Дъра-Бъра :-)

Информация за здравословен начин на живот.
Публикувай отговор
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Гената, толкова споделяне си споделил, че не мога да не ти споделя моето мнение в отговор-ще се чувствам като крадец, като някой който само взема и нищо не дава насреща, пък това не отговаря на еуфорията в която се вихря в момента...

Да бе Гена, прав си , няма такова нещо като спасител, гуру, водач..и т.н. и да и Кришнамурти е прав и всички са прави...

Лично аз много уважавам едни други източни мъдреци, йоги, открадвайки тяхната философия и развивайки я като свой метод / не го е срам!!!/ днес имаме системата на Норбеков, които даже ти не можеш да отречеш, че си е чудесна- суфите.Основното в тяхната философия е достигане на просветление, докато живееш обикновен живот.Не там някъде сам в планината, а сред хората, докато се прехранваш и отглеждаш децата си.За тях всеки който срещнат по пътя си е учител-няма значение кой, всеки от тях приема другият отсреща за свой гуру, водач,спасител-днес, тук и сега.Точно кагато открих ТЕС, попаднах на семинари на крия йога-от фондация изкуството да живееш, няма да ти давам линк, ти си оправен ,стига да искаш ще ги намериш.Семинара беше "Изкуството на дишането", струва към 40лева , четиридневен е, и да мога да го препоръчам на всеки.По време на семинара се изучават дихателни техники-бастрика, уджай и други, като са съчетани с леки физически упражнения от йога и доста психологически игри.Бях учудена от това, че човек, минал 4-то ниво при самият Норбеков, може да има и да, имаше и интерес и полза от семинара.Там в резултат на "дълбоката"/ или дългата, не съм много сигурна в термина../ крия, медитация, при която чрез дишане стигаш наистина доста надълбоко и която за мен е същото като холотропното дишане изживях едно от първите си освобождавания...по нататък няма да разказвам, нямаше оргазми тъй че не е интересно...

Та Гена, що ти го споделям това надълго и нашироко/още повече че нямаше оргазми?!/.Знаеш ли как се поздравяват суфите когато се срещнат, вместо здравей си казват"Джейгурудев". На една друга тяхна сбирка, която я воеше едно момче от Индия, Нидал, обясни значението на този поздрав."Джей" -означавало да победи, "гуру"-учител, по-скоро енергията, която всеки има, енергията с който запомняш, учиш,знаеш,обясняваш какво знаеш /щот всеки ти е учител, нали така, всеки нещо знае/"дев" -това била онази веселост, игривост, закачливост, забавност ,енергията с който се забавляваш/ и нея всеки я има.Та Нидал рече, че най-добрите учители са тези, който успяват да предадат това което знаят, т.е.гуру-енергията им е силна, но съчеавйки я с точно толкова силна "дев"- енергия, тъй като тогава най-добре се помни от отсрещният.И с това мисля че и ти си съгласен-колкото ти е по-весело, по-приятно, толкова по-лесно се помни.Та затова поздравът с всеки срещнат е "Да победи забавният гуру в теб", та аз да мога да получа най-ценното от тази среща.

А и както четох на времето при Монро-според извънземните хуморът, смехът бил най-доброто средство за освобождаване от напрежение на всички системи-това само съм го чела, още не съм го проверила при извънземните ,но живи да сме... :wink:

Гена, исках да ти споделя, че предпочитам философията на суфите, пред писанията на Кришнамурти, и че съм много благодарна на Норбеков за това че им я е откраднал тази философия и си е направил своя система-за пари разбира се, и на "Икуството да живееш, също искам да благодаря, въпреки че и те са направили същото-няма ти разправям за кви пари ...само един пример-получих покана за събрането в Германия през юни, в която ми обясняваха,че срещу 1000евро мога да прекарам 1 час при Шри Шри рави..и виждаш ли този час се равнявал на 5 години духовно развите...кво му плащаш. :D :D :D Което направо разби всичко детско в мен, но пък и не мога да отрека ползите които имах от срещите с Петър, Нидал и всички в групата и това което научих там...та както се казва навсякъде има и плюс и минус.За мен остава само да определя за себе си-този плюс устройва ли ме, приемам ли го, този минус приемам ли го, в повече ли ми идва, искам ли да имам гуру, водач, наставник, спасител, аз ли ще съм си гуру, Гената ли ще ми е гуру..и въобще кво правя в тоз живат..който е така прекрасен, вълшебен, очарователен, пълен с какво ли не...как да не му се радваш :D :D :D
Уф, Гена ,благодаря ти, направо се насподелях.
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ПОЗИТИВ се лее и прелива...
Много интересно това с поздрава! Много ми допада, защото е моят вариант- всичко и всеки е учител, и веселото в ученето!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Алиса:
ПОЗИТИВ се лее и прелива
:D :D :D ...и облива...наводнение!!!За рибите е добре, другите-да се оправят!!! :D :D :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Bogo69
Участник
Мнения: 49
Регистриран на: 15 Сеп 2006 16:14

Мнение от Bogo69 »

