам се също да ми се случи някой ден и то успешно. Сега изобщо не ми е времето за това.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Зяпнах! :shock:

Супер тема! Брагодаря за изключително полезната информация.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Вери
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Апр 2010 09:17

Мнение от Вери »

mayadob написа: Оги, в края на статията явно е имало линкове, които тук не са свързани. Интересуват ме.
Да, Мая, имало е.
Много некоректно, много.
Нямам против да се разпространява информацията. Но едно линкче да беше сложено поне. Да не говорим че е копнато без изобщо да е минало лека редакция. Из статията си има и други уловки, но не това е важно в момента.
Какво ме накара да се ровя в нета и да го играя пъдарин?
Гръмката констатация миналата седмица в един вестник:
http://www.novinar.net/news/dietolog-al ... atingstars

"А ако не Ви се занимава, можете да погледнете тук за алтернативни предложения за различни видове крекери и сурови сушени пълнозърнести хлябове и теста.
Тази статия не е “скалъпена” от екипа а се явява превод от руски. Оригиналната статия можете да прочетете тук: http://poselenie.ucoz.ru/publ/1-1-0-56
http://www.forumy.ru/livespace/view.php ... 1227233915
Бъдете здрави и ако все още Ви е трудно да се откажете от хляба, поне се опитайте да си го печете в къщи с домашни закваски. Така ще можете винаги да имате прясно изпечен хляб и да сте наясно какво се съдържа в него."

Къде да погледнат? Може би тук, от където е взет и превода на руската статия:

http://www.recipemagician.com/polezno/v ... nata-maia/

Може да се види кое кога е публикувано.
За въпросните термофилни дрожди имаше много малко информация на български. Във форумът Жив дом беше споменато от горе от горе и беше дадена въпросната руска статия. Когато трябваше да се преведе, всеки даваше заден. Лесно е копи/пейст.

Съжалявам, че трябваше да се регистрирам тук заради разни детинщини.
Поздрави
Публикувай отговор