Колко е "полезна" кока колата?

Информация за здравословен начин на живот.
vanko57
Участник
Мнения: 74
Регистриран на: 03 Дек 2010 09:47
Местоположение: Голямо селендурово

Колко е "полезна" кока колата?

Мнение от vanko57 »

За да бъдем здрави трябва освен да се храним с природосъобразни храни, трябва да избягваме нещата, които вредят на организма ни в дългосрочен план.

Една такава бавна отрова е кока колата.

Тук цитирам директно мнение на участник във форума на BgHelp.co.uk относно съставките и'.
колата е нещо, което има за цел да ви вземе парите , а не да ви утоли жаждата или да ви стане гот. Колата съдържа много, ама много сол и за да прикрият солта слагат много захар, то да беше захар. Заместили са я с една отрова, която се казва High Fructose Corn Syrup . Това е вид подсладител, който директно отива в черния дроб и се превръща в мазнина. А най коварното е, че при тази реакция не се отделя инсулин, който да каже на мозъка, колкото и малко да е останал у хората, че организма се е наситил.
И така колкото повече пиете кола толкова повече солта ви кара да пиете, а HFCS-то заблуждава мозъка, че още може.
Последно промяна от vanko57 на 15 Дек 2010 10:41, променено общо 2 пъти.
vanko57 blog

ТИШИНАТА Е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ОРАТОР

Истината е Мистерия, която трябва да открием;
Живота е Мистерия, която трябва да изживеем.

Не искам да ми вярвате сляпо,
Искам да проверите дали е така.
vanko57
Участник
Мнения: 74
Регистриран на: 03 Дек 2010 09:47
Местоположение: Голямо селендурово

Мнение от vanko57 »

Има и още нещо, което слагат в колата - КИСЕЛИНА, която придава щипещия вкус в устата. Вярно - процента е нищожен, за да не убива бързо, а бавно и с наслада.

Уважаваните автокомпании третират купетата на автомобилите с такава киселина за да не ръждясват.

Звучи като цитат от филмите на Хич Кок, но е така. Това е основнатат причина формулата на колата да е засекретена.
vanko57 blog

ТИШИНАТА Е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ОРАТОР

Истината е Мистерия, която трябва да открием;
Живота е Мистерия, която трябва да изживеем.

Не искам да ми вярвате сляпо,
Искам да проверите дали е така.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Да, кОлата е чудесно средство за почистване на корозия от метал и при клеясали части! Личен опит! :wink: Освен това съдържа много кофеин 25%.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
iskraivanova84
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Яну 2011 13:35

Мнение от iskraivanova84 »

Изобщо не е полезна, ама то какво ли е полезно в наши дни?!? :x
vanko57
Участник
Мнения: 74
Регистриран на: 03 Дек 2010 09:47
Местоположение: Голямо селендурово

Мнение от vanko57 »

iskraivanova84 написа:Изобщо не е полезна, ама то какво ли е полезно в наши дни?!? :x
Предлагам на вашето внимание лекцията на д-р Робърт Лъстиг ( професор по клинична педиатрия, направление Ендокринология) за вредата, която нанася фруктозния сироп и захарозата ( захарта ) в/у човешкия организъм.

Ще разберете, защо трупате килограми дори когато спазвате строги диети !!!!!

Има инфо и за колата.
vanko57 blog

ТИШИНАТА Е НАЙ-ВЕЛИКИЯТ ОРАТОР

Истината е Мистерия, която трябва да открием;
Живота е Мистерия, която трябва да изживеем.

Не искам да ми вярвате сляпо,
Искам да проверите дали е така.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

DG
Участник
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Апр 2011 06:50

Мнение от DG »

Според мене всичко е в главата... Ям много сладко, слагам по 5-7 лъжици в нормално кафе.А съм слаба. Както казах в друга тема, по време на бременността качих 30 кг, от които сега няма и следа. Но е нямало мисля, нито един ден по време на бременността, в който да съм се тревожила за кг. А и като цяло в живота ми винаги съм се харесвала - пълна, слаба. Качвала съм 10 кг, тъй като имаше период, в който бях мн.спокойна и обездвижена, но пак се харесвах и отслабнах без кой знае какви усилия. В живота си нищо не съм спазвала като някаква диета. Даже и ТЕС не мога да се накарам да го правя редовно. Обаче пък си помага независимо колко често го правя. Дали защото една много обичана от мен близка я гледах как се тормози с диети,дали заради друго, но никога не съм се подлагала на такъв тормоз. Обичах си тази жена независимо от външността й, а и мъжете я харесваха - какво толкова се тормозеше, не знам. :)
optimeon
Участник
Мнения: 80
Регистриран на: 27 Юни 2020 20:11

Re: Колко е "полезна" кока колата?

Мнение от optimeon »

не е полезна и отдавна съм спряла да я консумирам
rent a car bulgaria,кутии за пица,дивани,car hire bulgaria
Публикувай отговор