гената написа:Пускам този линк в тази тема:
http://snailcosmetics.blogspot.com/
Довечера ще имам повече инфо от жената която изработва тези продукти и ще споделя отново тук.Интерес към продуктите и знам има вече от Дубай и Израел.Има и тел за връзка с нея,макар че на този етап е трудно да се свързва човек по тел с нея и това самата тя го е споменала в сайта си.Има и видео материали.
Знам,че има и продукт за лечение на рак,но само това мога да кажа засега.
За мен на първо четене, това ми се вижда завършена измама!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Основата на суфизма, "любов-мистицизъм" е текстът от Корана, че Бог ни обича и ние го обичаме. В практиката на суфите строгата подчиненост на религиозния закон и следването на Пророка е основно. Чрез сурова интроспекция и умствена борба мистикът се опитва да пречисти низшето си аз и от най-малките следи от егоизъм. Доверието в Бога се практикува до такава степен, че всяка мисъл за утре била смятана за греховна. "Малко сън, малко храна, малко приказки" били основните принципи, а постенето - важна подготовка за духовния живот.
Основният интерес на суфите е тавхид, изявлението, че "няма друго божество освен Бога". Тази истина трябва да бъде осъзната в съществуването на всеки, и затова изразните средства са различни. Ранните суфи постулирали подхода към Бога чрез любов и целенасочено страдание, докато се достигне единство на волята. По-късно тавхид придобива значение на знание, че няма друго освен Бога, или на способността да виждаш Бога и сътворението като два аспекта на една реалност, отразяващи се един друг и взаимнозависими.

Идеята за проявление на божествената мъдрост била свързана и с личността на пророка Мохамед.

По пътя към просветлението мистикът преминава през различни променящи се духовни състояния. Крайната точка е вътрешното знание, непосредственото интимно общуване на човека с Бога чрез сливане с Него в състояние на озарение или Любовта - централна тема на суфизма от IХ в. нататък. Целта е фана, унищожение, т.е. унищожаване на собствените качества и приемане качествата на Бога. Именно след окончателното изличаване на личността, според някои мистици, се достига екстатичното състояние, наречено опиянение. То е последвано от второ изтрезняване - връщане на напълно преобразения мистик в този свят, където той действа като жив свидетел на Бога, т.е. продължава своето "пътуване в Бога".

Една от практиките по пътя е ритуалната молитва, произтичаща от мюсюлманското предписание "И често си спомняй Бога". Тя се състои от повтаряне на едно или всичките най-красиви имена на Бога, на името "Аллах" или на определена религиозна формула. Използва се броеница с 99 или 33 зърна.

В средата на IХ в. за достигане до състоянието на екстаз някои мистици от Багдад създават нова религиозна практика - с музика и рецитиране на поезия (сема).

Суфи и ислям=на фанатизъм,лично мое мнение.Не виждам връзката с това и Норбеков,но ти си знаеш най-добре за себе си.
Благодаря,че го сподели! :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Bogo69,след като виждаш,че е измама,значи е измама за теб,но това не означава,че ще е измама и за другите.
Седни и чети повече за охлювите,ако има и в нета повече материал разбира се и тогава си вади заключения.Всичко което сега се предлага е резултат на 6годишен труд и понеже ние българите сме по-велики и умни,а тъпите израелци и индианци лапат мухите,няма да се изненадам един ден,ако някой отворен българин дойде от там и се похвали с какво се е излекувал,а то се оказва,че е правено в България.
Хората не откриват топлата вода,просто суровината която се ползва,а именно кръвта на охлюва се набавя трудно и самият метод по изваждане е този,който е най-сложен и труден.
Сега тази козметика се прави в Италия,но скоро ще бъде превхърлена в България.
Има вече доктори които прилагат продуктите за лечение на рак в Бг.Всяко ново нещо е нормално да се приема за поредната измама.Аз не убеждавам никой в нещото,вижте това е велико и супер.Само споделих една нова информация,всеки сам си избира и решава.
Докато не се осъзнаем,че всичко е от нас и зависи пак от нас,ще се намират подобни неща,защото ни е по лесно да купим нещо и да търсим решението отвън,а не от вътре в нас самите.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Една суфи история която ми хареса:
Един Учител пристигнал със своите ученици в някакъв хан, където решил да прекара нощта. Ханджията му казал, че има две жени, едната красива, а другата грозна.

- Ала въпросът е, - казал ханджията - че обичам грозната, а мразя красивата.

Учителят попитал:

- Какъв е проблемът? Каква е причината за това?

Човекът казал:

- Красивата прекалено много съзнава своята красота; това я прави грозна...- Когато обръщаш прекалено голямо внимание на красотата, вероятно ще станеш грозен...- а другата прекалено много осъзнава своята грозота. Това я прави красива.

Тази, която била красива, непрекъснато мислила, че е красива - и тя станала високомерна, твърде горда. Как мо¬жеш да си красив, когато си високомерен? Високомерието е грозно. Тя станала прекалено егоистична. А срещал ли си някога его, което да е красиво. Как може егото да бъде красиво? Другата, която била грозна и съзнавала своята грозо¬та, станала смирена, а смирението притежава своя красота. Смирението, без никаква гордост, без никакво его, поражда красота.

Та човекът казал:

- Много съм озадачен. Обичам грозната, а мразя красивата. Моля те да решиш тази загадка. Къде е проблемът? Защо става така?

Учителят извикал всички свои ученици и казал:

- И вие елате, защото това наистина е нещо, което трябва да се разбере.

И казал точно това, което казва Лао Дзъ. На своите ученици той казал:

- Не се възгордявайте заради това, че знаете. Ако знаете, че знаете, вие сте невежи. Ако знаете, че не знаете, сте мъдри. Един абсолютно обикновен човек не знае дори това, дали знае или не знае. Той живее, изцяло не осъзнавайки себе си.

И сега, искам да продължа още малко тази история. Тя свършва тук. Както я разказват суфите, тя свършва тук, но аз бих искал да и придам един по-дълбок обрат. Искам да ти кажа, че след посещението на този Учител, аз също посетих този хан, след много години, разбира се. И човекът, ханджията, дойде при мен и каза:

- Има една загадка. Веднъж ме посети един суфи учител, аз му изложих проблема и той го разреши. Но след това всичко се обърна. Грозната жена се възгордя заради своето смирение, и сега не я обичам. Не само тялото й е грозно, сега самото й същество погрозня. А красивата, знаейки, че съзнанието за нейната красота унищожи красотата й, отстрани това съзнание. Сега обичам нея. Не само тялото й е красиво и самото й същество стана красиво.

Та той ме попита:

- Кажи ми сега в какво се състои проблемът?

Но аз му казах:

- Моля те, запази тишина. Ако ти кажа нещо, тогава историята отново ще се обърне. Замълчи!

Самосъзнанието е болестта; фактически, да не осъзнаваш себе си, означава да постигнеш. Тъкмо това означава просветлението: да нямаш съзнание за себе си. Но в дуализма между едното и другото, между полюсите на дилемата, как можеш да не осъзнаваш себе си?

Ти винаги правиш избор: избираш да бъдеш красив и грозотата се превръща в твоя сянка; избираш да си религиозен и нерелигиозността се превръща в твоя сянка; избираш да си светец и грехът се превръща в твоя сянка. Прави избор - и ще изпаднеш в разделение, защото самият избор разделя живота. Недей да избираш, не прави избор, нека животът се носи. Понякога прилича на Бог, понякога прилича на дявол - и двамата са красиви. Недей да избираш. Не се опитвай да бъдеш светец; в противен случай твоята святост няма да е истинска святост - гордостта, която се съдържа в нея, ще направи всичко грозно. Затова казвам, че много пъти грешниците са постигали божественото, а светците не са успявали. Защото грешниците винаги са смирени; мислейки себе си за грешници, не могат да предявяват претенции.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Гената:
Суфи и ислям=на фанатизъм,лично мое мнение.Не виждам връзката с това и Норбеков,но ти си знаеш най-добре за себе си.
Гена, връзката е написана и описана /май беше цяла глава, може и да бъркам../в една от 5-6те негови книги, които имам, ама в момента не ми се занимава да ги издирвам за цитати, по-ми е интересно друго занимание.Благодаря ти!Безценнен си!!!
Ама явно твоите суфи и моите суфи не са едни и същи-що моите са толкова готини, пък твоите са го обърнали на фанатизъм-идея нямам, нямам много опит с фанатици, май там ми е проблема..ама карай това да е, ще го приемем... :D :D :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

12-те соли на д-р Шуслер
http://www.schusslersalts.com/wcm/mb/sc ... index.html
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Замениха увредени части от мозъка с чип:
http://it.dir.bg/news.php?id=10362687
:shock: :shock: :shock:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Знаете ли филма "Играта на играчките"?
Нашите са били на кино като преглед са давали кратка серия към "Играта на играчките". Не разбрах заглавивето, но идеята е била, че играчките ще си правят терапия. Събрали се разни играчки, които никой не иска. Една русалка ги организирала. Направила им констелация - една играчка да прегърне друга и после да я захвърли (доколкото си спомням). След това питала двете играчки как се чувстват. И накрая ги карала да кажат "Въпреки че ......." - мъжът ми не можа да го разкаже по-подробно, но явно са тесали нещо :)
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Да сте подготвени ако попаднете в такъв асансьор:
http://vbox7.com/play:075b5104
:lol: :lol: :lol:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Знаете ли филма "Играта на играчките"?
Нашите са били на кино като преглед са давали кратка серия към "Играта на играчките". Не разбрах заглавивето, но идеята е била, че играчките ще си правят терапия. Събрали се разни играчки, които никой не иска. Една русалка ги организирала. Направила им констелация - една играчка да прегърне друга и после да я захвърли (доколкото си спомням). След това питала двете играчки как се чувстват. И накрая ги карала да кажат "Въпреки че ......." - мъжът ми не можа да го разкаже по-подробно, но явно са тесали нещо
:D :D :D Фантазия!Всяка прилика с действителни лица е случайна!Ама.. на нещо ми напомня.. :D :D :D
И как случайно са го гледали точно този преглед!!!
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Публикувай отговор